تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
جبهه حامیان ولایت شهرستان زرندیه

بازخوانی پیام‌های نوروزی رهبر انقلاب از سال ۶۹ تا ۹۴

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نخستین دقایق آغاز سال نو، در پیامی به ملت شریف ایران، با تشریح اوضاع مهم سال ِ قبل، چارچوب کلی و افق پیش روی ملت و مسئولان جمهوری اسلامی را در سال ِ پیش ِ رو، ترسیم می‌کنند.

بازخوانی پیام‌های نوروزی رهبر انقلاب از سال ۶۹ تا ۹۴

بخش‌هایی از پیام‌های نوروزی ایشان از سال ۶۹ تا ۹۴ را در زیر می‌خوانید:

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۶۹

ما امسال عید نوروز را در حالی برگزار می‌کنیم که خدای متعال با فقدان بزرگ رهبر عظیم‌الشأنمان، امتحان سختی از ما کرد و دوران سختی را بر ما گذراند. آن فقدان، محنت بزرگی بود. امیدواریم که خدای متعال، روح آن بزرگمرد را با ارواح مقدسه‌ی انبیا و اولیا محشور کند و او را از ما راضی نماید و ما را در راه او، مستمر و مستدام بدارد. امیدواریم که خداوند، نظر لطف و محبت خود را که در طول این یازده سال همواره بر این ملت و بر این نظام داشته است، باز هم آن را بر ما مستمر بگرداند و ما بتوانیم به کمک خدا و با حرکت در راه او و با استغفار و توبه‌ی الیاللَّه، متاع حَسَن و قدرت و قوّت و عزت الهی را برای خودمان و برای این ملت بزرگ و فداکار تأمین کنیم.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۰

شما ملت عزیز ما توانستید با کمکهای خودتان به دولت و به مردم آسیب‌دیده‌ی کشور، کاری بکنید که در طول تاریخ گذشته‌ی ما بی‌سابقه بود. ما زلزله‌های بسیاری را دیده‌ایم؛ حوادث طبیعی بسیاری را در گذشته از نزدیک شاهد بوده‌ایم؛ حادثه‌یی با عظمتِ زلزله‌یی که در شمال پیش آمد، بعضاً در گذشته هم اتفاق افتاده بود؛ لیکن هیچوقت نشده بود که آثار و عوارض آن حوادث تلخ، به این سرعت به سمت بهبودی پیش برود که در این بار اتفاق افتاد. البته کمبودها در آن مناطق زیاد است؛ لیکن آنچه که از پیشرفت امور و کمک به زلزله‌زدگان و آسیبدیدگان و تأمین مسکن و غیر اینها اتفاق افتاد، به برکت همکاری و همدوشی مردم با دولت و تلاش فراوان ملت و دولت در این زمینه بود.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۱

یکی از این حوادث سال گذشته، از هم پاشیده شدن امپراتوری بزرگ و کشور اتّحاد جماهیر شوروی و زوال یک ابر قدرت بود که حقیقتاً حادثه‌ای بزرگ در زمان و تاریخ ما به حساب میآید. این حادثه از چند نظر حائز اهمیت است: اوّلاً از این نظر که موجب شد در خلال کشورها و ملتهایی که استقلال و آزادی خودشان را به دست آوردند، کشورها و ملتهای مسلمان نیز به این امتیازات برسند. میلیونها مسلمان در این منطقه و در همسایگی ما توانستند آشکارا و با صراحت، آرزوها، آرمانهای اسلامی و فرهنگ خود را بر زبان بیاورند و آن را مطرح کنند؛ در حالی که دهها سال از این حقّ طبیعی محروم بودند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۲

آنچه که من به برنامه‌ریزان و مسؤولین دولتی مؤکّداً سفارش میکنم، این است که در این برنامه توجّه کنند که هدف اصلی، کمک به طبقات محروم جامعه باشد. این، چیزی است که ما را به «عدالت اجتماعی» نزدیک میکند. هدف اصلی در کشور ما و در نظام جمهوری اسلامی، عبارت از تأمین عدالت است و رونق اقتصادی و تلاش سازندگی، مقدّمه آن است. ما نمیخواهیم سازندگی کنیم که نتیجه این سازندگی یا نتیجه رونق اقتصادی، این باشد که عدّه‌ای از تمکّن بیشتری برخوردار شوند و عده‌ای فقیرتر شوند. این، به هیچ‌وجه مورد رضای الهی و رضای اسلام و مورد قبول ما نیست.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۳

تذکّری که میخواهم عرض کنم این است که از آغاز سال جدید، دو شاخص را به عنوان شعار برای خودمان قرار دهیم: این دو شاخص، عبارت است از «وجدان کار» و «انضباط اجتماعی». این دو شاخص، برای همه ما، در هر جا که هستیم بسیار مهم است. «وجدان کار» یعنی این‌که اگر کاری را به عهده گرفتیم و انجام آن را تعهّد کردیم - چه این کار، برای شخص خودمان یا خانواده خودمان؛ جهت نان درآوردن باشد، و چه کاری اجتماعی و مردمی و مربوط به دیگران باشد آن را خوب و کامل و دقیق و تمام انجام دهیم. به تعبیر معروف، برای آن کار، «سنگ تمام بگذاریم». اگر ملتی دارای «وجدان کار» باشد، محصول کار او خوب خواهد شد، و وقتی محصول کار نیکو شد، وضع اجتماعی، به طور قطع بهبود پیدا خواهد کرد.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۴

من عرض میکنم امسال هم می‌خواهم دو توصیه بکنم. یک توصیه این است که آن دو شعار [شعارهای سال ۷۳] را زنده نگه داریم... توصیه دوم که آن هم برای جامعه ما بسیار مهم است، «انضباط اقتصادی و مالی» است. من این را از آحاد ملت و مسؤولین کشور و مأمورین دولت، امسال تقاضا دارم. انضباط اقتصادی و مالی یعنی مقابله با ریخت و پاش، زیاده روی و اسراف. ریخت و پاش مالی و زیاده روی در خرج کردن و زیاده روی در مصرف، به هیچ وجه صفت خوبی نیست. نه اسمش جود و سخاست و نه کرم و بزرگ منشی است. فقط اسمش «بی انضباطی اقتصادی و مالی» است.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۵

من همه را به رعایت منابع مالی کشور توصیه میکنم... اسراف در ثروت عمومی و موجودیهای این کشور و منابع طبیعی و نیز در آنچه که با زحمت زیاد به دست میآید و اسراف در نان و آب و انرژی و نیروی انسانی، همه اینها بد است. اسراف، نقطه مقابل آن توصیه‌ای است که ما در سال گذشته و سالهای قبل از آن عرض کردیم که عبارت از «انضباط» است. اگر بخواهیم با اسراف مبارزه کنیم، باید برای این کار برنامه‌ریزی انجام گیرد و آن را مسؤولان دولتی انجام دهند. بنابراین، توصیه اوّل من، مبارزه با اسراف و زیاده‌روی و نابود کردن اموال عمومی و اموال شخصی است؛ چون اموال شخصی هم، به نحوی به اموال عمومی برمیگردد.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۶

من امسال میخواهم مثل سالهای قبل، به همه مردم یک سفارش بکنم. بحمداللَّه سفارشهایی که شده، مورد توجّه قرار گرفته است. هم مردم توجه کرده‌اند و هم مسؤولان، و من توقّعم از هر دو است؛ هم از مردم و هم از مسؤولان. من می‌خواهم به مردم عزیزمان عرض کنم که امسال همه سعی کنند اسراف را کنار بگذارند. متأسفانه در زندگیهای ما اسراف وجود دارد. اسراف یعنی تضییع نعمت الهی؛ یعنی نشناختن قدر نعمت الهی. البته بیشتر، مخاطب ما در این سخن، افراد متمکّنند. افرادی که تهیدتست یا متوسّطند، به نظر میرسد که کمتر اسراف میکنند... کنار گذاشتن اسراف در چیزهایی که به نظر کوچک می‌آید؛ مثل اسراف در مصرف بی‌رویّه آب، ضروری است.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال نو ۷۷

امسال توصیه مهمّ من عبارت است از صرفه‌جویی. دولت هم باید صرفه‌جویی کند؛ ملت هم باید صرفه‌جویی کند. دولت، علاوه بر صرفه‌جویی بایستی راههای صرفه‌جویی را هم به مردم تعلیم دهد. تا وقت نگذشته است - تا ماههای اوّل سال، سپری نشده است - بایستی فهرستی از انواع صرفه‌جوییهایی را که مردم میتوانند بکنند - در آب، نان، بنزین و در مصارف گوناگون و همه چیزهایی که برای صرف آنها مجبوریم از سرمایه‌های کشور و نفت مصرف کنیم - و راههای صرفه‌جویی در آنها را به مردم تعلیم و نشان دهند؛ مردم هم جدّاً سعی کنند که صرفه‌جویی نمایند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۸

سالی که در این ساعت و در این روز آغاز میشود، سالی است با امیدها و با امکانات فراوان و انشاءاللَّه با توکّل به خدا، سالی متناسب با خواستها و ارزشهای ملت ایران است. از مهمترین خصوصیات امسال این است که مصادف با صدمین سال ولادت امام بزرگوار ماست. به همین مناسبت جا دارد که این سال را سال امام خمینی (رحمةاللَّه‌علیه) بدانیم و بنامیم. فقط هم نامیدن و عنوان، کافی نیست. باید ان‌شاءاللَّه همه سعی کنند شخصیت بزرگوار امام خمینی را با همان ابعاد عظیم، به درستی بشناسند و خصوصیات آن را ان‌شاءاللَّه در زندگی خود و زندگی ملت و عرض و طول معنوی کشور، اِعمال و پیاده کنند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۷۹

سال جدیدی را در پیش رو داریم و همان طور که میدانید، امسال، هم در آغاز و هم در پایان خود، مزیّن به عید مبارک غدیر است؛ یعنی سال ۱۳۷۹، دو عید غدیر دارد. بسیار مناسب است که ما این سال را به این مناسبت، «سال امام امیرالمؤمنین، علیبن‌ابیطالب علیه‌السّلام» بدانیم و بنامیم و خودمان را به آن بزرگوار نزدیک کنیم... امیرالمؤمنین علیه‌السّلام در زندگی حکومتی خود، نسبت به عدالت، نسبت به حقوق ضعفا و درماندگان و پابرهنگان، بیاغماض و بیگذشت بود. ماهم باید همینطور باشیم. آن حضرت نسبت به حقّ خود و به سهم خود، بسیار پرگذشت بود؛ همه ما نیز باید همین‌گونه باشیم.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۰

در زمینه آنچه که ما در سال ۸۰ باید به عنوان شعارهای اساسىِ خودمان به آن نگاه کنیم، من دو نقطه مهم را مطرح میکنم: نقطه اوّل، اقتدار ملی است. اقتدار ملی برای یک کشور، حفظ کننده هویت او، مایه عزّت او و وسیله رسیدن او به آرمانهاست. نکته دوم و نقطه‌ی اساسی دیگر مسأله اشتغال است. سال را باید از آغاز تا پایان، سالِ تلاش برای ایجاد اشتغال مفید و مولّد قرار دهیم. در مطالعات عمیق و بررسیهای همه‌جانبه اقتصادی، به این نتیجه میرسیم که نقطه عزیمت و شروع، عبارت است از تلاش برای اشتغال. برای جامعه ما شایسته نیست که جمع بزرگی از مردم –جوانان- از اشتغال مفید و مولّد محروم باشند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۱

امسال، سال شمسی ما، هم در فروردین و هم در آخر سال در اسفند، با عاشورای حسینی مقارن و مصادف است. بنابراین جا دارد که ما امسال را «سال عزّت و افتخار حسینی» بدانیم. امیدواریم ملت عزیز ما با تمسّک به معنویتِ حسین‌‌بن‌‌علی علیه‌السّلام و با آشنایی بیشتر با آن بزرگوار، عزّت و افتخار و سربلندی را برای خود کسب کند؛ همچنان که بحمداللَّه به برکت آن حضرت و به برکت اسلام و قرآن، از عزّت و افتخار معنوی برخوردار بوده و هست.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۲

نکته‌‌ای که امسال اضافه میکنم و به آن تأکید میورزم، این است که همه‌‌ی مسؤولان در سه قوّه، باید نهضتی را برای خدمت‌‌رسانی به مردم شروع کنند. ممکن است ما انواع و اقسام کارها و برنامه‌‌ها را در پیش‌‌رو داشته باشیم و اجرا کنیم؛ باید در میان آنها آنچه خدمت‌‌رسانىِ عمیقتر و ماندگارتر و زودبازده‌‌تر محسوب میشود، اولویّت پیدا کند. به ویژه این کارها باید بیشتر در خدمت قشرهای مستضعف و محروم و محتاج جامعه صورت گیرد... مسؤولان باید مردم را در قبال یک گزارش درست و متقن، مختار به قضاوت کنند تا مردم بتوانند کارآمدىِ نظام را به چشم ببینند و نسبت به آن قضاوت نمایند. نهضت خدمت‌‌رسانی به مردم یک مبارزه‌‌ی بزرگ و سنگین است؛ زیرا خدمت رساندن به عموم مردم با منافع بعضی گروههای خاص تضاد پیدا میکند و این‌‌جاست که باید با مبارزه و همّت و عزم راسخ وارد میدان شد.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۳

سال ۸۳ آخرین سال دولت خدمتگزار کنونی است؛ همچنانکه مدت مسؤولیت پنج ساله‌ی اول رئیس قوه‌ی قضائیه و مجلس ششم شورای اسلامی دوران مسؤولیت خود را به پایان میبرند. آنچه که در این سال مناسب و لازم است که انجام بگیرد، این است که مسؤولان بخشهای مختلف به مردم گزارش بدهند که در دوران مسؤولیتی که در حالِ پایان یافتن است یا پایان یافته، چه خدمت بزرگ و چه کار شایسته‌ای را برای مردم انجام داده‌اند. دولت خدمتگزار، قوه‌ی قضائیه و مجلس شورای اسلامی به مردم پاسخ دهند که آنچه را که به عنوان شعار کار خود بر زبان آورده‌اند و همچنین آنچه را که مطالبات عمده‌ی رهبری در این سالها بوده است، چگونه تحقق بخشیده‌اند. درواقع سال ۸۳، سال پاسخگویی سه قوه به ملت ایران است.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۴

آنچه برای مردم و مسؤولان - هر دو - حایز اهمیت است، عبارت است از همکاری و حفظ وحدت ملی و همبستگی عمومی ملت در قبال آنچه مسؤولان موظفند انجام دهند. ادامه‌ی این راه از یک طرف، و همکاری مردم و مسؤولان از سوی دیگر، میتواند ما را در پیشرفت این راه و پیشبرد این اهدافِ والا کمک کند. بنابراین امسال «همبستگی ملی و مشارکت عمومی» میتواند شعار بزرگ ملت ایران باشد. یقیناً مشارکت عمومی مردم - چه در انتخابات و چه در مسائل گوناگونی که این دولت و همچنین دولت آینده در پیش‌رو دارد - و همبستگی ملی آنان خواهد توانست به پیشرفت برنامه‌ها کمک کند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۵

در این مقطع زمانی، یاد و نام مبارک پیامبر اعظم از همیشه زنده‌تر است؛ و این یکی از تدابیر حکمت و الطاف خفیّه‌ی الهی است. امروز امت اسلام و ملت ما بیش از همیشه به پیغمبر اعظم خود نیازمند است؛ به هدایت او، به بشارت و انذار او، به پیام و معنویت او، و به رحمتی که او به انسان‌ها درس داد و تعلیم داد. امروز درس پیغمبر اسلام برای امتش و برای همه‌ی بشریت، درسِ عالم شدن، قوی شدن، درس اخلاق و کرامت، درس رحمت، درس جهاد و عزت، و درس مقاومت است. پس نام امسال به طور طبیعی، نام مبارک پیامبر اعظم است. در سایه‌ی این نام و این یاد، ملت ما درس‌های پیغمبر را باید مرور کند و آنها را به درس‌های زندگی و برنامه‌های جاری خود تبدیل کند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۶

ملت ما باید هشیار باشد. تلاش برای سازندگی کشور و عمده‌تر و مهمتر از آن، تلاش برای اتحاد کلمه و یکپارچگی ملی و اتحاد امت اسلامی ادامه یابد. عاقلانه، هوشیارانه، خردمندانه و مدبرانه بایستی این اتحاد را حفظ کرد و روزبه‌روز تقویت کرد. من به همین جهت به مسأله‌ی اتحاد کلمه‌ی ملتمان اهمیت میدهم. و به نظر من امسال، سالِ «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» است؛ یعنی در درون ملت ما اتحاد کلمه‌ی همه‌ی آحاد ملت و قومیتهای گوناگون و مذاهب گوناگون و اصناف گوناگون ملی؛ و در سطح بین‌المللی، انسجام میان همه‌ی مسلمانان و روابط برادرانه‌ی میان آحاد امت اسلامی از مذاهب گوناگون و وحدت کلمه‌ی آنها.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۷

من برای این سال دو چیز را انتظار می‌برم... در این سال باید نوآوری فضای کشور را فرا بگیرد و همه خود را موظف بدانند که کارهای نو و ابتکاری را ـ در سایه‌ی مدیریت صحیح و تدبیر درست ـ در فعالیت کشور وارد کنند. انتظار دوم این است که فعالیتهایی که در سالهای گذشته انجام گرفته است، کارهایی که دولت کرده است، سرمایه‌گذاریهای بزرگی که مسئولان گوناگون و آحاد مردم در بخشهای مختلف ـ چه سرمایه‌گذاری مادی، چه سرمایه‌گذاری معنوی ـ انجام داده‌اند، اینها به شکوفایی برسد و مردم نتایج آن را در زندگی خود حس کنند. لذا من امسال را «سال نوآوری و شکوفایی» می‌نامم و انتظار دارم که ان‌شاءالله هم در زمینه‌ی نوآوری و هم در زمینه‌ی شکوفایی، ملت ما شاهد نتایج شیرینی باشند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۸

ما بایستی الگوی مصرف را اصلاح کنیم. ما بایستی به سمت اصلاح الگوی مصرف حرکت کنیم. مسئولین کشور در درجه‌ی اول - چه قوه‌ی مقننه، چه قوه‌ی مجریه، و چه سایر مسئولین کشور؛ قوه‌ی قضائیه و غیر آنها - و اشخاص و شخصیتها در رتبه‌های مختلف اجتماعی، و آحاد مردم ما از فقیر و غنی، بایستی به این اصل توجه کنند که باید الگوی مصرف را اصلاح کنند. اینجور مصرف کردن در همه‌ی زمینه‌ها - در امور ضروری زندگی، در زیادیهای زندگی - مصرف کردن بی رویّه و بدون منطق و بدون تدبیر عقلانی، به ضرر کشور و به ضرر آحاد و اشخاص ماست. من از عموم مردم و بخصوص از مسئولین درخواست میکنم، خواهش میکنم که در این زمینه فعالیت خودشان را در این سال زیاد کنند، افزایش بدهند و برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ریزی کنند. لذا من این سال را، سال «حرکت مردم و مسئولین به سوی اصلاح الگوی مصرف» میدانم.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۸۹

امسال برای اینکه ما بتوانیم آنچه را که در این دعای شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ی ماست، انجام بدهیم، برای اینکه بتوانیم بر طبق اقتضائات کشور و ظرفیتهای کشور حرکت کنیم، احتیاج داریم به اینکه همت خودمان را چند برابر کنیم؛ کار را متراکم‌تر و پرتلاش‌تر کنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذاری میکنم. به امید اینکه در بخشهای مختلف، بخشهای اقتصادی، بخشهای فرهنگی، بخشهای سیاسی، بخشهای عمرانی، بخشهای اجتماعی، در همه‌ی عرصه‌ها، مسئولین کشور به همراه مردم عزیزمان بتوانند با گامهای بلندتر، با همت بلندتر، با کار بیشتر و متراکم‌تر، راه‌های نرفته‌ای را بپیمایند و به هدفهای بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزدیکتر شوند. ما به این همت مضاعف نیازمندیم. کشور به این کار مضاعف نیازمند است.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۹۰

همین تحریمهائی که دشمنان ملت ایران زمینه‌سازی کردند یا آن را بر علیه ملت ایران اعمال کردند، به قصد این بود که یک ضربه‌ای بر پیشرفت کشور ما وارد کنند و آن را از این حرکت شتابنده باز بدارند. البته خواسته‌ی آنها برآورده نشد و نتوانستند از تحریمها آن نتیجه‌ای را که انتظار داشتند، بگیرند و تدابیر مسئولان و همراهی ملت بر ترفند دشمنان فائق آمد؛ اما دنبال میکنند. لذا این سال جاری را که از این لحظه آغاز میشود، ما بایستی متوجه کنیم به اساسی‌ترین مسائل کشور، و محور همه‌ی اینها به نظر من مسائل اقتصادی است. لذا من این سال را «سال جهاد اقتصادی» نامگذاری میکنم و از مسئولان کشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری که مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم که در عرصه‌ی اقتصادی با حرکتِ جهادگونه کار کنند، مجاهدت کنند. حرکت طبیعی کافی نیست؛ باید در این میدان، حرکت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۹۱

اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق ببخشیم، مسئله‌ی تورم حل خواهد شد؛ مسئله‌ی اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلی به معنای حقیقی کلمه استحکام پیدا خواهد کرد. اینجاست که دشمن با مشاهده‌ی این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتی دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه‌ی دشمن، کید دشمن هم تمام خواهد شد.
بنابراین همه‌ی مسئولین کشور، همه‌ی دست‌اندرکاران عرصه‌ی اقتصادی و همه‌ی مردم عزیزمان را دعوت میکنم به این که امسال را سال رونق تولید داخلی قرار بدهند. بنابراین شعار امسال، «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی» است.
* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۹۲

کار بزرگ سال ۹۲، انتخابات ریاست‌جمهوری است که درواقع مقدرات اجرائی و سیاسی و به یک معنا مقدرات عمومی کشور را برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی می‌کند. ان‌شاءالله مردم با حضور خودشان در این میدان هم خواهند توانست آینده‌ی نیکی را برای کشور و برای خودشان رقم بزنند. البته لازم است هم در زمینه‌ی اقتصاد، هم در زمینه‌ی سیاست، حضور مردم حضور جهادی باشد. با حماسه و با شور باید وارد شد. با همت بلند و نگاه امیدوارانه باید وارد شد. با دل پرامید و پرنشاط باید وارد میدان‌ها شد و با حماسه‌آفرینی باید به اهداف خود رسید. سال ۹۲ را به عنوان «سال حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی» نام‌گذاری می‌کنیم و امیدواریم به فضل پروردگار، حماسه‌ی اقتصادی و حماسه‌ی سیاسی در این سال به دست مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز کشور تحقق پیدا کند.

* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۹۳

در نگاه به سال ۹۳ آنچه به نظر این حقیر مهم‌تر از همه است، دو مسئله است: یک مسئله همین مسئله‌ی اقتصاد و دیگری مسئله‌ی فرهنگ است. در هر دو عرصه و در هر دو زمینه توقّعی که وجود دارد، تلاش مشترکی است میان مسئولان کشور و آحاد مردم. آنچه برای بنای زندگی و سازندگی آینده مورد انتظار است، بدون مشارکت مردم تحقّق‌پذیر نیست. بنابراین علاوه بر مدیریّتی که مسئولین باید انجام بدهند، حضور مردم در هر دو عرصه لازم و ضروری است؛ هم عرصه‌ی اقتصاد، هم عرصه‌ی فرهنگ. بدون حضور مردم کار پیش نخواهد رفت و مقصود تحقّق پیدا نخواهد کرد. مردم در گروه‌های گوناگون مردمی با اراده و عزم راسخ ملّی میتوانند نقش‌آفرینی کنند. مسئولین هم برای اینکه بتوانند کار را به‌درستی پیش ببرند، احتیاج به پشتیبانی مردم دارند. آنها هم بایستی با توکّل به خدای متعال و با استمداد از توفیقات و تأییدات الهی و کمک مردمی، مجاهدانه وارد میدان عمل بشوند؛ هم در زمینه‌ی اقتصاد و هم در زمینه‌ی فرهنگ...
لذا به گمان من آنچه در این سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادی که به کمک مسئولان و مردم شکوفایی پیدا کند، و فرهنگی که با همّت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوی حرکت بزرگ کشور ما و ملّت ما را معیّن کند. لذا من شعار امسال را و نام امسال را این قرار دادم: «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی».
* پیام به ملت شریف ایران، به مناسبت حلول سال ۹۴

دولت، کارگزار ملّت است؛ و ملّت، کارفرمای دولت است. هرچه بین ملّت و دولت صمیمیّت بیشتر و همکاری بیشتر و همدلی بیشتری باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت. باید به یکدیگر اعتماد کنند؛ هم دولت، ملّت را به معنای واقعی کلمه قبول داشته باشد و ارزش و اهمّیّت و توانایی‌های ملّت را بدرستی بپذیرد، هم ملّت به دولت که کارگزار کارهای او است به معنای حقیقی کلمه اعتماد کند... لذا به نظر من امسال را باید سال همکاری‌های گسترده‌ی دولت و ملّت دانست؛ من این شعار را برای امسال انتخاب کردم: «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی». امیدواریم این شعار در عمل تحقّق پیدا کند و هر دو کفّه‌ی این شعار، یعنی ملّت عزیزمان، ملّت بزرگمان، ملّت با همّت و با شجاعتمان، ملّت بصیر و دانایمان، و همچنین دولت خدمتگزار بتوانند به این شعار به معنای حقیقی کلمه عمل بکنند.و آثار و نتایج آن را ببینند.


بازدید : 455

[ شنبه 29 اسفند 1394 ] [ 19:41 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رهبر معظم انقلاب اسلامی: اکنون نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری :

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در آخرین دیدار رئیس و نمایندگان دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری، در سخنان بسیار مهمی ضمن تجلیل از حضور معنادار و پرشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند و اعلام قاطعانه پایبندی و وفاداری خود به نظام اسلامی، به تبیین ویژگیهای این انتخابات و مهمترین وظایف و اولویت های مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در دوره جدید پرداختند و با برشمردن سه اولویت اصلی کشور در مقطع کنونی، «مسئله نفوذ» را بسیار جدی و مهم خواندند و تأکید کردند: تنها راه پیشرفت حقیقی، «استحکام ساخت داخلی کشور» در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، «حفظ خصوصیات انقلابی»، «حرکت جهادی»، «حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی» و «هضم نشدن در هاضمه خطرناک جهانی» است.

