تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
جبهه حامیان ولایت شهرستان زرندیه

نامه احمدی نژاد رئیس جمهمور سابق ایران به رئیس جمهور فعلی امریکا

احمدی‌نژاد طی نامه‌ای به ترامپ تاکید کرد: این نامه مطلقا سیاسی به معنای رایج آن نیست بلکه امروز از یک انسان به یک انسان دیگر است. این نامه از موضع انسانی و علاقمندی و دلسوزی به مردم آمریکا و دیگر ملت ها نوشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، متن نامه محموداحمدی نژاد خطاب به ترامپ رییس‌جمهور جدید آمریکا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی خاتم الانبیاء و المرسلین محمدالمصطفی(ص) و اهل بیته الطاهرین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین و الصالحین

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

عالی جناب آقای دونالد جان ترامپ

رئیس جمهور محترم ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

جناب عالی در انتخابات اخیر آمریکا به ریاست جمهوری این کشور برگزیده شده اید.

از فضای سیاسی و رسانه ای آمریکا چنین استنباط میشود که نتیجه انتخابات بر خلاف روال معمول و خارج از اراده و پیش بینی هیات حاکمه و جریان اصلی پشت صحنه سیاست آمریکا بوده است.

مواضع حزب رقیب و برخی از اعضای حزب شما و اغلب رهبران غربی نیز همین مطلب را القاء می کند. صرفنظر از صحت و سقم آن ، انتخابات اخیر ، بخشی از مطالبات واقعی و انباشته مردم آمریکا را آشکار کرد.

با استقبال از این امر و با امید به تاثیرگذاری ، موضوعاتی را با شما در میان می گذارم.

همچنانکه قبلا نیز سعی کردم در قالب نامه ، موارد مهمی را به دو رئیس جمهور پیش از شما نیز منتقل نمایم.

الف : مقدمه

۱- این نامه مطلقا سیاسی به معنای رایج آن نیست بلکه امروز از یک انسان به یک انسان دیگر است. این نامه از موضع انسانی و علاقمندی و دلسوزی به مردم آمریکا و دیگر ملت ها نوشته می شود. انتظار دارم که جناب عالی نیز بر همین منوال و با دید انسانی، آن را مطالعه نمایید.

۲- به عنوان فرزند ملت بزرگ ، تمدن ساز و فرهنگ آفرین ایران سخن می گویم. ملتی که در تاریخ پر افتخار خود ، با تقدیم هزاران دانشمند و هنرمند و دستاوردهای علمی و فرهنگی بی شمار، سهم مهمی در فرهنگ و تمدن جهانی دارد.

ملتی که حدود ۲۵۰۰ سال قبل و توسط شخصیت بزرگ تاریخ ، کوروش ، فرمان آزادی اندیشه و برابری انسانها و لغو برده داری ، تبعیض نژادی و استثمار را صادر کرده و به آن پایبند مانده است.

ملتی که جهان را قرن ها با برادری ، عدالت و احترام به خوبی مدیریت کرده است.

ملتی که در دوره معاصر نیز شخصیت یگانه ، امام خمینی(ره) را به جامعه بشری عرضه کرده است.

رهبری که ترجمان عشق و محبت انبیاء الهی به همه انسانها و پرچمدار آزادی و عدالت و برادری برای همه ملت ها بوده است. مصلح بزرگی که با نگاه الهی – انسانی یار و یاور همه مظلومان و ستمدیدگان و فریادگر صلح ، دوستی و عدالت و منادی اصلاحات اساسی به نفع همه ملت ها بوده است.

۳- با بسیاری از شخصیت های سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی و مردمان گوناگون از پنج قاره جهان ملاقات و در باره مسائل بین المللی گفت و گو داشته ام. این نامه می تواند شامل دیدگاههای دیگر ملت ها و بسیاری از صاحبنظران و شخصیت های معاصر نیز تلقی گردد.

۴- من و شما نیز مانند دیگر انسانها بنده و مخلوق خداوند یگانه هستیم و برای زندگی جاوید خلق شده ایم. خداوند ما را برای دشمنی ، برتری جویی و تجاوز طلبی خلق نکرده است. انسانها همه با هم مساوی و در مالکیت زمین و ثروت ها و فرصت های خدادادی و در حقوق انسانی برابرند. جوهره حقیقی انسان در یگانه پرستی و عشق ورزیدن به دیگران و تلاش برای رفاه و سعادت آنان شکوفا می شود.

انسان در مسیر خدمت به دیگران ، به خداوند نزدیک می شود و رستگاری ابدی را برای خود به ارمغان می آورد. به تعبیر دیگر ، انسان حقیقی و برنده واقعی رقابت ها و مسابقات این دنیا کسی است که عمرش را در خدمت رفاه و آسایش دیگر انسانها و در راه رفع ظلم و برقراری عدالت و دوستی می گذراند.

۵- برخورداری از رای و اعتماد مردم و نمایندگی آنان از یک سو موجب افتخار و از سوی دیگر موجب مسئولیت بسیار سنگینی است. اگر شما تا کنون برای خودتان زندگی کرده اید ، علی القاعده از این پس باید برای مردم آمریکا و جامعه انسانی زندگی کنید.

۶- انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا یک فرصت تاریخی اولا برای منتخب و ثانیا برای انتخاب کنندگان و دیگر ملت هاست. گرچه چهار سال زمانی طولانی است ولی خیلی زود می گذرد. باید قدر فرصت را دانست و از همه لحظه های آن به درستی استفاده کرد.

۷- منتخبین ملت ها و حاکمان هرگز نباید خود را برتر از مردم، صاحب اختیار و مسلط بر آنان تصور کنند. حاکمان، شانی جز خدمتگزاری به مردم، تواضع و پیگیری خواسته های آنان ندارند.

همه پیامبران الهی از جمله حضرت عیسی(ع) حامل پیام واحد و در خدمت مردم بوده اند.

خداوند در قران کریم به پیامبر بزرگوار حضرت محمد (ص) می فرماید: "تو فقط یک یادآوری کننده هستی و بر مردم سیطره نداری.”

پیامبران نه برای فرمانروایی بر مردم و تاسیس امپراتوری بلکه آمده اند تا انسانها را متحد و همدل کنند و توحید ، آزادی ، عدالت و عشق را در زمین منتشر نمایند.

۸- قوانین حاکم بر جوامع انسانی را خداوند وضع فرموده است. این قوانین تغییر ناپذیرند. کسانی که مهر و محبت انسانها را در دل دارند و در مسیر خدمت به مردم تلاش می کنند، در حقیقت مهر خدا را در دل خویش انباشته اند و سرنوشت زیبایی در انتظار آنان است و در این دنیا و جهان آخرت جاوید و سرفراز خواهند بود.

۹- ترجیح منافع و رضایت عموم مردم و ملتها بر منافع و رضایت اقلیتی سیری ناپذیر از سردمداران ثروت و قدرت، امری عقلانی و موجب نیک نامی حاکمان است.

ب – نکاتی در باره وضعیت آمریکا و مواضع جناب عالی در دوره انتخابات :

آقای رئیس جمهور!

جناب عالی از تاریخ آمریکا و رفتار حاکمان آن با دیگر ملت ها به خصوص در نیم قرن اخیر به خوبی اطلاع دارید. نارضایتی از حاکمان آمریکا به حدی است که با انتخابات آزاد در هر جای جهان ، مخالفان دولت آمریکا برنده قطعی خواهند بود.

وضعیت داخلی آمریکا و ظلم هایی که بر مردم آن کشور می رود را نیز شما بهتر از هر کس باید بدانید.

جناب عالی به صراحت این سیاست ها و عملکردها ، ساختار حکومتی آمریکا و دستگاه رسانه ای شکل دهنده افکار عمومی را تخطئه کرده اید. جناب عالی اعلام کرده اید که می خواهید شرایط را به نفع مردم عوض کنید.

لازمه تحقق این وعده ها، توجه به موضوعات مهمی است که به برخی از آنها اشاره می کنم:

۱- جناب عالی به درستی ، نظام سیاسی و ساختار انتخاباتی آمریکا را فاسد و ضد مردمی توصیف کرده اید. نظام انتخاباتی آمریکا برای دهه های متوالی ، رای مردم را به اسارت گروهی اندک گرفته است. گروهی که در ظاهر در قالب دو حزب حکومت می کنند اما در واقع نماینده یک اقلیت، یعنی سردمداران ثروت و قدرت جهانی اند.

تغییر نظام انتخاباتی آمریکا و آزاد کردن اراده و منافع مردم از این اسارت تحمیلی ، کاری بزرگ و اصلاحی اساسی است.

روشن است که تنها از رهگذر یک برنامه جامع و تکیه بر اراده واقعی مردم آمریکا ، می توان این وضعیت را اصلاح کرد. بر این باورم که جایگاه ریاست جمهوری در آمریکا ، دارای قدرت و ظرفیت مناسبی برای پیشگام شدن در این کار بزرگ است. امیدوارم شما اولین رئیس جمهور ایالات متحده باشید که پایه گذار تحولات بنیادین در جهت تحقق خواست حقیقی مردم می شوید.

۲- متاسفانه دولت های متوالی آمریکا ، خود را برتر از دیگران پنداشته ، پیشرفت این کشور را در عقب نگه داشتن دیگران ، برخورداری و رفاه مردم آمریکا را در فقر دیگران ، عزت و بزرگی آن را درتحقیر دیگران و امنیت آمریکا را در ناامنی دیگران جست و جو کرده اند.

اگر همه دولت های دنیا از همین منظر به عرصه بین المللی بنگرند و بر همین مبنا عمل کنند، نتیجه چه خواهد شد؟ باور من این است که مردم آمریکا نمی توانند با این سیاست ها و عملکردها همراهی کرده و به دنبال تحقیر و فقر و ناامنی دیگران و تصرف ثروت آنان باشند.

هرگاه مردم آمریکا از ورای فضای غبار آلود رسانه ای ، از این سیاست ها و رفتارها مطلع شده اند، بلافاصله آن را محکوم کرده و از عاملان آن ها اعلام برائت کرده اند.

اگر به دنبال اصلاح اساسی و ماندگار هستیم ، باید به همه ملت ها و فرهنگ ها ، اراده و منافع آنان احترام بگذاریم. باید در شادی ملت ها شاد و در غم آنان شریک باشیم. باید به دنبال برابری و برادری میان ملت ها باشیم و به حقوق ملت ها احترام بگذاریم و از برتری جویی و تلاش برای سلطه بر دیگران خودداری نماییم.

۳- جناب عالی اعلام کرده اید که خزانه داری کل آمریکا طی چند سال حدود ۲۳ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی خلق کرده است. معنای این سخن آن است که با سوء استفاده از جهان روایی دلار و بدون کار و تلاش یا ارائه کالا و خدمات ، این رقم از جیب ملت های جهان برداشته شده است. متاسفانه این سرقت بزرگ و مدرن به نام مردم آمریکا ولی در واقع به نفع عده ای خاص انجام شده است. این بدان معناست که دولت و هیات حاکمه آمریکا به همین مقدار به دیگر ملت ها بدهکارند. گمان ندارم که مردم آمریکا به این بزرگترین دستبرد تاریخ راضی باشند.

انتظار این است که ثروت ربوده شده ملت ها به آنها بازگردد یا لااقل این روند غیر انسانی و مخرب متوقف گردد. این یک اصلاح اساسی و ساختاری است.

۴- آقای رئیس جمهور !جناب عالی به وجود ۷۰ میلیون فقیر و میلیون ها بیکار اشاره کرده اید و گفته اید که حل مسائل داخلی آمریکا در اولویت کاری شماست. شما اعلام کرده اید که قدرت دفاعی آمریکا تحلیل رفته است. جناب عالی به هزینه شش هزار میلیارد دلاری آمریکا در جنگ خاورمیانه نیز اشاره کرده اید. می دانید که هزینه نظامی اعلام شده دولت آمریکا سالیانه حدود ۷۰۰ میلیارد دلار است.

کارشناسان معتقدند که دفاع از مرزهای جغرافیایی آمریکا و تامین امنیت داخلی آمریکا و تامین امنیت داخلی آن کشور، در تهدیدهای امروزی، نباید بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در سال هزینه داشته باشد.

سئوال اساسی این است که چه کسی به دولت آمریکا ماموریت برقراری امنیت در جهان را داده است؟

دخالت در امور دیگران و لشکر کشی به دیگر مناطق و تحمیل هزاران پایگاه نظامی و امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در نقاط مختلف جهان جز ناامنی ، جنگ ، تفرقه ، کشتار و آوارگی ملت ها چه نتیجه ای داشته است؟ آیا این اقدامات جز ایجاد کینه و نفرت نسبت به سردمداران آمریکا ، بدنامی برای ملت این کشور و تحمیل هزینه های نظامی ، دستاورد دیگری برای آمریکا به همراه داشته است؟

اگر همه دولت ها بخواهند رفتاری مانند دولت آمریکا داشته باشند، کدام چشم انداز روشن از صلح و امنیت در برابر جامعه بشری قرار خواهد گرفت؟ آیا بهتر نیست با توقف جنگ افروزی و عدم دخالت نظامی در دیگر نقاط جهان ، بر ایجاد فضای تفاهم بین المللی و پایان دادن به رقابت تسلیحاتی و جنگ و کشتار مردم تاکید شود؟

در این صورت منابع قابل توجهی نیز برای توسعه رفاه مردم آمریکا و رفع فقر و بیکاری صرفه جویی خواهد شد، آیا این بهترین راه برای تغییر نگاه ملت ها به هیات حاکمه آمریکا نیست؟

علاوه بر این ، توجه دارید که تکیه بر سلاح و تهدید دیگران ، به منزله وارد شدن در مسابقه بی پایان و پرهزینه تسلیحاتی است که فرجامی جز جنگ و نابودی ملت ها ندارد.

امروز بر همگان آشکار شده است که ادعای تامین امنیت و ایجاد صلح در دیگر سرزمین ها با تکیه بر سلاح و جنگ افروزی ، ادعایی دروغین و پنهان کردن اهداف استعماری زیر شعارهای انسانی است.

مسابقه در تولید و صدور سلاح چگونه می تواند صلح و امنیت ایجاد کند. جنگ جنگ می آورد و صلح هرگز با جنگ برپا نمی شود.

کشتار فقط کینه ها را انباشته می کند. صلح و امنیت پایدار فقط با تغییر نگاه ها ، باورها و رفتارها برپا می شود.

امنیت پایدار را باید در مهرورزی ، احترام به حقوق دیگران و اجرای عدالت جست و جو کرد.

بهترین قدرت دفاعی، قدرت مردم و رضایتمندی آنان است و این جز درسایه اجرای عدالت و احترام به انسانها حاصل نمی شود.

اگر جناب عالی پیشگام در برچیدن مسابقه مرگبار تسلیحاتی و توقف حضور و دخالت نظامی در مناطق دیگر شوید، از کشتار و آوارگی میلیونها انسان در سال جلوگیری خواهد شد. در این صورت می توان صدها میلیارد دلار از هزینه های نظامی و امنیتی جهان کاسته و آن را صرف بهداشت ، آموزش و رفاه ملت ها و کاهش فاصله طبقاتی و دیگر نابسامانی ها کرد و ریشه ناامنی را از بین برد.

آیا وقت آن نرسیده است که همه باور کنیم که جامعه انسانی بیش از سلاح و قدرت نظامی به اندیشه انسانی ، عدالت و برادری نیازمند است؟ خود برتربینی عملی شیطانی و ریشه همه نابسامانی های جامعه انسانی است. آیا وقت آن نرسیده است که سلاح ها به قلم تبدیل شود و خودبرتربینی ، تبعیض و کینه ورزی جای خود را به برابری و برادری بدهد؟

۵- سازمان ملل متحد بزرگترین دستاورد تجارب تاریخی و میراث مشترک بشری و محصول امید بشریت برای ساختن دنیایی بهتر است. تشکیل سازمان ملل ، ایده ای بسیار متعالی برای مشارکت عادلانه عموم ملت ها در مدیریت جهان و برقراری صلح و امنیت پایدار و تامین رفاه و تعالی برای همگان است.