رهبر انقلاب اسلامی انتخابات هفتم اسفند را با توجه به حضور ۳۴ میلیونی مردم و انداختن نزدیک به هفتاد میلیون رای در صندوقها، انتخاباتی پرمعنا و مهم خواندند و گفتند: مردم در این انتخابات واقعاً خوش درخشیدند و مشارکت ۶۲ درصدی واجدان شرایط رأی دادن، در مقایسه با بسیاری از کشورها حتی امریکا، درصد بالایی است.
حضرت آیت الله خامنه ای، خاطرنشان کردند: مردم با این مشارکت بالا، در واقع اعتماد خود را به نظام اسلامی، بصورت عملی نشان دادند.
ایشان انتخاب شدن و یا انتخاب نشدن برخی افراد در انتخابات گوناگون را طبیعی برشمردند و ضمن تشکر از تلاشهای نمایندگان خبرگان که در دوره جدید موفق به ورود به مجلس نشده اند، افزودند: البته برخی بزرگان هم هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی کند و آقایان یزدی و مصباح از جمله این افراد هستند که حضور آنان در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می شود و نبود آنها نیز برای مجلس خبرگان خسارت است.

حضور آقایان یزدی و مصباح در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می شود و نبود آنها برای مجلس خبرگان خسارت است

رهبر انقلاب اسلامی سپس به برشمردن خصوصیات و ویژگی های انتخابات در نظام اسلامی بویژه انتخابات هفتم اسفند پرداختند و گفتند: «آزادی عمل مردم» برای شرکت در انتخابات از جمله این ویژگیها است زیرا در نظام اسلامی، حضور در انتخابات اجباری نیست و مردم با رغبت و انگیزه و فکر در همه انتخابات ها حضور می یابند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «رقابتی بودن» انتخابات در نظام اسلامی را دومین ویژگی برشمردند و تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند یک انتخابات رقابتی کامل بود زیرا جناح ها و افراد مختلف با شعارها و عناوین گوناگون در انتخابات حضور پیدا کردند و صدا و سیما نیز در اختیار کاندیداهای مجلس خبرگان بود و همه به معنی واقعی کلمه تلاش و رقابت کردند.
ایشان «امنیت و آرامش فضای انتخابات» را از نکات برجسته‌ی انتخابات اخیر دانستند و گفتند: در حالیکه در کشورهای اطراف ما زندگی مردم با ناامنی و حوادث تروریستی همراه شده است، اما انتخاباتی با این عظمت و با چنین مشارکت وسیع مردمی، بدون حادثه ای تلخ برگزار شد به گونه ای که در شهر تهران مردم از ساعت ۸ صبح تا نیمه های شب، در کمال امنیت در پای صندوق های رأی حاضر شدند.
رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر از تلاشها و اقدامات نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سپاه و بسیج در برقراری امنیت و آرامش انتخابات، «سلامت و امانت داری» را یکی دیگر از ویژگی های این انتخابات برشمردند و خاطرنشان کردند: برخلاف تبلیغات دشمنان و همچنین ادعاهای برخی در داخل، انتخابات در نظام اسلامی همواره سالم بوده و هیچگاه حرکتی سازماندهی شده برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات وجود نداشته است.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند بار دیگر نادرستی و بی اعتباری سخنان کسانی را که در سال ۸۸ مدعی نامعتبر بودن انتخابات بودند و آن فتنه مضر را برای کشور بوجود آوردند، نشان داد.
ایشان افزودند: همانگونه که انتخابات اخیر سالم بود، انتخابات دوره های قبل، از جمله انتخابات سالهای ۸۸ و ۸۴ نیز سالم بودند.

انتخابات هفتم اسفند بار دیگر نشان‌دهنده بی‌اعتباری سخنان کسانی بود که در سال ۸۸ با رفتار نانجیبانه و ایجاد فتنه دشمن را به طمع انداختند

رهبر انقلاب اسلامی، «رفتار کاملاً نجیبانه» کسانی را که در این انتخابات، رأی نیاوردند، یکی دیگر از ویژگیهای انتخابات هفتم اسفند دانستند و خاطرنشان کردند: برخلاف رفتار نانجیبانه کسانی که در سال ۸۸ رأی نیاوردند و با براه انداختن فتنه برای کشور هزینه بوجود آوردند و دشمن را به طمع انداختند، در این انتخابات کسانی که رأی نیاوردند، به پیروز انتخابات تبریک گفتند که این موضوع، بسیار با عظمت و با ارزش است.

حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنان خود گفتند: اعلام اعتماد مردم به نظام اسلامی در انتخابات هفتم اسفند، در نقطه مقابل تلاش دشمن برای «ایجاد دو قطبی مردم و نظام»، و «بی اعتبار کردن انتخابات» بود.
ایشان بار دیگر به موضوع حملات ماههای اخیر به شورای نگهبان نیز اشاره کردند و با اظهار گلایه شدید از افرادی که در تبیعت ناخواسته از دشمن، شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می دهند، خاطرنشان کردند: شورای نگهبان کار خود را با جدیت انجام داد و اگر هم اشکالی وجود دارد مربوط به قانون است که باید اصلاح شود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بررسی صلاحیت ۱۲ هزار نفر در مدت بیست روز یک اشکالی قانونی است که باید برطرف شود و نباید بدلیل این اشکال قانونی، شورای نگهبان مورد حمله قرار گیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص موضوع احراز صلاحیت ها نیز گفتند: آیا بدون احراز شرایط، می توان صلاحیت یک فرد را برای انتخابات تأیید کرد و آیا می توان در مقابل خداوند پاسخگو بود؟
ایشان خاطرنشان کردند: هنگامی که شورای نگهبان نتواند شرایط قانونی را در فردی احراز کند، نمی‌تواند صلاحیت وی را تأیید کند و این، یک ایراد نیست بلکه عمل به قانون است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه شورای نگهبان یکی از چند مرکز اصلی نظام جمهوری اسلامی است که از ابتدای انقلاب مورد هجمه و تخریب استکبار بوده است، گفتند: هرگونه تخریب بر ضد شورای نگهبان، اقدامی غیراسلامی، غیرقانونی، غیرشرعی و غیرانقلابی است.

شورای نگهبان از ابتدای انقلاب مورد هجمه و تخریب استکبار بوده است

ایشان تأکید کردند: افرادی هم که صلاحیت آنها احراز نمی شود، ممکن است بطور طبیعی ناراحت شوند اما نباید شورای نگهبان را تخریب کنند بلکه باید اعتراض خود را از روشهای قانونی پیگیری کنند.

رهبر انقلاب اسلامی بعد از تبیین ویژگیها و پیامهای انتخابات هفتم اسفند، خاطرنشان کردند: مردم با حضور در صحنه، وظیفه خود را انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای ابتدا به بیان وظایف نمایندگان دوره جدید مجلس خبرگان به عنوان یکی از مهمترین ارکان نظام اسلامی پرداختند و گفتند: وظیفه مجلس خبرگان عبارت است از: «انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن».
ایشان رعایت این سه ویژگی را در نحوه انتخاب رهبر آینده کشور از اساسی ترین مسئولیت های مجلس خبرگان برشمردند و خاطرنشان کردند: لازم است در انتخاب رهبر آینده ملاحظات، رودربایستی ها و مصلحت اندیشی ها کنار گذاشته شوند و فقط خدا و نیاز کشور و اصل حقیقت، در نظر گرفته شود.

وظیفه مجلس خبرگان عبارت است از: «انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن»

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر در این وظیفه بزرگ کوتاهی انجام گیرد، قطعاً در اساس کار نظام و کشور مشکل بوجود خواهد آمد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به حضور علما، بزرگان و شخصیت های برجسته در مجلس خبرگان، یکی دیگر از وظایف نمایندگان این مجلس را بیان خواست ها و مشکلات مردم به مسئولان و تبیین حقایق برای مردم و آگاهی بخشی به آنها دانستند.
ایشان درخصوص وظایف نمایندگان دوره جدید مجلس شورای اسلامی نیز به توصیه همیشگی خود برای همراهی و کمک مجلس به دولت اشاره کردند و افزودند: البته این همراهی و کمک، به معنای اغماض مجلس شورای اسلامی از وظایف قانونی خود نیست.
رهبر انقلاب اسلامی سپس به وظایف مسئولان دولتی اشاره کردند و گفتند: در شرایط کنونی کشور، سه وظیفه و اولویت اصلی باید مورد توجه مسئولان دولتی قرار گیرد: «۱- اقتصاد مقاومتی» «۲- ادامه پرشتاب حرکت علمی کشور» و «۳- مصون سازی فرهنگی کشور، ملت و جوانان».

«اقتصاد مقاومتی»، «حرکت پرشتاب علمی» و «مصون‌سازی فرهنگی» سه اولویت اصلی دولت باشد

حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص اولویت اول بار دیگر با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور بدون اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی حل نخواهند شد و رشد اقتصادی نیز بوجود نخواهد آمد، افزودند: قرار بر این شد که دولت یک قرار گاه اقتصاد مقاومتی تشکیل دهد و برای این قرارگاه، فرماندهی نیز تعیین کند که اقداماتی انجام شده است اما این اقدامات باید محسوس باشند و دیده شوند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: مسئولان دولتی باید نسبتِ فعالیت ها و تلاشهای اقتصادی خود را با اقتصاد مقاومتی، کاملاً مشخص کنند و معیار هرگونه همکاری و برنامه اقتصادی، سیاستهای اقتصاد مقاومتی باشد که براساس خرد جمعی تنظیم شده و مورد اجماع اکثر کارشناسان و متخصصان اقتصادی است.
حضرت آیت الله خامنه ای به اولویت دوم یعنی «ادامه حرکت پرشتاب علمی» اشاره کردند و افزودند: اگر قدرت، عزت و مرجعیت را در جهان خواستاریم باید علم را تقویت کنیم و حرکت علمی متوقف نشود.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: باید پیشرفت علمی با جدیت تمام دنبال شود زیرا یکی از نتایج آن، اقتصاد دانش بنیان خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اولویت سومِ مسئولان دولتی یعنی «مصون سازی فرهنگی» کشور تأکید کردند: برای مصون سازی فرهنگی، ابتدا باید به این هدف اعتقاد داشته باشیم و سپس برای آن برنامه ریزی و تلاش جدی کنیم.
ایشان خاطرنشان کردند: اگر این سه اولویت در دستور کار جدی مسئولان دولتی قرار گیرد، نتیجه آن، پیشرفت واقعی کشور خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی، پیشرفت صوری از طریق رونق ظاهری و واردات کالا و خشنودی مقطعی جامعه را به ضرر مردم دانستند و تأکید کردند: پیشرفت باید عمیق، مستحکم و مبتنی بر پایه های داخلی کشور باشد.
ایشان، «حفظ خصوصیات انقلابی، حرکت جهادی، حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی، و هضم نشدن در هاضمه خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جهان» را از دیگر لوازم پیشرفت برشمردند و با اشاره به طراحی دشمن برای نفوذ گفتند: بر اساس اطلاعات دقیق، برنامه جدی استکبار و امریکا، نفوذ در کشور است، البته این نفوذ، از جنس کودتا نیست زیرا آنها می‌دانند که در ساخت نظام جمهوری اسلامی چنین چیزی امکان ندارد، بنابراین نفوذ را از دو مسیر دیگر دنبال می‌کنند.
رهبر انقلاب، آماج قرار دادن مسئولان و مردم را دو هدف عمده نفوذ دشمن خواندند و افزودند: هدف دشمن از طراحی نفوذ در مسئولان، تغییر دادن محاسبات مسئولان کشور است که نتیجه آن، قرار گرفتن فکر و اراده مسئولین در مشت دشمن است و در این حالت، دیگر نیازی به دخالت مستقیم دشمن نیست و فرد مسئول بدون آنکه حتی خود بداند، همان تصمیمی را می‌گیرد که دشمن می‌خواهد.

هدف از نفود در مسئولان تغییر محاسبات آنها و قرار گرفتن فکر و اراده‌شان در مشت دشمن است

ایشان، سطح دیگر نفوذ را آماج قرار دادن باورهای مردم نسبت به اسلام، انقلاب، اسلام سیاسی و وظایف عمومی آن یعنی جامعه‌سازی و تمدن‌سازی برشمردند و گفتند: نفی استقلال کشور هم یکی از نقاط هجمه و نفوذ دشمن است که برخی در داخل نیز با ناشیگری آن را مطرح می کنند و می گویند استقلال موضوعی کهنه ‌شده است و امروز دیگر معنا ندارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تغییر باورهای مردم برای فراموش کردن خیانتهای غرب را یکی دیگر از طراحی های دشمن دانستند و خاطرنشان کردند: در تبلیغات جهانی مطرح می‌کنند که چرا جمهوری اسلامی و مسئولان آن تا این حد با غرب و امریکا مخالف هستند؟
ایشان گفتند: ما از غرب صدمه دیده‌ایم و نباید فراموش کنیم که غرب با ما چه کرده است. من طرفدار قطع رابطه با غرب نیستم اما باید بدانیم که با چه کسانی در حال تعامل هستیم؟
رهبر انقلاب اسلامی با برشمردن موارد آشکاری از دشمنی غرب با ملت ایران از اواسط دوره قاجار تا به امروز، گفتند: ضعف سلاطین قاجار موجب فشار و امتیازگیری غربیها و متوقف کردن پیشرفتهای ملت ما شد، سپس رضاخان و بعد از او پسرش را بر سر کار آوردند، بعد از آن نیز حرکت نهضت ملی را در ۲۸ مرداد ۳۲ سرکوب و دستگاه جهنمی ساواک را ایجاد کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای، نابود کردن کشاورزی، توقف پیشرفت علمی، ربودن مغزهای فعال و کشاندن جوانان کشور به فساد و اعتیاد را از دیگر برنامه‌های تحت مدیریت غرب در دوره پهلوی خواندند و افزودند: غربیها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شروع به معارضه کردند، به ضد انقلاب در بخشهای مرزی پول، سلاح و کمک سیاسی دادند، علیه امام، انقلاب و مسئولان انقلابی شایعه‌پراکنی و دشمنی کردند و در جنگ نیز تا هر آنجا که توانستند به صدّام کمک نظامی و اطلاعاتی و سیاسی کردند.
ایشان، اعمال تحریمها برضد کشورمان را نمونه دیگری از همین دشمنی‌ها دانستند و گفتند: نظام اسلامی قصد دشمنی با غرب را نداشت، بلکه در این کشور بنای مستقلی پایه‌گذاری شده بود که آنها شروع به دشمنی با آن کردند.
رهبر انقلاب با اشاره به تبعیت اروپا از سیاستهای امریکا در قضایای مختلف همچون تحریمها و تبلیغات خصمانه خاطرنشان کردند: ما مسئول کشور و ملّت و مسئول تاریخ هستیم و اگر در مقابل دشمنی دشمنان با شجاعت و اقتدار ایستادگی نکنیم، آنها کشور و ملت را خواهند بلعید که نباید چنین اجازه‌ای به آنها داده شود.

اگر در مقابل دشمنی دشمنان با شجاعت و اقتدار ایستادگی نکنیم، آنها کشور و ملت را خواهند بلعید

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان برخی مسئولان مبنی بر اینکه باید با همه دنیا تعامل داشته باشیم، افزودند: باید با همه دنیا البته به‌جز امریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشیم اما باید بدانیم که دنیا منحصرِ در غرب و اروپا نیست.

ایشان با اشاره به حضور بیش از ۱۳۰ کشور در اجلاس غیرمتعهدها در تهران گفتند: امروز قدرتها در دنیا پخش شده‌اند و شرق دنیا و منطقه آسیا نیز منطقه وسیعی است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ابتدا، غربیها بنای دشمنی با ملت ایران را گذاشتند و اکنون هم به دنبال نفوذ هستند خاطرنشان کردند: دشمن حدود ۱۰ راه را برای نفوذ علمی، فرهنگی و اقتصادی از جمله «ارتباط با دانشگاهها و دانشمندان»، «حضور در کنفرانسهای بظاهر علمی ولی با هدف نفوذ» و «فرستادن مأموران دستگاههای امنیتی در پوشش فعالیتهای فرهنگی» طراحی کرده است.
رهبر انقلاب اسلامی راه اساسی مقابله با نفوذ را تقویت درونی کشور خواندند و خاطرنشان کردند: اگر ایران اسلامی از درون قوی و غنی باشد، همان کسانی که اکنون شاخ و شانه می کشند، برای ارتباط با نظام اسلامی صف خواهند کشید.
ایشان تأکید کردند: اکنون رفت و آمدهایی از طرف غربی ها انجام می شود اما این رفت و آمدها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته است و باید در عمل مشخص شود که این رفت و آمدها چه تأثیری دارند وگرنه صرفاً تفاهم برروی کاغذ فایده ای ندارد.

اکنون رفت و آمدهایی از طرف غربی ها انجام می شود اما این رفت و آمدها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته است

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از زحمات مسئولان کشور خاطرنشان کردند: تجربه ۳۷ ساله جمهوری اسلامی نشان داده است که باید از لحاظ فکری، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی قوی شویم و هنگامی که به این مرحله برسیم، عزت واقعی پیدا خواهیم کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدای سخنانشان با گرامیداشت یاد و خاطره اعضای فقید دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری به‌ویژه آیت الله واعظ طبسی و آیت الله خزعلی گفتند: این دو برادر خوب، حقیقتاً جایگاه خبرگی را در مجلس خبرگان حفظ کردند و امتحانهای خوبی دادند.
رهبر انقلاب با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت الله واعظ طبسی و خدمات ایشان در دوران انقلاب و آستان قدس رضوی، افزودند: آن انسان صریح، مؤمن و قاطع در حساس‌ترین مواقع، جایگاه انقلابی خود را به‌طور واضح، آشکار کرد و در فتنه ۸۸ با کنار گذاشتن همه ملاحظات و رفاقتها و رودربایستی‌ها، به وسط میدان آمد.
ایشان حضور با عظمت و پر شور مردم در مراسم تشییع و بدرقه آیت الله واعظ طبسی را نشانه قدرشناسی مردم مشهد خواندند و گفتند: زندگی آن مرد بزرگوار در دوران مسئولیتش بدون تغییر و توسعه ماند و هیچگاه وضع اَشرافی به‌خود نگرفت و در همان خانه‌ای از دنیا رفت که قبل از انقلاب در آن زندگی می‌کرد.

رهبر انقلاب در خصوص آیت الله خزعلی نیز گفتند: آن مرحوم هم امتحان بسیار دشوار دیگری را داد و در جایی که بحث نزدیکان و منتسبان به او مطرح بود، با کمال شجاعت پای انقلاب ایستاد، که این خصوصیات به انسانها ارزش و به حرکت انقلابی آنها معنا می‌دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، افزودند: در ذکر مناقب آن بزرگوار باید دقت شود که مسائل اختلاف افکن مطرح نشود، زیرا امروز سیاست اهریمنی جبهه استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنّی است.

در ذکر مناقب حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها مسائل اختلاف افکن مطرح نشود

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: البته بیان تاریخ با رعایت موازین، ادب و در نظر گرفتن مصالح اشکالی ندارد اما نباید اختلاف و بغض ایجاد شود.

ایشان جنگهای کنونی در منطقه را نشأت گرفته از انگیزه‌های کاملاً سیاسی توصیف و خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام سعی می‌کنند این اختلافها را به اختلافهای مذهبی تبدیل کنند تا به آسانی خاتمه نیابد و ما نباید به این هدف خطرناک کمک کنیم.
رهبر انقلاب به حضور و شهادت برادران اهل سنت در دفاع از حرمهای اهل‌بیت علیهم السلام و اظهارافتخار خانواده‌های آنان اشاره کردند و گفتند: روحانیت معظم نباید اجازه دهد که با رنجاندن اهل سنت، نقشه اختلاف‌افکنی امریکاییها و صهیونیستها اجرا شود.
پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد آیت الله واعظ طبسی و آیت الله خزعلی، گزارشی از برگزاری نوزدهمین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد.
همچنین آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان گزارشی از اهم مباحث، نطق‌ها و مذاکرات اعضای مجلس خبرگان و مهمانان اجلاس اخیر این مجلس ارائه کرد.

بازدید : 454

[ پنجشنبه 20 اسفند 1394 ] [ 16:58 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

دولت اهتمامی برای حل مشکلات رسانه ملی ندارد ؟؟؟؟؟؟

علی‌اصغر پورمحمدی، معاون سیمای رسانه ملی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تسنیم"پویا" از ادغام شبکه‌های تلویزیونی در سال آینده خبر داد و گفت: طرح ادغام شبکه‌های سیما احتمالاً بعد از عید انجام می‌شود.

وی درباره عدم حمایت مالی دولت از رسانه ملی خاطرنشان کرد: تاکنون چندین بار با مسئولان دولت جلسه گذاشته‌ایم، نامه‌نگاری کردیم اما هیچ اتفاقی نیفتاده است و قولی برای حل مشکلات نیز نمی‌دهند.

به گزارش تسنیم، پورمحمدی پیشتر تاکید کرده بود که بودجه‌ رسانه ملی صرفاً به حقوق کارمندان و بازنشستگان اختصاص پیدا می‌کند و برای برنامه‌سازی چیزی باقی نمی‌ماند.بازدید : 474

[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 11:17 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

نیویورک پست : اوباما امیدوار به پیروزی لیست هاشمی و روحانی است

به نقل از روزنامه کیهان :(شماره 21288 ) مورخه سوم اسفند ماه 1394 -روزنامه نیویورک پست در گزارشی نوشت: دولت اوباما در اتخاذ سیاست نرم خود در برابر ایران این توجیه را دارد که نشان دادن حسن‌نیت در برابر ایران می‌تواند به میانه‌روهای ایران فرصت حضور پررنگ‌تر در بدنه قدرت را فراهم ساخته و امید تغییر رفتار دولت ایران را همچنان برای واشنگتن زنده نگه دارد.
روز جمعه و همزمان با برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان نتیجه این تئوری مشخص خواهد شد. سوال اینجاست که میانه‌روهایی که اوباما به آنها امیدوار است چه کسانی هستند؟ شعار حزب منتسب به رفسنجانی «بله به سرمایه‌داری، نه به دموکراسی» است.
به گزارش مشرق، این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: ترکیب هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی هسته اصلی حزبی را تشکیل می‌دهند که اوباما امیدوار به پیروزی آن در انتخابات آتی ایران است. این دو نفر سابقه پوشیدن لباس میانه‌روها را دارند. در سال86- 1985 آنها حتی دولت ریگان را متقاعد ساختند که می‌توانند به بسته شدن فصل انقلاب در ایران کمک کرده و ایران را به سمت شرایط عادی هدایت کنند. هر سه نفر در مذاکرات محرمانه‌ای که به رسوایی‌های ایران‌گیت منتهی شد نقش داشتند.
این حزب همواره تحت تاثیر مدل چینی ایجاد شده توسط دنگ ژیائوپنگ و افراد بعد از وی در دهه 1980 و 90 قرار داشته‌اند. مدل چینی بر این اصل استوار است که هرچند ورود دموکراسی غربی برای مللی که در سیستمی پدرسالارانه زندگی می‌کنند، دردناک و بصورت بالقوه خطرناک است اما اتخاذ سرمایه‌داری هم نسبتا آسان و هم به شدت سودآور است.


بازدید : 471

[ دوشنبه 3 اسفند 1394 ] [ 23:57 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

حکایتی دوباره از فشارهای پشت پرده بر صدا و سیما

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مناظره بین حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان و حسین رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق که قرار بود امشب در قالب برنامه «نگاه یک» شبکه اول سیما انجام شود، بنا به دلایل نامعلومی لغو شد.

حسین شریعتمداری طی روزهای اخیر در یادداشت ها و گزارش های روز کیهان و نیز سخنرانی در چند شهر کشور، محورهای کلیدی تازه ای درباره آرایش سیاسی کشور در آستانه انتخابات، پیوندهای پنهان بین برخی جریان های سیاسی داخلی و لیست های انتخاباتی آنان با خارج کشور، ورود پول های کثیف و آلوده به عرصه انتخابات، وضعیت نگران کننده اقتصاد کشور خصوصاً در حوزه اشتغال جوانان و بحران رکود و... مطرح کرده بود که گمان می رفت این موارد به صورت منسجم تر در مواجهه روردرو با یک چهره اصلاح طلب و حامی دولت بیان شود.

با توجه به اطلاع رسانی گسترده درباره این مناظره در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، انتظار می رفت این برنامه به یکی از پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیونی مرتبط با انتخابات هفتم اسفند تبدیل شده و تاثیر قابل توجهی در شفاف سازی افکار عمومی در آستانه این آزمون ملی داشته باشد.

اگرچه تاکنون از سوی صدا وسیما دلیل قابل توجهی در خصوص لغو مناظره شریعتمداری و رحمانیان مطرح نشده اما برخی تجربه ها و سوابق مشابه گذشته بیانگر آن است که هرگاه برنامه ای در صدا و سیما امکان نقدی جدی رویکردهای کلان دولت و دولتمردان را فراهم سازد، با فشارها و حاشیه های گسترده ای مواجه شده و دست های پشت صحنه تمام تلاش خود را برای لغو چنین برنامه هایی به کار می گیرند.

بر اساس گزارش های دریافتی خبرنگار فارس، لغو مناظره شریعتمداری با رحمانیان اعتراضات زیادی را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است.بازدید : 471

[ دوشنبه 3 اسفند 1394 ] [ 23:51 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

واکنش علما و روحانیون به یک «حمایت شرم‌آور»

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گروه های مختلف سیاسی سرگرم تبلیغ فهرست و کاندیداهای مورد حمایت خود هستند.

اما طی چند روز گذشته بی بی سی فارسی نیز که از چند هفته قبل اقدام به ایجاد صفحه ویژه برای انتخابات ایران کرده بود، در اقدامی قابل تامل سعی کرد خود را وارد گردونه انتخابات کند.

هفته گذشته بی بی سی فارسی در اقدامی جهت دار و مداخله جویانه اقدام به تبلیغ کمپین رای ندادن به کاندیداهایی خاص در انتخابات مجلس خبرگان رهبری کرد؛ کمپین‌هایی که عموما از سوی یک جریان خاص در داخل کشور حمایت می شد و تاکید داشت که نباید به حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح رای داد.

از دیگر سو این رسانه فارسی زبان ضدانقلاب در اقدامی دیگر برای فهرست 16 نفره نزدیک به یک چهره خاص سیاسی نیز رپوتاژ رفت و رای دادن به این فهرست را موجب رای نیاوردن افراد تندرو عنوان کرد.

این دخالت آشکار بی بی سی فارسی در انتخابات ایران ابتدا با واکنش جدی رهبر معظم انقلاب مواجه شد و ایشان با اشاره به این دخالت آشکار تصریح کردند: «رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل میدهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران... حالا از راه رادیو به مردم دارند دستور میدهند به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید. اینکه ما عرض میکنیم در انتخابات، مردم با بصیرت، با آگاهی، با دانایی وارد بشوند، به‌خاطر این است؛ بدانند دشمن چه میخواهد؛ وقتی شما دانستی دشمن چه میخواهد، عکس او عمل میکنی؛ معلوم است.»

اما در مرحله بعدی علما و روحانیون برجسته کشور و کاندیداهای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری نیز به صورت جدی به این اقدام بی بی سی واکنش نشان دادند که برخی از این واکنش ها در ادامه می آید:

آیت‌الله موحدی کرمانی:

رسانه‌های بیگانه با حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح به دلیل خدماتشان دشمن‌اند/ مردم برخلاف گفته‌های بی‌بی‌سی عمل می‌کنند

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به حمایت بی‌بی‌سی از برخی کاندیداهای مجلس خبرگان و همچنین تاکید بر عدم رای دادم مردم به برخی دیگر از کاندیداها گفت: مردم باید برخلاف گفته بی‌بی‌سی عمل کنند و این کار را نیز انجام خواهند داد چون ملت ما مخالف صددرصد آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است.

وی درباره دلیل این اقدام رسانه سلطنتی انگلیس تصریح کرد: کار بی‌بی‌سی و انگلیسی‌ها اختلاف‌افکنی در بین ملت ماست و با همین هدف مسائل این چنین را در آستانه انتخابات مطرح می‌کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به درخواست بی‌بی‌سی مردم مبنی بر عدم رای دادن به حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح، پیرامون دلیل این درخواست گفت: رسانه‌های بیگانه و دشمن با افرادی نظیر آیت‌‌الله جنتی، یزدی و مصباح به این دلیل که در حال خدمت به نظام بوده و عناصر مفیدی هستند دشمنی می‌کنند و در مجموع نیز با هر کسی که انقلابی عمل می‌کند. این چنین دشمنی‌هایی وجود دارد.

نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری درپاسخ به این سوال که چه توصیه‌ای برای کسانی که بی‌بی‌سی از آنها حمایت کرده دارید؟ خاطرنشان کرد: این افراد باید از حمایت بی‌بی‌سی ابراز برائت کنند و بگویند که ما حمایت رسانه‌های بیگانه را نمی‌خواهیم.

آیت‌الله طبرسی:

بی‌بی سی غلط کرده برای مردم ما تعیین تکلیف کند/ محکومیت حملات بیگانه به آیات جنتی، یزدی و مصباح

آیت الله طبرسی امام جمعه شهرستان ساری و کاندیدای مورد حمایت جامعه مدرسین در انتخابات خبرگان استان مازندارن در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس ضمن محکوم کردن دخالت شبکه‌های خارجی در انتخابات گفت: بی‌بی سی غلط می‌کند که برای مردم ما تعیین تکلیف کند که به حضرات آیات جنتی، مصباح و یزدی رای ندهید.

وی ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات 7 اسفند جواب دندان‌شکن به این یاوه گویان و دخالت‌های آنان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه دراستان مازندارن با تاکید بر اینکه مردم ما خوب می دانند که دشمنان به دنبال چه چیزی هستند اظهار داشت: عمل کردن و سرلوحه قرار دادن فرامین رهبرمعظم انقلاب و حمایت از جایگاه رفیع ولایت فقیه، توطئه شیاطین و دشمنان را خنثی می‌کند.

آیت‌الله اعرافی:

نام آیات جنتی،‌ مصباح و یزدی را در انتخابات خبرگان اولویت می‌دهیم

آیت‌الله علیرضا اعرافی کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس خبرگان رهبری و انتخابات 7 اسفند اظهار داشت: امیدوارم ملت ما با هوشمندی و بصیرت خود همانطور که در 22 بهمن حماسه آفریدند در 7 اسفند نیز برای انقلاب حماسه‌ و برگ زرین دیگری رقم بزنند.

آیت‌الله اعرافی درباره اهمیت جایگاه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ولایت و رهبری پشتوانه مشروعیت این نظام است و در واقع الگوی جدیدی از زعامت و حکومت را به جهان عرضه کرده است.

وی در ادامه با اشاره به تخریب چهره برخی از علما از جمله آیات جنتی، یزدی و مصباح از سوی رسانه‌های بیگانه خاطرنشان کرد: این افراد استوانه و ارکان انقلاب هستند که جوانی، عمر و نشاط خود را هزینه این انقلاب کرده‌اند و ما باید این مسئله را قدر بدانیم.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه هر گاه سرانگشت اشاره بیگانگان به سمت فرد یا چیزی می‌رود موجب واکنش منفی مردم می‌شود، تاکید کرد: ملت ما این دخالت‌ها را به عکس آن تبدیل می‌کند چرا که آیات جنتی،‌مصباح و یزدی از ارکان اساسی انقلاب هستند و ما باید در انتخاب خود نام آنها را در اولویت قرار دهیم و ملت ما این هوشمندی را دارد.

آیت‌الله دری نجف آبادی:

علما تحت تاثیر بی بی سی قرار نمی گیرند/ کار بی بی سی فتنه افکنی است

آیت الله دری نجف آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به تلاش دشمن برای تخریب وجهه آیات جنتی، یزدی و مصباح تصریح کرد: این بزرگواران و سایر عزیزان که در لیست‌های متعددی دیگری هستند مانند آیات امینی و میرمحمدی، شخصیت‌های شناخته شده‌ای هستند که در 50 سال گذشته از شاگردان وفادار امام بوده اند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی این شخصیت‌ها را مصداق فقهای خدمتگزار و وفادارترین چهره‌ها به آرمان‌های امام دانست و گفت به نظر می‌آید: اگر بی بی سی و سایر رسانه‌ها فتنه می‌کنند، سیاست‌شان اختلاف افکنی است؛ اما باید بدانند که همان طور که با این سیاست در 100 سال گذشته نتوانستند طرفی ببندند، باز هم نمی‌توانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: علمای ما آگاه‌تر از آن هستند که تحت تاثیر رسانه‌های بیگانه و استعمار پلید پیر قرار بگیرند چرا که از هر طرفی باد بیاید ‌آنها نیز حزب باد هستند، نه به دنبال خدمت به مردم ما.

آیت‌الله کعبی:

حضرات آیات یزدی، جنتی و مصباح دژهای محکم ولایت، اسلام و ایران هستند/ افراد مورد حمایت انگلیس اعلام برائت کنند

آیت‌الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه رهبر انقلاب با اقتدار، عزت، هوشمندی و اشراف عالی تمام برنامه‌های دشمنان اسلام و ایران را خنثی کرده است، اظهار داشت: یاران ولایت، امنای ملت و بازوان رهبری در بصیرت‌افزایی و تبیین حقایق برای مردم فهیم نسبت به توطئه‌های اسلام و ایران نقش بالایی دارند.

وی افزود: طبعا دشمنان اسلام و ایران همیشه از روحانیت اصیل شیعه ضربه دیده‌اند و روحانیت اصلی شیعه ظرفیت بالایی برای خدمت به اسلام و ایران دارد.

آیت‌الله کعبی با تاکید براینکه این نشانه دشمنی بدخواهان و کینه‌توزان با روحانیت اصیل شیعه و بزرگان آن است، خاطرنشان کرد: آیت‌الله یزدی، آیت‌الله جنتی و آیت‌الله مصباح یزدی دژهای مستحکم ولایت، اسلام و ایران هستند و جنگ روانی بی‌بی‌سی و یاوه‌گویان و سخن‌پراکن‌های دشمن نتیجه معکوس دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سوالی پیرامون علت حمایت بی‌بی‌سی از لیست خاصی در انتخابات خبرگان تصریح کرد: جریان غرب‌گرا، نفع‌گرا و عمل‌گرا در مقابل خط ولایت برای استحاله جمهوری اسلامی با هدایت رسانه‌های دشمن صف‌آرایی کرده‌اند.

وی با تاکید براینکه کسانی که در لیست‌های مورد حمایت بی‌بی‌سی قرار گرفته‌اند باید اظهار برائت شفاف و علنی کنند، گفت: به صرف گفتن اینکه ما نمی‌دانیم و با ما هماهنگ نکرده‌اند کافی نیست. همه مردم ایران بصیر و هوشمندند و به برنامه‌های ضد انقلاب توجه نکرده و به توصیه‌های دشمنان رای نمی‌دهند.

آیت‌الله کعبی در پایان با اشاره به اینکه جامعه مدرسین یک نهاد ریشه‌دار، علمی، سیاسی و اجتماعی روحانیت اصیل شیعه است خاطرنشان کرد: جامعه مدرسین مرجع‌شناس و خبره‌شناس است و لیست اعلامی آن همه رصدهای لازم را برای معرفی خبرگان امین ملت و پشتیبان ولایت انجام داده است و از بهترین کاندیداهای خبرگان شهرستان‌ها افرادی برای این لیست انتخاب شده‌اند.

آیت الله حمیدی:

حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح با هجمه بی بی سی تخریب نمی شوند

آیت الله حمیدی کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سوالی درباره حمایت رسانه‌های انگلیسی از لیست ارائه شده توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تاکید بر عدم رای دادن به حضرات آیات جنتی، مصباح و یزدی،گفت: زمانی که می‌خواستند اسم بنده را د‌ر آن لیست بگذارند من مخالفت کردم و گفتم راضی نیستم و می‌خواهم مستقل وارد انتخابات شوم و نمی‌خواهم با کسانی که آبروی روحانیت را هم خود و هم فرزندانش برده است در یک لیست قرار بگیرم؛ حتی آنها حاضر شدند برخی هزینه‌های تبلیغاتی من را پرداخت کنند اما من راضی نشدم.

آیت الله حمیدی در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی از افراد که در لیست انتخاباتی هاشمی قرار گرفته‌اند از آن اعلام برائت نکرده‌اند گفت: مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکید داشتند کسانی که می‌خواهند شورای نگهبان و نظام را تضعیف کنند درجهت خواسته آمریکایی‌ها حرکت می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی هجمه‌ها به آیات عظام جنتی، یزدی و مصباح یزدی از سوی رسانه‌های غربی و داخلی وارد می‌شود، افزود: این اشخاص افراد سالم و برجسته‌ای در نظام هستند و با این هجمه‌ها جایگاه آنها تخریب نمی‌شوند.

آیت‌الله مدرسی یزدی:

افراد، حمایت بی بی سی از خودشان را محکوم کنند/ چرا در دهان دشمن نمی زنید

آیت‌الله سید محمد رضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان نیز در سخنرانی‌های اخیر خود در مسجد علی‌بن‌الحسین و مسجد شهید بهشتی نسبت به دخالت انگلیسی‌ها در انتخابات جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و خواستار هوشیاری همگان شد.

وی با اشاره به تلاش انگلیس برای تأثیرگذاری در انتخابات افزود: باید رسما اعلان کرده و محکوم کنند، همچنین کسانی که همان روش را تبلیغ می‌کنند را نیز باید محکوم کرد؛ اگر محکوم نکنند یعنی اینکه حداقل در نبرد حق و باطل ساکت هستند.

وی همچنین در مسجد علی بن الحسین(ع) عنوان کرد: شرم‌آور است که دولت پر سابقه در تزویر و جنایت انگلیس بیاید مردم ایران را هدایت کند که به چه کسی و چگونه رأی بدهند تا چه کسانی وارد مجلس خبرگان رهبری یا مجلس شورای اسلامی نشوند.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: عده‌ای هم نشسته‌اند و حرفی نمی‌زنند، باید محکوم کنند و در دهان آنها بزنند و آنها را رسوا کنند تا سبب بیداری بیشتر مردم شود؛ چرا این چنین است که برخی خواب هستند، چرا هیچ حرکتی و هیچ بیانی روشنگرانه و جدی از خودشان نشان نمی‌دهند.

وی اضافه کرد: چرا برخی در طرح‌هایی که دشمن برای ملت آماده می‌کنند عامل می‌شوند و خلأهای دشمن را پر می‌کنند؛ رسما اعلام کنید، و به دهن انگلیس و بنگاه‌های تبلیغاتی آنان بزنید و از آنها تبری بجویید؛ هرکس صادقانه تبری جست می‌تواند مورد تأیید ملت قرار گیرد و هرکس تبری نجست ملت ایران نباید روی خوشی به او نشان دهد.

انتهای پیام/بازدید : 484

[ دوشنبه 3 اسفند 1394 ] [ 23:49 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

امکان تعطیلی مدارس در روز شنبه 8 اسفندماه

حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، درباره امکان تعطیلی مدارس در روز 8 اسفندماه (شنبه) یعنی یک روز پس از انتخابات گفت: سعی ما در ستاد انتخابات کشور و سایر ستادهای استانی بر این است که شمارش آراء و نتیجه انتخابات در پایان نخستین روز اعلام شود.

وی افزود: به دلیل اینکه معمولا شمارش آراء در همان روز یعنی روز رأی‌گیری به اتمام نمی‌رسد و تا صبح روز بعد ادامه پیدا می‌کند، بر همین اساس مدارسی که شعبه اخذ رأی هستند به دلیل اینکه طبق قانون امکان انتقال و شمارش آراء به جای دیگری مقدور نیست ممکن است این مدارس تعطیل شوند.

قائم‌مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: انتخابات آتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری روز 7 اسفندماه (جمعه) برگزار خواهد شد.بازدید : 496

[ پنجشنبه 29 بهمن 1394 ] [ 17:08 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

صف بندی جدی انتخاباتی نیروهای انقلابی در شهر مقدس قم.

گروه سیاسی - رجانیوز: حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی تنها کاندیدای مشترک اصولگرایان با جامعه مدرسین در نامه ای رسمی به فرمانداری قم خواستار عدم انتشار نام و عکس خود در کنار کاندیداهای دیگر به جز نامزدهای مورد حمایت شورای اصولگرایان استان قم شد.

به گزارش رجانیوز، به دنبال انتشار لیست منتخبین شورای هماهنگی اصولگرایان قم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که پس از انتشار لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صورت گرفت حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی تنها کاندیدای مشترک اصولگرایان با جامعه مدرسین در نامه ای رسمی به فرمانداری قم خواستار عدم انتشار نام و عکس خود در کنار کاندیداهای دیگر به جز نامزدهای مورد حمایت شورای اصولگرایان استان قم شد.
حجت الاسلام آشتیانی که خود از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می باشند در نامه ای به سیار فرماندار قم علت این درخواست را تفاهم صورت گرفته بین کاندیداهای شورای هماهنگی اصولگرایان قم بیان نموده اند.
این درخواست حجت الاسلام آشتیانی که مردم قم همیشه از ایشان به عنوان نماینده ای خادم، با صداقت، صریح و پاک یاد می کنند به معنای مخالفت ایشان با انتشار عکس و نام وی در کنار دو کاندیدای منتخب دیگر جامعه مدرسین یعنی آقایان علی لاریجانی و علی بنایی می باشد که این اقدام حکایت از پیام مهمی دارد.
لازم به ذکر است که با توجه به انتقادات بسیاری از اصولگرایان نسبت به قرار گرفتن برخی از چهره های در لیست مورد حمایت جامعه مدرسین، برخی این اقدام حجت الاسلام آشتیانی را در این راستا تحلیل می نمایند.


بازدید : 473

[ پنجشنبه 29 بهمن 1394 ] [ 16:57 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

آلمان رابطه با ایران را مشروط کرد?????????????????????????????/

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در پاسخ به سئوال خبرنگاری که بعد از کنفرانس خبری وی با نخست وزیر اسرائیل در برلین در مورد ایران سئوال کرده بود، اظهار داشت: ارزیابی های متفاوتی از توافقنامه اتمی با ایران وجود دارد.
صدراعظم آلمان افزود: ما امروز در مورد ایران نیز با هم گفتگو کردیم و با وجود ارزیابی های متفاوتی که در مورد توافقنامه اتمی با ایران وجود دارد اما همواره به صراحت گفته ایم که از طرف دولت جمهوری فدرال آلمان، برقراری مناسبات دوستانه با ایران مادامی که این کشور، موجودیت اسرائیل را به رسمیت نشناسد، متصور نخواهد بود. این موضع در کلیه مذاکرات وزیر (خارجه ما به طرفهای ایرانی) منتقل شده و این موضعی بسیار روشن است. معتقدم که در حین صحبت و اعلام موضع (از سوی طرفین) یکسری تفاوتهای گفتاری وجود دارد اما از طرف دیگر روشن است که آنچه برای ما قابل پذیرش است، چیست.
مرکل ادامه داد: در این مورد وقتی می گویم از طرف دولت آلمان، منظورم آن است که برای همه احزاب تشکیل دهنده ائتلاف دولتی در آلمان، چنین موضعی مصداق دارد.


بازدید : 524

[ چهارشنبه 28 بهمن 1394 ] [ 13:32 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

قطع یارانه بهمن کسانی که برای دریافت کارت ملی ثبت نام نکردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت : یارانه این افراد در صورتی اسفند ماه پرداخت می شود که برای دریافت کارت ملی خود در سامانه ثبت احوال کشور ثبت نام کنند .
وی با بیان اینکه برخی از هموطنانمان در روستاها و شهرهای کوچک به سامانه های اینترنتی دسترسی ندارد، افزود : هرچند یارانه این افراد در این مرحله قطع نمی شود اما باید هرچه سریعتر برای دریافت کارت ملی و ثبت نام در سامانه ثبت احوال اقدام کنند .
پیش از این دولت آخرین مهلت ثبت نام در سامانه ثبت احوال را برای کسانی که فاقد کارت ملی هستند 15 بهمن اعلام کرده بود.
معاون فناوری و اطلاعات و آمار ثبت احوال کشور نیز چندی پیش اعلام کرد این سازمان نام کسانی را که برای دریافت کارت ملی پیش ثبت نام کنند به وزارت تعاون تحویل نخواهد داد.

بازدید : 451

[ جمعه 16 بهمن 1394 ] [ 17:48 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

آمار تکان‌دهنده‌ای از پروژه‌ها / طرح‌هایی که با نفت 200 دلاری هم به اتمام نمی‌رسند!

عضو کمیسیون عمران مجلس از تعداد پروژه‌های ناتمام و بودجه‌ای که هیچگاه تامین نخواهد شد، خبر داد.
هاشمی"سیدمهدی هاشمی" رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه حدود 100 هزار پروژه نیمه تمام اکنون در کشور وجود دارد، اظهار داشت: تکمیل این پروژه‌ها مبلغی حدود 500 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

نماینده مردم تهران، ری، میرانات و اسلامشهر در ادامه تصریح کرد: چنین اعتبار و بودجه‌ای را نه در گذشته و نه در حال حاضر هیچ‌گاه نداشتیم و حتی با فرض اینکه قیمت نفت به 200 دلار هم برسد باز چنین بودجه‌ای برای تکمیل پروژه‌ها متصور نیست.

وی با تاکید براینکه ساخت و احداث پروژه‌ها در کشور باید به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: مثلا تکمیل بیمارستان و ورزشگاه را می‌توان براساس حجم پروژه، نوع کاربری و میزان خدمات‌رسانی به مردم به بخش خصوصی واگذار کرد و مطمئنا این امر مورد توجه این بخش قرار خواهد گرفت.

هاشمی با بیان اینکه متاسفانه علی‌رغم تاکید بر خصوصی‌سازی توسط دولت تاکنون گزارش قابل قبولی دریافت نکرده‌ایم، افزود: عدم تحقق واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی تنها بیانگر نبود تمایل در سیستم و بروکراسی اداری ما به این امر است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اذعان کرد: عدم تمایل به خصوصی‌سازی توسط دولت موجب شده پروژه‌ها در کشور روز به روز با تاخیر بیشتر و با هزینه بالاتری تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به اینکه موضوع بسیار مهم و فراموش شده استهلاک پروژه‌های نیمه‌کاره است، گفت: پروژه‌ای که می‌تواند امسال با 100 میلیارد تومان به اتمام برسد باید سال آینده با 140 میلیارد تومان تکمیل شود، ضمن آنکه بخشی از ساختمان نیمه کاره هم طی مرور زمان تخریب شده و این استهلاک و افزایش هزینه به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

هاشمی همچنین تاکید کرد: یکسری پروژه‌ها هم وجود دارد که بخش خصوصی تمایلی به در اختیار گرفتن آن‌ها ندارد و از جهت دیگر برای مردم یک زیرساخت و ضرورت محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید با اولویت‌بندی برای تکمیل و تامین اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌ها هزینه کند و بخش‌های جذاب برای بخش خصوصی را به آن‌ها واگذار کند.


بازدید : 445

[ پنجشنبه 15 بهمن 1394 ] [ 16:47 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل ۴۰ پرونده تخلف انتخاباتی خبر داد.

هشتاد و دومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیهبه گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ابتدای نشست خبری امروز خود با بیان اینکه تاکنون 40 پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل شده است اظهار داشت: عده‌ای در فضای مجازی اقدام به تخریب تمام نامزدهای انتخاباتی می‌پرداختند که در این زمینه تعداد از این افراد شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: در این زمینه توسط این افراد، حدود 700 پیامک در فضای مجازی پخش شده است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: خواهشمندیم قبل از اعلام رسمی مراجع ذی‌صلاح گمانه‌زنی در مورد کسانی که صلاحیت‌ آنها رد شده و یا آنکه احراز نشده است، صورت نگیرد و از این کار اجتناب شود به‌ویژه گمانه‌زنی‌هایی که خلاف قانون است و افراد در این موارد شکایت می‌کنند.

* آماده کمک به دولت هستیم

معاون اول قوه قضاییه در ادامه نشست خبری به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: با مقاومت ملت و مسئولان و رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب، مذاکرات به این مرحله‌ای که شاهد هستیم رسید و بخشی از ظلم عظیمی که دشمن و در رأس آن آمریکا بر ملت ما روا داشته بود رفع شد و بخشی از تحریم‌ها نیز برطرف گردید.

وی افزود: امیدوارم با تلاش همگان و همه قوا، دولت با وعده‌های داده شده و با مجاهدت بیش از پیش از رکود خارج شود و در از میان برداشتن مشکلات مردم قدم‌های بلندتری بردارد.

محسنی‌اژه‌ای تأکید کرد: در این خصوص قوه قضاییه آمادگی دارد که در جهت کمک برای سرمایه گذاری، رفع مشکلات معیشتی مردم، تولید بیشتر و رفع بیکاری مساعدت کند.

انتهای پیام/*بازدید : 466

[ يکشنبه 4 بهمن 1394 ] [ 15:07 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

نامه ۲۱ نماینده مجلس به اعضای شورای نگهبان:

دولت یازدهم به دنبال ایجاد مجلس دولت ساخته است
تقدیم لایحه بودجه سال 95 توسط رئیس جمهور به مجلس

۲۱ نماینده مجلس در نامه‌ای به شورای نگهبان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور تاکید کردند: دولت یازدهم به دنبال ایجاد مجلس دولت ساخته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، 21 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به شورای نگهبان، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور تاکید کردند: دولت یازدهم به دنبال ایجاد مجلس دولت ساخته است.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

اعضای محترم شورای نگهبان(حفظهم‌الله)

با سلام و احترام وتحیّت

اظهارات اخیر رئیس‌جمهور محترم در جمع استانداران و فرمانداران مبنی بر تمایل ایشان برای ورود یک جریان سیاسی(معتدلین) به مجلس دهم، موجی از نگرانی و حیرت را بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نیز کاندیداهای امیدوار به بی طرفی مُجری انتخابات، بر انگیخته است.

شاید برای اولین بار است که رئیس جمهور(به عنوان عالیترین مقام دستگاه اجرایی انتخابات) با این صراحت، از تمایل خویش برای ورود جریان سیاسی حامی خود به مجلس، سخن به میان می آورد و جالب این که این تمایل را در جمع مجریان انتخابات بیان می دارد.

بیم آن می رود که دولت یازدهم با این فرمان انتخاباتی آقای روحانی، به دنبال یکدست کردن دو قوه مجریه و مقننه و تلاش برای ایجاد مجلسی دولت ساخته و مطیع برآید که با اصل تفکیک قوای مصرح در قانون اساسی و نیز بیانات روشن مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت دولت در انتخابات مغایرت دارد.

ما برخی نمایندگان مجلس شورای از شورای محترم نگهبان به عنوان نهاد پیش بینی شده در قانون اساسی برای نظارت بر انتخابات مجلس، استدعا داریم، در برابر این عزم خلاف قانون مُجری انتخابات، واکنش مناسب نشان داده، دولت و کارگزاران دولتی را ملزم به رعایت بی‌طرفی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نماید چرا که در غیر این صورت، برگزاری انتخابات توسط دولتی که رئیس آن پیشاپیش با صراحت اعلام کرده است می خواهد جریان سیاسی طرفدار خود را در انتخابات پیروز ببیند، معنایی نخواهد داشت.

والسلام

علیرضا زاکانی- مهرداد بذرپاش-حسین نجابت-محمد کوثری-محمد دهقان-احمد امیرآبادی- حبیب آقاجری-محمدصالح جوکار-مسعود میرکاظمی- بهرام بیرانوند- مرتضی آقاتهرانی-محمدرضا آشتیانی – مجتبی رحماندوست-اصغر زارعی-ابوالقاسم جراره- سیدحسین نقوی‌حسینی- ضرغام صادقی-سیدعباس نبویان-ابراهیم کارخانه‌ای – سیدمرتضی حسینی-نادر قاضی‌پوربازدید : 473

[ يکشنبه 4 بهمن 1394 ] [ 15:05 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

امام خامنه‌ای در دیدار پاسدارانی که متجاوزان آمریکایی را بازداشت کردند

رهبر معظم انقلاب با پاسداران جوان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با شجاعت مقابل ورود نظامیان آمریکایی به آب‌های ایران اقدام و متجاوزان را بازداشت کرده بودند، دیدار کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (یکشنبه) با پاسداران جوان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با شجاعت مقابل ورود نظامیان آمریکایی به آب‌های جمهوری اسلامی ایران اقدام و متجاوزان را بازداشت کرده بودند، دیدار کردند و آنان را از نزدیک مورد تفقد قرار دادند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در سخنان کوتاهی، این اقدام ستایش برانگیز نیروی دریایی سپاه پاسداران را شجاعانه و همراه با ایمان خواندند و خاطرنشان کردند: کار شما بسیار عالی، جالب و بهنگام بود و در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی‌ها را به آب‌های ما کشاند تا با اقدام بهنگام شما، آن‌گونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند.

در این دیدار همچنین نماز ظهر و عصر به‌امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه شد.