سازمان ملل تاسیس شد که جنگ ها برچیده شود و تعامل سازنده و گفت و گو و برادری جای جنگ افروزی و مسابقه تسلیحاتی را بگیرد.

سازمان ملل تاسیس شد تا خرد جمعی بشریت جای دیکتاتوری و استکبار بنشیند.

مشارکت آزاد ملت ها در مدیریت جهانی تهدید نیست بلکه فرصت ارزشمندی است که همه مصلحان حقیقی از آن استقبال می کنند.

متاسفانه سیطره دولت های متوالی آمریکا بر این سازمان ، مانع از کارکرد صحیح آن شده است. وقت آن رسیده است که مرکز تبلور اراده جمعی و آزاد ملت ها ، از این سلطه مخرب آزاد شود.

البته این کار نیازمند مردانی تاریخ ساز و اتخاذ تصمیمی بزرگ است.

۶- بدخواهان مردم آمریکا در صدد جلوگیری از اعمال اراده مردم آمریکا برای ایجاد اصلاحات اساسی در ساختارها، سیاستها ورفتارهای حاکمیت آمریکا هستند.آنان برای ایجاد انحراف در حرکت عمومی مردم آمریکا به سوی اصلاح حقیقی و احقاق حقوقشان آدرس غلط می دهند.

متاسفانه عده ای به دنبال توسعه نگاه تبعیض آلود و نژادپرستانه و منفعت طلبانه در روابط انسانی ، گسترش مرزبندی های کاذب و فاصله انداختن بین مردم هستند.

شیاطین تحت عناوین مختلف از جمله دین ، نژاد ، رنگ و حتی جغرافیا می خواهند بین مردم فاصله انداخته و با گسترش کینه ورزی برای خود فرصت ایجاد کنند.

جهان انسانی در یک روند تکاملی به سوی جامعه واحد پیش می رود و در این مسیر به دنبال برداشتن مرزها و فاصله های گوناگون از بین مردم و ملت ها است.

انسانها از یک ریشه و اصل و دارای روح الهی و محترمند. بین ملت ها با هر دین و اندیشه و نژاد ، دشمنی و خصومتی وجود ندارد. رفع مشکلات جامعه بشری و ساختن دنیایی بهتر نیازمند وحدت و یاری دست های تک تک مردم جهان است.

به قول سعدی بزرگ ، شاعر پر آوازه ایرانی:

بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

همه باید برای ساختن فردای بهتر و برای بسط دوستی و عدالت و آزادی تلاش کنیم. همه مردم باید خود را مسئول بدانند و فرصت مشارکت و رهبری در این اقدام مقدس را در اختیار داشته باشند. گمان ندارم که هیچ انسان عاقلی تلاش برای خشکاندن ریشه نژادپرستی و تبعیض نژادی در آمریکا را ملامت کند.

۷- تروریسم ، ابزاری ضد انسانی در دست قدرت های جهانی برای ایجاد ناامنی و تفرقه و تحمیل اراده و سیاست های آنان بر ملت ها و دولت هاست.

متاسفم یادآوری کنم که اگثر گروههای تروریستی شناخته شده امروز دنیا ، از سوی دستگاههای امنیتی آمریکا پایه گذاری ، تجهیز و تقویت شده و می شوند یا در میانه راه در خدمت امیال آن دستگاهها قرار گرفته اند.

مبارزه ریشه ای با تروریسم ؛ قطع منابع مالی و حمایت های اطلاعاتی ، مالی و تسلیحاتی نهادهای امنیتی آمریکا و دولت های هم پیمان آمریکا از تروریست هاست.

انتظار عمومی آن است که جناب عالی با این اقدام موجبات خوشحالی و سپاس همگان و بویژه ملتهای تحت ستم تروریسم را فراهم کنید.

امیدوارم روزی اندیشه خود برتربینی که ریشه تروریسم و بسیاری از نابسامانی های جامعه بشری است به اندیشه انسانی متحول شود.

۸- پیشرفت ها و موجودیت امروزی آمریکا محصول مهاجرت ملل مختلف به آن دیار است . حضور و تلاش سازنده نخبگان و دانشمندان از کشورهای گوناگون از جمله جمعیت میلیونی هموطنان ایرانی اینجانب نقش مهمی در پیشرفت آمریکا داشته است. باید روح سیاست حاکم بر آمریکا متوجه احترام به تنوع ملل و نژادها باشد. به تعبیر دیگر ، آمریکای امروزی متعلق به همه ملت ها و از جمله بومیان آن سرزمین است. هیچ کس نمی تواند خود را مالک و دیگران را میهمان یا مهاجر بشمارد. باید مراقب بود همان کسانی که مسئول ناهنجاری های امروز آمریکا هستند نفوذ نکنند و آدرس غلط ندهند.

آقای رئیس جمهور!

انتظار زیادی نیست که جناب عالی همت خود را صرف مبارزه با ریشه های فساد نموده و از مردم مظلوم که نوعا در خدمت سازندگی آمریکا هستند ، حمایت کنید.

ج : و اما آخرین توصیه ها

۱- داشتن کشوری پیشرفته ، قوی و غنی و موثر در روابط بین الملل ، آرزوی هر ملتی است اما این به معنای برپایی امپراتوری و دخالت در امور دیگران یا فخر فروشی و تسلط بر دیگر ملت ها نیست.

باور دارم که سرزمین آمریکا به اندازه کافی از منابع طبیعی و ثروت های خدادادی برای ساختن یک زندگی متعالی و پیشرفته و پایدار برخوردار است و نیازی به دست اندازی به منابع دیگران ندارد. ملت آمریکا شایستگی آن را دارد که در یک تعامل سازنده ، عادلانه و برابر با دیگر ملت ها ، از همه امکانات و فرصت ها برخوردار و دارای زندگی متعالی و پایدار باشد.

اطمینان داشته باشید که تلاش برای گسترش رفتار انسانی ، پذیرش و احترام به حقوق سایر ملت ها و کوشش برای استقرار عدالت همواره پسندیده بوده است. ایجاد فرصت کار سازنده برای جوانان آمریکا ، رفع مشکلات حاد مردم، اصلاحات ساختاری و ساختن آمریکا در جغرافیای ایالات متحده ، از جانب عموم ملت ها و پیشاپیش آنان ، ملت ایران با استقبال مواجه خواهد شد.

۲- زنان مظهر جمال خداوند و زیباترین و ارزشمندترین هدیه خداوند هستند. احترام به زنان و تکریم آنان، از نشانه های جوانمردی است.

مردان بزرگ تاریخ بالاترین احترام را برای زنان قائل بوده و توانایی های خدادادی آنان را به رسمیت می شناسند. نقش زنان در حیات و تعالی جامعه انسانی ، استثنایی و در بهترین و بالاترین شکل است. مدیریت زنان در امور علمی ، اجتماعی و فرهنگی و سایر عرصه ها از دقیق ترین و بهترین ها بوده است.

همه ما مفهوم عمیق عشق بی بدیل مادری ، محبت یگانه خواهری و غیرقابل جایگزین بودن جایگاه همسری را به خوبی درک می کنیم.

امیدوارم زنان در جوامع مختلف و از جمله جامعه آمریکا ، همواره در کمال عزت و کرامت در ساختن جامعه مطلوب ، مشارکت و رهبری موثر و سازنده داشته باشند.

لازم نمی بینم تاریخ پر فراز و نشیب و پر افتخار ملت بزرگ ایران را یادآوری کنم. هیچ اثری از دشمنان و بدخواهان بددل و کینه ورز ملت ایران در زمین باقی نمانده است. اما ملت ایران زنده و بالنده است و تمام حوادث کوچک و بزرگ تاریخ را با موفقیت پشت سر گذاشته و خواهد گذاشت. ملت ایران آینده درخشان را در اختیار خود دارد. تنها به این نکته بسنده می کنم: یادتان باشد تصویری که رسانه های آمریکایی از ملت ایران ارائه می کنند ، هرگز منعکس کننده واقعیت های مردم بزرگ و شریف ایران نبوده و نیست.

آقای رئیس جمهور!

باوجود مردم خوب آمریکا ، شما امروز این فرصت تاریخی را دارید که با آغاز اصلاحات اساسی و تلاش در این راه،آغازگر تحولی بزرگ باشید و نام نیکی را از خود برجای بگذارید.

امیدوارم از طولانی شدن نامه که اقتضای یک صحبت اساسی و سازنده است خسته نشده باشید.

از خداوند مهربان برای همه ملت ها و همچنین مردم آمریکا سربلندی و موفقیت و صلح و آزادی و عدالت و رفاه و برای جناب عالی در انجام مسئولیت سنگین اصلاح ساختاری نظام آمریکا و تامین خواست مردم ، موفقیت مسالت دارم.

والسلام علی عبادالله الصالحین
محمود احمدی نژاد- خادم ملت ایران


بازدید : 656

[ يکشنبه 8 اسفند 1395 ] [ 22:35 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

لیست حامیان بین‌المللی داعش افشا شد

لیست حامیان بین‌المللی داعش افشا شد
شناسه خبر: 1255038 سرویس: بین الملل
فهرست حامیان داعش

یک پایگاه غربی، در تازه‌ترین گزارش افشاگرانه خود فهرستی از حامیان بین‌المللی گروه تروریستی داعش منتشر کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه "گلوبال ریسرچ" کانادا در تازه ترین گزارش افشاگرانه خود، فهرستی را از 6 کشور به همراه رژیم صهیونیستی، به عنوان حامیان گروه تروریستی داعش در جهان معرفی کرد.

گلوبال ریسرچ در گزارشی تأکید کرد که این فهرست را "تم اندرسون" نویسنده و مؤلف آمریکایی برای کتابش تهیه کرده و قرار است این کتاب با نام "جنگ پلید در سوریه" به‌زودی منتشر شود.

به گزارش العالم، اندرسون در این کتاب به کشورها و طرف‌های حامی داعش و راههای این حمایت پرداخته است.

بر اساس این گزارش، عربستان، ترکیه، قطر، رژیم صهیونیستی، انگلیس، فرانسه و آمریکا از داعش حمایت و پشتیبانی می‌کنند، که به طور مختصر نقش هریک از آنها در این حمایت به شرح زیر است:

* عربستان
در سال 2006 میلادی، عربستان از آمریکا دستور مستقیم برای تشکیل داعش (در عراق) برای جلوگیری از نزدیک شدن روابط این کشور با ایران دریافت کرد.

در سال 2011 میلادی، عربستان از شورش مسلحانه در شهر درعای سوریه پشتیبانی کرد، و به حمایت مالی و تسلیحاتی از همه عناصر مسلح در سوریه پرداخت، و جبهه بندی بین این عناصر را حفظ کرد تا از استقلال آنها بکاهد.

* ترکیه
دولت ترکیه گذرگاه امنی را برای عناصر مسلح جهت عزیمت به شمال سوریه فراهم کرد و جبهه النصره را با همکاری عربستان ایجاد کرد. این کشور گروه مسلح موسوم به "جیش الفتح" را در عملیات یورش در شمال سوریه در سال 2015 میلادی فرماندهی کرد و میزبان سران گروه‌های مسلح بود و روند فروش نفتی را که داعش به چنگ آورده بود، سازماندهی کرد و خدمات پزشکی به داعش ارایه داد.

* قطر
در دوره 2011 تا 2013 میلادی، قطر میلیاردها دلار به گروه اخوان المسلمین مرتبط با گروههای مسلح نظیر گروه "فاروق" اف.اس.ای داد.

بعد از سال 2013 میلادی، قطر از ائتلاف جیش الفتح با محور ترکیه - عربستان حمایت کرد.

* رژیم صهیونیستی
همه جنگجویان مسلح در سوریه را با سلاح و تقدیم خدمات پزشکی یاری رساند. داعش و جبهه النصره از جمله این گروه‌ها بودند که از حمایت رژیم صهیونیستی برخوردار شدند. علاوه بر اینکه مراکز هماهنگی در جولان اشغالی سوریه برای آنها ایجاد کرد.

* انگیلس
این کشور به عناصر مسلح در سوریه به منظور همکاری نزدیک با هسته های القاعده کمک تسلیحاتی کرد و این کمک ها برای گروههای مسلح یاد شده به طور منظم ادامه یافت.

* فرانسه
دولت فرانسه خط مشی انگلیس را در کمک تسلیحاتی منظم به گروههای مسلح در سوریه دنبال کرد.

* آمریکا

نقش آمریکا در حمایت از داعش فراگیرتر بود؛ به گونه‌ای که هدایت و هماهنگی همه فعالیت‌های کشورها و طرف‌های حامی داعش را برعهده داشت و از پایگاه‌های نظامی در ترکیه، قطر، اردن، عراق و عربستان برای این منظور استفاده کرد.

گلوبال ریسرچ نوشت: آمریکا داعش را از مناطق کردنشین دور و آنها را رها کرد تا به سوریه حمله کنند.

به‌گفته مسئولان عراقی، آمریکا به داعش به طور مستقیم از طریق هوایی سلاح می‌رساند.بازدید : 614

[ پنجشنبه 11 آذر 1395 ] [ 19:48 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

مقام معظم رهبری :دغدغه حل ریشه‌ای این مصائب دردناک باید اولویت مسئولان باشد

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی حوادث تلخ و دردناک شهادت دهها نفر از زائران حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام در عراق و همچنین جان‌باختن و آسیب‌دیدگی جمعی از مسافران و زائران حضرت امام رضا علیه‌السلام، در پیامی ضمن طلب رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و دعا برای شفای آسیب‌دیدگان، تأکید کردند: مسئولان از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند و دغدغه‌ی حلّ ریشه‌ئی این مصائب و امثال آن از مسائل مردم را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

حادثه‌ی تلخ و اندوهبار شهادت دهها نفر از زوّار ایرانی و غیر ایرانی حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام در عراق و نیز حادثه‌ی دردناک تصادف قطار که به جان‌باختن و آسیب‌دیدگی جمعی از مسافران و زوّار حضرت ابی‌الحسن‌الرضا علیه‌السلام انجامید، اینجانب را همچون دیگر هم‌میهنان و خانواده‌های عزادار، مصیبت‌زده کرد.

در حادثه‌ی اول، گروههای جنایتکار و شقاوت‌بار تکفیری که راه‌پیمائی عظیم اربعین و امنیت بی‌نظیر زائران حسینی، چشم آنان را کور و توطئه‌های خباثت‌آلود آنان را خنثی کرده است، به انتقام بزدلانه و فجیع دست زدند و بار دیگر چهره‌ی خبیث و مَنیّت پلید خود را به همه نشان دادند. از مناطق دیگر جهان همچون نیجریه و پاکستان و افغانستان نیز خبرهای تلخ و تکان‌دهنده از جنایات هم‌مسلکان آنها می‌رسد و خطر جریان تکفیری و دولت‌های حامی آنان را بار دیگر به همه‌ی مسلمانان و دلسوزان گوشزد می‌کند.

در حادثه‌ی دوم نیز قصور یا تقصیر و بی‌تدبیری دست‌اندرکاران خانواده‌هائی را داغدار کرد و موجب جان‌باختن و آسیب‌دیدگی جمعی از مردم عزیزمان شد.

اینجانب ضمن طلب رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و دعا برای شفای آسیب‌دیدگان و عرض تسلیت به خانواده‌های آنان، از مسئولان و دست‌اندرکاران در هر دو بخش داخلی و خارجی می‌خواهم که از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند و دغدغه‌ی حلّ ریشه‌ئی این مصائب و امثال آن از مسائل مردم را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند و اکنون نیز همه‌ی تلاش خود را برای علاج مصدومان و انتقال جان‌باختگان و کاستن از مصائب داغداران به کار برند.