انتهای پیام/*بازدید : 456

[ يکشنبه 4 بهمن 1394 ] [ 15:02 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور:

گروه سیاسی - رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه آقای روحانی رئیس‌جمهور در خصوص سرانجام مذاکرات هسته‌ای، با ابراز خرسندی از نتیجه دادن مقاومت ملت ایران در برابر تحریمهای ظالمانه و عقب نشینی طرفهای مقابل در اثر تلاش دانشمندان هسته‌ای و کوششهای همه دست اندرکاران مذاکرات، بر پنج نکته مهم خطاب به رئیس‌جمهور تأکید کردند.

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي دكتر روحاني
رياست محترم جمهوري


با سلام و تحيت،
خرسندي خود را از اينكه مقاومت ملت بزرگ ايران در برابر تحريم‌هاي ظالمانه و تلاش دانشمندان هسته‌ئي در پيشبرد اين صنعت مهم و كوشش خستگي ناپذير مذاكره‌كنندگان، سرانجام طرف‌هاي مقابل را كه برخي از آنان به دشمني با ملت ايران شهره‌اند، وادار به عقب‌نشيني و رفع بخشي از آن تحريم‌هاي زورگويانه كرد، ابراز مي‌دارم و از جنابعالي و هيئت مذاكره و شخص وزیر محترم و همه‌ي دست‌اندركاران تشكر مي‌كنم. عجالتاً نظر جنابعالي را معطوف مي‌دارم به اينكه:


اولاً: مراقبت شود كه طرف مقابل تعهدات خود را به‌طور كامل انجام دهد. اظهارات برخي از سياستمداران امريكائي در اين دو سه روز كاملاً موجب بدگماني است.


ثانياً: به همه‌ي مسئولان دولتي تذكر داده شود كه حلّ مشكلات اقتصادي كشور در گرو تلاش بي‌وقفه و خردمندانه در همه‌ي بخش‌ها در جهت اقتصاد مقاومتي است و رفع تحريم‌ها به تنهائي براي گشايش در اقتصاد كشور و معيشت مردم كافي نيست.


ثالثاً: در تبليغات توجه شود كه در برابر آنچه در اين معامله به دست آمده، هزينه‌هاي سنگيني پرداخت شده است. نوشته‌ها و گفته‌هائي كه سعي مي‌كنند اين حقيقت را ناديده گرفته و خود را ممنون طرف غربي وانمود كنند با افكار عمومي ملت، صادقانه رفتار نمي‌كنند.


رابعاً: همين اندازه دستاورد نيز در برابر جبهه‌ي استكبار و زورگو، بر اثر مقاومت و ايستادگي به دست آمده است. اين را بايد همه‌ي ما درسي بزرگ براي همه‌ي قضايا و حوادث در جمهوري اسلامي بدانيم.


خامساً: بار ديگر تأكيد مي‌كنم كه از خدعه و نقض عهد دولت‌هاي مستكبر بويژه امريكا در اين مسأله و ديگر مسائل غفلت نشود.


موفقيت جنابعالي و ديگر مسئولان كشور را از خداوند متعال مسألت مي‌كنم.

سيّدعلي خامنه‌اي
۲۹ دی ۹۴


بازدید : 504

[ سه شنبه 29 دی 1394 ] [ 17:49 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

گفتگوي زنده تلويزيوني رئيس جمهور به زمان ديگري موکول شد

معاون ارتباطات و اطلاع رساني دفتر رئيس جمهور از موکول شدن زمان گفتگوي زنده تلويزيوني رئيس جمهور به فرصت ديگر خبر داد
پرويز اسماعيلي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما افزود: زمان جايگزين براي اين گفتگوي تلويزيوني متعاقبا به اطلاع مردم شريف مي رسد.
قرار بود رئيس جمهور پس از صدور بيانيه مشترک وزير امور خارجه کشورمان و مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا به طور زنده و مستقيم با مردم گفتگو کند.


بازدید : 487

[ شنبه 26 دی 1394 ] [ 23:48 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

پس از عذرخواهی آمریکایی‌ها:سپاه 10 تفنگدار بازداشت شده آمریکایی را رها کرد

به نقل ازخبرگزاری فارس: سپاه پاسداران پس از اخذ تعهد مبنی بر عدم تکرار اشتباهات، 10 تفنگدار آمریکایی بازداشت شده را رها کرد.((( جبهه حامیان ولایت شهرستان زرندیه به غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدا قوت میگوید و اعلام میکنیم همت شما به بلندای آفتاب و دست خدا همیشه به همراهتان ))

بازدید : 455

[ چهارشنبه 23 دی 1394 ] [ 13:55 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

نيروي دريايي سپاه اعلام کرد؛توقيف دو شناور جنگي آمريکايی در خليج فارس

نيروي دريايي سپاه پاسداران دو فروند شناور جنگي آمريکايي را در آب‎هاي خليج فارس توقيف و سرنشينان آن دستگير کردند.
توقيف دو شناور رزمي امريکايي در خليج فارسبه گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ به نقل از پايگاه اينترنتي سپاه نيوز، روابط عمومي نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اعلام کرد؛ در ساعت 16:30 روز سه شنبه مورخ 22 دي 1394 دو فروند شناور رزمي امريکايي، حامل ده تفنگدار مسلح وارد آب‎هاي سرزميني جمهوري اسلامي ايران در حوالي جزيره فارسي شده بود، که واحدهاي شناوري رزمي منطقه دوم نيروي دريايي سپاه آنها را توقيف و به جزيره فارسي منتقل کردند.

بنابر اعلام روابط عمومي نيروي دريايي سپاه در هنگام توقيف اين شناورها، ناوگروه هواپيما بر "ترومن" امريکا در جنوب شرقي جزيره فارسي و در آب هاي بين المللي نزديک محل توقيف شناور حضور داشته است.

همچنين نيروي دريايي سپاه اعلام کرده است؛ در زمان توقيف شناورهاي رزمي امريکايي، ناوگروه هواپيمابر "شارل دوگل "فرانسه نيز در شمال شرقي جزيره فارسي در آب هاي بين المللي در حال گشت زني بوده است.

روابط عمومي نيروي دريايي سپاه يادآور شد؛ سرنشينان شناورهاي امريکايي شامل 9 مرد و يک زن با برخورد اسلامي رزمندگان منطقه دوم دريايي سپاه در سلامت کامل در محلي مناسب مستقر شده اند.


بازدید : 510

[ چهارشنبه 23 دی 1394 ] [ 13:23 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

آل‌سعود و شمشیری که از رو بسته است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاملا واضح است که حاکمان عربستان وسواس شدیدی در قبال ایران دارند، وسواسی که از ترس و نفرت آنها نسبت به قدرت ایران نشات می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پس از انقلاب اسلامی، در دوران جنگ تحمیلی رابطه ایران و عربستان رو به تیرگی نهاده بود که با اتمام این جنگ و انتخاب آیت الله هاشمی رفسنجانی به ریاست جمهوری این روابط به گرمی گرایید و در دوران دولت اصلاحات تقویت می‌شود و پس از آن به دلیل تحولات بین‌المللی از جمله روی کار آمدن دولتی شیعی در عراق و نفوذ فزاینده ایران در مناطقی که قبلاً حیات خلوت سعودی‌ها بود، تنش بین دو کشور افزایش یافت. در این اواخر نیز عربستان با به راه انداختن جنگ نفتی با ایران سعی دارد، منافع از دست رفته خود در منطقه را احیا کند یا حداقل از سقوط هرچه بیشتر آن جلوگیری کند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

عربستان خط مشیء جدیدی برای خود و هم‌پیمانانش تعریف کرده است ،این خط مشیء "ایران هراسی و شیعه هراسی" نام دارد. بزرگترین مخالف منطقه‌ای جبهه مقاومت همپای با صهیونیست به مخالفت شدید با این جبهه و رأس آن جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد و از این هدف شوم خود کوتاه نمی‌آید. این اقدامات عربستان نشان می‌دهد که این کشور ایران را بعنوان قدرت اصلی منطقه قبول کرده است و سعی در کودتا برضد ایران در این منطقه دارد.

در مصاحبه‌ها و اظهارات مقامات سعودی، کاملا واضح است که حاکمان عربستان وسواس شدیدی در قبال ایران دارند، وسواسی که از ترس و نفرت آنها نسبت به ایران نشات می‌گیرد.

به عنوان مثال، اعضای ارشد آل‌سعود اجازه داده‌اند مشخص شود که تمرکز آنها در سوریه، در درجه اول دولت بشار اسد، و تمایل آنها برای تغییر رژیم اسد نیست، بلکه هدف اصلی، نزدیک ترین متحد منطقه‌ای اسد ، یعنی جمهوری اسلامی ایران است.

"محمد بن نواف بن عبدالعزیز آل سعود"، سفیر عربستان سعودی در انگلیس، طی مقاله‌ای در نیویورک‌ تایمز؛ ایران را بدون هیچ گونه سندی متهم کرد و گفت که ایران "تامین مالی و آموزش شبه نظامیان در عراق، حزب الله لبنان و شبه نظامیان در یمن و بحرین و سوریه را برعهده داشته است. موضوع آنجایی جالب می‌شود که این ادعا از سوی آل سعودی مطرح شده است که خود حامی تروریست‌ها و یا رژیم‌های ترور، مانند جبهة‌النصره مرتبط با القاعده در سوریه، داعش در عراق و حاکم مستبد آل‌خلیفه در بحرین است.


اما نکته اصلی در اینجا این است که عربستان سعودی، و یا حداقل حاکمان آن به رهبری ملک سلمان پیر، شیفته خصومت با ایران هستند. دلیل این عقده یک نفرت غریزی است. دلیل این ترس و نفرت " حفظ خود" است . اما حداقل سه دلیل خاص برای این نفرت وجود دارد و آنها باهم مرتبط هستند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران


اولین دلیل مذهبی است. بنا به دلایل تاریخی ، ایران کانون شیعه در منطقه و جهان است. بنابراین ایران کانون تنفر عربستان است.

عامل دوم به انقلاب اسلامی ایران بازمی‌گردد . هنگامی که انقلاب ایران موفق شد در سال 1357 دیکتاتور مورد حمایت آمریکا، محمد‌رضا شاه پهلوی را بیرون براند، آن انقلاب همه حاکمان خودکامه در منطقه را تهدید کرد به این جهت که تاثیر الهام‌بخش آن به مردم کشورهای دیگر منتقل شد تا آنها نیز علیه رژیم‌های سرکوبگر به پا خیزند. در این میان آل سعود به شدت احساس خطر کرد. به همین دلیل است که حاکمان عربستان بلافاصله با ایجاد پیمان دفاعی خلیج فارس در اوایل دهه 1360 که متشکل از کویت، قطر، بحرین، امارات متحده عربی و عمان است، به انقلاب ایران واکنش نشان داد.

در واقع نفرت حاکمان عربستان از ایران، از زمان انقلاب اسلامی ایران شدت یافته است. آل سعود‌ اعتبار مردمی حکومت ایران را تهدیدی مرگبار برای استبداد خود می‌داند. هرچه نفوذ سیاسی ایران در منطقه بیشتر می شود، حاکمان عربستان از این تهدید بالفعل بیشتر می ترسند. این موارد طرز تفکر پارانوئیدی آل سعود در قبال ایران روشن می سازد، همانطور که سفیر عربستان در انگلیس عنوان کرد گمان می کند خرابکاری ایران در همه جا وجود دارد.

عامل سوم اقتصادی است. اما آنچه شاید نگرانی نهایی برای آل سعود باشد، مسئله حیاتی اقتصاد نفت و گاز است .

آل سعود، از بدو تولد دشمن جمهوری اسلامی ایران و شیعیان بوده است

آل سعود؛ پشتیبان صدام

با شروع جنگ تحمیلی، عربستان از ترس شیوع انقلاب ایران در منطقه جنگ تحمیلی را بهترین فرصت برای ضربه زدن به ایران دید. از همین رو از هیچ کمکی به عراق دریغ نکرد. از کمک‌های مالی گرفته تا پشتیبانی اطلاعاتی. کمک های مالی این کشور بین 20 تا 30 میلیارد دلاری و توافق با کویت مبنی بر واریز شدن عایدات صدور نفت از منطقه‌ بی‏طرف (روزانه ‌٣٠٠ الی ‌٣٥٠ هزار بشکه) به حساب عراق تنها مقداری از خیانت های ام القرای جهان اسلام برای از بین بردن ایران اسلامی است. به این کمک‌های مالی می‌توان استقرار هواپیماهای آواکس آمریکا در خاک خود برای جاسوسی از خطوط مقدم جبهه ایران اضافه کرد. تاسیس شورای همکاری خلیج فارس نیز اقدامی دیگر برای جلوگیری از صدور انقلاب ایران به سایر کشورهای منطقه بود.

آل سعود خصوصاً در سال‌های تهاجم به ایران، حمایت‌های گسترده‌ای از صدام کردند. مشهور است که ملک فهد در دیدار صدام با اشاره به تجاوز به ایران به او می‌گوید: «رجال از شما، ریال از ما!» رقم حمایت مالی عربستان سعودی از صدام تا 27 میلیارد دلار برآورد شده است.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران


کشتار حجاج، امام خمینی(ره): اگر از صدام بگذریم از مسئله حجاز نمی گذریم.

آل سعود در حج خونین سال 66 ماهیت بیمارگونه خود را نشان داد و در حرم امن الهی حجاج ایرانی را به خاک و خون کشید. در روز نهم مردادماه 1366 شمسی طبق روال هر ساله پس از انقلاب، حجاج مراسم برائت از مشرکین را در خیابان‌های مکه به صورت علنی انجام می دهند و شعارهای ضد استکباری سر می‌دهند. ساعت 6 و 40 دقیقه بعدازظهر پایان مراسم اعلام می شود و بی‌مقدمه حمله نیروهای پلیس به تجمع‌کنندگان شروع می شود.

پلیس سعودی؛ باتوم به دست حجاج را مورد حمله قرار می‌دهد. از ساختمان‌های اطراف هم سنگ و آجر به سمت حجاج پرتاب می‌شود. کمی بعد پلیس سعودی با گازهای سمی و خفه‌کننده و شلیک رگبار، زائران را مورد هدف قرار می‌دهد. از طرف دیگر از سمت ساختمان های اطراف از طبقه‌های بالا به سمت حجاج اشیای سنگین مانند سنگ و گلدان پرتاب می شود.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

نکته ای که بیشتر دل انسان را به درد می آورد این است که حجاج آن سال را بیشتر کاروان‌های جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های آنان تشکیل می داند و برای احترام جانبازان ویلچری را در جلوی صف تظاهر کنندگان قرار داده بودند که باعث می شود بیشتر از همه آسیب ببینند. دولت سعودی، آمار تلفات این حادثه را 402 کشته اعلام کرد که 275 نفر آنان ایرانی و نیمی از آنان زن بودند و 649 زخمی. آمار اعلام شده البته از سوی ایران مورد تشکیک واقع شد و منابع ایرانی از کشته شدن 325 نفر با تفکیک 203 زن و 122 مرد خبر دادند.


روزی که به اسلام خیانت شد

امام خمینی(ره) در 1 شهریور 1366، یعنی20 روز پس از فاجعه جمعه خونین فرمودند: «شکستن کعبه مسئله‌ای نیست که بشود از آن همین طور گذشت. اگر ما از مسئله قدس بگذریم، اگر ما از صدام بگذریم، اگر از همه ی کسانی که به ما بدی کردند بگذریم، نمی توانیم از مسئله حجاز بگذریم. مسئله حجاز یک باب دیگری است. روزی که خیانت شد به اسلام... هیچ اشکالى در این نیست که یک سابقه‏اى داشت این توطئه؛ بنا داشتند بر اینکه این امر واقع بشود؛ تحمیل کرده بودند بر آل سعود احمق که یک همچون کار احمقانه‏‌اى بکند و خودش را در تمام دنیا منحط کند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

پس از این واقعه امام با استفاده از حکم حکومتی دستور داد حج متوقف شود که در پی آن ایران سه سال حج را تعطیل کرد.


رفتار صهیونیستی عربستان در حمایت از حکومت بحرین

در پی فراگیر شدن موج بیداری اسلامی در منطقه، مردم بحرین نیز که از ظلم حکومت اقلیت آل‌خلیفه به ستوه آمده بودند؛ لب به اعتراض گشودند و راهپیمایی‌های گسترده علیه تبعیض موجود به راه انداختند. عربستان که در همسایگی بحرین قرار دارد از ترس سرایت انقلاب مردم بحرین به این کشور به بهانه پیمان اعضای شورای همکاری خلیج فارس و دخالت کشورهای خارجی نیروهای سپر جزیره را وارد این کشور کرد تا اعتراضات مسالمت آمیز شیعیان بحرین را سرکوب کند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

علاه بر سرکوب نظامی عربستان مانند صهیونیست‌ها به واردات انسان با مذهب تسنن از کشورهای مالزی، فیلیپین، پاکستان و افغانستان روی آوررده است. کشورهایی که ردپای اتباع آنها در درگیری های سوریه نیز قابل مشاهده است. این کار با هدف از اکثریت انداختن شیعیان صورت می گیرد که حدود 70% جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. کشتار شیعیان، دستگیری و حبس، ایجاد محدودیت در فعالیت‌های اجتماعی سیاسی اقتصادی از دیگر سیاست‌هایی است که عربستان بوسیله آل خلیفه در این کشور اعمال می کند.


فاجعه منا

در دوم مهر 1394 برابر با 10 ذیحجه 1436 قمری همزمان با عید قربان در مراسم رمی جمرات در «خیابان 204» نزدیک تقاطع آن با «خیابان 223»، در منطقهٔ منا مکه مکرمه رخ داد. ازدحام حجاج باعث کشته شدن دست‌کم 7هزار نفر شد. تعداد جانباختگان ایرانی در این حادثه 480 نفر اعلام شده 464 که از این تعداد 9 نفر مفقودند و 56 نفر هم در قبورالشهدای مکه دفن شده‌اند. در پی این حادثه، 3 روز عزای عمومی توسط رهبر معظم انقلاب در ایران اعلام شد. این حادثه منجر به برآشفتگی سیاسی بین دو کشور منطقه، عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران شد که یکی از دلایل اساسی این برآشفتگی روابط، نا آرامی‌های خاورمیانه مانند جنگ در کشورهای سوریه، یمن و عراق بوده که عربستان در هر سه منطقه به‌طور مستقیم و غیر مستقیم حضور دارد.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

در فاجعه منا؛ جمهوری اسلامی ایران با 464 جانباخته، بیشترین جانباخته شناسایی‌شده را در آسیا داشته‌ است.

این واقعه مرگبارترین رویداد تاریخ حج است. واقعهٔ سال 1990؛ دیگر حادثه حج با بیش از هزار کشته بود که در آن 1426 زائر جان باختند. رویداد سال ۱۹۹۰ هم در مسیر رمی جمرات اتفاق افتاد. رمی جمرات چندین بار دیگر نیز چند صد کشته به‌ جا گذاشته‌ است؛ از جمله، در سال 2006 میلادی، بیش از 360 نفر از حجاج بر اثر ازدحام جمعیت هنگام اجرای مراسم رمی جمرات کشته شدند.


حادثه فرودگاه جده

در موسم حج عمره امسال بود که دو زائر نوجوان ایرانی به قصد بازگشت به ایران در فرودگاه جده حضور پیدا کردند. در آخرین بخش بازرسی فرودگاه به بهانه تفتیش به اتاق جداگانه‌ای برده می‌شوند و مورد قصد شوم دو مامور فاسد فرودگاه قرار می‌گیرند که با هوشیاری و اقدام به موقع این دو زائر نوجوان عزیز و آگاه شدن خانواده محترم آنان و برخورد به موقع، این دو مأمور برای انجام اقدام شنیع خود ناکام ماندند.

فرمانده پلیس جده و نیروهای امنیتی در فرودگاه حاضر شدند و همان شب پزشکی قانونی در فرودگاه برای بررسی مسأله حضور پیدا کرد و پرونده بسیار سنگینی در این باره تنظیم شد و با همکاری این دو نوجوان عزیز و باهوش، دو پلیس فاسد فرودگاه شناسایی شده و همان شب دستگیر و روانه زندان شدند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

گرایشات تروریستی - تکفیری آل سعود

مبنای تاسیس حکومت آل سعود بر توافق محمد بن سعود و شیخ محمد بن عبدالوهاب (بنیانگذار وهابیت) است. بدین معنا که آل‌سعود حکومت را به دست گیرد و وهابیت از آن حمایت کند و در طرف مقابل وهابیت مورد حمایت و تایید آل‌سعود قرار گیرد. بر این اساس از ابتدای تاریخ تشکیل حکومت آل‌سعود تا کنون جریان‌ها و اشخاص تکفیری در حکومت عربستان نفوذ فراوانی یافته‌اند و از حمایت های مالی در سطح بسیار وسیعی برخوردارند. تفکر وهابی، شیعه را رافضی و دشمن اصلی خود می‌داند و هرکس را که هفت شیعی بکشد مستوجب بهشت می‌داند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

آل‌سعود با سو استفاده از این دشمنی، مدت‌ها به تحریک طالبان علیه جمهوری اسلامی ایران در مرزهای شرقی کشورمان پرداخت که نتیجه آن به وجود آمدن تروریستی وحشی به نام عبدالمالک ریگی بود که دستش به خون ده ها نفر از هموطنانمان آغشته شد.

مهم ترین پیامد حمایت و گسترش تفکر وهابی در منطقه؛ تولد طفلی نامشروع به نام داعش است که نسخه بروز شده طالبان و القاعده است. این گروه تکفیری تروریستی که دیری نمی پاید که دامن حامی اصلی خود یعنی عربستان را خواهد گرفت.

عربستان که جرات جنگ مستقیم با ایران را ندارد به وسیله تسلیح و حمایت مالی داعش به جنگ نیابتی با ایران در سوریه پرداخت تا یکی از محورهای اصلی جبهه مقاومت در منطقه را ساقط کند. جنگ با شیعیان حوثی در یمن باز هم به وسیله داعش از دیگر جنایات آل سعود در منطقه علیه شیعیان مظلوم است. از ان جا که شنیده‌ها حاکی از آن است که پادشاه جدید عربستان ملک سلمان گرایشات بیشتری نسبت به ملک عبدالله به گروه‌های تکفیری دارد، حمایت عربستان از این گروه ها بیشتر خواهد شد.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران


اعدام شیخ نمر

نمر باقر النمر یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی بود که در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد و در روز چهارشنبه 15 اکتبر 2014 دادگاه جنایی عربستان سعودی به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم و در 12 دی‌ماه 1394مصادف با 2 ژانویه 2016 اعدام شد. اعدام وی سبب واکنش گستردهٔ منفی در منطقه و سازمان‌های مستقل بین‌المللی شد. هم‌چنین همراه با شیخ نمر 46 نفر دیگر از اتباع سعودی اعدام شدند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

حکم اعدام نمر، توسط عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سابق سعودی، تا اطلاع ثانوی، به تعویق افتاده بود.


جنگ نفتی و اتمی، خوش خدمتی به آمریکا

پیشرفت‌های هسته‌ای و موشکی، موفقیت در پرتاب ماهواره به فضا در ایران و ‌گسترش گفتمان مقاومت در منطقه، و ترس از توافق هسته‌ای به دست آمده با غرب، مواردی است که به هیج وجه برای سعودی‌ها قابل تحمل نیست. آن ها که در جبهه نظامی و سیاسی در منطقه از ایران شکست خوردند، اکنون با استفاده از حربه اقتصادی یعنی کاهش قیمت نفت به دنبال آن هستند که به هر شکل ممکن حتی به قیمت متضرر شدن اقتصاد کشورشان قدرت خود را حفظ کنند و از سقوط خود جلوگیری کنند.

آل سعود نیز مانند اسرائیل و آمریکا و همه‌ی اعضای 5+1 به‌خوبی می‌دانند که ایران بمب نخواهد ساخت؛ به کشوری تجاوز نخواهد کرد و به دلیل حرمت قطعی «از میان بردن حرث و نسل» حتی اگر بمب اتم داشته باشد نیز از آن استفاده نمی‌کند.


آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران


آل‌سعود خود را به خواب زده است

خاندان آل سعود دنیا را نمی‌شناسند. عقب‌ماندگی‌های سعودی‌ها آن‌ها را از نگاه منضبط و متعادل به جهان محروم کرده است. یکی از شاخص های این دنیا ناشناسی و عقب‌ماندگی؛ فرم برخورد آل سعود با مذاکرات پیشین ایران و 5+1 بود. سعودی‌ها در میان شگفتیِ ناظران سیاسی صراحتاً می‌گفتند «هر توافقی با ایران صورت بگیرد، مجوزهای آن را برای خودشان نیز مفروض می‌دانند!» تُرکی الفیصل شاهزاده‌ای که سابقه‌ی ریاست سازمان اطلاعات عربستان را نیز دارد و مثلاً یک سعودیِ آگاه محسوب می‌شود! رسماً به بی‌بی‌سی می‌گوید «ایران در هر سطحی مجوز غنی‌سازی اورانیوم پیدا کند، عربستان نیز همان حد را برای خود مفروض می‌داند!»


حرف آخر

آل سعود دشمنی است که از هیچ عملی برای ضربه زدن به محور مقاومت به رهبری ایران در منطقه دریغ نخواهد کرد. پادشاهان سعودی که ادعای خادمی حرمین شریفین را دارند حتی ظواهر اسلام را رعایت نمی کنند و در ملا عام شراب می‌خوردند. آن ها نه تنها دوستی خود با اسرائیل را پنهان نمی‌کنند؛ بلکه در عمل در راستای منافع این غده سرطانی اقدام می‌کنند. در طول سال های پس از انقلاب همیشه ایران بوده است که دست دوستی به سمت عربستان به عنوان یک کشور اسلامی که حرم امن الهی و مرقد مطهر پیامبر در آن قرار دارد، دراز کرده است، ولی عربستان از هیچ اقدامی علیه ایران فروگذار نکرده است. با این تفاسیر به نظر می رسد اگر عربستان این رویه خصمانه خویش را کنار نگذارد ایران هم باید از اهرم های فشار خود علیه آن استفاده کند.

آل‌سعود و دشمنی آشکاربا جمهوری اسلامی ایران

عربستان و هم‌پیمانانش در قبال ایران موضع سختی در پیش گرفته‌اند که قطعا منجر به هلاکت خودشان می‌شود. عربستانی‌ها چند وقتی است که شمشیر را از رو بسته‌اند. طی چند سال اخیر عربستانی‌ها بارها ایران را تهدید نظامی کرده‌اند؛ اما خود نیز می‌دانند که به محض حمله نظامی به ایران شناسنامه زندگی خود را باطل کرده‌اند. عربستانی‌ها نشان دادند که برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری می‌زنند. اصولا خط مشیء وهابیت، قتل و ظلم و ستم است. کشوری که مذهب اصلی آن مذهبی وحشی‌تر از قانون جنگل است باید هم این گونه رفتار کند.