سیّد علی خامنه‌ای
۶ آذر ۱۳۹۵


بازدید : 625

[ شنبه 6 آذر 1395 ] [ 20:54 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

برجام، بهانه برخی برای دو قطبی کردن جامعه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عزت الله ضرغامی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با ارائه تحلیلی از نوع تعامل امریکا با ایران در قالب توافقنامه برجام با بیان اینکه تعهدات امریکا در قالب برجام تا به حال اجرا نشده است ،این پرسش را مطرح کردکه کدام حرکت روشن، نشانگر کاری ارزنده برای کشور در قالب برجام است؟

وی افزود: برجام مساله داد و ستدی بود که در آن ما از بخشهایی از فعالیت ها عقب نشینی کردیم و کوتاه آمدیم که مسجل شد و آنان باید در نقطه مقابل به تعهداتشان عمل کنند که اگر عمل کنند صرفا داد و ستدی در موضوع هسته ای بود گرچه تا این لحظه این کار را نکردند و تعهداتشان را انجام ندادند.

تلاش برای دوقطبی کردن کشور در بستر برجام

ضرغامی با اشاره به تلاش برخی برای دو قطبی کردن جامعه گفت: برخی از تئوریسین های این تفکر پس از انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که نمایندگان مجلس به دو دسته شامل طرفداران برجام و مخالفان برجام تقسیم می شوند و گفتند این اعم از اصلاح طلبان و اصولگرایان است و تا حدی هم سعی کردند شواهد مثالی برای خود بیاورند.

وی افزود: برخی که همسو شدند و آب شان در یک جوی رفت و یک مشی را انتخاب کردند گفتند اینها جریان برجامیان هستند و نقطه مقابل را نابرجامیان نامیدند در حالیکه امروز مشاهده می کنیم بخش زیادی از تعهدات طرف مقابل در برجام اجرا نشده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من فهرست مفصلی از اقداماتی که امریکاییها بعد از برجام انجام دادند و اظهاراتی که مقامات این کشور داشتند آورده بودم اما اینها را به طور خلاصه در دو دسته بیان می کنم نخست اقدامات و اظهارنظر مقامات امریکایی که در ظاهر گفتند این توافق را انجام دادیم و تعهد داریم که انجام می دهیم.

اصرار آمریکایی ها بر ادامه تحریم ها

وی گفت : آمریکایی ها پس از برجام ، تا مدتی ، بد عهدی خود را توجیه می کردند ولی در ادامه با صراحت از تداوم تحریم ها و ارتباط دادن آن با موضوع سوریه ، حقوق بشر و توان موشکی ایران می گویند.

ضرغامی افزود: امریکایی ها از همان ابتدا که مشکلات جدی در اجرای تعهدات شان پیش آمد سعی می‌کردند با پرده پوشی، کنایه گویی و حرف های حاشیه ای بگویند که مشکلی نیست اینها حل می شود و ما مشکل بانک ها را پیگیری می کنیم یا مدعی بودند که این موضوعات خیلی به برجام ربطی ندارد با این حال آن را حل می کنند.

سخنگویان نیابتی آمریکا در داخل

وی با بیان اینکه برخی در داخل سخنگوی نیابتی آمریکایی ها هستند و مرتبا بد عهدی های آنان را توجیه می کنند گفت: مسئولان محترم ما و مذاکره کنندگان ما نیز با این بخش همراهی داشتند و همین توجیهات را برای مردم بیان می کردند و در واقع به نحوی سخنگویان نیابتی در داخل کشور سعی می کردند رفتار امریکایی ها را توجیه کنند.

ضرغامی ادامه داد: این افراد در توجیهات شان می گفتند فلان مساله ربطی به برجام ندارد، مساله دیگر ربطی به وزیر خارجه ندارد یا ربطی به رئیس جمهور امریکا ندارد و مثلا کنگره را مسئول اقدامات علیه ایران می دانستند.

وی گفت: بخش دوم که امروز بسیار صریح اتفاق می افتد و با صراحت هرچه تمامتر بیان می شود مربوط به آن گروه از مقامات امریکایی است که به حسب ظاهر همراه تر بودند و مسئولیت گفتگوها را داشتند.

ضرغامی افزود: به عنوان نمونه آقای جان کری که در همین چند سخنرانی اخیر در دانشگاه یا در لندن به هنگام دریافت جایزه یا در نشست ها و گفتگوهای دوجانبه تقریبا به صراحت می گوید که اگر رفتار جمهوری اسلامی اینگونه باشد که می بینیم توقع نداشته باشید که تعهدات روی کاغذ به نتیجه برسد.

وی گفت: در این چارچوب گاهی به صراحت درباره حمایت ما از سوریه گاهی در خصوص حقوق بشر ، زمانی درباره برنامه دفاع موشکی و گاهی نیز در باره رفتار مقتدرانه کشورمان در منطقه سخن می گویند که امروز دست برتر را در قبال امریکا داریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: آنان به صراحت می گویند تحریم ها برقرار است و ادامه می یابد و ما را مستقیما می ترسانند و نگران می کنند که اگر این طور باشد برجام اجرا نمی شود.

ضرغامی تصریح کرد: این در حالی است که برجام تاکنون اجرا نشده است؛ کدام حرکت روشن را داشته اید که نشان دهد کار ارزشمندی برای کشور در این زمینه صورت گرفته باشد؟ و البته همه اینها تا حد زیادی به صورت نسیه بوده است و در چنین شرایطی با صراحت این بحث ها را مطرح می کنند.

فاجعه آنجاست که برخی دولتمردان می گویدآمریکا به ما مجوز داد!

وی تاکید کرد : : تعجب می کنم از دولتمردان که با همه زحمات و خدمات گاهی مواقع حتی در رسانه ملی از ادبیاتی استفاده می کنند و می گویند "امروز به ما مجوز داده شد که این کار را بکنیم"؛ این فاجعه است که برخی دولتمردان مرتبا می گویند "آمریکا به ما مجوز داد" آنهم در اموری که معلوم نیست حتما به درد ملت بخورد و یا نتیجه قطعی داده باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اما اگر ادبیات دولتمردان بر این قرار گرفت که هر روز احساس کنند وقتی سر کار می روند باید بیندیشند که امروز چه کنند که اعتماد امریکایی ها را جلب کنند تا مجوزی به آنان داده شود این برای مدیریت کشور بسیار فاجعه آمیز است که متاسفانه برخی مدیران ما دچار این مشکل شده اند.

تحقق وعده امام (ره) برای شکست آمریکا

ضرغامی گفت: امام (ره) جملات صریحی درباره امریکا دارد که برای همه انقلاب ها و تا آخر راه ملت ایران را مشخص می کند بویژه اینکه فرموده اند"ما امریکا را شکست خواهیم داد" که امروز این فرمایش تحقق یافته است که اگر اکنون به منطقه و تلاش های امریکا نگاه کنید این موضوع مشخص است.

وی با اشاره به هزینه های سنگین آمریکا در جنگ عراق گفت : امروز با مقاومت ملتها همه این هزینه ها ، بی نتیجه بوده و نیروهای همسو با انقلاب اسلامی ، اداره عراق را در دست گرفته اند و حشدالشعبی ، یعنی بسیج مردمی عراق ، اصلی ترین گروه مقابله با تروریست های داعش است.

وی با اشاره به مناظره های دو کاندیدادی انتخابات ریاست جمهوری امریکا افزود: یکی از این نامزدها اعلام کرد امریکا در سال های اخیر چهار هزار میلیارد دلار در عراق هزینه کرد، چند هزار کشته داد ، تجهیزات بسیاری از بین رفت و پس از جنگ سخت از این کشور بیرون آمد و اکنون ایران در جنگ نرم برنده شده است.

ضرغامی گفت: اکنون در عراق به عنوان متحد کشورمان فرهنگ ملت ایران حاکم است و در مبارزه با داعش و دیگر جریانات تروریستی که استکبار آن را به وجود آورد و در منطقه مستقر کرد نیز نقش بسیج مردمی و اسلامی در عراق برگرفته شده از فرهنگ ماست.

وی همچنین با اشاره به وقایع سوریه گفت: در این کشور پنج سال تلاش کردند تا حکومت قانونی بشار اسد را ساقط کنند در حالی جمهوری اسلامی ایران معتقد بود این حکومت باید بماند و در حمایت از این حکومت قانونی نقش مستشاری خود را ایفا کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:‌ این ها همه حاکی از شکست امریکا در منطقه اعم از سوریه، عراق، یمن و افغانستان است که با همه سرمایه گذاری ها موفق نشدند مردم را با خود همراه کنند و این همان پیش بینی امام (ره) است که فرمودند ما امریکا را شکست خواهیم داد.

ضروت همراهی و مقاومت مردم در پیچ بزرگ تاریخی

ضرغامی تاکید کرد: اکنون در پیچ تاریخی بزرگی هستیم و این همه صبر ، مقاومت و همراهی ملت ایران با رهبر معظم انقلاب و پیروزی های عظیم و خیره کننده نشان می دهد که استکبار جهانی در مقابل انقلاب اسلامی عاجز مانده است و در آینده نزدیک خداوند تبارک و تعالی مزد شما ملت ایران را بابت این همه مقاومت نمایان می کند و شاهد پیروزی های چشمگیر امت اسلام در جهان خواهیم بود.

شهید مطهری در تفسیر آیات آخر سوره "والشمس" می گوید : اگر جامعه در مقابل ظلم ، ساکت بود و یا با شایعه پراکنی باطل را تقویت کرد و در مقابل کفران نعمت الهی موضع نگرفت ، همراه با ستمگران مجازات خواهد شد.

تسخیرلانه جاسوسی، حاصل بی توجهی دولت موقت به خطر آمریکا

سید عزت الله ضرغامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه تاریخی تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام خاطرنشان کرد:‌ فلسفه اشغال لانه فساد و جاسوسی آمریکا بر این بود که با گذشت 9 ماه از پیروزی انقلاب عظیم مردم به نظر می رسید فرمایشات امام (ره) درباره خطر آمریکا جدی گرفته نمی شود.

وی گفت: امام (ره) فرمایشات بسیار جدی راجع به امریکا می فرمودند اما عمدتا دولت موقت یا حساسیت و اعتقاد نداشت یا رفتار مشکوک نشان می داد و به نظر می رسید رابطه های خاص با آمریکایی ها برقرار کرده است به نحوی که طبق اسناد کشف شده از لانه جاسوسی مشخص شد برخی به ویژه سخنگوی دولت به عنوان جاسوس با آمریکایی ها همراهی می کردند.

ضرغامی افزود: به همین علت دانشجویان پیرو خط امام پس از چند روز به این نتیجه رسیدند که در حرکتی برای لبیک به امام (ره) باید به نحوی دولت را متوجه کنیم که مبارزات ملت ایران فقط علیه شاه نبود بلکه مبارزه با آمریکا و استکبار نیز بود که هر روز توطئه می کردند.

سفارت آمریکا مرکز راهبری اقدامات ضد انقلاب

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: فقط با بررسی توطئه های امنیتی و قومیتی مشخص می شود که اتفاقات در کردستان ، ترکمن، خوزستان و دیگر مناطق کشور به بهانه تقویت قومیت ها منشاش سفارت امریکا بود؛ جریان های آمریکایی را تقویت کرده بودند که برخی از آنان می توانستند نظامی را برانداز کنند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تداوم دخالت آمریکا ، ایجاد ناآرامی های امنیتی و قومیتی و عدم حساسیت دولت موقت نسبت به امریکا و وجود ارتباطات مشکوک را از عوامل اقدام دانشجویان انقلابی برای تسخیر لانه جاسوسی عنوان کرد و افزود: آمریکایی ها این کارها را از طریق سفارت رسمیت می دادند به همین علت دانشجویان دورهم جمع شدند و در مرحله اول در صدد بودند به عنوان حرکتی نمادین و افشا کننده فقط چندروزی لانه جاسوسی را در اختیار بگیرند، وارد لانه شوند، روشنگری کنند و پی تحصیلشان بروند .

وی تاکیدکرد: امریکایی ها از طریق سفارت خود ، برنامه ها و اقدامات ضد انقلاب را بصورت رسمی و دیپلماتیک پیگیری می کردند.

عضو تشکل دانشجویان پیرو خط امام و تسخیرکننده لانه جاسوسی سابق آمریکا خاطرنشان کرد: ما هرگز تصور نمی کردیم که حداقل دو ترم از درس های دانشجویان تعطیل شود، ملت که آماده بودند چند جوان انقلابی از دیوار لانه جاسوسی بالا بروند دیگر نگذاشتند این آتش و این هیجان عظیم انقلابی خاموش شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته حضرت امام پشتیبانی اصلی را کردند و این حرکت را انقلاب دوم تعبیر فرمودند و چون نام تسخیر کنندگان دانشجویان پیرو خط امام بود مردم اعتماد کردند.

وی با اشاره به پیامدهای تخسیر لانه جاسوسی در ان مقطع از انقلاب افزود: از پیامد های تسخیر لانه جاسوسی ، از بین رفتن پایگاه های رسمی اطلاعاتی و جاسوسی ، برملا شدن ماهیت تعداد قابل توجهی از دولتمردان در وابستگی به بیگانگان و اتحاد و انسجام نیروهای انقلاب و تمرکز روی دشمن اصلی بود.

پشیمانی عده ای انگشت شمار قابل اعتنا نیست

ضرغامی با بیان اینکه دانشجویانی که در ان دوران دست به این اقدام انقلابی زدند امروز در بدنه کشور خدمت می کنند و اکثر غالب شان استکبار ستیز و ضد آمریکایی هستند و به این کارشان افتخار می کنند گفت: ؛ اگر تک تک و کمتر از عدد انگشتان دست هستند که قدری پشیمان و شرمنده اند و مطالبی نقل می کنند که حاکی از شرمندگی آن ها از این رفتارشان است قابل اعتنا نیست.

وی با بیان اینکه تقدیم بیش از سی شهید از دانشجویان پیرو خط امام،سند حقانیت و صداقت آنان است خاطرنشان کرد : فرماندهان بزرگی که عملیات مهم را هدایت می کردند و در آخرین فیلم ارزنده ایستاده در غبار گوشه ای از زندگی و نحوه شهادت یکی از آنان به نام شهید وزوایی به تصویر کشیده شد که انسان را منقلب می کند.

وی افزود: این دانشجویان با اعتقاد به اینکه دولت موقت و جریان حاکم اجرایی کشور نمی توانند برخورد درستی با آمریکا داشته باشد، آن طور که امام و مردم انتظار داشتند، لانه جاسوسی را گرفتند که 444 روز به طول انجامید و دستاوردهای بسیار بزرگی داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از بین رفتن پایگاه های رسمی اطلاعاتی و ارتباطی آمریکا، مختل شدن سیستم اطلاعاتی و جاسوسی امریکا، اتحاد نیروهای انقلاب و تمرکز بر دشمن اصلی یعنی امریکا و برملا شدن ماهیت شمار قابل توجهی از دست اندرکاران آن زمان به بیگانگان را برخی از دستاوردهای تسخیر لانه جاسوسی برشمرد.

ضرغامی گفت: پس از تسخیر لانه جاسوسی مشخص شد که خیلی ها با آمریکایی ها نرد عشق می بازند، با آن ها ارتباط دارند، جاسوسند، گزارش می دهند و دستورالعمل می گیرند که اسناد آن حداقل در 13 جلد به طور موضوعی منتشر شده است.

وی افزود: حتی برخی از این اسناد به نام افراد چاپ شده است، افراد خاصی که در حاکمیت ارتباطات وسیعی با آمریکایی ها داشتند.

مخالفت با آمریکا زمینه ساز تقویت وحدت ملی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: تسخیر لانه جاسوسی وحدت ملی ایجاد کرد و مسئله آمریکا به عنوان دشمن اصلی اتفاقا باید سبب وحدت ما شود همچنان که در آن موقع شد.

وی با بیان اینکه جوامع زنده ، در مقابل حرکت ایذائی از خود واکنش نشان می دهند گفت: جامعه ایران پس از انقلاب زنده است . استکبار جهانی در مقابل ملت ایران بارها شکست را تجربه کرده است.