حاکمان عربستان از ایران بیشتر از هر چیز دیگری می ترسند. رژیم صهیونیستی و هتک حرمت آن به مقدسات اسلامی در قدس شرقی حتی از سوی آل سعود (متولیان خود خوانده اسلام) هم مورد طعنه و محکومیت قرار نمی‌گیرد. تنها ترس و نفرت آنها فقط در به راه انداختن جنگ پنهان علیه ایران و متحدان آن، از جمله سوریه و مردم بحرین، عراق، یمن و هر جای دیگری ابراز می‌شود. آنها می‌خواهند به هر قیمتی شده ایران مهار ، خنثی و تحریم شود، و تاریخ بارها ثابت کرده است که واشنگتن بنا به ضرورت ژئوپلیتیکی همیشه در کنار آل‌سعود قرار می‌گیرد.


ناراضی‌ترین کشور از توافقات 5+1 و جمهوری اسلامی ایران؛ عربستان است

بسیاری از کارشناسان جنگ عراق و داعش را جنگ ایدئولوژی ایران و عربستان می‌دانند، عربستان جنگ‌های بسیاری را در منطقه به منظور توسعه نیافتن تفکر انقلابی ایران به راه انداخته است و هرگاه احساس کند که تفکر ایرانی - شیعی در کشوری در حال رشد است به نام دموکراسی به آن کشور دست اندازی می‌کند. مشکل اصلی امروز سعودی‌ها، ایران مقتدر است، ایرانی که دیگر همانند ایران قبل از انقلاب نیست. ایران امروز ایرانی است که رشد یافته و در همه سطوح به کمال رسیده است. دلیل اصلی جنگ‌های نیابتی در عراق، سوریه و یمن مخالفت با علیه تفکر ایران است. عربستان به شدت از شیوع تفکر ایرانی در منطقه می‌هراسد. شاید بتوان گفت عربستانی‌ها ناراضی‌ترین کشور جهان از توافقات هسته‌ای میان ایران و 1+5 هستند.


بازدید : 502

[ شنبه 19 دی 1394 ] [ 19:13 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

شاهزاده سعودی: ایران می‌تواند طی ۲۴ ساعت عربستان را نابود کند

به گزارش ایلنا، «طلال بن عبدالعزیز» شاهزاده سعودی که در آلمان به‌سر می‌برد، در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی «فاکس‌نیوز» به برخی موضوع‌ها از جمله به وجود اختلاف در خاندان آل‌سعود درباره یمن و نیز تنش‌های اخیر ایران و عربستان پرداخت.

طلال بن عبدالعزیز گفت که عربستان به این نتیجه رسیده که با تصمیم‌های اشتباه خود وارد یک جنگ فرسایسی علیه یمن شده است و به زودی راه‌حلی را که پیش از جنگ آن را رد می‌کرد، قبول می‌کند.

این شاهزاده سعودی درباره اختلافات کنونی عربستان و ایران، گفت: «ما به هم‌پیمانان خود اعلام کرده‌ایم که با تهدید و تحریک ایران قمار نخواهیم کرد؛ ما نمی‌خواهیم درهای آتش جهنم را به روی خود باز کنیم؛ زیرا ایران یمن نیست و نیروهای ایرانی می‌توانند طی ۲۴ ساعت زیرساخت‌ها و نهادهای نظامی عربستان را نابود کنند.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی نیز روز پنجشنبه در مصاحبه با هفته‌نامه انگلیسی «اکونومیست» گفت: «جنگ با ایران آغاز یک فاجعه بزرگ است و هرگز اجازه وقوع آن را نمی‌دهیم.»بازدید : 490

[ جمعه 18 دی 1394 ] [ 21:38 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

حاکمان رژیم آل سعود به سرعت در حال پیشرفت به سمت آل سقوط در راهند.بازدید : 486

[ جمعه 18 دی 1394 ] [ 17:01 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

چگونگی ورود سعودی‌ها به بازار روغن ایران؛ دولت اصلاحات مجوز داد!!!!!!!!!!

یک تولیدکننده بزرگ روغن نباتی در گفتگو با نسیم در رابطه با نحوه حضور سعودی‌ها و خرید سهام یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های روغن ایرانی توضیح داد: این قضییه یعنی خرید سهام کارخانه بهشهر توسط افراد وابسته به خاندان سعودی به سال ۲۰۰۴ میلادی (۱۳۸۲ شمسی) یعنی در زمان دولت هشتم ( اصلاحات ) برمی‌گردد.

وی ادامه داد: در آن زمان یک شرکت توسعه صنایع بهشهر وجود داشت که به بانک ملی وابسته بود، این شرکت دو کارخانه روغن نباتی داشت، یکی از این کارخانه‌ها، کارخانه بهشهر بود که روغن نباتی لادن، بهار و نسترن را تولید می‌کرد و کارخانه دیگرش نیز روغن نباتی مارگارین بود که دو برند آفتاب و خروس نیز از تولیدات این کارخانه بودند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: از سال ۲۰۰۴ شرکت صافولا آرام آرام و خرد خرد شروع به خرید سهام بهشهر کرد، البته در کل ورود شرکت صافولا به صنایع غذایی به زمان پس از ماجرای ۱۱ سپتامپر می‌رسد، و این‌ها از ترس بلوکه شدن پول‌هایشان تصمیم گرفتند تا در بحث تولید و تجارت سرمایه‌گذاری کنند و بیشتر تمرکزشان نیز بر روی شکر و روغن نباتی بود.

وی تأکید کرد: در حال حاضر نیز آن‌ها در کشورهای مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به طوری که در مصر در زمینه شکر و در ترکیه نیز در رابطه با روغن نباتی فعال هستند.

وی تصریح کرد: حتی برخی معتقدند که این سرمایه از ابتدا برای گروه القاعده بوده که بعد از واقعه ۱۱ سپتامبر به دلیل پولشویی تصمیم به چنین سرمایه‌گذاری‌ها کردند تا به این ترتیب پول‌ها از دسترس بانک‌های اروپایی و آمریکایی خارج شود.

این تولیدکننده روغن به نسیم آنلاین اضافه کرد: پس از گذشت زمان این گروه رفته رفته سهام بیشتری را خریداری کردند، به طوری که الان شرکت صافولا که وابسته به عربستان است ۸۰ درصد کارخانه بهشهر را در دست دارد و با قاطعیت می‌توان گفت که این سهام در حال حاضر مستقیما در دست خاندان آل سعود است، البته سال گذشته کارخانه مارگارین بار دیگر به بانک ملی فروخته شد.

وی بیان داشت: در حقیقت سعودی‌ها الان با در دست داشتن این مقدار سهام بین ۳۵ تا ۳۷ درصد بازار را در دست دارند که این میزان در مصرف خانوار نیمه جامد به ۶۰درصد رسیده است.

این فعال بازار مواد غذایی تأکید کرد: سعودی‌ها الان نیز از این کارخانه و برندهایی که هر روز بر سر سفره بسیاری از ایرانیان مورد استفاده قرار می‌گیرد رقمی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان سود سالانه به دست می‌آورند که البته در سال‌های تحریم نیز بیشترین سود نصیبشان شد.

وی اظهار داشت: حتی آن‌ها کارخانه پچ پچ را نیز خریداری کرده‌اند و این‌ موضوع باید برای همه ما به خصوص دولت زنگ خطری باشد تا هر چه زودتر برای این سهام که در دست عده‌ای سعودی است فکری کرده و تمام تلاش خود را صورت دهند تا این نوع وابستگی بازار صنایع غذایی آن هم برای کارخانه‌ای که سابقه‌ای بازگشته به سال‌های قبل از انقلاب دارد از بین برود.

این تولیدکننده در پایان خاطرنشان کرد: آن‌ها روابط دیپلماسی خود را با ما قطع کرده‌اند و شاید این قطع رابطه منجر به محروم شدن مردم از واجب دینی و حجشان شود، در چنین شرایطی بسیار دردناک است که عده‌ای بیگانه به راحتی بتوانند این چنین از حضور در ایران سودی فراوان نصیب خاندان آل سعود کنند.بازدید : 486

[ چهارشنبه 16 دی 1394 ] [ 23:29 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

آتش قبل از حضور معترضان در ساختمان سفارت عربستان شعله ور شده بود

به نقل از خبرگزاری فارس :

یک مقام امنیتی امروز در گفت‌وگو با دانا؛ در رابطه با اتفاقاتی که در سفارت عربستان رخ داده اظهار داشت: دستگا‌ه‌های امنیتی درحال بررسی این موضوع هستند و تاکنون هم به سرنخ‌های خوبی رسیده‌اند.

وی افزود: براساس بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیده‌ایم که آتش در سفارت، قبل از حضور معترضان شعله ور شده بود و بر همین اساس این اتفاق برای دستگاه‌های امنیتی مشکوک است.

این منبع مطلع اضافه کرد: تحقیقات اولیه از شاهدان عینی و حاضران در صحنه، آتش‌سوزی در ساختمان سفارت قبل از حضور معترضان را هم تایید می‌کند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت هم امروز در نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگار اسوشیتدپرس در خصوص اینکه گفته می شود تعدادی از بازداشت شدگان در حادثه سفارت عربستان از نیروهای مخالف دولت و هم برخی از نیروهای وابسته به عربستان بوده اند، گفت: حتی می شود به این فهرست اسرائیل را نیز اضافه کرد. زیرا این اقدام هم منافع ما را مخدوش و هم موضع طرف تخاصم را تقویت می کند.

پیش از این برخی منابع خبری گفته بودند که در جریان اعتراض مردم به جنایت رژیم آل سعود، نکته ای که خیلی زود به چشم آمد، آتش گرفتن بخشی از ساختمان سفارت سعودی در تهران بود؛ حادثه ای که گویا از پیش طراحی شده بود، ولی ظاهرا در انجام این برنامه عوامل وابسته به سفارت سعودی در داخل سفارتخانه مقداری عجله به خرج دادند و پیش از اینکه دانشجویان به سفارت نزدیک شوند، آتش خودجوش شعله ور و مشخص شد که سناریوی سعودی ها در این ارتباط چه بوده استبازدید : 467

[ سه شنبه 15 دی 1394 ] [ 19:07 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

ابراهیمیان در گفت‌وگو با تسنیم:

نجات‌الله ابراهیمیان

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه شرکت نکردن هر کدام از کاندیداها در آزمون علمی اجتهاد خبرگان رهبری انصراف از کاندیداتوری آنها تلقی نمی‌شود، گفت: داوطلبی که از آزمون خبرگان انصراف دهد شرط اجتهادش احراز نمی‌شود.

نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، شرکت نکردن در آزمون عملی خبرگان توسط داوطلبان این دوره از انتخابات را به منزله انصراف از کاندیداتوری ندانست و گفت: شرکت نکردن هر کدام از کاندیداها در آزمون علمی اجتهاد خبرگان رهبری که امروز برای داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، انصراف از کاندیداتوری آنها تلقی نمی‌شود.

وی افزود: شرکت نکردن در آزمون علمی اجتهاد خبرگان رهبری باعث می‌شود که کاندیدای مورد نظر که از شرکت در آزمون خودداری کرده، نتواند شرط اجتهاد را احراز کند و عدم احراز شرایط وی اعلام می‌شود.

ابراهیمیان در ادامه اظهار داشت: انصراف از داوطلبی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری آئین ویژه خودش را دارد و باید کتبا به مراجع قانونی درخواست‌شان را اعلام کنند، صِرف نیامدن و در امتحان شرکت نکردن، انصراف تلقی نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری که در آزمون امروز شرکت نکرده‌اند، در صورت انصراف باید در نامه‌ای کتبی درخواستشان را به استانداری‌ها، فرمانداری‌ها یا ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کنند.

سخنگوی شورای نگهبان درباره جزئیات آزمون علمی خبرگان رهبری که امروز برگزار شد، گفت: از تعداد 537 نفر که برای شرکت در آزمون علمی اجتهاد خبرگان رهبری دعوت شده بودند، نزدیک به 400 نفر که شامل 74 درصد دعوت‌شدگان می‌شود، در این آزمون شرکت کرده‌‌اند.

ابراهیمیان در پایان تاکید کرد: روند بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری تا 6 بهمن پایان می‌یابد.بازدید : 491

[ سه شنبه 15 دی 1394 ] [ 18:31 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

متن کامل رنجنامه حسین فدایی خطاب به هاشمی رفسنجانی منتشر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن رنجنامه حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به هاشمی رفسنجانی منتشر شد:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ﴿1﴾ مَلِکِ النَّاسِ﴿2﴾ إِلَهِ النَّاسِ﴿3﴾ مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ﴿4﴾ الَّذِی یُوَسْوِسُ فِی صُدُورِ النَّاسِ﴿5﴾ مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ﴿6﴾

رنج‌نامه

حضرت آقای هاشمی رفسنجانی

با عرض سلام

مواضع شما را در روزهای اخیر و در ثبت نام مجلس خبرگان رهبری مشاهده کردم، فرموده بودید: «امیدواریم این انقلاب به حضرت حجت(عج) واگذار شود و ما نیز زیر نظر این امام زنده و غایب، راهمان را به‌درستی بپیماییم».

مواضع جنابعالی را از ابتدای انقلاب مرور و بازخوانی کردم تا ببینم آیا مسیری که جنابعالی از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز پیموده‌اید در راستای آرزویی می‌باشد که بیان کردید و یا آنکه خدای ناخواسته به‌عکس است؛ لذا این رنجنامه را تقدیم می‌کنم شاید مؤثر افتد.

حمایت از منافقین و جنبشی‌ها
در اثنای مبارزات قبل از انقلاب، هرچند مطالبی در مورد جنابعالی شنیده بودم ولی اولین‌بار که توفیق دیدار شما را پیدا کردم در زندان اوین بود. در آن زمان از کمیته مشترک به اوین منتقل شده بودم و در آنجا در سلول انفرادی بودم. هنگام اولین ملاقات با خانواده وقتی در اتاق انتظار ملاقات، زندانیان سیاسی را جمع و مأمورین زندان چشم‌بند را از روی چشمانم باز کردند، عده‌ای زندانی در کناری بودند و یک فرد روحانی تنها در کناری دیگر ایستاده بود؛ متوجه شدم که از طرف چپی‌ها (مارکسیست‌ها) و منافقین (سازمان مجاهدین خلق) در بایکوت قرار گرفته‌اید. با اعتقادی که به روحانیت داشتم به‌طرف شما آمدم و حال و احوالی کردیم و علی‌رغم توجهی که معمولاً به یک زندانی جدید می‌شد، شما را ترجیح دادم. بعدها که از سلول انفرادی به بند عمومی منتقل شدیم به بند علما و روحانیون (مذهبیون) آمدم و آشنایی بیشتری با شما حاصل شد، هرچند مجال آن کوتاه بود و شما آزاد شدید. اما آنچه در این مدت برایم جلب‌توجه می‌نمود سؤال‌های شما از محیط بیرون و فضای دانشگاهی بود و نگرانی‌تان از افکار افرادی همچون دکتر پیمان و امثالهم؛ چراکه این افکار را خطرناک می‌دانستید. این دقت نظر برای من که یک جوان 20، 21 ساله بودم بسیار قابل‌توجه بود. البته داستان حمایت‌های شما از منافقین (سازمان مجاهدین خلق) و فاصله‌گیری شما پس از تغییر ایدئولوژی آنها و برخوردهایشان با روحانیت در زندان را نیز کمابیش می‌دانستم.

با این خاطره که از شما در ذهن داشتم، پس از پیروزی انقلاب اسلامی دعوت از افرادی چون دکتر پیمان برای عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، برایم بسیار سؤال‌برانگیز بود. بعدها نیز در رابطه با حمایت شش‌دانگ شما از آقای بهزاد نبوی در ماجرای انفجار دفتر نخست‌وزیری که منجر به شهادت آقایان رجائی و باهنر شد ــ آن‌ هم در خطبه‌های نماز جمعه ــ و همچنین هنگام رأی اعتماد وزارت صنایع سنگین، همچنین زمانی که در رابطه با سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی خدمت رسیدیم و ماجراهای سازمان را مطرح کردیم و نیز آن هنگام که نگرانی خود را از خط 3 و باند مهدی هاشمی (سال 62 ــ 61) برای شما تشریح کردیم ولی حضرت‌عالی به‌عنوان رهنمود فرمودید که "مراقب باشید آتش‌بیار معرکه نشوید"(!)، بر تعجب ما افزوده شد. اما به‌هرحال چون تصور ما این بود که حضرت‌عالی سرباز و یار حضرت امام(ره) هستید، بر این نکات تمرکز نکردیم.

اصرار بیش‌ازحد بر پذیرش قطعنامه خلاف نظر امام خمینی(ره)

آنچه برای ما غم‌انگیزتر بود اصرار بیش‌ازحد شما ــ علی‌رغم نظر حضرت امام خمینی(ره) ــ بر پذیرش قطعنامه بود. آن زمان که فشارهای بین‌المللی و لیبرال‌ها و ضدانقلاب و منافقین و آقای منتظری و بیت ایشان بر حضرت امام(ره) و ملت ایران برای القا و تحمیل قطعنامه به جمهوری اسلامی بود و راهبرد حضرت امام(ره) و ملت ایران و رزمندگان «جنگ جنگ تا پیروزی» بود، شما به‌دنبال پذیرش قطعنامه بودید. این‌که چنین تحلیل و نظری داشتید، شاید چندان مهم به نظر نرسد، ولی مسئله پراهمیت این است که برای تحقق نظرتان در فرماندهان ایجاد تردید کردید. «خط تردید» بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک شما بود که برای به راه انداختن آن تلاش کردید و هم‌عرض دیدگاه امام(ره) این خط را بر ملت ایران تحمیل کردید، نام آن را نیز عقلانیت گذاشتید و به فرماندهان و رزمندگان سپاه گفتید همه موافق قبول قطعنامه هستند؛ الّا شما و اگر شما کوتاه بیایید حضرت امام(ره) هم قبول می‌کنند.

تئوریزه‌کردن «خط تردید» و تندرو خواندن مخالفینِ آن

آقای هاشمی
تئوریزه کردن «خط تردید» و عقلانی جلوه دادنش و تندرو خواندن مخالفینِ آن، بزرگ‌ترین خطای شما بود و متأسفانه نه‌تنها هیچ‌گاه در خود تردید نکرده بلکه همواره مخالفین را مذمت نمودید. ولی ای‌کاش این «خط تردید» را لحظه‌ای نسبت به افکار خود تقویت می‌کردید تا شاید ... .

البته خوب می‌دانید که امام و ملت ایران و بچه‌های حزب‌اللهی هیچ‌گاه جنگ‌طلب نبوده و نیستند؛ بلکه بر عزت ملی و غیرت ملی تأکید داشته و دارند؛ هیچ‌گاه به وعده‌های نظام سلطه اعتماد نداشته و ندارند و بزرگ‌ترین مصداق و دلیل آن هم همین قطعنامه 598 بود. دشمنان چقدر به وعده‌های خود عمل کردند؟ آیا متجاوز (صدام) محاکمه شد؟ بر مردم عادی کوچه و بازار هم معلوم بود که ماشین جنگی صدام با کارگردانی و حمایت و پشتیبانی قدرت‌های جهانی کوک شده و محاکمه صدام یعنی محاکمه خودشان و آنها هرگز زیر بار چنین موضوعی نخواهند رفت، بگذریم ... .

حمایت از مرام اقتصادی موسوی و چرخش 180درجه‌ای به‌سمت تعدیل اقتصادی و تشدید فشار معیشتی به مردم

جناب هاشمی

حضرت‌عالی در دوران ریاست‌جمهوری خویش با در پیش گرفتن سیاستِ تعدیل اقتصادی از مرام اقتصادی دولت آقای میرحسین موسوی ــ که می‌دانیم مورد حمایت شدید جنابعالی بود ــ یعنی اقتصاد بسته و دولتی به‌سمت اقتصاد باز و آزاد، طی یک چرخش 180درجه‌ای در خط‌مشی، تغییر رویکردی آشکار دادید؛ به‌گونه‌ای که در خطبه‌های نماز جمعه که تا دیروز بر عدالت اجتماعی تأکید داشتید ازآن‌پس مردم را به مانور رفاه و مصرف‌گرایی دعوت کردید و چه بسیار خیرخواهان و دوستان که شما را نصیحت کردند و گوش فرا ندادید.

سوگوارانه باید عرض کنم که در دوران دولت جنابعالی فرصت‌های زیادی از دست رفت. عده‌ای از بستگان و اعضای حزب دولت‌ساخته که شما را پدر معنوی خود می‌دانند و شما نیز خود را برادر معنوی آنها معرفی کردید آن‌چنان شما را احاطه کردند که صدای دیگری را یا نمی‌شنیدید و یا حسابی برای آن باز نمی‌کردید. فشار اقتصادی آن‌قدر بر مردم زیاد شد که حوادث و رخدادهای 13 آبان، مشهد، اسلام‌شهر و ... رخ داد ولی علت وقوع آنها را ریشه‌یابی نکردید. کسبه جزء، حتی فروشندگان تره‌بار هم قیمت‌ها را افزایش می‌دادند و علت را که جویا می‌شدید می‌گفتند "چون دلار گران شده پس ما هم گران می‌کنیم". این در شرایطی بود که عده‌ای از نزدیکان شما خیلی معمولی و با صراحت می‌گفتند که بستگان رئیس‌جمهور بایستی با بستگان رؤسای جمهور دنیا ارتباط و حشرونشر داشته باشند؛ و قطعاً برای اینکه کم نیاورند، روی آوردن به زندگی و مشرب اشرافی و گذراندن اوقات فراغت و تفریحات در اروپا و جزایر تفریحی و... امری طبیعی است. و یا اظهار می‌داشتند که در دنیا برای اجرای سیاست تعدیل اقتصادی دولت‌ها با معترضین برخورد می‌کنند و کشتن آنها هزینه‌ای است که برای تعدیل اقتصادی و اصلاحات اقتصادی غربی باید پرداخت تا کشور شکوفا شود!!

شکل‌گیری تهاجم فرهنگی، طبقه ممتاز و اشرافیت دولتی در دولت هاشمی

وای بر ما! این تذهبون؟

به‌راستی، زندگی ملت رهاشده از جنگ و مستضعفین کجا و زندگی مرفه بی‌دردان و دنیاطلبان کجا؟!

آن هنگام که هشدارها و فریادهای رسا و بلند رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) نسبت به مسائلی همچون تهاجم فرهنگی، مذمت شکل‌گیری طبقه ممتاز، اشرافیت دولتی و امثالهم به گوش می‌رسید نیز واکنش مناسب از شما ندیدیم و فی‌المثل اگر به وزیری از مشکلات اقتصادی و گرانی انتقاد می‌شد می‌گفت "تو هم سوسیالیست شده‌ای؟!" (کما اینکه اخیراً هم این جمله از وزیری دیگر شنیده شده است).

در دوران شما فکر و فعالیت اقتصادی غلط آن‌چنان حاکم شد که در شهرداری هر کاری امکان‌پذیر شد؛ البته به‌قول معروف «قیمت آن متفاوت بود.» دستگاه اطلاعاتی نیز که باید چشم نظام و دیده‌بان آن برای رصد کجی‌ها باشد وارد عرصه‌های اقتصادی فاسد شد و علی‌رغم نظر رهبر معظم انقلاب به کارش ادامه داد و شما حمایت می‌کردید.

آقای هاشمی، ما دیدیم که خط نفوذ دشمنان قسم‌خورده ملت ایران وارد حریم خصوصی و خانوادگی مدیران کشور شده و در حال آلوده‌سازی فرزندان آنها است؛ اما دریغا که هشدارها فایده‌ای نکرد.

سپردن مسئولیت مرکز تحقیقات استراتژیک به کسی که ولایت فقیه را قبول نداشت

جناب آقای هاشمی!

برای ما این نکته نیز بسیار تعجب‌برانگیز بود که مسئولیت مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری را به کسی واگذار کردید که ولایت فقیه را قبول نداشت و جالب آنکه آنجا کانون فعالیت گروه‌ها و احزابی شد که نه‌تنها به‌دنبال ترویج لیبرالیسم در فضای جامعه بودند، بلکه حتی علیه شما و دولت شما رسماً فعالیت می‌کردند و علیه ارزش‌های انقلاب مطلب می‌نوشتند و شما می‌دانستید و به این مسئله تن دادید؛ چرا؟

توهم ریاست‌جمهوری مادام العمر!!

توجه داشتید که قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 76 اطرافیان شما تلاش زیادی کردند که محدودیت زمانی قانون اساسی را برای ریاست جمهوری نادیده بگیرند تا جایی که اگر امکانش باشد ریاست جمهوری شما را مادام العمر کنند، به‌راستی واکنش شما در خصوص این‌گونه عملکردها چه بود؟

وقتی در رابطه با فساد و ریخت و پاشهای مدیریتی هشدار داده می‌شد می‌گفتید وقتی قطار توسعه اقتصادی و سازندگی حرکت می‌کند 5 تا 10درصد ریخت و پاش امری طبیعی است و این نگاهی وارداتی است نه مبنی بر اسلام ناب محمدی(ص) و توجه به محرومین و مستضعفین.

ناطق نوری را شما ناکام کردید! پاسخ مشارکتی‌ها به خیرخواهی شما!

جالب است در انتخابات دوم خرداد، در حالی که همه و از جمله شخص آقای ناطق انتظار داشتند از وی حمایت کنید، با کمال تعجب شما همسو با جریان موسوم به چپ ــ همانها که در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری بهشان بال و پر دادید ــ در نماز جمعه سناریوی تردید و احتمال تقلب را تقویت کردید. به این ترتیب جمله «بنویسید خاتمی می‌خوانند ناطق» آقای ناطق را که کاملاً به شما نزدیک بود با ناکامی مواجه کرد. در انتخابات 76 بود که خیلی‌ها میزان وفاداری شما به نزدیکترین دوستانتان ــ از جمله آقای ناطق ــ را فهمیدند و ای‌کاش آقای ناطق نیز همین حقیقت را درک می‌کرد!

آیا یادتان هست که چند صباح بعد، مشارکتی‌ها در انتخابات مجلس ششم از خجالت شما در آمدند و هدیه‌ای را که در دوم خرداد از شما دریافت کرده بودند در زمستان 78 به شما عودت دادند!!

و دیدید که کودتای نرم و سخت 18 تیرماه سال 1378 را رقم زدند و اگر نگوییم کارگردانی کردند ولی همراه و مؤید خوبی بودند تا اسباب به آتش کشاندن میراث امام و شهدا و ملت ایران را فراهم آورند که خدا نخواست.

ــ شما دیدید که آنها تمامی شخصیت شما را به استهزا گرفتند.
ــ شما دیدید که آنها میراث امام را به آتش کشیدند.
ــ شما دیدید که بیشترین دشمنی آنها با شما بود.
ــ شما دیدید که آنها دنبال حکومت سکولار هستند.
ــ شما دیدید که آنها خط امام را تحریف می‌کنند.
ــ شما دیدید که آنها تحت تأثیر خط نفوذ، هضم در نظام ظالمانه جهان را پذیرا هستند.
ــ شما دیدید خط افراط و رادیکال را آنها دنبال می‌کنند.
ــ شما دید که آنها جهاد، گذشت و ایثار بسیجیان را به خشونت‌طلبی معنا کردند.

اما در مقابل چه کردید؟

آنچه شرط بلاغ بود به شما گفته بودیم؛ اما دریغ از گوش شنوا

و ما علی‌رغم بی‌مهری‌ها و کم‌لطفی‌ها به‌خاطر امام و شهدا و انقلاب حاضر شدیم با شما کار کنیم، به‌عنوان محور وحدت از شما دعوت کنیم و شما به‌بهانه فراجناحی بودن امتناع ورزیدید. حتی قبل از انتخابات خبرگان رهبری خدمت شما رسیدیم و عرض شد که در شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به‌تبعیت از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اسامی نامزدهای سراسر کشور را در یک جلسه به جمع‌بندی رسیدند ولی در مورد حضرت‌عالی در دو جلسه بحث و بررسی با اختلاف یک رأی حضرت‌عالی رأی آوردید (که موجب شد خانم وحید دستجردی به اعتراض بر قرار گرفتن نام شما در فهرست از جمعیت بروند).

آنچه دوستان و اعضای شورای مرکزی از سوز دل و خیرخواهی و حضوری در جلسه در اعتراض و انتقاد به شما مطرح کردند عبارت بود از:

1) اجرای مشی اقتصادی و سیاست تعدیل که منجر به حمایت از سرمایه‌داران بی‌درد و نادیده انگاشتن توده مردم و مستضعفین می‌شود.

2) برخی اطرافیان شما (حزب دولت‌ساخته کارگزاران) در مسائل اقتصادی علاوه بر بند 1، حساسیتی نسبت به فساد اقتصادی و مالی ندارند.

3) بستگان شما علاوه بر بند 1 و 2 سلوکشان شکل دادن به یک طبقه ممتازه و ویژه‌خواری را تداعی می‌کند.

4) در بخش فرهنگی در دوران دولت شما مشکلات جدی ظهور و بروز کرد.

5) در مسائل خارجی سیاست تنش‌زدایی یعنی وادادگی را اتخاذ کردید؛ گویا ایران کاری کرده که حالا بیاید رفع تنش کند!

و مهمتر اینکه دیدگاه شما با دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری زاویه دارد و این موجب گسست فکری در نظام می‌شود.

پس از بیان محورهای انتقاد به مشی مدیریتی دولت کارگزاران، جنابعالی در مقام پاسخ‌گویی همه موارد را نفی کردید و بیان داشتید که تعداد دانشجویان، مدارس و... زیاد شده و ثانیاً ابزارهای فرهنگی در اختیار رهبری است نه دولت که شگفتی زیادی برای دوستان ایجاد کرد که فی‌‌المجلس واکنش نشان دادند.

جناب آقای هاشمی

ملاحظه می‌فرمایید که بچه‌های حزب‌الله از روی تعهد و وظیفه آنچه شرط بلاغ بود انجام دادند و صادقانه بارها و بارها مشکلات و انتقادات را برای شما بیان کردند اما دریغ از گوش شنوا.

حاضر نشدید به وحدت حزب‌الله کمک کنید! و با مخالفین ائتلاف کردید؟!

پس از کودتای نرم و غائله 18 تیر 78 که همه نیروهای حزب‌الله را نگران کرد، گروه‌های سیاسی اصول‌گرا گرد هم جمع شدند تا چاره‌اندیشی کنند. آنها وفاق بین همه وفاداران به نظام را ضروری دانستند و جهت شکل‌گیری این وفاق محوریت شما را جمع‌بندی کردند و همگی خدمت رسیدند و تحلیل خود را ارائه دادند و از شما برای محوریت وفاق همه نیروهای معتقد به نظام دعوت کردند، اما شما علی‌رغم قبول تهدیدها و چالش‌ها و ضرورت وفاق و وحدت فرمودید "دوم خردادی‌ها در قدرت هستند و شما در ضعف هستید و من هم فراجناحی هستم" و تحقیرآمیز گفتید "دلم برای شما می‌سوزد" و حاضر نشدید به وحدت حزب‌الله کمک کنید! و ما چه می‌دانستیم که بنا دارید با مخالفین خود ائتلاف کنید؟! هرچند اگر در انتخابات دوم خرداد دقت می‌شد معلوم بود که طراحان کارگزار و آقایان مرعشی و کرباسچی از فعالان صحنه هستند. آنان اولین کسانی هستند که اتهام ناجوانمردانه تقلب را به جمهوری اسلامی زدند و صریحاً تبلیغ کردند که پای صندوق‌های رأی مردم می‌نویسند خاتمی ولی خوانده می‌شود ناطق؛ شما می‌دانستید و توی دهان آنها نزدید و بلکه آن‌را فرصتی تلقی کردید تا نامزد موردنظر حزب‌الله رأی نیاورد.

ماجرای قدرت‌طلبی‌ها تمام نشد

القصه؛

ماجرای قدرت‌طلبی تمام نشد و روزبه‌روز به‌شکلی دیگر ادامه یافت. مردم فهمیدند هاشمی دهه 70 با هاشمی دهه 60 و هاشمی دهه 80 با هاشمی دهه 70 تفاوت دارد.

مردم دیدند همان تیم اقتصادی که در دولت میرحسین موسوی دنبال اقتصاد بسته و دولتی بود، در دولت هاشمی با شعار اقتصاد آزاد و اقتصاد باز به میدان آمده و در دولت آقای خاتمی هم فعال مایشاء است، چنانچه در دولت احمدی‌نژاد و الآن هم در دولت روحانی همان فکر میدان‌داری می‌کند؛ البته ممکن است بعضی عوض شده باشند ولی فکر همان فکر است. این فکر و اندیشه اقتصاد لیبرال ــ آن هم ناقص و با اشکال مختلف عاریه‌ای و وارداتی با الگوهای صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی ــ است که بیش از 30 سال است که تلاش می‌کند تا خودش را بر کشور تحمیل کند و فرصت نداده تا اقتصاد ملی و اسلامی وارد صحنه شود.

دائماً می‌گفتید "می‌آیم، نمی‌آیم"! آمدید و شکست خوردید

جناب آقای هاشمی

چه‌کسی باید پیشتاز تحقق اسلام ناب محمدی‌(ص) و اندیشه ناب امام خمینی‌(ره) در حوزه اقتصاد می‌شد؟ شما کدام جبهه را تقویت کردید؟!

به‌هرحال یک سال قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 84 اعضای شورای مرکزی جمعیت ایثارگران خدمت شما آمدیم ــ بااینکه به وفاق کمک نکردید و علی‌رغم آنکه با مخالفین و منتقدین خود ائتلاف کرده بودید و با همه ناملایماتی که از سوی شما مشاهده شد ــ و عرض کردیم شما نیروهای نسل اول انقلاب هستید، اوضاع کشور خوب نیست و یاران امام بایستی برای نسل آینده کمک کنند تا کادر سازی شود، لازم است جوانان و تازه‌نفس‌ترها به میدان بیایند، گردش نخبگان صورت گیرد، چرخش قدرت شود، به جوانان بها داده شود و دیگر حضور نسل اولی‌های مانند شما در عرصه انتخابات به‌مصلحت نیست. هرآن‌چه را تحلیل کردیم قبول کردید و تشویق نمودید و گفتید که بنا دارید در انتخابات وارد نشوید ولی تا آستانه انتخابات هرروز مطلبی مطرح کردید و دائماً می‌گفتید "می‌آیم، نمی‌آیم"! و در آخر با اینکه متوجه شدید مقام معظم رهبری مصلحت شما را در آمدن به عرصه انتخابات ندیدند ولی تصمیم گرفتید که وارد رقابت شوید. بار دیگر و در آستانه انتخابات سال 84 ریاست جمهوری خدمت رسیدیم و شما را یادآور ملاقات یک سال قبل کردیم و فرمودید "همه آن حرف‌ها را که گفتید یادم هست و قبول دارم ولی اگر اصول‌گرایان وحدت کنند، نمی‌آیم". گفتیم "کمک کنید تا وحدت شود؛ ما طی توافقاتی که داشته‌ایم قرار است هرکس در سنجش افکار عمومی بالاتر باشد از وی حمایت کنیم" و شما گفتید "اگر روی آقای ولایتی تفاهم کنید من حمایت می‌کنم و نمی‌آیم". عرض کردیم "بنای ما این است که هرکس در سنجش بالاتر باشد و الآن آقای قالیباف بالاتر است" و گفتید "ایشان سرهنگ است و اهل پادگان" و حاضر نشدید کمک کنید. ما عرض کردیم "در بهترین حالت اگر شما بیایید انتخابات دومرحله‌ای می‌شود و نفس دومرحله‌ای شدن یک افت برای شما است و مصلحت شما نیست"، قبول کردید؛ ولی فرمودید "دوستان ما سنجش کرده‌اند همین الآن که من تصمیم نگرفته‌ام برای آمدن، 57 درصد رأی دارم". عرض کردیم "ما از این سنجش خبر داریم، نظرسازی است که اطرافیان شما انجام داده‌اند و علمی نیست و ساختگی است" و با این مذاکره جدا شدیم و شما تحت تأثیر جریانات مشکوک و لیبرال‌ها وارد صحنه شدید و با دست خودتان زمینه رأی‌آوری آقای احمدی‌نژاد را فراهم کردید.

حمایت ضدانقلاب و مارکسیست‌ها و لیبرال‌ها و امثالهم در مرحله دوم انتخابات 84

جناب آقای هاشمی

چه بگوییم از ستاد تبلیغات انتخابات شما و کارناوال‌هایی که راه انداختند و برچسب‌های 2005 که تولید کردند! به‌راستی چه‌کسانی برای شما تبلیغ می‌کردند و چه می‌توان گفت از آن فیلم تبلیغاتی و به‌اصطلاح دیدار صمیمی با جوانان و...؟

و چه بگوییم از مرحله دوم انتخابات که همه ضدانقلاب و مارکسیست‌ها و لیبرال‌ها و امثالهم از شما حمایت کردند و دوقطبی احمدی‌نژاد و هاشمی رقم خورد که طبعاً نتیجه کار برای هر انسان منصفی معلوم بود؟

کار شما برای رأی‌آوری به کجا رسیده بود؟!!

در همان زمان مطلع شدیم که اتاق‌های فکر و کمیته پشت‌صحنه به ستادهای شما خط داده‌اند؛ "ساعت 12 امشب اگر اسم آقای هاشمی از صندوق درنیامد بریزید جلوی وزارت کشور و در خیابان‌ها و اعلان کنید تقلب شده". خوشبختانه این خبر زودهنگام لو رفت و به حضرت‌عالی منعکس شد و شما هم به برادرتان منعکس کردید و این فتنه تااندازه‌ای کور شد. چون معترضین سازماندهی شده کمتر از هزار نفر آمدند و شعار تقلب سردادند و فتنه خنثی شد؛ ولی متأسفانه همان جریان نفوذ موفق شد، این سناریو را بعدها به نتیجه رساند.

جالب‌تر آنکه فرزند عزیزتان و البته به‌قول شما مظلوم(!) آقای مهدی هاشمی، قبل از انتخابات 84، در تاریخ دوم ژوئن 2005 در مصاحبه با روزنامه آمریکایی «یو.اس.ای تودی» جملاتی بر زبان راند که شرم بر چهره انسان از بازگو کردن آن می‌نشیند، اما برای بازخوانی تاریخ باید بگویم که او در این مصاحبه گفت: «پدرم در صورت انتخاب مجدد به‌عنوان رئیس جمهوری، قانون اساسی را به‌منظور کاهش قدرت رهبری و تبدیل آن به مقامی تشریفاتی نظیر «ملکه انگلیس» تغییر خواهد داد».

البته همین آقازاده عزیزتان همان زمان بارها برای ما پیغام فرستاد "اگر پدرم رئیس‌جمهور شود حاضریم 4 یا 5 وزارت‌خانه را به شما بدهیم" و بعد هم تهدید کرد "اگر برای ژنرال ما مشکل پیش آید ژنرال شما را می‌زنیم".

وای بر ما، کار شما برای رأی‌آوری به کجا رسیده بود؛ از گریه با جوانان تا حمایت ضدانقلاب؛ از تطمیع توسط فرزندتان تا تهدید توسط ایشان.

پس باید پرسید «فاین تذهبون»؟!

کینه حزب‌الله را به دل گرفتید

آقای هاشمی

چه شده که چنین شتابان مسیر افول را انتخاب کرده‌اید؟! ما را کاملاً از خود مأیوس کرده‌اید. حزب‌الله نهایت حسن نیت خود را نسبت به شما نشان داد ولی شما حاضر نشدید کمی توجه و تأمل‌کنید. کینه حزب‌الله به دل گرفتید و همه را با احمدی‌نژاد یکی فرض کردید که حتماً اشتباه کردید! شما هیچ می‌دانید بسیاری از بزرگان که از حضرت‌عالی حمایت می‌کنند نه به این دلیل است که در شما اشکال نمی‌بینند بلکه برای بازدارندگی از شکل‌گیری منتظری دیگری هستند، متأسفانه شما هیچ متوجه این معنا نیستید.

خط 3 که در دهه 60 مخالف شما بود با تمام قامت به‌همراه کارگزاران و فرزندان شما به صحنه آمدند تا به‌بهانه حمایت از شما از دولت وقت انتقام بگیرند و خودشان را برای انتخابات سال 88 آماده کردند و خدا می‌داند که چه تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی شد، چه پول‌ها که خرج شد، چه ارتباطاتی که برقرار شد و چه کارشناسان داخلی و خارجی‌ای که به کار گرفته شدند تا در 88 احمدی‌نژاد رأی نیاورد. کلید فتنه با اسم رمز تقلب مدت‌ها قبل از انتخابات سال 88 زده شد که دلیل آشکارش راه انداختن کمیته صیانت از آرا‌ بود.

دردمندانه عرض می‌کنیم که در همه صحنه‌های آشکار و پنهان فتنه ــ از اتاق‌های فکر پشت‌صحنه گرفته تا تظاهرات آشکار جریان فتنه ــ همه و همه جای پای بستگان و نزدیکان آقای هاشمی به چشم می‌خورد.

بر اساس چه اطلاعاتی دود آتش فتنه‌گران را دیده و پیش‌بینی کردید؟

قبل از شروع فتنه 88 که به‌قول خودتان در آخرین نماز جمعه، اسم بحران روی آن قرار دادید، در نامه بدون سلامی که با رضایت و موافقت جنابعالی رسانه‌ای شد، خطاب به ولی فقیه اعلام کردید که اگر به پیشنهادهای شما توجه نشود، آتش و دود آن بعد از انتخابات، جامعه را فرا‌ خواهد گرفت و چطور همان شد که شما گفتید، حال آنکه هیچ‌گاه حاضر نشده‌اید به سؤال افکار عمومی جواب دهید: بر اساس چه اطلاعاتی، دود آتش فتنه‌گران را دیده و پیش‌بینی کرده‌اید؟ و همچنین گفتید: «بااین‌همه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریان‌ها این وضع را بیش از این برنمی‌تابند و آتش‌فشان‌هایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدان‌ها، خیابان‌ها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم.» و البته راست هم می‌گفتید چرا که فرزندانتان میدان‌دار این صحنه بودند! و در آخر نامه با بیت شعری کنایه‌آلود گفتید:
سر چشمه شاید گرفتن به بیل چو پر شد نشاید گرفتن به پیل

و حال آنکه شما از همه اینها مطلع بودید و به‌جای برخورد با این عناصر فتنه‌گر که داشتند کشور را به آتش فتنه خود می‌سوزاندند و به‌سمتی می‌بردند تا سوریه‌ای دیگر در ایران عزیز ما رقم بزنند و به‌جای تلاش برای فرونشاندن آتش فتنه قدرت‌طلبان که معلوم بود ایادی استکبارند، عکس العمل شما آن نامه بدون سلام شد که حاوی تهدیدات متعدد به رهبری و مجموعه نظام بود.

فیلم فائزه هاشمی را دیدید، اتفاقی نیفتاد!

فی‌المثل وقتی به شما گفته شد دخترتان فائزه خانم در تظاهرات بوده و چنین و چنان شعارهایی داده، گفتید "فیلمش را بدهید" و وقتی فیلم را هم دیدید، نه‌تنها اتفاقی نیفتاد بلکه به‌عکس حضور آنها در فتنه بیشتر شد و ما هیچ‌گاه از جنابعالی درباره برائت از حضور و مدیریت تظاهرات توسط فرزندانتان، ندیده و نشنیدیم.

نسبت نادرست دادن به فرماندهان سپاه و آیت‌الله ری‌شهری و شراکت در فتنه 88 با موسوی

کار به جایی رسید که شما برای اثبات ادعای تقلب، استشهاد غلط به فرماندهان سپاه دادید و نقل غلط از آیت‌الله ری‌شهری کردید. آقای هاشمی! روح امام و شهدا را عذاب دادید وقتی در جلسه 4نفره با حضور میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی گفتید کف نظر آقای میرحسین ابطال انتخابات است. با این اقدامات و موضع‌گیری‌هایتان فرصت رجزخوانی و تجرّی برای نظام سلطه و سفیران آن، منافقین و ضدانقلاب را فراهم آوردید و حاضر نشدید به دهان میرحسین بزنید. البته نه شما و نه خاتمی و نه آقای سیدحسن به دهان میرحسین نزدید و در این ماجرا شریکید.

اعوجاج و شک و تردید را در نماز جمعه جبران نکردید

در روز 26 تیرماه سال 88 (که به‌قول خودتان نماز جمعه تاریخی بود) و به‌شهادت تاریخ و اسناد که مورد حمایت جریان ضدانقلاب، معاندین خارجی، سکولارها، ملی‌مذهبی‌ها و منافقین بود، به‌عنوان یگانه رهبر جریان فتنه، همان خواسته‌های خود در نامه بدون سلام را از تریبون مقدس نماز جمعه تکرار کردید و قطعاً می‌دانید اکثریت کسانی که در آن نماز جمعه حامی شما بودند، هیچ قرابتی با مقدسات شرعی و نماز نداشتند تا جایی که به آن شکل در صف نماز جماعت حاضر شدند و به‌امامت شما اقتدا کردند.

به‌راستی آقای هاشمیِ یار و یاور امام و رهبری، حالا یارو یاور چه جریانی شده بود؟ چرا دشمنان قسم‌خورده ملت ایران به او دل‌خوش کرده بودند؟ چرا ضدانقلاب به او استشهاد و استناد می‌کردند؟!

آه از این‌همه اعوجاج و شک و تردید! آه از این‌همه شاد کردن دل دشمن! آه از این‌همه تغییر در کسی که خود را یار امام و دوست، همراه، همسنگر دیروز، امروز و فردای رهبری می‌داند!

قربان دل رهبر عزیز و خانواده شهدا و ملت مظلوم ایران که حالا شاهد یک‌دندگی‌ها و غرور اصحاب و یاران بنیان‌گذار انقلاب بودند. از میرحسین و کروبی و خاتمی بگذریم، جناب هاشمی، شما چرا چنین کردید؟!

قوه قضاییه را تحت فشار قرار دادید که مهدی هاشمی را تبرئه کند

اگر روزی فشارها برملا شود چه برای شما می‌ماند؟!

همکاری شما در بازگرداندن مهدی فراری، برای محاکمه وی، بسیار اقدام مناسبی بود، اما مع‌الاسف پس‌ازآن خطای دیگری که از شما سر زد آن بود که قوه قضاییه را با لطایف‌الحیل تحت‌فشار قرار دادید تا مجرم را تبرئه کند؛ داستان فشارها به قوه قضاییه و تلاش برای تبرئه مهدی و...اگر روزی برملا شود چه برای شما می‌ماند؟!

ماجرای نامزدی مجدد و انتخابات 92 نیز یک داستان مفصل و درس‌آموز است. هم انتخابات گذشت و هم مهدی محکوم شد که درس‌ها و عبرت‌هایش برای تاریخ و آیندگان به‌جای می‌ماند، ولی آنچه باعث شد این رنج‌نامه را بنویسم داستان تحریف تاریخ و مواضع حضرت امام خمینی(ره) و واقعیت‌های انقلاب بود. بسیار برایم رنج‌آور است که اصحاب امام، یاران انقلاب و مجاهدان دیروز را در حال ریزش ببینم. خدا می‌داند خوشحال نیستم که هیچ، غم و اندوه دارم که برای چه؟ چرا هاشمی حاضر است با دست خود عزت و افتخارات را پایمال کند؟ من نمی‌گویم شما قصد خیانت دارید ولی دردمندانه عرض می‌کنم نتیجه و آثار مواضع و اقدامات شما منجر به خیانت به انقلاب و ملت ایران می‌شود. چرا باید شما مطلبی را بیان کنید که خوراک و استناد رسانه بیگانه و دشمنان اسلام شود؟

سرنوشت مشترک هاشمی و منتظری
وقتی به‌یاد آقای منتظری می‌افتم سرنوشت مشترکی در ذهنم تداعی می‌کند. هنگامی که این جمله حضرت امام خطاب به آقای منتظری را در نامه 68.01.06 مرور می‌کنم که فرمودند «تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام» مرور می‌کنم، به این یقین می‌رسم که خداوند حکیم پاسخ رفتار غیرصادقانه و ناخالصانه را در دنیا و آخرت می‌دهد.

جناب هاشمی

متأسفانه واقعیت امر این است که شما از جایگاه یک انسان زیرک و سیاسی که مقابل دشمنان می‌ایستاد، تا جایگاه فردی که رهبری یک گروه سیاسی قدرت‌طلب را به‌دست گرفته، افول کرده‌اید. این کار مشاوره‌های غلط و اتاق‌های فکر ادراک‌ساز نفوذی است تا چنین شخصیت بزرگی را جلوی انقلاب و نظام قرار دهند؛ البته زمینه‌ها مهم است و آن زمینه‌ها این فرصت‌ها را به وجود می‌آورد.

مواضع افراطی سال‌های اخیر

جناب هاشمی

چگونه بگوییم در مسیر عدل و قسط قرار دارید؟ چگونه بگوییم دم‌زدن شما از عدالت و قسط واقعی است؟ چگونه بگوییم در تلاش برای بسترسازی ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) هستید در صورتی‌که جرم برخی از فرزندانتان با این‌همه پرونده اثبات شده و حکم صادر شده، ولی باز از ایشان تمام‌قد دفاع می‌کنید و در مقابل فرزندانتان نظام مظلوم جمهوری اسلامی را محکوم می‌کنید؟! آیا این دست‌اندازی‌ها و جرم‌های فرزندان شما شایسته ملت مظلوم ایران است که این‌گونه حامی‌شان هستید؟

برای روشن شدن بیشتر شما و افکار عمومی مروری بر مواضع این سال‌های اخیرتان دارم:

خاطره نامه به امام درباره شیطان بزرگ آمریکا

1 ــ شما در فروردین ماه سال 91 و در گفت‌وگویی با فصلنامه مطالعات بین‌المللی می‌گویید: «من در سالهای آخر حیات امام(ره) نامه‌ای را خدمتشان نوشتم، تایپ هم نکردم، برای اینکه نمی‌خواستم کسی بخواند و خودم به امام دادم. در آن نامه هفت موضوع را با امام مطرح کردم و نوشتم که "شما بهتر است در زمان حیاتتان، این‌ها را حل کنید، در غیر این صورت ممکن است اینها به‌صورت معضلی سدّ راه آینده کشور شود. گردنه‌هایی است که اگر شما ما را عبور ندهید، بعد از شما عبور کردن مشکل خواهد بود..." یکی از این مسائل رابطه با آمریکا بود. نوشتم "بالاخره سبکی که الآن داریم که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم، قابل تداوم نیست. آمریکا قدرت برتر دنیا است. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم، چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟ معنای مذاکره هم این نیست که تسلیم آنها شویم. مذاکره می‌کنیم اگر مواضع ما را پذیرفتند و یا ما مواضع آنها را پذیرفتیم، تمام است"».

و جالب اینکه پس‌ازآنکه این اظهارات شما با واکنش نخبگان سیاسی و رسانه‌ها مواجه می‌شود، در توجیه ادعای خود گفتید: «اگر بحث‌هایم در مورد رابطه با آمریکا در آن نامه مورد ایراد بود، حتماً حضرت امام در همان زمان پاسخ من را می‌دادند».(!)

با توجه به قاعده «الاقرار العقلا علی أنفسهم جائز» می‌توان صحت ادعای شما در نگارش نامه را پذیرفت، اما اینکه شما سکوت امام را حمل بر رضایت ایشان کرده‌اید، سخت مبالغه‌آمیز و تحریف مکتب امام(ره) است. حتی اگر صحت ادعای شما مبنی بر عدم پاسخ امام را بپذیریم هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد که سکوت امام به‌معنای موافقت با دیدگاه شما باشد. چه آنکه امام در پیش و پس از انقلاب در بسیاری از مسائل چالشی مطرح بین انقلابیون، همچون کتاب شهید جاوید و دکتر شریعتی، سکوت پیشه کردند و این را نمی‌توان به‌حساب موافقت ایشان با دیدگاه‌های انحرافی گذارد و مهمتر اینکه سرتاسر مواضع حضرت امام(ره) در سال پایانی عمر و حتی در وصیت‌نامه سیاسی الهی ایشان و در نامه عزل آقای منتظری (68.01.06) و پیام نوروزی ایشان در (68.01.01) همه و همه نفی دیدگاه و نظر شماست.

سخنان دشمن‌شادکن درباره سوریه

2 ــ شهریورماه 1392 و در اوج تبلیغات مستکبران علیه مقاومت و سوریه که با هدف حمله به این کشور و اشغال آن انجام می‌گرفت، جنابعالی نیز به‌سهم خود پازل طراحی‌شده نظام سلطه را تکمیل کرده و در مراسم سالگرد آیت‌الله صالحی مازندرانی ادعا کردید: «مردم سوریه بیش از 100هزار کشته و 8میلیون آواره دادند در داخل و خارج، زندان‌ها پر از مردم، زندان‌ها جا ندارد، بعضی از ورزشگاه‌ها را گرفتند، آنها را پر کردند، شرایط بدی بر مردم حاکم است؛ مردم ازیک‌طرف از طرف خود حکومتشان بمباران شیمیایی می‌شوند و از طرف دیگری امروز منتظر بمب‌های آمریکا باید بمانند».