ضرغامی با بیان اینکه امروز هم باید همانند ابتدای انقلاب اسلامی مخالفت با آمریکا ، به عنوان دشمن اصلی باید سبب تقویت وحدت ملی شود، گفت: امروز اتفاقاتی که در کشور و جهان می افتد حاکی است که ملت در یک چیز اشتراک نظر دارد، آمریکایی ها در پی این هستند تا مخالفت با آمریکا را مایه تفرقه نشان دهند و با استفاده از هدایت افکار عمومی وانمود کنند مردم با هم اختلاف دارند اما هر بار که تلاش می کنند تیرشان به سنگ می خوردبازدید : 641

[ جمعه 14 آبان 1395 ] [ 17:12 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

ریچارد دالتون، سفیر پیشین انگلیس در تهران تصریح کرد: متن زیر را بادقت بخوانید

به گزارش فارس، «ریچارد دالتون» سفیر پیشین انگلستان در ایران از جامعه جهانی خواست به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای، به ایران دسترسی کامل‌تری به سیستم اقتصادی و بانک‌داری بین‌المللی داده شود.
دالتون طی یادداشتی در شماره ماه نوامبر ژورنال «روابط آسیا» چاپ انتشارات «تیلور اند فرانسیس» تاکید کرد برنامه جامع اقدام مشترک، که در جولای 2015 میان ایران و شش قدرت جهانی به دست آمد، در صورت تداوم رشد آهسته فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری غربی در ایران، با تهدید جدی مواجه خواهد بود.
بر این اساس، بازیابی ایران از تحریم‌های اقتصادی وضع شده بخاطر برنامه هسته‌ای، به دلیل عدم ارائه دسترسی مناسب به شرکت‌های تجاری برای معامله با ایران از سوی قدرت‌های غربی، با دشواری روبه‌رو شده است.
وی تصریح کرد بندهایی در برجام وجود دارد که جامعه بین‌الملل را ملزم می‌کند دسترسی ایران به سیستم اقتصادی جهانی را تسهیل کند و اگر قدرت‌های غربی نتوانند اقدام موثری در این جهت تا پایان سال جاری میلادی انجام دهند، «برای آمریکا و شرکایش ادعای پایبندی به برجام و عدم نقض آن غیرممکن خواهد شد.»
سفیر سابق انگلیس در ایران همچنین به دولت‌های غربی هشدار داد در صورتی که اقدامی برای بهبود وضعیت اقتصادی ایران در راستای توافق هسته‌ای انجام نگیرد، «حسن روحانی» احتمالا در انتخابات سال 1396 شکست خواهد خورد.
دالتون با تاکید بر اینکه پایبندی ایران به برجام به شدت به نفع این کشور است و طرف اولی که از توافق عقب نشینی می‌کند نخواهد بود، پیش‌بینی کرد توافق هسته‌ای فقط در زمانی که تمام طرفین اراده سیاسی کافی برای حفظ آن داشته باشند، دوام خواهد آورد.


بازدید : 619

[ جمعه 7 آبان 1395 ] [ 13:21 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

حل بیکاری؛ وعده‌ای که عملی نشد از مرداد 92 تاکنون نیز ادامه دارد

در حالی که حل معضل بیکاری از کلیدی ترین وعده های رئیس جمهور در زمان تشکیل دولت تدبیر و امید بود اکنون در سال پایانی دولت همچنان شاهد هشدار وزرا و دولتمردان نسبت به وقوع بیکاری بزرگ،در آینده ای نزدیک هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکی از کلیدی ترین وعده های حسن روحانی در ابتدای فعالیت خود حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان بود.تابستان 92 بود که روحانی وعده های متعددی را به جامعه مبنی بر حل معضل بیکاری داد و اکنون در سال پایانی دولت مشاهده می کنیم که هنوز بیکاری معضل اول بسیاری از خانواده های ایرانی است.

*حل بیکاری؛ وعده‌ای که عملی نشد

نکته مهم و قابل توجه در بحث عملی نشدن حل معضل بیکاری نبود راهکار از سوی دولت است. با وجود هشدارهای داده شده از سوی مقامات دولتی طی سال های اخیر نسبت به معضل بیکاری، هنوز هیچگونه راهکار عملیاتی و تغییر در اوضاع بیکاران به چشم نمی خورد.

دانشگاه ها بدون توجه به نیازهای بازار کار به دنبال پرکردن صندلی های خود هستند و نه تنها از تعداد رشته های اشباع شده در بازار کار کاسته نشده است بلکه دانشگاه ها همچنان به دنبال تشویق جوانان برای ورود به دانشگاه ها هستند.

حسن روحانی در شبکه جام جم در10 خرداد 92 درباره نرخ بیکاری گفت:

"ما برای اشتغال یک برنامه جدی خواهیم داشت و من جدی ترین برنامه اقتصادی ام در ماههای اول حل معضل اشتغال است و مخصوصا برای آنهایی که تحصیل کرده دانشگاهها هستند و وقتی این مشکل حل شد خود به خود ما می توانیم دانشجویان تحصیلکرده خارج از کشور را هم به داخل کشور جذب کنیم و استفاده بکنیم.کارگران کارخانه های ما بیکار بودند اما برای کارخانه های چین اشتغال ایجاد کردیم و به دولت سازندگی و اصلاحات ایراد گرفتیم و تهمت زدیم"

اکنون 3سال از اظهارات حسن روحانی می گذرد و مشاهده می کنیم که روند بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی صعودی است. نه خبری از بازنگری در رشته های بی شمار دانشگاهی است و نه تغییری در مدل ها و روش های تدریس در مدارس؛ کارشناسان معتقدند تا زمانی که دولت تصمیم به اعمال تغییرات اساسی در نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور نگیرد و فرهنگ کار در کشور تغییر نکند، وضع به همین منوال خواهد بود.

البته طی سال های گذشته تلاش ها و اقدامات فراوانی از جمله تزریق منابع بانکی به طرح های خود اشتغالی،بنگاه های کوچک زودبازده و مشاغل خانگی صورت گرفته،اما ما حصل آن منجر به مهار نرخ بیکاری نشده است و بسته بودن درهای بازار کار همچنان معضل اصلی کشور است.

میلیاردها تومان پول در سال های فعالیت دولت های هفتم تا دهم به ایجاد اشتغال در کشور اختصاص داده شد اما کارشناسان بازار کار می گویند این اقدام دولت ها به جای اینکه منجر به اشتغال زایی قابل توجه شود، منجر به ایجاد بیکاران بدهکار در کشور شده است.

خلاصه اینکه آمار و ارقام رسمی کشور حال و روز خوشی را برای اشتغال به عنوان مهمترین مطالبه و دغدغه جوانان نشان نمی‌دهد. زمانی که سهم دانشگاهیان ازجمعیت شاغل کشور کمتر از 20 درصد است، آمار قابل تأمل می شود. هر چند اشتغال، سهم هر فرد جامعه است و هر شخص باید به تناسب کارایی، مهارت و تحصیلات مشغول به فعالیت اقتصادی باشد اما این روزها وضعیت به گونه ای دیگر نگران کننده است.

بررسی وضعیت نیروی کار طی بهار 90تا بهار 95 نشان می دهد که نرخ بیکاری بهار 95 با 12.2 درصد بیشترین میزان بیکاری طی 3 سال اخیر بوده است. نرخ بیکاری در بهار 92 برابر با 10.6، بهار 93 برابر با 10.7 و بهار 94 برابر با 10.8 درصد بوده و این رقم در بهار 95 به 12.2 درصد افزایش یافته است.

نرخ بیکاری بهار 90تا بهار95

نرخ بیکاری بهار 90 حدود 12.3 و نرخ بیکاری تابستان 90 حدود 11.3 و نرخ بیکاری پاییز سال90 به میزان 11.8 و زمستان 90 به میزان 14.1 بوده است.

همچنین نرخ بیکاری در سال91 به ترتیب در بهار12.8، تابستان12.3 وپاییز11.1 و زمستان12.3 بوده است.

نرخ بیکاری فصلی در سال 92 نیز به همین صورت در بهار10.6 و تابستان سال92 به میزان 10.4 و پاییز 92 به میزان 10.3 و زمستان 92 به میزان 10.5 بوده است.

نرخ بیکاری فصلی در سال 93 نیزدر بهار10.7 و در تابستان 9.5 و در پاییز10.5 و در زمستان 11.5 ثبت شده است.

آمارها در سال 94 بیانگر این است که نرخ بیکاری فصلی در بهار این سال حدود 10.8، تابستان 10.9 و پاییز10.7 و زمستان94 حدود 11.8 بوده است

نرخ بیکاری در فصل بهار 95 نیز به 12.2 درصد رسیده است که می توان گفت بالاترین شمار بیکاری طی6سال اخیربوده است.

به گزارش تسنیم، نرخ بیکاری دو رقمی در حالی ارائه می‌شود که بر اساس برنامه پنجم توسعه این نرخ تا پایان سال گذشته باید تک رقمی می‌شد و به 7 درصد می‌رسید اما گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حکایت از افزایش نرخ بیکاری در بهار امسال و رسیدن به نرخ 12.2با بیکاری 3میلیون و 149هزار نفر ی دارد.بازدید : 618

[ جمعه 7 آبان 1395 ] [ 13:07 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

سردار قاسم سلیمانی در یادواره 1100 شهید شهرستان ملایر:

از دولت‌هایی که دنبال رابطه با دشمن هستند هیچ ارزشی بیرون نمی‌آید/ هرکسی دشمن را دوست جلوه دهد خیانت کرده/شجره خبیثه ملعونه آل سعود به ناحق بیت‌الله الحرام را مصادره کرده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره 1100 شهید شهرستان ملایر با اشاره به جایگاه دفاع مقدس اظهارداشت: دوران استثنایی و قابل افتخار دفاع مقدس دورانی شکوهمند است و این کنگره‌ها یک انفجار معنویتی است که پس از برگزاری آن تا مدت‌ها اثر خود را در اجتماع باقی می‌گذارد.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس یک سند مهم افتخار برای مردم ما و در تاریخ ایران و اسلام است و در گوشه گوشه استان‌های این کشور چنین اسناد ذی‌قیمتی وجود دارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: در زمینه مسائل فنی و تاکتیکی دفاع مقدس کتابهایی نوشته شده که البته کافی نیست و باید بیشتر به آن پرداخته شود ولی با حمایت‌های رهبری از نوشتارهای مربوط به دفاع مقدس عنایت ویژه ایشان به آن دوران عزیز را حس می‌کنیم.

سرلشکر سلیمانی اضافه کرد: چفیه‌ای که رهبر انقلاب به عنوان نشانه دفاع مقدس و در جایگاه یک رهبر بزرگ و مرجع تقلید به گردن می‌اندازند یک تذکر دائمی و زنده به ارادتمندان دوران دفاع مقدس است که یکی از فلسفه‌های آن ارادت ایشان به آن دوران پاک را نشان می‌دهد.

وی تجربه دفاع مقدس را تجربه‌ای گران‌بها خواند و تصریح کرد: هرکس بخواهد در یک جنگ نابرابر پیروز شود، روش دفاع مقدس ما روش موفقی خواهد بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تحول ایجاد شده در دوران دفاع مقدس در جامعه ایران گفت: شما در هیچ دوره تاریخ بشری جز دوران صدر اسلام و در مقطعی دوران امام حسین (ع) نمی‌بینید که چنین حجم تحول و تاثیر اخلاقی در یک جامعه ایجاد شود.

سرلشگر سلیمانی ادامه داد: دفاع مقدس به دلیل آنکه توانست همه تئوری‌ها و نظریه‌های اخلاقی و دینی را یکجا به مرحله عمل برساند ورای دو جریان مهم فرهنگی یعنی حوزه و دانشگاه موفق شد بر جامعه اثر گذاشته و حوزه و دانشگاه را متأثر کند.

وی رفتار رزمندگان در دفاع مقدس را نشان دهنده حق بودن و قدسیت این دفاع خواند و افزود: گاهی ممکن است هدف حق باشد ولی در مسیر اعمال ناحقی صورت گیرد و چه بسا هدف مخدوش شود؛ دفاع مقدس ما در معنای رفتار و اعمال این حق بودن را جلوه‌گر کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به دیدگاه امام نسبت به رزمندگان دفاع مقدس و تعابیر خاص ایشان نسبت به حاضران در این عرصه گفت: امام، رزمندگان را اولیای خاص الهی معرفی کرده و در جای دیگر از آنان به عنوان رزمندگان ایستاده در برابر دشمنان خدا یاد می‌کند.

سرلشگر سلیمانی ادامه داد: هیچکس از امام جز تقوا سراغ نداشت ولی همین امام درباره رزمندگان فرمودند که من دست و بازوی شما را می‌بوسم.

وی با اشاره به جایگاه ویژه حج و احرام در میان مسلمانان گفت: خداوند شجره خبیثه آل سعود را لعنت کند که بیت‌الله الحرام این جایگاه با عظمت عالم اسلام را به ناحق مصادره کرده است.

سرلشکر سلیمانی ادامه داد: اگر بخواهیم تشبیه حقیقی انجام دهیم باید بگوییم که شب‌های عملیات ما و عموم روزهای آن دقیقاً همان حالت توجه و توسل زمان احرام را داشت.

وی اثر تربیتی دفاع مقدس را مهمترین بخش آن دانست و افزود: دفاع مقدس قله‌های اساسی موضوعات اخلاقی بود و فکر نمی‌کنم صحنه‌ای جذاب‌تر و اخلاقی‌تر از آن دوران در تاریخ وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: من صحنه‌های رزمی و جنگی زیادی را به چشم دیده‌ام اما هیچ صحنه‌ای مانند دفاع مقدس ما نبوده است و اوج حقیقت ایثار و فداکاری در این صحنه‌ها ظهور کرد.

سرلشکر سلیمانی جایگاه ویژه مادران و خانواده شهدا را یادآور شد و با ذکر خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس تصریح کرد: زمانی پس از عملیات طریق‌القدس بخشی از فرماندهان به دلیل تعداد زیاد شهدا دچار تردید شدند؛ آقا محسن فرماندهان را جمع کرد و خدمت امام برد و امام در آنجا فرمودند که مسئولیت این خون‌ها با من است ولی شما خوشحال باشید که نام شما بر لوح محفوظ نگاشته شده است.

وی ادامه داد: مگر می‌شود نام شهدا بر لوح محفوظ نوشته شود ولی نام مادران و خانواده‌های شهدا بر این لوح نوشته نشود؟؛ باید همه مادرانی که عاطفه مادری دارند در ایران اسلامی خود را مادران شهید بدانند.

فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه کرد: من معتقدم هر ایرانی باید در خانه خود یک عکس شهید داشته باشد و حس تعلق به شهید نباید در یک محدوده مشخص به نام خانواده شهید باقی بماند.

سرلشکر سلیمانی اظهارداشت: اگر در اداره‌ای چه دولتی یا خصوصی و هر مکان دیگر عکس شهید نباشد یک بی معرفتی نسبت به شهداست؛ شمال و جنوب تهران و ایران و همه کشور مدیون شهداء هستند و شهیدان خود را برای تمامی ایرانی‌ها فدا کردند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مدیریت در دوران دفاع مقدس افزود: امام(ره) یک تحول بزرگ در جامعه ما بوجود آورد و ویژگی فرماندهان شهیدمان نیز ویژگی خاص بود و مجموع این ویژگی‌ها موجب شد که فرماندهان ما بعد از شهادت مانند یک مرجع تقلید مورد تقلید دیگر رزمندگان قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس هیچ فاصله‌ای میان فرمانده و رزمنده وجود نداشت و یکی از افتخارات دفاع مقدس نیز همین مسئله بود؛ چیزی که هیچ شبهه‌ای را به جنگ وارد نمی‌کند شیوه مدیریت دفاع مقدس است.

سرلشکر سلیمانی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به اهمیت نظام در حفظ ساختار کشور گفت: جهان اسلام در یک دوره تاریخی طولانی از بنی‌امیه گرفته تا عثمانی دچار یک انحطاط بزرگ شد و مصیبت‌هایی که بر مسلمانان وارد شده و امروز نیز گرفتار آن هستیم به جای مانده از همان دوران پر انشقاق است.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اهمیت منطقه‌ای که کشورهای اسلامی در آن متراکم هستند، افزود: حدود 27 کشور در این منطقه حضور دارند و شما می‌بینید که 16 کشور از این 27 کشور یا دیکتاتورها در آن حکومت می‌کنند و یا خانواده‌هایی به صورت موروثی صاحب حکومت می‌شوند، به عنوان مثال در عربستان عبدالله مُرد و سلمان جای آن انتخاب شد و او نیز تا 2 پادشاه بعد از خود را بدون هیچ نوع دخالت مردم انتخاب کرده است.

وی ادامه داد: 7 کشور دیگر از این 27 کشور دچار بحران، جنگ و مصیبت‌های داخلی‌اند و درگیر جنگ هستند و یا مانند فلسطین اشغال شده‌اند؛ در این میان 3 کشور باقی می‌ماند که یکی از آنها ایران است و حالا ما ایران را با این امنیت با کدام نقطه از منطقه می‌خواهیم مقایسه کنیم.

سرلشکر سلیمانی ادامه داد: در عراق حزب بعث حاکم بود و در امریکا نیز دموکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها که البته هیچ فرقی بین احزاب امریکایی و حزب بعث وجود ندارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به انحطاط اخلاقی در میان دولتمردان غربی گفت: رئیس جمهور یک کشور بزرگ اروپایی آنقدر قبح موضوعات فرهنگی در کشورش شکسته شده که همسر ندارد ولی با معشوقه خود در کاخ زندگی کرده و حتی از مسئولان دیگر کشورها نیز استقبال می‌کند.

وی اضافه کرد: حالا اینها کشورهایی هستند که ما را به سوی خود فرا می‌خوانند و برخی در کشور فکر می‌کنند که ما منزوی شده‌ایم و اگر می‌خواهیم از انزوا خارج شویم باید با این کشورها رابطه برقرار کنیم؛ از درون چنین حکومت‌هایی هیچ ارزشی بیرون نمی‌آید.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی که ویژگی‌هایی اختصاصی هستند تصریح کرد: یک ویژگی مهم نظام جمهوری اسلامی، رهبری آن است؛ من نمی‌خواهم رهبر انقلاب را با دیگر رهبران دنیا مقایسه کنم اما در کجا چنین رهبری با این تقوا مراقبت و دلسوزی برای آحاد مردم پیدا می‌کنیم؟

فرمانده نیروی قدس سپاه رهبر انقلاب را رهبری با اطلاعاتی عمیق خواند و افزود: وقتی شخصیت‌های خارجی با رهبری ملاقات می‌کنند ما یک احساس غرور و سربلندی خاصی می‌کنیم؛ یکی از شخصیت‌های مهم جهان که مدعی ابرقدرتی است وقتی با رهبر انقلاب ملاقات کرده بود اظهار می‌داشت که حالا فهمیدم ایران با این همه مشکلات چگونه تاکنون مقاومت کرده است.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به آتش افروزی‌های غرب در منطقه و کشته شدن بیش از 2 میلیون نفر در طی 16 سال گذشته در منطقه خاورمیانه گفت: ایران یک کشور امن و مقتدر و دارای جایگاه بالای سیاسی و امنیتی است.

سرلشگر سلیمانی تصریح کرد: بعضی‌ها به غلط می‌خواهند به مردم بقبولانند که ما منزوی هستیم و باید از انزوا خارج شویم؛ این سئوال مطرح است که اگر ما منزوی هستیم پس چرا دشمن می‌خواهد با ما پیمان ببندد و رابطه داشته باشد؟!

وی جایگاه ایران در منطقه را جایگاهی بالا و دارای اهمیت خواند و تأکید کرد: ما در دوران‌های مختلف در منطقه نفوذهایی داشته‌ایم اما عمق نفوذی که هم‌اکنون ایران در منطقه دارد در هیچ دورانی وجود نداشته است.

سرلشکر سلیمانی وحدت را یکی از مسائل مهم مورد نیاز امروز جامعه خواند و تصریح کرد: وحدت این نیست که فقط در انتخابات‌ها در اطراف یک شخص وحدت کنیم بلکه مهمترین موضوع اساسی لزوم وحدت در مقابل دشمن است.

فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه کرد: نمی‌شود که در یک نبرد بین عالم اسلام و دشمنان اسلام و ایران 2 صدایی وجود داشته باشد؛ نمی‌شود کسانی دشمن را دوست بپندارند و اگر کسی در جایگاهی بخواهد دشمن را دوست نشان دهد این کار یک خیانت است.

وی لزوم آگاهی بخشی به جامعه را یادآور شد و افزود: اگر امروز سطح توقع مردم را تعالی دادیم، کشور رشد می‌کند ولی اگر فهم مردم را درگیر موضوعات کوچک کردیم این کار کمکی به آگاهی مردم نخواهد کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه تصریح کرد: گاهی در کشور بحث‌هایی به وجود می‌آید که نیم درصد مردم نیز درگیر و شامل آن نمی‌شوند ولی آن را به آحاد جامعه تعمیم می‌دهند؛ در اینگونه مباحث حتی اگر عده‌ای برای ما دست بزنند چنین کاری یک خیانت است و باید مردم را به سمت موضوعات اصلی سوق داد.

سرلشکر سلیمانی در پایان ابراز امیدواری کرد که ایران اسلامی و جبهه مقاومت به رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی به سمت پیروزی حرکت کند.بازدید : 668

[ جمعه 2 مهر 1395 ] [ 1:23 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

زاکانی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور: آقای روحانی! اتهامات جدی متوجه برادرتان است!!!

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور موضوعاتی درباره «مفاسد اقتصادی» مطرح کرده است.

در نامه علیرضا زاکانی به رئیس‌جمهور آمده است: مسئله برداشتهای نامشروع برخی مدیران از بیت‌المال که به فیشهای نجومی شهرت یافت، در عین حال که باعث رنجش آحاد مردم و نیروهای مؤمن و انقلابی شد، فرصتی فراهم کرد تا مسئولان کشور، درباره مسئله مبارزه قاطع با فساد، شعار و تبلیغات و تظاهر را کنار بگذارند تا آثار و برکات مبارزه عملی با آن مشهود شود.

در این نامه آمده است: مردم جامعه ما نسبت به فساد حساسیت بسیار بالایی داشته و با جدیت،‌ پیگیر برخورد با مفسدان هستند، لکن آنچه بیش از خود فساد نارضایتی ایجاد کرده، تبعیض در مواجهه با فساد است. تأکید رهبر معظم انقلاب در فرمان هشت‌ماده‌ای بر ضرورت برخورد بدون تبعیض و استثنا نشدن هیچ فرد و دستگاهی، بیانگر اهمیت «فسادستیزی عادلانه» در نظام جمهوری اسلامی است. مروری بر پرونده فسادهای بزرگ دهه‌های اخیر نشان می‌دهد که قوه مجریه به‌سبب قدرت، امکانات و اختیاراتی که در حوزه اقتصادی دارد، بیش از سایر نهادها و دستگاه‌ها مورد طمع مفسدان بوده است.

«مع‌الاسف، رئیسان قوه مجریه علی‌رغم اینکه داد مبارزه با فساد سرداده‌ و رقبای سیاسی و اسلاف خود را متهم به فساد یا سهل‌انگاری در مبارزه با فساد کرده‌اند، خود از اطرافیان و نهادهای تحت امرشان غفلت و یا حتی دفاع و جانبداری نموده‌اند و چند صباحی دیگر، خود به همان اتهامی مورد سرزنش قرار گرفته‌اند که پیشینیان خود را سرزنش می‌کردند».

این نامه تصریح کرده است: فسادهای مرتبط با غلامحسین کرباسچی، شهرام جزایری، عبدالله جاسبی، مهدی هاشمی، محمدرضا رحیمی، بابک زنجانی، شبدوست مالامیر و غیره و یا فساد در قراردادهایی مثل کرسنت، استات اویل، توتال و امثال آن و یا فساد در سوء‌استفاده از واگذاری بیت‌المال در قالب اصل 44 در سایپا و ... هرکدام در دولتی رخ داده و همواره مورد هشدار و اعتراض و تذکر جریان مؤمن و انقلابی بوده است، اما متأسفانه نگاه جناحی به این مفاسد، جایگاه این امر را به منازعات سیاسی تقلیل داده است.

زاکانی در این نامه تأکید کرده است: جناب آقای روحانی! این چرخه معیوب هم‌اکنون به دولت یازدهم رسیده است. امروز در مقطعی قرار دارید که متأسفانه برخی مدیران و اطرافیان جناب‌عالی نیز به فساد اقتصادی آلوده شده‌اند و اگر برخورد نکنید، یا اجازه برخورد ندهید و در مقام دفاع برآیید، موضع‌گیریهای پرحرارت جناب‌عالی از تریبونهای عمومی علیه فساد در دوره‌های گذشته، به همان سرنوشتی دچار خواهد شد که لیست پنهان در جیب رئیس‌جمهور سابق دچار شد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در این نامه خطاب به حسن روحانی گفته است: امروز برخی مدیران ارشد دولت شما جزو ویژه‌خواران پرونده حقوقهای نجومی و وامهای رانتی میلیاردی هستند. امروز اتهاماتی جدی متوجه برادر شماست؛ از بهره‌برداری از رانت اخوت با جناب‌عالی برای تحصیل در مقطع دکتری تا انتصاب مفسدان به ریاست بانکهای بزرگ و ساماندهی ارائه تسهیلات خیانت‌بار بانکی به نزدیکان و یاران خویش از جمله فساد در بانک ملت و واگذاری این تسهیلات به شبدوست مالامیر تا اثرگذاری بر روند بازپرداخت معوقات بانکی به همراهانشان از قبیل دانیال‌زاده که همگی از مصادیق بالای فساد است.

در این نامه تصریح شده است:‌ امروز خبر می‌رسد پرونده‌هایی که برای مبارزه با فساد در دولت گذشته گشوده شده بود، در دولت جناب‌عالی مسکوت شده است و مفسدانی که در گذشته موفق به انجام فساد شده‌اند، امروز نیز تحت حمایت افرادی در دولت یازدهم از رد مال و محاکمه فرار می‌کنند.

در نامه زاکانی تأکید شده است: جناب رئیس‌جمهور! کمتر از یک سال دیگر، حضرت‌عالی در معرض انتخاب مجدد مردم برای دوره‌ای دیگر هستید. تردید نکنید که اگر عزم خود را در مبارزه با فساد نشان دهید و این مدعای خود که «با کسی عقد اخوت نبسته‌ام» را در برخورد جدی با اخوی و اطرافیان و مدیران منتصب خود ثابت نمایید، در نگاه مردم جایگاه ویژه‌ای خواهید داشت.بازدید : 556

[ يکشنبه 10 مرداد 1395 ] [ 21:37 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

تاملی بر تمایلات این روزهای اصلاح طلبان برای عبور از روحانی/

گروه سیاسی-رجانیوز: کمتر از 5ماه پیش بود که در قامت رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان و رای اول مردم تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار رییس جمهور به سرزمین مادری خود یعنی استان یزد سفر کرد تا جامعه را آماده پذیرش خود در قامت رییس آینده مجلس کند.
به گزارش رجانیوز چند هفته قبل تر از آن هم در کشاکش تبلیغات انتخاباتی اش گفته بود:« می‌خواهیم مجلسی شکل بگیرد که از وزیران دولت سوال نکرده و استیضاح نکند و بتوانیم برجام اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را تقدیم مجلس کنیم!» تا خیال دولت را پیشاپیش قبل از شروع مجلس جدید از بابت وکیل الدوله بودن اعضای لیست امید راحت کند؛اما گذشت زمانی کمتر از 5ماه شرایط را به گونه دیگری برای اصلاح طلبان و رییس شورای سیاستگذاریشان پیش برد.
همنشین سفر استانی روحانی نه جامه ریاست قوه مقننه را به تن کرد نه حتی به ریاست کمیسیون آموزشی رسید که در آن بعلت اجماع بر سر یکی از اعضای جبهه پایداری از بیم شکست دوباره(یاحتی سه باره)حتی وارد گودش نشد،بخش عظیمی از لیست امید وکیل الدوله بودن خود را ثابت کردند اما این دولت بود که گزینه خود را شخص دیگری غیر از او معرفی کرده بود تا لیست امیدی ها به سرلیست خود پشت کنند و در پایان از برجام هسته ای نیز نام خیری نماند که بخواهند تخم مرغ های باقیمانده شان را به قیمت سوال و استیضاح نکردن از وزرا در سبد برجام اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی بگذارند!
هرقدر در این روزها سعی میشود ارتباط مکدر "محمدرضا عارف" و "حسن روحانی" را یک اختلاف شخصی تفسیر کنند اما شواهد جدید حکایت از چیز دیگری دارد،عارف که حالا در قامت راس اصلاحات تلقی میشود بازتابی از دلخوری اصلاح طلبانیست که روزی دولت یازدهم را "رحم اجاره ای" خود میدانستند و پس از سه سال احساس کرده اند کمی در تصور مادر و جنین در اشتباه بوده اند و حالا خود را آماده عبور از روحانی کرده اند.
عبور از روحانی وقتی برای اولین بار توسط "صادق زیباکلام" در واکنشی به ناکارآمدی تمام عیار دولت در همه وجوه مطرح شد بیشتر شبیه یک حرف جنجالی برای تیتر یک شدن تفسیر میشد اما گذشت زمان نشان از آن داد که حرف های این استاد اصلاح طلب برخلاف سایر مواضعش بیش از مزاح،جدیتی تلخ با خود به همراه دارد.
عارفی که روزی رنج سفر تا یزد را برای نشستن در کنار روحانی به جان خویش میخرید زحمت رفتن تا نهاد ریاست جمهوری را برای نشستن بر سر سفره افطاری روحانی متحمل نشد تا اولین پیام اردوگاه اصلاحات را به گوش پاستورنشینان برساند،هنوز شوک غیبت عارف در افطاری روحانی در جسم نحیف این روزهای دولتی که با شکست کامل در تنها برگ برنده خود یعنی برجام روبرو شده بود علاج نیافته بود که خبر جمع آوری امضا جهت استیضاح "علی ربیعی" توسط محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح طلب تهران این بار به دولت این پیام را رساند که سخنان پنج ماه پیش سرلیست اصلاحات را فراموش کند و خودش را آماده سوال و استیضاح وزرایی بکند که یکی در میان پایشان در مساله «فیش گیت» و حقوق های نجومی گیر است.
نیش و کنایه های اصلاح طلبانی که با وعده هایی همچون «رفع حصر» و پروژه هایی مانند طرح مجدد فتح سنگر به سنگر،«امید» را در روحانی یافته بودند پس از کلاهی که در بهارستان به سرشان رفته بود خطاب به دولتمردان شروع شد تا دولت پس از برجامی که در سالگردش آن را در میان جامعه با شکلی نافرجام مشاهده می کند کم کم شاهد از دست دادن برادرخوانده های خود نیز باشد.
حالا در سیل مصاحبه هایی که با مطرح کردن اما و اگرهایی تداوم حمایت از دولت تدبیر و امید را بصورت مشروط اعلام می کنند مصاحبه روز گذشته محمدرضا عارف و سکوت توام با رضایتش نسبت به حضور مستقل از دولت اصلاح طلبان در انتخابات خرداد سال آینده گمانه زنی ها از پایان عقد اخوت این برادرخوانده ها بیش از پیش تایید کند.
شکست تمام وعده های دولت در جریان برجام که سرنوشت آن را امروز درگیر مرحله ای کرده است که «علی اکبر صالحی» نیز حتی برای بیرون کشیدن پای خود از عواقب آن تلاش می کند اصلاح طلبان را از امید بیشر از این بر برجام بستن ناامید کرده است تا از بیم پایان حیات خویش در پسابرجام که حتی امیدهای پیشابرجامی اش را نمی تواند نوید دهد مسیری جدا از خط ویژه تدبیر و امید را برای رسیدن به پاستور جستجو کنندگروه سیاسی-رجانیوز:
کمتر از 5ماه پیش بود که در قامت رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان و رای اول مردم تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار رییس جمهور به سرزمین مادری خود یعنی استان یزد سفر کرد تا جامعه را آماده پذیرش خود در قامت رییس آینده مجلس کند.
به گزارش رجانیوز چند هفته قبل تر از آن هم در کشاکش تبلیغات انتخاباتی اش گفته بود:« می‌خواهیم مجلسی شکل بگیرد که از وزیران دولت سوال نکرده و استیضاح نکند و بتوانیم برجام اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را تقدیم مجلس کنیم!» تا خیال دولت را پیشاپیش قبل از شروع مجلس جدید از بابت وکیل الدوله بودن اعضای لیست امید راحت کند؛اما گذشت زمانی کمتر از 5ماه شرایط را به گونه دیگری برای اصلاح طلبان و رییس شورای سیاستگذاریشان پیش برد.
همنشین سفر استانی روحانی نه جامه ریاست قوه مقننه را به تن کرد نه حتی به ریاست کمیسیون آموزشی رسید که در آن بعلت اجماع بر سر یکی از اعضای جبهه پایداری از بیم شکست دوباره(یاحتی سه باره)حتی وارد گودش نشد،بخش عظیمی از لیست امید وکیل الدوله بودن خود را ثابت کردند اما این دولت بود که گزینه خود را شخص دیگری غیر از او معرفی کرده بود تا لیست امیدی ها به سرلیست خود پشت کنند و در پایان از برجام هسته ای نیز نام خیری نماند که بخواهند تخم مرغ های باقیمانده شان را به قیمت سوال و استیضاح نکردن از وزرا در سبد برجام اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی بگذارند!
هرقدر در این روزها سعی میشود ارتباط مکدر "محمدرضا عارف" و "حسن روحانی" را یک اختلاف شخصی تفسیر کنند اما شواهد جدید حکایت از چیز دیگری دارد،عارف که حالا در قامت راس اصلاحات تلقی میشود بازتابی از دلخوری اصلاح طلبانیست که روزی دولت یازدهم را "رحم اجاره ای" خود میدانستند و پس از سه سال احساس کرده اند کمی در تصور مادر و جنین در اشتباه بوده اند و حالا خود را آماده عبور از روحانی کرده اند.
عبور از روحانی وقتی برای اولین بار توسط "صادق زیباکلام" در واکنشی به ناکارآمدی تمام عیار دولت در همه وجوه مطرح شد بیشتر شبیه یک حرف جنجالی برای تیتر یک شدن تفسیر میشد اما گذشت زمان نشان از آن داد که حرف های این استاد اصلاح طلب برخلاف سایر مواضعش بیش از مزاح،جدیتی تلخ با خود به همراه دارد.
عارفی که روزی رنج سفر تا یزد را برای نشستن در کنار روحانی به جان خویش میخرید زحمت رفتن تا نهاد ریاست جمهوری را برای نشستن بر سر سفره افطاری روحانی متحمل نشد تا اولین پیام اردوگاه اصلاحات را به گوش پاستورنشینان برساند،هنوز شوک غیبت عارف در افطاری روحانی در جسم نحیف این روزهای دولتی که با شکست کامل در تنها برگ برنده خود یعنی برجام روبرو شده بود علاج نیافته بود که خبر جمع آوری امضا جهت استیضاح "علی ربیعی" توسط محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح طلب تهران این بار به دولت این پیام را رساند که سخنان پنج ماه پیش سرلیست اصلاحات را فراموش کند و خودش را آماده سوال و استیضاح وزرایی بکند که یکی در میان پایشان در مساله «فیش گیت» و حقوق های نجومی گیر است.
نیش و کنایه های اصلاح طلبانی که با وعده هایی همچون «رفع حصر» و پروژه هایی مانند طرح مجدد فتح سنگر به سنگر،«امید» را در روحانی یافته بودند پس از کلاهی که در بهارستان به سرشان رفته بود خطاب به دولتمردان شروع شد تا دولت پس از برجامی که در سالگردش آن را در میان جامعه با شکلی نافرجام مشاهده می کند کم کم شاهد از دست دادن برادرخوانده های خود نیز باشد.
حالا در سیل مصاحبه هایی که با مطرح کردن اما و اگرهایی تداوم حمایت از دولت تدبیر و امید را بصورت مشروط اعلام می کنند مصاحبه روز گذشته محمدرضا عارف و سکوت توام با رضایتش نسبت به حضور مستقل از دولت اصلاح طلبان در انتخابات خرداد سال آینده گمانه زنی ها از پایان عقد اخوت این برادرخوانده ها بیش از پیش تایید کند.
شکست تمام وعده های دولت در جریان برجام که سرنوشت آن را امروز درگیر مرحله ای کرده است که «علی اکبر صالحی» نیز حتی برای بیرون کشیدن پای خود از عواقب آن تلاش می کند اصلاح طلبان را از امید بیشر از این بر برجام بستن ناامید کرده است تا از بیم پایان حیات خویش در پسابرجام که حتی امیدهای پیشابرجامی اش را نمی تواند نوید دهد مسیری جدا از خط ویژه تدبیر و امید را برای رسیدن به پاستور جستجو کنند