تنها پس از واکنش رسانه‌ها و سیاسیون انقلابی بود که شما عقب‌نشینی و اظهارات خود را تصحیح کردید، اما چگونه می‌توان تبعات آن سخنان دشمن‌شادکن و مستندساز برای دشمنان را از یاد برد؟

ادعای موافقت امام(ره) باحذف شعار مرگ بر آمریکا!!

3 ــ دیگر موضع شما که بسیار هم جنجال‌برانگیز شد، ادعای شما مبنی بر موافقت امام‌(ره) برای حذف شعار مرگ بر آمریکا بود؛ چنانچه در گفتگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات ادعا کردید: «موافق نبودیم که در مجامع عمومی مرگ کسی را شعار دهیم، مثلاً در اجتماعات ما «مرگ بر بنی‌صدر» شعار داغ مردم بود که در نماز جمعه خواهش کردم که نگویند. «مرگ بر بازرگان» بود که خواهش کردم، نگویند. «مرگ بر شوروی» بود که گفتم الآن با شوروی مشکل آن‌چنانی نداریم. درباره آمریکا هم گفته بودم. وی گفت یک اصل قرآنی وی را به این روحیه رسانده است، چراکه قرآن از زبان خداوند به مسلمانان صدر اسلام که به بت‌ها فحش می‌دادند، می‌گوید: حق ندارید به بت‌های آنها فحش بدهید. «ولاتسبّ الذین یدعون من دون الله» می‌فرماید بت‌ها را سبّ نکنید، چون آنها هم متقابلاً به خدا بد می‌گویند و باعث گمراهی بیشتر آنها می‌شوید».

پس‌ازآن نیز پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت‌عالی با بازنشر بخشی از خاطرات شما نوشت: «هاشمی با یادآوری حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و اینکه امام با حذف این شعار موافق بودند و واکنش‌های تند بعدی و جوسازی‌های به‌عمل‌آمده در این خصوص تأکید می‌کند: تمام مطلب همان بود که نوشته بودم. الآن هم دقیقاً یادم نیست که چه نوشتم. به‌هرحال موافق نبودیم که در مجامع عمومی مرگ کسی را شعار دهیم».

این در حالی بود که تا آخرین روز عمر پربرکت امام عظیم‌الشأن در همه مجامع عمومی و مخصوصاً در حضور ایشان در حسینیه جماران و نیز در نمازهای جمعه‌ای که به‌امامت خود حضرت‌عالی برگزار شد، شعار «مرگ بر آمریکا» سر داده می‌شد.

مگر از یاد برده‌ایم که حضرت امام در پیام قبول قطعنامه که در کمتر از یک سال تا پایان عمر پربرکتشان صادر شد، با اشاره به ادعاهای آل سعود برای توجیه کشتار حج‌گزاران، فرمودند: «دست‌نشاندگان آمریکا آتش زدن پرچم آمریکا را به‌حساب آتش زدن حرم، و شعار مرگ بر شوروی و آمریکا و اسرائیل را به‌حساب دشمنی با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته‌اند؛ و نیز مسئولین و نظامیان ما را با لباس اِحرام به‌عنوان رهبران توطئه معرفی کرده‌اند!».

و مگر می‌توان فراموش کرد که ایشان قاطعانه تأکید کرد: «از خدا می‌خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه‌تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم».

امام بزرگواری که تا آخرین لحظات حیات، دست از مجاهدت و مبارزه نکشید، چگونه ممکن است در میانه سال‌های دفاع مقدس موافق حذف شعار «مرگ بر آمریکا» شده باشد؟!

گویا برخی خواص که به «آلزایمر سیاسی» مبتلا شده‌اند، آرزوهای دوره استحاله خود را به نام امام(ره) سند می‌زنند!

بازدید : 491

[ پنجشنبه 10 دی 1394 ] [ 18:52 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رئیس جمهور : نهم دی روز دفاع ملت از قانون و ولایت فقیه بود.

رئیس جمهور تأکید کرد: ۹ دی، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، امروز پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع)، پیامبر اسلام را اسوه اخلاق و پاکدامنی خواند و افزود: حضرت محمد (ص) درس وحدت، اتحاد و برادری را برای جهان به ارمغان آورد.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیروی ازنبی مکرم اسلام هستیم، گفت: با وحدت ملت و هدایت رهبر بزرگمان در برابر قدرتهای جهان به پیروزی رسیدیم و راه این پیروزی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، این انتخابات‌ها را آزمون عظمت جهانی کشور دانست و افزود: همه باید به فکر پیروزی نظام اسلامی و کشور در این انتخابات باشیم.

روحانی به حماسه ایرانیان در ۹ دی سال ۸۸ نیز اشاره و تاکید کرد: ۹ دی، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود.

رییس جمهور گفت: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه برنامه ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب تامین شده است و شکر این نعمت با وحدت بیشتر و کمک به دنیای اسلام برای نجات کشورها از تروریسم و دخالت بیگانگان میسر خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه دشمنان، جهان اسلام را به جان یکدیگر انداخته اند، گفت: اگر کشورهای بزرگ اسلامی در کنار یکدیگر به فکر مسائل عامه مسلمین بودند، به راحتی مشکلات منطقه حل و فصل می شد.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای اسلامی به جای تعامل فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر، با قدرتهای بیرون منطقه تعامل می کنند، افزود: جای تاسف است که کشوری از پیروزی یک ملت در عرصه سیاسی ناراحت باشد و سرمایه سیاسی جهان اسلام را به ثمن بخس در اختیار قدرتهای بیگانه قرار دهد.

رییس جمهور اضافه کرد: کشوری که بیشترین نقش را در کاهش قیمت نفت داشت، اکنون بودجه سال آینده خود را با کسری صد میلیارد دلاری بسته که این نشان می دهد، کسی که چاه برای دیگران می کَند اول خود در آن خواهد افتاد.

در پایان این مراسم جمعی از میهمانان شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، از نزدیک با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.بازدید : 474

[ سه شنبه 8 دی 1394 ] [ 16:17 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

سالروز حماسه 9 ديماه ، روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت ، گرامی باد.

AWT IMAGE

سالروز حماسه 9 ديماه ، روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت ، گرامی باد.

"مردم عزيز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنيا را خيره کرد."

مقام معظم رهبری

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورايی مردم حماسه ساز و ولايتمدار ايران اسلامی در راهپيمايی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگری در افتخارات مرد و زن ايرانی به حساب می آيد . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصيرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ايستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دين آنها بايستد در برابرتمام دنيای آنها خواهند ايستاد. روز نهم دی ماه در تاريخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصيرت» تبديل به يوم الله و ماندگار گرديد. در اين روز ماندگار و تاريخی ملت هميشه در صحنه ايران اسلامی، حماسه ای ديگر آفريد و دشمنان خدا و دينش را مأيوس و نااميد ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آيت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.

اين روز می توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شيطان است. روز خروش ملت ايران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و يا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسينی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ايران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بيعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمينی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در اين روز، تير خلاص را به سران فتنه شليک و پشت پيکر نامبارک فتنه را به خاک ماليدند.
در روز نهم دی ماه 1388، مشروعيت سياسی نظام اسلامی ايران بار ديگر با حضور خودجوش ده ها ميليونی مردم در تهران و تمامی شهرهای ديگر کشور به جهانيان اعلام گرديد.
روز نهم دی، روزی است که مردم ايران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فريب حيله ها و نيرنگ های آنان را نمی خورند. روز نهم دی روزی است که مردم ايران نشان دادند که با بصيرتند و در ميان گرد و غباری که فتنه گران به پا کرده اند هرگز، نه راه را گم می کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولايت فقيه است، بر می دارند و در نهايت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ايران نشان دادند که اين جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملکت تان آسيب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پايبند هستند. نهم دی ماه يک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصيتی نظام اسلامی بود.

9 دی، عرق شرم امت را در طول تاريخ به خاطر بی بصيرتی در ماجرای سقيفه پاک کرد.

9 دی، درد کوته بينی حکميت را تا حدودی التيام داد و بر آن مرهمی شد.

9 دی، سوزش خيانت جمل و نهروان را کمی خنک کرد و از تکرار غربت 25 ساله جلوگيری کرد.

9 دی، فرق کوفه و تهران، عراق و ايران را نشان داد و آب رفته را به جوی بازگرداند.

9 دی، ايران، بدون خواست سفير حسين، بيعت مجدد کرد و بر سر بيعتش ماند.

9 دی، ندای هل من ناصر بلند نشد ولی فرياد لبيک يا حسين تا آسمان به گوش همه رسيد.

9 دی، شش ماهه، سه ساله، جوان، پير، زن، مرد، ويلچری، شيميايی و ... داشت.

9 دی، نه دی زمستان بود ولی درخت انقلاب در آن سرمای زمستان گل داده بود.

9 دی، در ايران بود ولی پايه های کاخ سفيد در مکان و کاخ سبز معاويه در زمان را لرزاند.

9 دی، قيام مختار نبود، ولی اگر مختار هم زنده بود در مقابل آن کرنش می کرد.

9 دی، مانور اعلام آمادگی ياران آخر الزمان مهدی (عج) بود.

9 دی، شروع حرکت و يک فرهنگ بود يعنی «عزت خواهي»

9 دی، يک روز بود ولی خيرٌ مِن الفِ شَهر بود.

9 دی، مبيّن کوثر و ابتر بود که گفتند خامنه ای کوثر است، دشمن او ابتر است.

9 دی، عاشورا بود و ايران کربلا.

9 دی، ثمره ی خون شهيد آيت ها، مطهری ها، بهشتی ها، باکری ها، همت ها و ... بود.

9 دی، تاريخ نبود، بلکه خود تاريخ ساز بود.

9 دی، روز بخشش فريب خوردگان و روز غضب بر فتنه گران توسط امت بود.

9 دی، آموخت که نيازی نيست هميشه وليّ در بين باشد بلکه کافی است وليّ در دل باشد.

9 دی، غدير خم بود در کوير قم و سراسر ايران.

9 دی، نور بصيرت الهی بود در دلهای امت.

هرچه خواستم بگويم که 9 دی چيست، زبان الکن بود و قلم قاصر. فقط می توانم که بگويم 9 دی، 9 دی بود و بس.بازدید : 459

[ دوشنبه 7 دی 1394 ] [ 14:27 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

تیم مداکره کننده هسته ای خسته نباشید ؟ هزینه گفتگو با 1+5 را چه کسانی میدهند؟

روایت اسماعیلی از جزئیات نشست کمیسیون سیاست خارجی مجلس

عراقچی: برای توقف اجرای برجام منتظر نظر کمیسیون نظارت هستیم/ آمریکایی‌ها معتقدند مصوبه کنگره برجام را نقض نکرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معاون وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد که برای توقف اجرای برجام منتظر اعلام نظر کمیته نظارت شورای عالی امنیت ملی در این باره هستیم.

خبرگزاری فارس: عراقچی: برای توقف اجرای برجام منتظر نظر کمیسیون نظارت هستیم/ آمریکایی‌ها معتقدند مصوبه کنگره برجام را نقض نکرده است

محمد اسماعیلی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع مصوبه اخیر کنگره آمریکا در مورد صدور روادید برای کسانی که به ایران سفر کنند و موضوع اجرای برجام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: دراین جلسه که با حضور سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه برگزار شد نحوه اجرای برجام و اقداماتی که ایران در این زمینه انجام داده بررسی شد و اعضا نظر خود را در مورد اینکه مصوبه اخیر کنگره آمریکا ناقض برجام است یا نه و اینکه ایران باید برجام را متوقف کند یا خیر مطرح کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: نظر کلی اعضای کمیسیون بر این بود که مصوبه اخیر کنگره آمریکا برجام را نقض کرده و ایران باید اجرای برجام را متوقف کند.

اسماعیلی اضافه کرد: نظر معاون وزیر خارجه در خصوص مصوبه اخیر امریکا بر این بود که با توجه به نامه وزیر امور خارجه این کشور در مورد نحوه اجرای این قانون، موضوع بیانگر آن است که اجرای این مصوبه ناقض برجام نیست اما ما در خصوص توقف اجرای برجام و یا ادامه آن منتظر اعلام نظر کمیته نظارت بر اجرای برجام شورای عالی امنیت ملی هستیم.بازدید : 455

[ دوشنبه 7 دی 1394 ] [ 0:43 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

شمارش معکوس برای نابودی داعش در رمادی/خشم آمریکا از پیشروی ارتش

به نقل از خبرگزاری مهر =

گروه بین‌الملل: نگاهی به تحولات اخیر شهر «الرمادی» واقع در استان الانبار عراق حاکی از آن است که روند عملیات آزادسازی این شهر پایان مناسبی خواهد داشت؛ پایانی که خط بطلانی بر حضور نظامی تکفیریهای داعش در الرمادی خواهد کشید. ارتش عراق که از حمایت های گسترده عشایر و نیروهای مردمی برخوردار بوده و هست، طی روزهای اخیر موفق شده کنترل کامل مرکز شهر الرمادی را در دست گرفته و حرکت به سمت دیگر مناطق واقع در این شهر به ویژه مناطق غربی را آغاز کند. هرچند روند عملیات آزادسازی شهر الرمادی اخیرا با نوعی کندی مواجه شده است، اما اظهارات چند روز گذشته مقامات عراقی نشان می دهد که عملیات نظامی برای پاکسازی آن در آینده نزدیک، همچنان با قدرت ادامه دارد.

شهر «الرمادی» واقع در استان الانبار از حدود یک سال گذشته توسط تروریست های تکفیری داعش اشغال شد. در واقع الرمادی یکی از بزرگترین شهرهای واقع در استان «الانبار» عراق است که به اشغال تروریست های تکفیری داعش درآمده است. اهمیت استراتژیک این شهر نیروهای امنیتی و مردمی عراق را بر آن داشت تا هرچه سریعتر تمهیدات لازم برای آزادسازی آن را بیاندیشند. سر انجام از چند ماه قبل، با تلاش ارتش و نیروهای مردمی شهر الرمادی به محاصره کامل آنها درآمد. ارتش عراق طی این مدت تنها به یک دلیل هیچگاه حاضر نشد بی‌گدار به آب زده و عملیاتی را جهت پاکسازی الرمادی کلید بزند و آن هم حفظ جان غیرنظامیان ساکن شهر بود.

تروریست های داعش با اشغال شهر «الرمادی» در واقع به دنبال تحقق سه هدف اساسی بودند؛ ۱ ـ انتقام جویی از عشایر عراقی که همواره در مبارزه با تکفیریها کمک های شایانی را به نیروهای امنیتی ارائه داده اند. در واقع با توجه به اینکه اغلب ساکنان الرمادی را عشایر تشکیل می دهند، تروریست های داعش این شهر را برای انتقام جویی از آنها انتخاب کردند. ۲ ـ انتقام جویی از ارتش به دلیل بازپس‌گیری «تکریت» و افزایش روحیه تکفیریها برای ادامه مبارزه در عراق. تسلط کامل ارتش و نیروهای مردمی عراق بر شهر «تکریت» واقع در استان صلاح الدین ضربه محکمی را بر پیکره تکفیریها در عراق وارد آورد. تروریست های داعش با هدف انتقام جویی از ارتش و بالا بردن روحیه تکفیریها شهر استراتژیک الرمادی را به عنوان جایگزینی برای تکریت اشغال کردند. ۳ـ موقعیت استراتژیک الرمادی که به بغداد نزدیک است و به تکفیری ها این امکان را می داد تا اقدامات تروریستی خود را به از حومه پایتخت به داخل آن بکشانند و از آن به عنوان یک برگه برنده علیه دولت استفاده کنند.

روز دوشنبه هفته گذشته ارتش عراق از ساکنان شهر الرمادی که بخش‌هایی از آن در تصرف «داعش» بود، خواست تا شهر را طی ۷۲ ساعت ترک کنند. هواپیماهای ارتش عراق با پخش اعلامیه‌ هایی از ساکنان الرمادی خواستند از طریق «مسیرهای امن» مشخص‌شده شهر را ترک کنند. در همین ارتباط، «یحیی رسول» سخنگوی عملیات مشترک عراق به خبرگزاری رویترز گفت: «همه نیروهای امنیتی برای روبه‌رو شدن با غیرنظامیانی که در حال عزیمت به سوی آنها هستند، آمادگی دارند».

سرانجام عملیات بزرگ آزادسازی شهر الرمادی آغاز شد. در ساعات اولیه عملیات آزادسازی شهر الرمادی از لوث تکفیریها، ضربه سختی به آنها وارد شد. نظامیان ارتش عراق به همراه نیروهای مردمی و همچنین عشایر پیشروی گسترده ای در مرکز این شهر داشتند. آنها تلاش کردند تا از مرکز الرمادی تمامی تحرکات تکفیریها را زیر نظر بگیرند. در همین ارتباط «صباح النعمان» سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم گفت: «نیروهای عراقی در ادامه پیشروی ها در الرمادی وارد مناطق «البکر» و «الارامل» شدند». وی افزود: «در این میان تکفیریها مقاومت چندانی از خود نشان ندادند اما عوامل انتحاری و تک تیراندازهای تکفیری همچنان به اقدامات تروریستی خود ادامه می دهند».

تروریست های تکفیری داعش که به خوبی می دانستند حضور غیرنظامیان در شهر الرمادی بزرگترین مانع بر سر راه ارتش برای آزادسازی این شهر است، به دو شیوه کثیف برای مقابله با آنها پرداختند؛ ۱ـ ممانعت از خروج شهروندان عراقی از شهر ۲ ـ استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی.

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی های خود در شهر الرمادی منطقه «البکر» را به کنترل کامل خود درآوردند. همزمان با تسلط کامل ارتش بر این منطقه، منابع رسانه ای از وقوع درگیری های شدید میان ارتش و ترویست های تکفیری در مناطق «الارامل» و «الملعب» واقع در جنوب الرمادی خبر دادند. در همین حال، یک منبع امنیتی در استان الرمادی اعلام کرد: «نیروهای عراقی موفق به آزاد سازی کوی افسران در مرکز الرمادی و نصب پرچم عراق بر بالای یکی از ساختمانهای این منطقه شدند».

از سوی دیگر، «اسماعیل المحلاوی» فرمانده عملیات الانبار روز سه شنبه هفته گذشته از آزادسازی کامل منطقه الجرایشی در شمال الرمادی از سیطره گروه تروریستی داعش خبر داد. المحلاوی با بیان اینکه نیروهای عراقی در جریان آزادسازی این منطقه ۹ تروریست را کشتند، اعلام کرد «تیپ دهم ارتش بر این منطقه تسلط یافته و پیشروی ها همچنان ادامه دارد». روند پیشروی های ارتش تا جایی ادامه یافت که یک منبع امنیتی در استان الانبار از از آزادی «حی الضباط» در مرکز شهر الرمادی خبر داد. نیروهای عراقی همچنین بر جزیره البوذیاب در شمال شهر الرمادی مرکز استان الانبار مسلط شد و ده ها تروریست داعشی را به هلاکت رساند.

در گیر و دار فراز و نشیب های پی در پی تحولات عملیات آزادسازی شهر الرمادی شورای استانداری الانبار بیانیه ای را در این زمینه صادر کرد. در این بیانیه آمده بود: «نبرد برای آزادسازی شهر الرمادی نیاز به زمان دارد و با توجه به اینکه همه چیز در این شهر بمب گذاری شده است آزادی آن طی یک یا دو روز امکان پذیر نیست. عناصر تروریستی داعش که در حال حاضر در الرمادی می جنگند بمب های متحرکی بر روی زمین به شمار می روند». «عید الکربولی» سخنگوی مجلس استان الانبار نیز گفته بود: «نیروهای امنیتی در محورهای جنوبی و غربی الرمادی به پیشرفت هایی دست یافته اند».

در این میان، خبر رسید که نظامیان ارتش عراق تا ۵۰۰ متری ساختمان های دولتی در شهر الرمادی پیش روی کرده اند. تروریست های تکفیری داعش به منظور جلوگیری از تسلط ارتش عراق بر ساختمان های دولتی در شهر الرمادی به شیوه جدیدی متوسل شدند. آنها به منظور ایجاد مانع در مسیر پیشروی نظامیان عراقی از شهروندان این کشور به عنوان سپر انسانی در مقابل ساختمان های دولتی استفاده کردند.

مرجعیت عراق که همواره نقش بسزایی در پیشبرد اهداف ملی در این کشور ایفا کرده است، این بار نیز نسبت به نبرد شهر الرمادی بی تفاوت نبوده و در این زمینه توصیه هایی را خطاب به ارتش مطرح کرد. «احمد الصافی» نماینده آیت الله سیستانی در کربلا در خطبه های نماز جمعه اخیر خطاب به ارتش عراق اعلام کرد: عملیات های نظامی در الرمادی باید به گونه ای انجام شود که به دنبال آن غیرنظامیان متحمل کم ترین خسارت شوند.

ارتش عراق همچنان به پیشروی های خود در شهر الرمادی ادامه می دهد اما به نظر می رسد که همان مانع همیشگی یعنی حضور غیرنظامیان در این شهر موجب کند شدن روند عملیات شده است. با این حال در جدیدترین تحولات رخ داده، ارتش عراق موفق شده است کنترل کامل منطقه «الحوز» و سپس سد الرمادی را در دست بگیرد.

با این حال به نظر می رسد که روند پیشروی های گسترده ارتش عراق در شهر الرمادی به مذاق مقامات واشنگتن خوش نیامده است. در حالی که به نظر می رسد در آینده نزدیک ارتش عراق به صورت کامل بر الرمادی مسلط شود، مقامات آمریکایی در کمال تعجب لب به سخن گشوده و می گویند تحقق این مسأله بعید به نظر می رسد! در همین ارتباط «استفان وارن» سخنگوی ائتلاف آمریکایی به اصطلاح علیه داعش می گوید: «باید زمان زیادی سپری شود تا ما بتوانیم به صورت نهایی اعلام کنیم شهر الرمادی کاملا از لوث تکفیریها پاکسازی شده است»!

بدون شک هرچقدر عملیات شهر الرمادی به پایان خود نزدیک تر شود، مانع تراشی های ایالات متحده آمریکا برای عدم تحقق این امر نیز بیشتر می شود. در حال حاضر ارتش عراق با کمک و همراهی عشایر عزم خود را برای بازپس گیری شهر الرمادی جزم کرده است و این وحدت همان چیزی است که وحشت را به جان آمریکایی ها انداخته است؛ کسانی که شب و روز خواب تجزیه عراق را می بینند.بازدید : 439

[ دوشنبه 7 دی 1394 ] [ 0:27 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

احترام به «پاسپورت ایرانی» ?????????????????????????????????????????

خبرگزاری فارس _ قرار بود احترام به «پاسپورت ایرانی» برگردد... گذرواژه‌ای که حسن روحانی در ایام تبلیغات ریاست جمهوری دولت یازدهم به زبان آورد و این سخن او به مثابه وعده‌ای تلقی شد که می‌بایست بلافاصله رخ دهد.

در واقع افکار عمومی و کنشگران سیاسی در وادی نظر معتقد بودند که روحانی در قضیه «احترام به پاسپورت ایرانی» یکی از آسان‌ترین شعارهایش را مطرح کرده و احتمالاً در صورت پیروزی مانور ویژه‌ای را به‌وسیله آن برگزار خواهد کرد.

وانگهی، در روزهای پس از اعلام پیروزی روحانی نیز سمپات‌های دولت اینطور عنوان می‌کردند که این دولت «دولتِ نانِ خوب خورده‌ها» و «دولت حقوقدان‌ها» است.

دولتی که زبان خارجی بلد است، به عقلانیت پراگماتیک معتقد است و از طرفی آدرس کدخدا را هم برای حل مناقشات به خوبی بلد است!

با تمام این اوصاف و اگرچه هیچکس از اول هم متوجه نشد که منظور روحانی از بازگرداندن احترام به پاسپورت چه بوده اما آسانترین وعده انتخاباتی روحانی یعنی «بازگرداندن احترام به پاسپورت ایرانی» آبستن وقایع دیگری بود.

*نفر اول: ابوطالبی/وقتی نماینده دولت از ویزای آمریکا محروم می‌شود

دولت روحانی روزهای نخست اریکه‌نشینی خود را می‌گذراند و هنوز به یکسالگی نرسیده بود که تصمیم گرفت «حمید ابوطالبی» از همکاران سابق حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک را بعنوان نماینده ایران در سازمان ملل به نیویورک بفرستد.

تصمیمی که البته چند ماه پس از تماس تلفنی روحانی و اوباما و مدتی پس از توافق هسته‌ای موقت در ژنو گرفته شده بود؛ آنهم درست بعد از عکس‌های یادگاری دیپلمات‌های دولت با سران و نماینده‌های کشورهای 1+5 و اظهارنظر روحانی درباره اوباما که گفته بود وی را فردی «مؤدب»! یافته است.

تصمیم اعلام شد اما آمریکا با ورود ابوطالبی به کشورش مخالفت کرد، به این بهانه که او جزو دانشجویان تسخیر کننده سفارت آمریکا در ایران بوده است.

آمریکا پس از آنکه ابوطالبی در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای، حضورش در سفارت آمریکا را بعنوان اشغال‌کننده! تکذیب کرده بود هم حتی حاضر به ارائه ویزا به وی نشد.

دولت یازدهم نیز در اینجا و آنجا اعلام می‌کرد که گزینه‌ی ما تغییر نخواهد کرد و جایگزینی برای ابوطالبی نخواهیم داشت.

هرچه بود، اوبامای مؤدب مصوبه کنگره کشورش را امضا کرد و روادید یا همان ویزای ابوطالبی هیچگاه صادر نشد.

روحانی هم چندی بعد ابوطالبی را به سمت معاونت سیاسی دفتر خود منصوب کرد و نماینده دیگری را به سازمان ملل فرستاد.

جالب آنکه ابوطالبی نیز بعدها طی مقاله‌ای در اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 نوشت: «ارزش آغاز تعامل ایران و آمریکا، بیش از موضوع هسته‌ای است»!

*نفر دوم: علی جنتی/وقتی وزیر فرهنگ روحانی از ویزای عربستان محروم می‌شود

ماجرای برخورد های زشت با نمایندگان ایران و از سوی برخی کشور ها به ماجرای ابوطالبی ختم نشد و بعدها و با اینکه پس از یک رخداد زشت در فرودگاه جده عربستان؛ افکار عمومی انتقادات فراوانی را از عدم تحقق شعار دولت یازدهم درباره بازگرداندن احترام به پاسپورت ایرانی بعمل آوردند اما گویا این دولت روحانی بود که هنوز هم می‌بایست ناملایمات بیشتری را درباره یک شعار محقق نشده، تحمل کند.