بازدید : 492

[ جمعه 8 مرداد 1395 ] [ 18:52 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

مردم منتظر پاسخ دولتمردان در مقابله با حقوقهای نجومی هستند!

گروه سیاسی-رجانیوز:آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز در خطبه‌های خود به مسئله فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: ولنگاری فرهنگی هم هشدار است و هم خون جگر.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس وی افزود: مقام معظم رهبری سال‌هاست که در مقاطع مختلف با بیانات حکیمانه این هشدار و بیدارباش را دادند و فرمودند من احساس می‌کنم هم در دولت و غیر دولت نوعی ولنگاری فرهنگی وجود دارد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه بیش از 100 شبکه ماهواره‌ای با زبان فارسی به اعتقادات و اخلاقیات ما می‌تازند، گفت: این شبکه‌های مجازی به صورت یک رودخانه‌ای در حرکت هستند و هر لحظه به صورت سیلی بنیان‌کن در می‌آیند.

به گفته آیت‌الله صدیقی شبکه‌های مجازی مردم را به سمت لذت‌گرایی سوق داده و حدود و ثغور شرعی را در هم می‌شکنند و گناه را عادی می‌سازند.

وی با تاکید براینکه برخی فیلم‌های سینمایی کنترل‌شده نیست، تصریح کرد: برخی از این کتاب‌هایی که چاپ می‌شود و یا چاپ شده مورد ارزیابی دقیق قرار نگرفته‌اند و این مجلات، فیلم‌های سینمایی چون سم و بدتر از ویروس ایدز و سرطان هستند چراکه دین را از بین برده و مملکت را به یغما می‌برند. نباید بگذاریم قضیه آندلس تکرار شده و انقلاب ما را از درون نابود کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ارگان‌هایی که در مسائل فرهنگی وظیفه دارند کوتاهی نکنند و در تولید کالاهای فرهنگی و ارائه فیلم‌های مفید در مقابله با این حرکت ددمنشانه که بدتر از خمپاره است، اهتمام ببخشد چراکه دشمن برنامه دارد تا افکار ما را نابود و هویت فرهنگی‌مان را از ما بگیرند.

صدیقی خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی زیربنای مسائل اقتصادی و سیاسی است.

وی همچنین به فیش‌های حقوقی نیز اشاره و تصریح کرد: حقوق‌های نجومی دل‌ها را جریحه‌دار و احساسات مردم را اندوهگین و وجدان‌های خفته را بیدار کرد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه این فاصله‌های طبقاتی و این نوع تعرض به بیت‌المال در خور نظام نیست، گفت: مردم به این افراد رای داده‌اند که امانتدار بیت‌المال باشند. مردم می‌خواهند ببینند مسئولان در مقابله با چنین حقوق‌هایی چه می‌کنند.

صدیقی ادامه داد: توقع مردم این است که کسانی که برخلاف چارچوب قانونی از بیت‌المال بیش از حد مجاز پول برداشت کرده‌اند محاکمه شوند و اگر کسی خلاف انصاف و عدالت رفتار کرده این پول‌ها باید به بیت‌المال برگردد.

وی با بیان اینکه برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی باید آغاز یک حرکت عدالت‌‌محور باشد، تصریح کرد: نباید فقرا محروم شوند چراکه امروز مردم در مسائل ازدواج و اشتغال خود درمانده هستند و در این فضا که گروه زیادی از مردم ما با گرفتاری‌های مختلف دست و پنجه نرم کنند عده‌ای بخواهند از بیت‌المال این گونه برداشت کنند قابل قبول نیست.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اظهار داشت: توقع ما از مسئولان این است که فرمایشات مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و مردم را هرچه زودتر از این انتظار بیرون بیاورند.

صدیقی در ادامه سخنان خود به حمله آل‌سعود به یمن اشاره و خاطرنشان کرد: سعودی‌ها در حمله به یکی از روستاهای یمن پرونده سیاه و ننگین خود را سیاه‌تر کردند. آنان به روستاها حمله کرده و همه مردم آن روستا را قتل‌عام و پس از کشتن، بدن آنها را مثله کردند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: آل‌سعود در این روستا عارفی را نبش قبر کردند و استخوانش را به آتش کشیدند. این درندگی با کجای اسلام همخوانی دارد؟ کدام حقوق بشر آن را تایید می‌کند و چه کسانی اسم آل‌سعود را خادمین حرمین شریفین گذاشتند؟

وی به حادثه تروریستی در افغانستان نیز اشاره کرد و گفت: عده‌ای از مردم افغانستان به عنوان جنبش روشنایی اجتماع کرده بودند که مطالبه به حقی داشتند اما در این حادثه تروریستی 80 نفر جان باخته‌اند و طالبان نیز مسئولیت آن را به عهده نگرفتند. بنابراین باید سازمان‌های بین‌الملل و دولت افغانستان پاسخگو باشند.

صدیقی تاکید کرد: موادی در این حادثه تروریستی کشف و ضبط شده که این مواد فقط در اختیار حکومت‌ها قرار دارد و البته سازمان بین‌الملل نیز سکوت کرده که این بی‌عرضه‌گی سازمان‌های حقوق بشر و بین‌المللی را نشان می‌دهد که در جریان مسائلی چون افغانستان و یمن هیچ وجودی ندارند.

وی در مورد قضیه بحرین نیز گفت: در قضیه بحرین ما شاهد بدترین برخوردها با جوانان و مردمی هستیم که نه اسلحه به دست گرفتند و نه جایی را به آتش کشیدند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم را خلاف قانون بین‌المللی و اسلام عنوان کرد و گفت: حکومت آل‌خلیفه با این حرکت‌ها گور خود را می‌کند و مردم بحرین تحمل نخواهند کرد. حکومت بحرین بداند که در امان نخواهد بود.

وی همچنین شهادت امام جعفر صادق (ع)، شیخ‌فضل‌الله نوری و رحلت آیت‌الله مشکینی را تسلیت گفت و مطالبی در این باره عنوان کرد.بازدید : 496

[ جمعه 8 مرداد 1395 ] [ 18:44 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

حجت‌الاسلام سید حمید روحانی : دولت یازدهم به نا اهلان اعتبار بخشید.

گروه سیاسی- رجانیوز: حجت‌الاسلام سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح امروز در محل این بنیاد با موضوع فیش‌های حقوقی نجومی، قاچاق و حمله به سفارت رژیم سعودی برگزار شد، گفت: امام خمینی(ره) یک انقلابی بزرگ و کم‌نظیر بود و درعین‌حال نیز یک اصلاح‌گر بزرگ نیز بود و ما می‌‌بینیم که بلافاصله پس از سقوط رژیم طاغوت ایشان دست به اصلاح زد و جهاد و سازندگی را ایجاد کرد.

وی نتیجه اصلاح‌گری امام و ایجاد نهادهایی مانند بسیج و سپاه را باعث پیروزی ایران در ۸ سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: متأسفانه امروز این‌گونه شعار می‌دهند که انقلابی‌گری با اصلاح گری و سازندگی مغایرت دارد.

روحانی اعتبار بخشیدن به نااهلان و منحرفان را یکی از راه‌های مقابله با ارزش‌ها و اصالت‌ها خواند و افزود: متأسفانه دولت یازدهم سعی کرده به کسانی مسئولیت بدهد که در فتنه ۸۸ نقش مهمی داشتند و آماده بودند کشور را به ویرانه تبدیل کرده و برای آمریکا فرش قرمز پهن کنند.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی، ادامه داد: وقتی کسانی که انقلابی اسلامی را قبول ندارند به کار گرفته می‌شوند معلوم است که انقلاب منحرف و مسیر آن عوض خواهد شد.

وی با اشاره به تأکید حضرت امام مبنی بر حضور دائمی مردم در صحنه اظهار داشت: در دولت یازدهم یکی از مشاوران آقای روحانی اعلام کرد که باید سیاست خارجی را از خیابان به محافل دیپلماتیک بیاوریم؛ معنای این حرف آن است که مردم از صحنه خارج شوند.

روحانی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و گذشتن سه سال از این مذاکرات ادامه داد: امروز می‌بینیم که مردم ما همچنان نمی‌دانند دقیقاً چه قراردادهایی با طرف مقابل بسته شده، درحالی‌که رهبری صریحاً فرمودند که ما هیچ‌چیز پنهانی با مردم نداریم، اما دولت همچنان از اعلام جزئیات سر باز می‌زند.

وی اضافه کرد: جایگزین کردن سیاست‌بازی به جای سیاست‌مداری یکی دیگر از راه‌های مقابله با ارزش‌هاست و ما می‌بینیم که دولت یازدهم همین روش را به کار گرفته، درحالی‌که سیاست‌بازی در اسلام منفور است.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی ادامه داد: وقتی مردم از رئیس دولت وعده دروغ بشنوند، چگونه می‌توانند برای دولت اعتباری قائل شوند.

روحانی شیوه برخورد دولت با مفاسد اجتماعی را شیوه‌ای لیبرالیستی خواند و ادامه داد: ما می‌بینیم که در ماجرای فیش‌های حقوقی تنها به عده معدودی هجمه شده و افراد زیادی مصون مانده‌اند؛ البته آن افرادی هم که با آنها برخورد شده فقط در حد بازگرداندن پول‌ها و استعفا بوده است.

وی افزود: سؤال مهم این است که آیا دولت از این دزدی‌ها باخبر بوده یا نه؟ اگر بی‌خبر بوده که لیاقت اداره کشور را ندارد و اگر هم اطلاع داشته که باید بازخواست از آن صورت بگیرد.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی با یادآوری دوران طاغوت و مصونیت داشتن شخص شاه از بازخواست گفت: متأسفانه در آن دوران برای شاه مصونیت وجود داشت و امروز نیز برای رئیس‌جمهور این مصونیت قرار داده شده، درحالی‌که در جمهوری اسلامی هیچ مقامی از بازخواست مصون نیست و حتی اگر رهبری خلافی مرتکب شود خودبه‌خود معزول است و خبرگان نیز وظیفه برخورد با تخلف را برعهده دارد.

روحانی با بیان اینکه امروز برای روسای جمهور حریم‌های مختلفی قائلند، افزود: در دولت آقای هاشمی، دولت اصلاحات، دولت احمدی‌نژاد و دولت فعلی تخلفاتی وجود داشته، اما کسی از آنها سؤال نکرده و این شیوه همان شیوه برخورد لیبرالیستی با مفاسد اجتماعی است که در آن عده‌ای از مصونیت برخوردارند.

وی تصریح کرد: اگر امروز رئیس‌جمهور بداند که وقتی بر مسند نشست مسئولیت دزدی افراد زیردست نیز با او خواهد بود دیگر هر کسی با کم‌ترین سواد سیاسی جرأت نمی‌کند خود را کاندیدای ریاست جمهوری کند.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به راهکارهای برخورد با فیش‌های نجومی گفت: اگر امروز می‌خواهند با حقوق‌های نجومی برخورد جدی انجام دهند و ریشه آن را از بین ببرند، باید رئیس‌جمهور در این مسئله مورد بازخواست و سؤال قرار بگیرد.

روحانی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در این ماجرا احساس کردند که عده‌ای در حال ماست‌مالی کردن بحث حقوق‌های نجومی هستند و برای همین تأکید فرمودند که این اقدام خیانت است و باید با آن برخورد شود.

وی با تأکید بر اینکه برخورد با تخلفات رئیس‌جمهور باعث جلوگیری ز وقوع تخلفات این‌چنینی می‌شود، افزود: اگر برای رئیس‌جمهور حریم قائل نمی‌شدیم، در جریان حمله به سفارت سعودی آقای روحانی نیز باید محاکمه شود؛ من از حمله به سفارت دفاع نمی‌کنم، ولی وقتی یک جوان نمی‌بیند راهی برای دفاع از مردمش وجود ندارد، دست به چنین کار می‌زند و اگر رئیس‌جمهور پس از بی‌حرمتی به ملت ایران در منا و فرودگاه جده حق ملت را می‌گرفت، دیگر نیازی به آن اتفاقات نبود.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی ادامه داد: حالا آقای روحانی با گستاخی تمام می‌گوید که دستگاه قضایی باید محاکمه حمله‌کنندگان به سفارت عربستان را شروع کند، اما ما سؤال داریم که آقای رئیس‌جمهور در آن جنایت‌هایی که عربستان انجام داد، اقدامی برای گرفتن حق ملت ایران انجام ندادید.

روحانی در ادامه این نشست با اشاره به موضوع قاچاق و واردات بی‌رویه به کشور، اظهار داشت: سؤال مهم این است که آیا دولت از این مقدار قاچاق که وارد کشور می‌شود بی‌خبر است یا نه، اگر خبر دارد که لایق کشورداری نیست و اگر خبر دارد که شریک این دزدی‌هاست.

وی با بیان اینکه امروز جنگ با اصالت‌ها آغاز شده و اگر در برابر آن مقابله جدی صورت نگیرد انقلاب به نتیجه بدی خواهد رسید، افزود: امروز یکی از راه‌های مقابله با ارزش‌ها مقابله پنهان با رهبری است؛ امروز در نظام ما کسانی هستند که مسئولیت بالایی هم دارند، ولی نظرات رهبری را زیر سؤال می‌برند و به ظاهراً از ایشان دم می‌زنند، ولی در عمل با دستورات ایشان مقابله می‌کنند.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش برخی برای کم‌رنگ کردن ارزش‌ها و آثار امام گفت: خطر امروز کشور ما داعش، امریکا، اسرائیل و دیگر دشمنان خارجی نیستند، بلکه خطر امروز کسانی هستند که دم از امام می‌زنند، ولی برخلاف آن عمل می‌کنند.

روحانی اضافه کرد: امروز رهبر انقلاب و ملت در یک‌طرف و برخی مسئولان ناآگاه و فریب‌خورده که در حال مبارزه با ارزش‌ها هستند در طرف دیگر ایستاده‌اند.

رئیس موسسه تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی شیوه برخورد با دولت با حقوق‌های نجومی را شیوه‌ای لیبرالیستی و شیطانی خواند و اضافه کرد: من به‌نوبه خود از ملت ایران، مستضعفان و جوانانی که توان خرید لوازم زندگی ندارند، به دلیل این وقاحت‌ و دهن‌کجی‌های صورت گرفته به آنها عذرخواهی می‌کنم.

روحانی در ادامه با اشاره به برخی توجیه‌ها پیرامون حقوق‌های نجومی مانند داشتن تخصص از سوی این مدیران گفت: متخصصی که تا این حد بی‌وجدان باشد که در زمانی که یک کارگر ۸ ماه حقوق نگرفته، ۸۰ میلیون حقوق بگیرد قطعاً نمی‌تواند خدمت کند و دلسوز ملت باشد و قطعاً یکی از عوامل اینکه کارها در کشور ما با مشکل روبرو می‌شود، همین متخصصان غیرمتعهد است.

وی در پایان درباره ریشه‌های به وجود آمدن روحیه اشرافی در کشور خاطرنشان کرد: پس از انقلاب اشرافی‌ها در کشور ما از بین نرفتند و در مقطعی توانستند خود را تطبیق دهند؛ البته در زمان آقای هاشمی که رسماً در نماز جمعه از سوی وی اعلام شد که مردم ما نباید از تجمل دور باشند، باعث شد تجمل‌گرایی در کشور ما رواج بیش‌تری پیدا کند.

منبع: فارسبازدید : 566

[ يکشنبه 20 تير 1395 ] [ 19:46 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

دولت از ویترینی شدن کل تاسیسات هسته ای عذرخواهی کند!؟

 1. گروه سیاسی-رجانیوز: سعید زیبا کلام عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه تهران طی یادداشتی اختصاصی به موضوع نظارت بربرجام پرداخته است .
 2. به گزارش رجانیوز متن این یادداشت که «حیرت‌انگیز و دردآور است» نام دارد در ادامه به شرح ذیل آمده است:
  براستي انتظار داريم هيئت منصوب دولت براي نظارت بر چگونگي اجراي توافقنامه‌اي كه نه تنها در همان دولت مورد مذاكره و توافق قرار گرفته است كه اصل و فرع سرمايه و اعتبار آن دولت در گرو اعلام موفقيت‌آميز اجراي آن توافقنامه است، اينك رسما و علنا اعلام كند كه: ملت ايران! دولت در شناخت خود از دشمن قسم‌خوردة شماره يك انقلاب و منافع ملي كشور اشتباه كرده، هر دو سياست اعتمادسازي و اعتمادكردن دولت به آمريكاييان سرتاپا غلط بوده، و دولت با آمريكاييها قراردادي بسته كه مطابق آن ايران بايد كل تاسيسات هسته‌اي خود را به ويترين ملت‌فريبي تبديل كند در حالي كه آمريكاييها هيچ تعهدي نكرده‌اند كه نظام تحريمها را برچينند؟
  براستي ما چي فكر مي‌كنيم و چطور فكر مي‌كنيم كه چنين انتظاري داريم؟ آخر در كجاي دنيا هيئت نظارت و داوري بر ماجرايي، بدست مجريان و بانيان همان ماجرا سپرده مي‌شود؟
  براستي در كجاي توافقنامه‌هاي ژنو و لوزان و وين(همان برجام) آمريكاييها تعهد داده‌اند كه پس از ويتريني‌شدن كلّ تاسيسات هسته‌اي ايران، نظام تحريم‌ها را بر مي‌چينند؟ بفرض كه بنا به مصلحتي بگوييم سرداران ديپلماسي اداي ديانت و امانت و شجاعت كرده باشند، آيا وقت آن نرسيده كه كارشناسان روابط بين‌الملل و حقوق و ساير اساتيد علوم انساني و اجتماعيِ دانشگاهي و حوزوي بميدان آيند و با صداي بلند و شفاف اداي دين خود به ملت و انقلاب كنند؟
  حيرت‌انگيز و دردآور نيست كه هنگامي كه رئيس جمهور چرخ هسته‌اي را به چرخ اقتصاد و معيشت كشور گره زد و با اينكار اقتصاد و استقلال كشور را به مذاكرات با مستكبران غربي پيوند زد و در نتيجه رسيدن به توافق را تحت هر شرايطي پيشاپيش پذيرا شد، از مجلس شوراي اسلامي و بويژه از هيئت رئيسه آن هيچ صدايي برنخاست؟
  حيرت‌انگيز و دردآور نيست هنگامي كه بلااستثناء تمام رجال سياسي فعلي و سابق و اسبق آمريكا، و تمام تحليلگران سياسي و راهبردي و امنيتي آمريكا و انگليس از نقش محوري و بنياني نظام تحريمها در اجبار ايران به مذاكره و مصالحه سخن مي‌گويند شخص رئيس جمهور، هيئت مذاكره‌كننده و رسانه‌هاي دربار زر و زور و تزوير علي‌الدوام از موفقيت قريب‌الوقوع برچيدن تحريمها و رونق و شكوفايي اقتصاد و معيشت مملكت سخن ميگويند و هيئت رئيسه مجلس شورا نه تنها به اين روند و سياست اعتراضي نمي‌كند كه به شيوة يك ضربه به ميخ يك ضربه به نعل ان را حمايت مي‌كند؟
  حيرت‌انگيز و دردآور نيست كه هنگامي كه رئيس جمهور در هر گام از مذاكرات، گام توافقنامة ژنو و گام توافقنامة لوزان و گام توافقنامة وين، بارها و بارها در كوچه و برزن فروپاشي نظام تحريمها را جار زدند، از سوي مجلس شورا، و بويژه هيئت رئيسه مجلس هيچ فرياد اعتراضي برنخاست كه كِي و كجا نظام تحريم‌ها برچيده شد؟
  حيرت‌انگيز نيست كه اينك كه حدود يكسال تمام از تصويب و تاييد توافقنامة نهايي وين ميگذرد و دولت تدبير از بالا و پايين متوجه شده كه از مذاكرات هيچ آبي به آسياب اقتصاد كشور ريخته نشده و نظام تحريمها قرص و محكم پابرجاست، انتظار داريم هيئت نظارت بر اجراي توافقنامه، يعني عمدتا همان هيئت مذاكره‌كننده، از كلاه فضاحت‌باري كه به سر ايران رفته صحبت كند؟
  دردآور نيست كه اين انتظارات با هيچ نوع منطقي نمي‌خواند؟ كه از ابتدا، نظارت و ارزيابي به جمع ديگري همچون كميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس شورا و يا هيئتي مركب از برخي رجال هشيار و امين و برخي از نمايندگان مجلس واگذار نشده است؟
  براستي حد يقف همراهي‌هايِ چراغ خاموش مجلس شوراي اسلامي با سياست ضداستقلالي دولت تدبير كجاست؟ مجلس شورا و ساير نهادهاي ذيصلاح تا كي ميخواهند نظاره‌گر وعده‌هاي سرابي و توهين و تحقير منتقدان و شعور سياسي ملت از سوي رئيس جمهور باشند؟
  آيا براستي روشن نيست كه اين دولت تا قيام قيامت هم مدعي تدبير در مذاكرات، توفيقات مشعشع سرداران ديپلماسي، و برچيدن قريب‌الوقوع تمام نظام تحريم‌ها خواهد بود؟ و اين تدابير و توفيقات را هم غيرصادقانه به هدايتها و حمايتهاي رهبر انقلاب نسبت ميدهد تا مانع از انتقادات و اعتراضات گستردة ملت شود؟
  مگر نشنيده‌ايم كه آقاي رئيس جمهور به عوض پذيرش و اعتراف به اشتباهات كلان سياست خارجي و پابرجا ماندن نظام تحريم‌ها، با آرامش و طمانينة تمام براي برچيدن نظام تحريمها و رفع مشكلات و موانع مالي، مذاكرات ديگري را براي برجام‌هاي 2 و 3 پيشنهاد مي‌كنند؟ در اينجا رايحة بسيار گزنده و هولناكي استشمام نمي‌شود؟
  آيا مايه شرمساري و سرافكندگي نيست كه پس از اين پيشنهاد فاجعه‌آميز، هيچ فرياد و اعتراضي از سوي نهادهاي نظارتي بويژه مجلس شورا بلند نشد؟ آيا روشن است انقلاب تدريجا بكجا مي‌رود؟
  براستي براي ملت ايران آشكار نيست كه وعدة سرخرمن برجام‌هاي 2 و 3 در ارتباط با نظام امنيت دفاعي كشور و آرمان دفاع از مظلومان، از انقلاب اسلامي چه باقي خواهد گذارد؟
  آيا اينك كه ملت ايران مذاكرات هسته‌اي را در دولت يازدهم ديده و سراب برچيدن نظام تحريم‌ها را چشيده، مي‌خواهد سراب‌هاي ديگري را پس از انتخابات سال 96 در دولت دوازدهم تجربه كند؟
  "من كان يريد العزه فللّه العزه جميعا، اليه يصعد الكلم الطيب و العمل الصالح يرفعه، والذين يمكرون السيئات لهم عذاب شديد و مكر اولئك هو يبور"(سوره مباركه فاطر: 10).
  "اي دنيا! اف بر دوستي تو"
  عيد فطر، 16 تير 1395


بازدید : 534

[ شنبه 19 تير 1395 ] [ 15:16 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رانت 7000 هزار میلیاردی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟

گروه اقتصادی-رجانیوز: در سال 90 همزمان با تشدید زمزمه‌ها مبنی بر محدود شدن درآمدهای نفتی، افزایش نرخ ارز حالتی شتابان به خود گرفت. نرخ غیررسمی ارز در پایان سال 89 معادل 10337 ریال بود، اما در پایان اسفند سال 90، بهای ارز در بازار آزاد ایران به میزان 18926 ریال تعیین شد. شوک ارزی سال 90 در سال‌ 91 نیز ادامه یافت و در تابستان 91 نرخ ارز از حدود 18000 ریال در تیرماه، به حوالی 23000 ریال در پایان شهریور 91 رسید. افزایش ناگهانی بعدی در نرخ ارز، در مهرماه سال 91 رخ داد. در این ماه نرخ ارز با تقریبا 9000 ریال افزایش، به رقم 31820 ریال رسید، این افزایش همچنان در سال 91 ادامه داشت و نرخ دلار تا مرز 3500 تومان هم افزایش یافت.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سخنرانی های متعددی در سال های اخیر از نقش آفرینی صرافی ها در ایجاد تلاطم ارزی گفته و خبر داده بود که در همان ایام 22 میلیارد دلار ارز توسط برخی صرافی ها از کشور خارج شده و رانت 7000 میلیارد تومانی هم برای برخی صرافی ها ایجاد شد.

پیش از این خبرهایی منتشر شده بود که حسین فریدون در ایام تشدید تحریمها و افزایش نرخ ارز همراه با شرکای خود یعنی علی صدقی، علی اسدیان و مانی مهاجان اقدام به ایجاد صرافی کرد. صرافی «صدقی و شرکاء» که اتفاقا فاقد مجوز از بانک مرکزی بوده است!

دولتمردان فعلی معتقدند در آن زمان نقش صرافان و محتکران ارز (کاسبان تحریم) در افزایش نرخ ارز کمتر از نقش تحریم ها نبود! بالاخره فرصت های زیادی برای کاسبی وجود دارد و افرادی که شامه اقتصادی خوبی دارند، از آن بهره مند می شوند.

این در حالی است که به تازگی اسنادی منتشر شده که نشان می دهد، نزدیکان دیگری از این دولت هم در همان ایام اقدام به تاسیس صرافی کردند تا شاید از سود سرشار رشد 3 برابری دلار بی نصیب نباشند.

آگهی زیر که در روزنامه رسمی کشور به چاپ رسیده نشان می دهد، شرکت صرافی سیده فاطمه حسینی (دختر صفدر حسینی) و همسرش (هانی میرمحمدعلی) در اوج بحران ارزی سال 90 تاسیس شده است که سیده فاطمه حسینی رئیس هیات مدیره این صرافی بوده است.

بانک مرکزی مجوز این صرافی را در تاریخ 20 فروردین 91 با شماره مجوز 8907 صادر کرده بود ولی در اطلاعیه ای که بانک مرکزی در 15 بهمن 92 منتشر کرد، این صرافی جزو صرافی های فاقد اعتبار معرفی شد و هم اکنون نیز جزو صرافی های مجاز بانک مرکزی قرار ندارد.بازدید : 565

[ شنبه 12 تير 1395 ] [ 18:56 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

مقصر حقوق‌های چند ده‌میلیونی "نوبخت" است؟؟؟؟

گروه سیاسی - رجانیوز: بهروز مرادی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دولت دهمدر خصوص افشای پرداخت‌های نجومی به برخی از مدیران دولت یازدهم اظهار کرد: قبل از تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی دو معاونت در نهاد ریاست جمهوری وجود داشت، یکی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و یکی هم معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی.
وی افزود: تعیین دستمزد و حقوق و پاداش مدیران دولتی پیش از این در حیطه وظیفه معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی بود. زمان ما این دو مجموعه جدا بودند. در دوران فعالیت دولت یازدهم اگر کارگروهی ذیل این معاونت‌ها تشکیل شده، زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوده و عملا در حوزه مسئولیت آقای نوبخت هستند.
معاون رئیس جمهور سابق خاطرنشان کرد: بنابراین مسئولیت پرداختهای نجومی خارج از عرف چند سال اخیر شخص آقای نوبخت است که مسئولیت کارگروه تعیین دستمزد و پاداش‌ها را بر عهده داشته است.
مرادی عنوان کرد: اظهارات چندی پیش دکتر لطف الله فروزنده معاون رئیس جمهور سابق در گفتگو با یکی از رسانه‌های کشور درباره چگونگی نجومی شدن حقوقها در دولت یازدهم بسیار مهم و قابل توجه است، زیرا شخص آقای نوبخت در این کارگروه با افزایش حقوق مدیران دولتی موافقت کرده است. متاسفانه مسئولان دولت فعلی همه مشکلات را به دولت قبل نسبت می دهند، انفجار سال 1983 لبنان که براساس آن آمریکایی ها 2 میلیارد دلار دارایی ایران را دزدیدند را هم به دولت قبل نسبت دادند.
وی گفت: سوال من از مسئولان دولت یازدهم این است که چه چیزی در این عالم اتفاق افتاده که آنها به دولت قبل نسبت نداده باشند؟ در دولت قبل به هیچ وجه چنین پرداختهای نجومی وجود نداشت. اگر چنین پرداختهایی وجود داشت رسانه ها تاکنون آنها را افشا می کردند.
منبع: نسیم


بازدید : 503

[ شنبه 12 تير 1395 ] [ 18:52 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام:اگر برجام را پاره کنند، ما آن را آتش می‌زنیم

به نقل از سایت پویش / اصلاح طلبان :

به مناسبت ماه مبارک رمضان؛ سران قوا، مسئولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف کشوری و لشکری، عصر امروز (سه‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار گفتند: برنامه‌ی امروز دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلاً از رشد آنها جلوگیری کند.

ایشان تصریح کردند: ما باید تا جایی که می‌توانیم توانمندی‌ها را افزایش دهیم. بنده بارها تکرار کردم باید کشور قدرتمند بشود و توانمندی‌هایمان را افزایش بدهیم. اگر افزایش دادیم آن‌وقت می‌توانیم به مردم بگوییم مردم آسوده باشید.

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع برجام اظهار کردند: موافقان و مخالفان برجام هر دو مبالغه می‌کنند. نکاتی که می‌گویم مطلقا مربوط به برادرانی که زحمت کشیده‌اند نیست بلکه به طرف مقابل است. برجام یک خلل و فرجی دارد که موجب سوءاستفاده‌ دشمن شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ما برجام را نقض نمی‌کنیم لیکن اگر طرف مقابل نقض کند که الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا دارند تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم، اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم.

ایشان خاطرنشان کردند: در برجام طرف مقابل وظیفه‌اش رفع تحریم‌ها بوده که برطرف نکرده، مسئله‌ بانک‌ها حل نشده، مسئله‌ بیمه‌ نفتکش‌ها در سطح محدودی انجام می‌شود و پول‌های نفت و پول‌هایی که در دیگر کشورها داریم به ما داده نمی‌شود. آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهداتشان را انجام ندادند اما ما پیش‌پرداخت‌ها را انجام داده‌ایم و غنی‌سازی ۲۰ درصد و فردو و اراک را تعطیل کرده‌ایم.

رهبر معظم انقلاب همچنین تصریح کردند: این تصور غلطی است که با آمریکا می‌توانیم کنار بیاییم؛ این درست نیست؛ نمی‌توانیم بر توهم تکیه کنیم. بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود. بعضی خیال می‌کنند که دشمنی‌ها به‌خاطر ستیزه‌گری ما با آمریکاست. جمهوری اسلامی با فرانسه چه کرده؟ چرا فرانسه در مذاکرات هسته‌ای نقش پلیس بد را اجرا کرد و چرا کشورهای هلند و کانادا دشمنی می‌کنند؟

در ابتدای این دیدار پس از تلاوت کلام‌الله مجید، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری به ارائه‌ گزارش و سخنرانی پرداخت و پس از آن رهبر انقلاب اسلامی به سخنرانی پرداختندبازدید : 535

[ چهارشنبه 26 خرداد 1395 ] [ 20:17 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رئیس‌جمهور:قانون الزام دولت به پیگیری خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا

قانون الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی

ماده 1 ــ به‌منظور استیفای حقوق ملت ایران، دولت موظف است رأساً یا از طریق حمایت از اشخاص و اتباع جمهوری اسلامی ایران، اقدامات مقتضی از جمله اقدامات حقوقی را جهت جبران خسارت و اخذ غرامت کامل از دولت ایالات متحده آمریکا به‌جهت نقش این کشور در موارد زیر به‌عمل آورد:

1ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از کودتای 28 مرداد 1332
2ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از کودتای نوژه
3ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از جنگ تحمیلی
4ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از شهادت بیش از 223000 نفر و 600000 نفر ایثارگر (جانباز و آزاده)
5 ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از شهادت بیش از 17000 شهید ترور
6 ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از حمله به سکوهای نفتی
7ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از جاسوسی علیه ایران توسط ایالات متحده یا با حمایت و نقش‌آفرینی ایالات متحده
8 ـ خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از انسداد، مصادره و یا تصرف در اموال و دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران، نهادها و مؤسسات دولتی یا عمومی جمهوری اسلامی ایران یا مقامات آن
9ـ کلیه خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از اقدامات رژیم غاصب صهیونیستی که با حمایت یا نقش‌آفرینی آمریکا انجام پذیرفته یا می‌پذیرد.
10ـ کلیه خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از سایر اقدامات یا وقایعی که با حمایت یا نقش‌آفرینی ایالات متحده روی داده است یا در آینده روی خواهد داد.

ماده 2 ــ دولت موظف است در مواردی که ایالات متحده تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران، به‌ویژه در حوزه مصونیت دولت و اموال متعلق به دولت و مقامات جمهوری اسلامی ایران را نقض می‌نماید، در راستای اقدام متقابل کلیه اقدامات از جمله اقدامات حقوقی مقتضی را به عمل آورد.

ماده 3 ــ دولت موظف است اجرای تصمیمات مراجع صالح به‌نفع جمهوری اسلامی ایران و اتباع آن را در کشورهای ثالثی که اموالی از ایالات متحده در آنها وجود دارد، در چهارچوب اقدام متقابل تعقیب کند. در مواردی که دادگاههای کشورهای ثالث نسبت به شناسایی و یا اجرای احکام دادگاههای داخلی ایالات متحده آمریکا علیه ایران اقدام می‌کنند، دولت موظف است اقدام متقابل مقتضی را جهت شناسایی و اجرای احکام دادگاههای داخلی ایران در آن کشورها یا سایر کشورها حسب مورد به عمل آورد.

ماده 4 ــ اقدامات حقوقی مذکور در این قانون تا آنجا که در قبال دولت خارجی (ایالات متحده بر اساس ماده (2) این قانون و یا هر کشور دیگر موضوع ماده (3) این قانون) اتخاذ می‌شود و نقض مصونیت آن دولت و یا مقامات آن دولت تلقی شود، باید در چهارچوب واکنش به نقض تعهد داخلی آن دولت بوده و محدود به حدود اقدامات متقابل بر اساس حقوق بین‌الملل باشد.

ماده 5 ــ وزارت امور خارجه موظف است گزارش اقدامات به‌عمل‌آمده در راستای استیفای حقوق ملت ایران موضوع این قانون را هر شش‌ماه به کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.قانون فوق مشتمل بر پنج ماده در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ بیست و هشتم اردیبهشت‌ماه یک‌هزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 1395.2.29 به تأیید شورای نگهبان رسید.بازدید : 509

[ دوشنبه 17 خرداد 1395 ] [ 18:05 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

مشاور دولت ایران در آمریکا محاکمه میشود؟؟؟؟

یکی از ایرانیان مقیم آمریکا که به دفتر نمایندگی کشورش در سازمان ملل مشاوره می‌داده، 3 هفته است که در بازداشت به سر می‌برد و حالا باید به اتهامات پول‌شویی و دور زدن تحریم‌های ایران پاسخ دهد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد شیخ‌زاده» از ایرانیان مقیم آمریکا که به دفتر نمایندگی دائم دولت در نیویورک مشاوره می‌داده، حالا به دور زدن تحریم‌ها و فرار مالیاتی متهم شده و باید در برابر قاضی دادگاه نیویورک از خود دفاع کند.
بر اساس گزارش رویترز، «استیو زیسو» وکیل آقای شیخ‌زاده گفته که این فرد دقیقا به «نقض تحریم‌ها، پول‌شویی و مسائل مرتبط با مالیات متهم شده است.»
در اوین جلسه دادگاه که پیش از این با موضوعیت این پرونده تشکیل شده بود، شیخ‌زاده تمامی اتهامات وارده را رد کرده بود؛ بر اساس قانون جزایی آمریکا، در صورتی که یک فرد گناهکار در ابتدای روند دادرسی، اعلام بی‌گناهی کند، مجازات سنگین‌تری را خواهد چشید.
«پاملا چن» قاضی دادگاه فدرال نیویورک، وثیقه‌ای 3 میلیون دلاری برای آقای شیخ زاده تعیین کرده است و حکم داده که این ایرانی فعلاً حق پا نهادن در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل را ندارد.
«تالی فرهادیان» دستیار دادستان آمریکا به قاضی گفته که شیخ‌زاده «برای یک دولت متخاصم کار کرده است.»
احمد شیخ زاده 3 هفته گذشته را در بازداشت سپری کرده است.
در مورد مشابهی که برای 10 تفنگدار آمریکایی رخ داد و این نظامیان بنا به گفته خودشان، به اشتباه وارد آب‌های سرزمینی ایران شده و روانه بازداشت موقت شدند، وزیر خارجه آمریکا طی 10 ساعت 5 بار به همتای ایرانی خود تلفن زد و تفنگداران بالاخره پس از 14 ساعت آزاد شدند


بازدید : 520

[ شنبه 7 فروردين 1395 ] [ 17:33 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال 95 /سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامیدندبسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.

السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة، فاطمة المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه.

عید نوروز را به همه‌ی خانواده‌های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ی عالم تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز. بخصوص به خانواده‌های عزیز شهیدان، به جانبازان عزیز، به خانواده‌های محترم آنها، و به همه‌ی ایثارگران تبریک عرض میکنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی میدارم.

سالی که شروع شد -سال ۹۵- هم در آغاز و هم در پایان، متبرک به نام مبارک حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) است. هم اولِ این سال منطبق بر ولادت آن بزرگوار با ماه‌های قمری است، هم آخر این سال. بنابراین امیدواریم که ان‌شاءالله سال ۹۵ به برکت حضرت زهرا سال مبارکی باشد برای ملت ایران، و از معنویات آن بزرگوار و از راهنمائی‌های آن بزرگوار و از زندگی آن بزرگوار درس بگیریم و بهره‌مند شویم.

سالی که تمام شد -سال ۹۴- مثل همه‌ی سالهای دیگر، آمیزه‌ای از شیرینیها و تلخیها و فرازها و فرودها بود؛ طبیعت زندگی همین است؛ از تلخی حادثه‌ی منا تا شیرینی راهپیمائی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند؛ در تجربه‌ی برجام، از امیدهائی که برانگیخت، تا نگرانیهائی که در کنار آن هست؛ همه‌ی اینها جزو حوادث سال بود، و همه‌ی سالها همین جور است.

سالها و ایام عمر انسان، مشتمل بر فرصتهائی است و مشتمل بر تهدیدهائی است. هنر ما باید این باشد که از فرصتها استفاده کنیم و تهدیدها را هم تبدیل به فرصت کنیم. سال ۹۵ پیش روی ما است. در این سال هم مانند همیشه، فرصتها و تهدیدهائی وجود دارد. همه باید تلاش کنند تا بتوانیم از فرصتهای این سال به معنای حقیقی کلمه استفاده کنیم و کشور از اول تا آخرِ این سال تفاوتهای محسوسی پیدا کند.

امیدهائی وجود دارد برای سال ۹۵. انسان به مجموعه‌ی اوضاع که نگاه میکند، امیدهائی را مشاهده میکند. البته برای تحقق این امیدها باید تلاش کرد، باید کار شبانه‌روزی کرد و باید بی‌وقفه سعی و کوشش کرد. اصل قضیه این است که ملت ایران باید بتواند کاری بکند که خود را در مقابل تهدیدهای دشمنان و دشمنیهای آنها، از آسیب‌پذیری خارج کند. ما باید کاری کنیم که در مقابل تهدید دشمنان، آسیب‌پذیر نباشیم. آسیب‌پذیری را به صفر برسانیم.

به گمان من مسئله‌ی اقتصاد در اولویت اول است. یعنی وقتی انسان نگاه میکند، در میان مسائل اولویت‌دار، از همه فوری‌تر و نزدیکتر، مسئله‌ی اقتصاد است. اگر به توفیق الهی، هم ملت و هم دولت و مسئولان گوناگون، بتوانند در مسئله‌ی اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن را انجام دهند، امید این هست که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، مثل آسیبهای اجتماعی، مثل مسائل اخلاقی، مثل مسائل فرهنگی هم تأثیرگذار باشند.

در مسئله‌ی اقتصاد، آن چیزی که مهم است و اصل است، مسئله‌ی تولید داخلی است؛ مسئله‌ی ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است؛ مسئله‌ی تحرک و رونق اقتصادی و مقابله‌ی با رکود است؛ اینها مسائل مبتلابه مردم است؛ اینها چیزهائی است که مردم آنها را حس میکنند و مطالبه میکنند؛ و آمارها و اظهارات خود مسئولین هم نشان میدهد که این مطالبات مردم و این خواسته‌های مردم بجا و به‌مورد است.

اگر ما بخواهیم مشکل رکود را حل کنیم، مشکل تولید داخلی را حل کنیم، بخواهیم مسئله‌ی بیکاری را حل کنیم، بخواهیم گرانی را مهار کنیم، علاج همه‌ی اینها در مجموعه‌ی مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است. اقتصاد مقاومتی شامل همه‌ی اینها است. میشود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت؛ میشود به جنگ رکود رفت؛ میشود گرانی را مهار کرد؛ میشود در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد؛ میشود فرصتهای بسیاری را برای کشور ایجاد کرد و از فرصتها استفاده کرد؛ شرطش این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام بگیرد.

گزارشی که برادران ما در دولت به من دادند، نشان میدهد که کارهای وسیعی کرده‌اند؛ منتها این کارها کارهای مقدماتی است؛ کارهائی است در زمینه‌ی بخشنامه‌ها و دستورها به دستگاههای مختلف؛ اینها کارهای مقدماتی است؛ اما آنچه که لازم است ادامه پیدا کند، عبارت است از اقدام کردن و عمل کردن و روی زمین، محصول کار را به مردم نشان دادن؛ این آن چیزی است که وظیفه‌ی ما است؛ که من ان‌شاءالله در سخنرانی شرحش را به آحاد ملت عزیزمان عرض خواهم کرد.

بنابراین آنچه که من به عنوان شعارِ امسال انتخاب میکنم، عبارت است از «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل». این، راه و جاده‌ی مستقیم و روشنی است به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم. البته توقع نداریم که این اقدام و عمل، در ظرف یک‌ سال همه‌ی مشکلات را حل کند؛ اما مطمئنیم که اگر چنانچه اقدام و عمل به صورت برنامه‌ریزی شده و درست انجام بگیرد، ما در پایان این سال آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد. از همه‌ی کسانی که در این راه تلاش کردند و تلاش میکنند، تشکر میکنم.

بار دیگر به ملت عزیزمان سلام و تبریک عرض میکنم و صلوات خدا را بر محمد و آل محمد و بر حضرت بقیة الله اعظم (سلام الله علیه و ارواحنا فداه) مسئلت میکنم.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاتهبازدید : 455

[ يکشنبه 1 فروردين 1395 ] [ 13:30 ] [ خادم ولایت ]
[ ]