بروز فاجعه منا پس از توافق برجام و کشته شدن هزاران زائر خانه خدا در سال 94 نیز اگرچه فوق‌العاده دردآور بود و افکار عمومی را به خود معطوف داشت اما نتوانست از جاذبه اتفاقی که برای ویزای علی جنتی، وزیر فرهنگ دولت یازدهم افتاد، بکاهد.

ماجرا از این قرار بود که علی جنتی بعنوان مسئول مستقیم در سازمان حج و زیارت، تصمیم می‌گیرد برای پیگیری فاجعه منا به کشور عربستان سفر کند.

اما پس از آمریکا؛ این‌بار نوبت عربستان است که از ارائه روادید یا همان ویزا! به مقامات دولت روحانی خودداری کند. اتفاقی که البته تصورش در دوران پسابرجام و پس از توافق نهایی ایران با کشورهای 1+5 کمی سخت می‌نمود اما متأسفانه محقق شد و عربستان هم به جنتی ویزا نداد و سفر وزیر فرهنگ و ارشاد دولت به عربستان کأن‌لم‌یکن شد.

*نفر سوم: محمدجواد ظریف/وقتی سعودی‌ها به ظریف اجازه ملاقات نمی دهند

در جریان فاجعه منا محمدجواد ظریف و حسن روحانی در کشور نیویورک حضور داشتند.

آنها که عدم لغو سفرشان پس از فاجعه منا، واکنش‌هایی را در داخل کشور برانگیخته بود، در تکاپوی حل مسائل پیش‌آمده (در جریان فاجعه منا) بودند.

در آن روزها عکسی از محمدجواد ظریف منتشر شد که در مقابل امیر کویت به صورتی کاملاً دوستانه بر زمین نشسته و در کنار میز وی مشغول گفت‌وگوست.

عده‌ای گفتند این رسم است که مقامات رسمی، برای صحبت‌های دوستانه در مواجهات دیپلماتیک در کنار میز هم به این شکل می‌نشینند!

البته هیچگاه مشخص نشد چرا چنین عکسی از مقامات دیپلماتیک در سایر کشورهای دنیا در دست نیست... اما اتفاق تلخ‌تری هم برای افکار عمومی در راه بود.

ظریف از عادل‌الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی درخواست ملاقات کرده بود اما درخواست وی رد شد! و ظریف برای آنکه امیر کویت به عنوان واسطه عمل کند، به ملاقات وی رفته بود.

خبر آنقدر شوک‌آور بود که حتی باورش هم سخت می‌نمود، در واقع همه فکر می‌کردند بعد از مکالمه تلفنی روحانی با اوباما و پس از رخدادهایی مثل تأکید کنایه‌آمیز دولت یازدهم بر تغییر سیاست خارجی ایران، توافق موقت ژنو، پیاده‌روی ظریف با وزیر امور خارجه آمریکا و حتی «برجام»! لااقل شعار «بازگرداندن احترام به پاسپورت ایرانی» محقق بشود و کشورهای معارض ایران اقل کم در این زمینه ظاهر را حفظ کنند.

اما گویا طرف مقابل به این حد هم راضی نبود...

*تحریم پسابرجامی آمریکا برای سفر کنندگان به ایران/تیری با دو نشان!

قرار بود در دوران پسابرجام هیچ تحریم جدیدی تحت هیچ عنوانی علیه ایران صادر نشود.در واقع اصلاً از روز اول هم مذاکرات طولانی و آمد و رفتن‌های فراوان در دولت روحانی انجام شد با این قصد اعلام شده که تحریم‌ها برداشته شود و سوء تفاهم کشورهایی نظیر آمریکا هم علیه ایران رفع بشود تا دیگر شاهد تحریم‌های جدید نباشیم!

دولت روحانی از روز اول عمده تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را نیز به گردن ادبیات رئیس‌جمهور قبل انداخت و بدون اشاره به تقلای بی‌نتیجه دولت دهم برای مذاکره با آمریکا که از قضا «علی‌اکبر صالحی» نیز در آنها نقش مستقیمی داشته است؛ فی‌الجمله از این گفت که قبلی‌ها زبان بین‌المللی را بلد نبوده‌اند و تحریم‌ها برای همین شکل گرفته است!

اما گویا ساز ناکوک دولت آمریکا می‌بایست با صدای بلندتری نواخته شود تا مشخص شود که پای چیزی به نام «سوء تفاهم»! در میان نیست.

حوالی چند هفته قبل بود که کنگره آمریکا طرحی را بر خلاف متن و روح توافق برجام به تصویب رساند که بر اساس آن کسانی که در کشورهای شامل قرارداد لغو روادید با آمریکا زندگی می‌کنند و البته طی 5 سال گذشته یا بعد از این به کشورهای ایران، عراق، سوریه و سودان سفر کرده باشند؛ دیگر شامل قرارداد لغو روادید نخواهند بود و ویزای آنها باید مجدداً در ایالات متحده آمریکا مورد بررسی قرار گیرد.

وزارت خارجه دولت یازدهم بدون اینکه موضع محکمی در این باره بگیرد اعلام کرد که طرح کنگره را بررسی می‌کند و سیدعباس عراقچی، مسئول پیگیری برجام نیز در همین زمینه امیدوارانه عنوان می‌کرد که «این مصوبه هنوز نهایی نشده»!

اما مصوبه نهایی هم شد و اوباما لاک و مهر خود را هم به پای آن نشاند.

و دولت همچنان هیچ رفتاری از خود بروز نمی‌دهد که نشانگر یک پاسخ محکم باشد.

دولتی‌ها البته عنوان کرده‌اند که اجرای این مصوبه نقض برجام خواهد بود و در این میان دلخوشی و امید خود را به نامه‌ای که جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا اخیراً به ظریف نوشته؛ ابراز کرده‌اند!

کری در بخشی از نامه اخیر خود که ظاهراً نوعی توضیح پیرامون تحریم جدید آمریکا محسوب می‌شود، می‌نویسد:

«اینجانب همچنین اطمینان دارم که تغییرات جدید برای کسب روادید که در کنگره تصویب شده است و دولت اختیار توقف اجرای آن را دارد، به هیچ وجه مانع ما نمی‌شود که تعهدات خود بر طبق برجام را اجرا کنیم، و ما [این تغییرات را] به گونه‌ای اجرا می‌کنیم که هیچ مانعی برای منافع اقتصادی مشروع ایران ایجاد نکند. بدین منظور ما بالقوه ابزارهای متعددی را در اختیار داریم، شامل [صدور] ویزاهای تجاری ده ساله چند بار ورود، برنامه‌هایی برای تسریع در [صدور] ویزاهای تجاری و اختیار توقف اجرای قانون که طبق این مصوبه جدید به ما داده شده است. خوشحال می‌شوم که در این خصوص باز هم صحبت کنم و توضیحات بیشتر ارائه کنم».

عراقچی درباره این نامه گفته است: «-نامه آقای کری- یک تعهد حقوقی به شمار می‌آید و در این نامه ایشان اطمینان داده که دولت آمریکا قانون مربوط به لغو روادید را به گونه‌ای اجرا خواهد کرد که هیچ تاثیری بر اجرای موفق برجام نگذارد»

عراقچی البته پاسخ نداده بود که اگر قرار است مصوبه قانونی کنگره آمریکا تأثیری نداشته باشد پس اساساً چرا به امضای اوباما رسیده است؟!

دولت روحانی از روز اول عمده تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را نیز به گردن ادبیات رئیس‌جمهور قبل انداخت و بدون اشاره به تقلای بی‌نتیجه دولت دهم برای مذاکره با آمریکا که از قضا «علی‌اکبر صالحی» نیز در آنها نقش مستقیمی داشته است؛ فی‌الجمله از این گفت که قبلی‌ها زبان بین‌المللی را بلد نبوده‌اند و تحریم‌ها برای همین شکل گرفته است! اما گویا ساز ناکوک دولت آمریکا می‌بایست با صدای بلندتری نواخته شود تا مشخص شود که پای چیزی به نام «سوء تفاهم»! در میان نیست.

محمدجواد ظریف نیز به تازگی در یک مصاحبه مطبوعاتی درباره تحریم جدید آمریکا و نامه سیاسی کری در پیوست آن گفته است:

ما با دولت آمریکا به عنوان نماینده کل آمریکا بحث می‌کنیم و کاری به کنگره نداریم. دولت آمریکا وظایف مشخصی را در عرصه بین‌المللی به عهده دارد و خودش باید مشکلات داخلی خود را به روش‌هایی که می‌داند حل کند. تصمیمات داخلی این کشور نمی‌تواند تعهدی را از روی دوش آنها در عرصه بین‌الملل بردارد.

او افزوده است: اینکه وزیر خارجه رسما اعلام کرده اجازه نمی‌دهد قانون جدید مانع برجام باشد و از امکانات مندرج در خود قانون منجمله تصمیم بر عدم اجرای آن گفته، را باید منتظر بود و دید و نحوه اجرای قانون تعیین کننده این است که نقضی صورت گرفته یا نه. اگر قانون عینا دنبال شود نقض صریح است ولی اینکه مانع اجرای برجام نشود را باید دید که در عمل چه خواهند کرد.

سکوت و توجیهات دیپلمات‌های دولت یازدهم در قبال تحریم جدید و البته پسابرجامی آمریکا برای افکار عمومی چندان جدید نیست.

چه اینکه مردم پس از توافق موقت ژنو هم شاهد 100 تحریم جدید بودند و پس از تفاهم هسته‌ای لوزان هم از تحریم‌های جدید‌تر خبر شنیدند و در تمام این قضایا نیز از جانب دولت یازدهم صرفاً عبارت‌هایی مثل «تحریم‌های جدید خلاف روح توافقات است» و «تحریم‌های جدید بدعهدی و بدقولی است»! به گوش رسید.

ایرانی‌ها به پاسپورت خود و تحریم‌هایی که سی و چند سال بود در حد اعلی و به دلیل دشمنی آمریکا اعمال می‌شدند؛ عادت داشتند اما دولت اعتدال طوری در ماجرای پاسپورت شعار داد و عمل کرد که اکنون باید جدی‌ترین انتقادات نسبت به «ارتباط احترام و پاسپورت» را پاسخ بدهد.

این در حالی است که کنگره آمریکا ضمن اعتراض به نامه کری به ظریف،‌ چند طرح تحریمی جدید را نیز علیه سپاه پاسداران و اقتصاد ایران در دستور کار خود قرار داده و همچنین جمعی از نمایندگان کنگره اخیراً خواستار برداشت از پول‌های بلوکه شده ایران شده‌اند.

وانگهی مشخص نیست که پس از اعمال تحریم‌های جدید آیا باز هم کری از «نامه‌درمانی» استفاده خواهد کرد یا خیر؟!

و البته در وَرای تمام این رخدادها نیز آیا باز هم دیوار حاشا برای طرفداران توافق به هر قیمتی بلند خواهد بود؟!

تحریم جدید آمریکا البته یک هدف دیگر را هم زد و آن شلیک تیر خلاص به جسم بی‌جان شعار «باز گرداندن احترام به پاسپورت» روحانی بود.

ایرانی‌ها به پاسپورت خود و تحریم‌هایی که سی و چند سال بود در حد اعلی و به دلیل دشمنی آمریکا اعمال می‌شدند؛ عادت داشتند اما دولت اعتدال طوری در ماجرای پاسپورت شعار داد و عمل کرد که اکنون باید جدی‌ترین انتقادات نسبت به «ارتباط احترام و پاسپورت» را پاسخ بدهد. (همان اشتباهی که دولت درباره بحث سیاسی کردن آلودگی هوا نیز مرتکب شد)

پاسخی که البته تاکنون و حتی در پسابرجام نیز رنگی غیر از «سکوت» ندارد و عده‌ای معتقدند که دولت هرگز در قبال آن عذر تقصیر نخواهد خواست.

تحریم جدید پسابرجامی آمریکا علیه ایران و طرح‌های جدیدی که برای تحریم سپاه و برداشت از دارایی‌های ایران ارائه شده‌اند در صورت ادامه سکوت دولت یازدهم باز هم ادامه خواهند داشت و همانطور که چیزی از شعار بازگرداندن احترام به پاسپورت ایرانی نماند، شاید از برجام هم چیزی باقی نماند...بازدید : 449

[ يکشنبه 6 دی 1394 ] [ 14:47 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

حامیان فتنه منتظر فرصت دوباره هستند

گروه سیاسی خبرگزاری فارس- ویژه نامه«حماسه ماندگار»- هاجر تذری و مهدی بختیاری: بیش از 6 سال از انتخابات ریاست جمهوری خرداد 88 و حضور شکوهمند 85 درصدی مردم می‌گذرد، حلاوت این پیروزی به کام ملت به دلیل عدم تمکین نانجیبانه گروهی فتنه‌گر به رأی مردم، تلخ شد و انتخاباتی که می‌رفت تا اهرم قدرتمندی برای ایران در منطقه باشد، فرصت‌ها و هزینه‌های بی‌شماری را به نظام جمهوری اسلامی و مردم تحمیل کرد.

برخی گمان می‌کنند گذر زمان می‌تواند سبب فراموشی گناه و جنایت فتنه‌گران شود و از این روست که در سطوح مختلف تلاش‌ می‌کنند فتنه را در سطح یک کدورت تنزل داده و «حساسیت‌زدایی» کنند.

در آستانه سالگرد تجمع بی‌نظیر مردم ایران در 9 دی که شاید بتوان آن را همه پرسی دوباره‌ای برای تائید نظام جمهوری اسلامی ایران دانست، در گفتگویی با سردار محمدحسین نجات معاون فرهنگی سپاه به بررسی زوایای مختلف بروز فتنه، دلایل گستردگی آن، نقش مردم در پایان دادن به 202 روز آشوب و اغتشاش و لزوم یادآوری مجدد این حادثه عبرت آموز پرداختیم:

* شرکت کنندگان در انتخابات باید قوانین را قبول کنند

سردار نجات در ابتدای این مصاحبه نفی قانون و نفی مردم سالاری دینی توسط اغتشاش گران پس از 22 خرداد 88 را یکی از نکات مهمی برشمرد و گفت که این موضوع مغفول مانده است:

«در تمام نظام‌های انتخاباتی دنیا، ساز و کار قانونی وجود دارد و هر که می‌خواهد در انتخابات شرکت کند، فرض بر این است که این ساز و کار قانونی را قبول داشته باشد، جمهوری اسلامی نیز با این ساز و کار 30 سال و حداقل 30 انتخابات برگزار کرده است».

وی ادامه داد: بسیاری از دوره‌ها اصلاح‌طلبان برگزارکننده انتخابات بودند و از دل آن افراد اصولگرا بیرون آمدند. به عنوان مثال آقای احمدی‌نژاد پیروز انتخاباتی بود که آقای موسوی لاری برگزار کرد. همچنین در دوره‌های دیگر، افراد اصولگرا انتخابات را برگزار کردند و اصلاح‌طلبان پیروز میدان شدند، مثلاً انتخاباتی که آقای بشارتی مجری آن بود و آقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

* نظام از 7دهم درصد آرای آقای روحانی صیانت کرد

سردار نجات با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی در انتخابات سال 92 از 7 دهم درصد آرای مردم هم حفاظت کرد و آقای روحانی با 50.7 درصد رئیس جمهور شد، گفت: دولت آقای احمدی‌نژاد انتخابات 92 را برگزار کرد و آقای روحانی جزو منتقدین محکم آقای احمدی‌نژاد بود؛ نظام جمهوری اسلامی در طول 30 سال نشان داده که سازوکار انتخاباتی سالم و امتحان پس‌داده‌ای دارد.

معاون فرهنگی سپاه با بیان اینکه در انتخابات سال 88 برخی جریانات روال قانونی و روال مردم‌‌سالاری دینی را زیر سوال بردند، اظهار داشت: در هر انتخاباتی یک جریان بازنده و یک جریان برنده می‌شود، واضح است که بازنده ناراحت است، لکن این خشم و ناراحتی در کشورهایی که به دموکراسی پایبندند، به آشوب کشیده نمی‌شود و جریان بازنده بلافاصله به کاندیدای برنده تبریک می‌گوید. در ایران نیز آقای ناطق در انتخابات سال 76 بلافاصله به آقای خاتمی تبریک گفت و آقای جلیلی و قالیباف نیز به آقای روحانی تبریک گفتند.

* شورای نگهبان قاضی انتخابات است

وی در ادامه توضیح داد: گاهی اوقات فاصله فرد پیروز با فرد بازنده تنها 3 درصد است اما باز هم نتیجه را می‌پذیرند و به هم تبریک می‌گویند، 15 سال پیش و در آمریکا انتخاباتی برگزار شد که دو نامزد حدود یک تا 2 درصد فاصله داشتند، ولی همگی به سازوکار قانونی و دادگاه قانون اساسی که قاضی انتخابات آنهاست، پایبند بودند.

سردار نجات «شورای نگهبان» را در کشور ما قاضی انتخابات خواند و گفت: افراد بازنده انتخابات ریاست جمهوری 88 حاضر نشدند قضاوت را بپذیرند، البته این نشان داد جریان برنامه‌ریزی شده پشت سر این برنتافتن قانون بود، اینها قبل از سال 88 ستاد صیانت از آرا تشکیل دادند؛ بحث تقلب در انتخابات را از قبل انتخابات مطرح کردند؛ رنگ سبز انتخاب کردند و زنجیره‌ انسانی به خیابان‌ها آوردند.

معاون فرهنگی سپاه به اظهارات میرحسین موسوی در روز انتخابات اشاره و تصریح کرد: در هر انتخاباتی معمولا 30 درصد مردم قبل از ظهر رای می‌دهند، در چنین شرایطی و قبل از ساعت 12 ظهر میرحسین موسوی مصاحبه می‌کند و می‌گوید: من پیروز این انتخابات هستم و اگر چیزی غیر از این باشد معلوم است که تقلب شده است. همسر آقای هاشمی هم صبح روز انتخابات و هنگام رای دادن در مصاحبه‌ای مدعی می‌شود که اگر کسی غیر از میرحسین موسوی رای بیاورد، معلوم است که تقلب شده و مردم باید به خیابان‌ها بریزند.

* بزرگترین ظلم سران فتنه زیر پا گذاشتن قانون و مردم‌سالاری بود

وی گذاشتن سنگ بنای آشوب در انتخابات 88 را برنامه‌ریزی و طراحی مدتها پیش از انتخابات می‌داند و تاکید می‌کند: بزرگ‌ترین ظلم صورت گرفته توسط سران فتنه و آشوب طلبان زیر پا گذاشتن قانون اساسی و مردم‌سالاری دینی بود.

* فتنه گران اهرم قدرت جمهوری اسلامی را از بین بردند

سردار نجات ظلم به نظام توسط سران فتنه را از دیگر نتایج مترتب بر آشوب‌های 88 می‌داند و خاطرنشان می‌کند: معمولا در کشورهایی که دموکراسی، یک دموکراسی قدیمی است 55 تا 60 درصد مردم در انتخابات حضور می‌یابند، در یک انتخابات در فرانسه حدود 70 درصد مردم مشارکت داشتند که برای خودشان غریب بود. اما در جمهوری اسلامی بعد از گذشت 35 سال، انتخاباتی برگزار شد که بیش از 80 درصد مردم پای صندوق رای می‌روند، جمهوری اسلامی می‌توانست انتخابات 88 را تبدیل به یک اهرم قدرت هم در حوزه داخلی و افزایش انسجام و هم در منطقه بکند و با پشتوانه عظیم مردمی پای میز مذاکره با ابرقدرتها بنشیند و دست بالا را داشته باشد اما سران فتنه با اتهام دروغی که به نظام بستند، به کشور ظلم کردند و چنین اهرم قدرتمندی را از بین برده و موقعیت نظام را چه در داخل و چه در عرصه بین‌الملل پایین آوردند.

* عرض اندام منافقین و بهایی‌ها بخاطر لطف سران فتنه بود

معاون فرهنگی سپاه به صحنه آمدن ضدانقلاب، جریان سلطنت‌طلب، منافقین، بهاییان و مارکسیست‌هایی که سال‌ها جرأت عرض اندام در ایران پیدا نکرده بودند را یکی دیگر از نتایج فتنه 88 می‌داند: «سران فتنه عملا میدان را به این افراد واگذار کردند، قطعا طرفداران میر حسین موسوی در روز عاشورا خیمه‌های عاشورا را آتش نزدند و عکس امام (ره) را پاره نکردند؛ این طیف این همه بانک و اتوبوس و اموال بیت‌المال را آتش نزدند اما فضا را برای ضدانقلابی که نسبت به امام ، انقلاب و عاشورا کینه دارد مهیا کردند.»

وی با اشاره به دستگیری تعداد زیادی منافق، بهایی و افرادی که مدت‌ها فراری بودند در آشوب‌های 88 گفت: سران فتنه به جریان ضدانقلاب لطف کردند و میدانی به آنها دادند که بتوانند در داخل کشور عرض اندام کنند.

حمایت کشورهای مخالف و دشمن با ایران از فتنه 88 موضوع دیگری بود که سردار نجات به آن اشاره کرد:

«رئیس‌جمهور و وزیر امورخارجه آمریکا و نتانیاهو از فتنه 88 حمایت همه‌جانبه‌ای کردند و متأسفانه علی‌رغم حمایت‌های علنی و رسمی این افراد و جریان ضدانقلاب، سران فتنه از آنها برائت نجستند، رهبر انقلاب صریحا گفتند حالا که ضدانقلاب از شما حمایت می‌کند خط فاصل خود را از آنان نشان دهید و اعلام برائت کنید. سران فتنه اعلام برائت نکرده و معلوم شد اینها در همان پازلی حرکت می‌کنند که غرب طراحی کرده بود.»

سردار نجات در ادامه این بحث به جریان انقلاب‌های مخملی رخ داده در کشورهای اروپای شرقی اشاره کرد و گفت: آمریکا و سرویس‌های مرتبط با آن در کشورهایی که با منافع آنان همسو نیست جریان اجتماعی را درست می‌کنند و منتظر یک اتفاق اجتماعی می‌ماند تا آنها را به صحنه بیاورند.

«مهمترین اتفاق اجتماعی، انتخابات است که در جریان آن یکی غالب و دیگری مغلوب می‌شود، اگر آمریکا به همراه آن شبکه اجتماعی پشت جریان مغلوب باشد، آمادگی شورش دارد و می‌تواند جریان مقابل خود را شکست دهد.»

* شبکه‌های اجتماعی بهترین فرصت برای به خیابان آوردن مردم بود

معاون فرهنگی سپاه با بیان اینکه جریان فتنه‌گر انتخابات 88، این شبکه اجتماعی را پیش از خرداد 88 راه‌اندازی کرده بود، گفت: آقای تاج‌زاده اعتراف کرد که ستاد رای را درست کرده که 250 تا 290 هزار نفر عضو داشت.

شبکه اجتماعی بهترین فرصت برای ناراضیان به نتایج انتخابات بود تا بدون انجام راهکارهای قانونی مردم را به خیابان فرا خواندند و آمریکا، اسرائیل و رژیم‌های مخالف منطقه نیز توانستند بر این بستر به قصد براندازی نظام سوار شوند.

* می‌خواستند یا ولی فقیه نباشد یا تشریفاتی باشد

وی ادامه می‌دهد: براساس اسنادی که در ستاد میرحسین موسوی و حزب مشارکت به دست آمد مشخص شد اینها دنبال تغییر ساختار نظام جمهوری اسلامی بودند و از سال‌ها پیش جلساتی را برگزار می‌کردند و مانیفستی را تحت عنوان « تغییر رژیم توتالیتر» نوشته بودند؛ نظامی که یا در راسش ولایت فقیه نباشد یا به یک عنصر تشریفاتی تبدیل شود.

«زنجیره سبز ایجاد کردند و یک هفته قبل از انتخابات مردم را به خیابان‌ها کشاندند ،حرف‌شان این بود که ما وارد انتخابات می‌شویم، اگر در انتخابات پیروز شدیم مردم را از خیابان ها خارج نمی‌کنیم تا قانون اساسی تغییر کند، یعنی مطالبات مردم به تغییر قانون اساسی تبدیل شود و اگر پیروز نشدیم به سمت ابطال انتخابات می‌رویم.»

سردار نجات هوای نفس و قدرت طلبی را عناصری می‌داند که سبب پافشاری سران فتنه بر ادعاهای باطل و عدم مشخص نکردن حد فاصل با دشمنان قسم خورده انقلاب شد و می‌گوید: وقتی فردی می‌بیند جریان قدرتمندی که امکان تبلیغات رسانه‌ای را نیز دارد همسو با اوست و می‌تواند دنیا را بسیج کند، خوشش می‌آید، فردی که هوای نفس دارد حاضر نیست دوست را از دشمن تفکیک کند.

«در قضیه طلحه و زبیر هم این‌ گونه بود، اینها اصحاب پیغمبر(ص) و نزدیکان حضرت علی(ع) بودند اما حب مقام و قدرت به گونه‌ای بر آنها غلبه کرد که حاضر شدند در لشکری سنگر بگیرند که علی‌رغم خواسته خودشان بود.»

* قبل از فتنه 88 اتحادیه اروپا آماده مذاکره و پذیرش پیشنهادهای با ایران بود

معاون فرهنگی سپاه تحریم‌های پس از انتخابات 88 را یکی دیگر از هزینه‌های فتنه برای جمهوری اسلامی عنوان می‌کند و می‌گوید: قبل از خرداد 88 آقای سولانا به رهبر انقلاب نامه نوشت و اعلام آمادگی کرد با جمهوری اسلامی در بحث هسته‌ای کنار بیایند و بسیاری از خواسته‌های ما را عملی کنند و پیشنهاداتی نیز مطرح کرده بودند اما بلافاصله بعد از قضیه انتخابات 88، قرارهایشان را عقب انداختند و پیش خود گفتند ببینیم این جریان موجب چه اتفاقاتی می‌شود.

* تحریم‌ها محصول فتنه 88 است

«این جریان ادامه پیدا کرد تا اینکه مردم با حضور حماسی خود در پایان سال و در تاریخ 9 دی و 22 بهمن 88 خط بطلانی بر فتنه کشیدند، قطعنامه 1929 شورای امنیت در خرداد 89 تصویب و تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد؛ تحریم‌ها محصول فتنه 88 است.

وی در ادامه به نامه سران فتنه به سران کشورهای غربی و مکالمه تلفنی مهدی هاشمی و نیک‌آهنگ کوثر اشاره می‌کند و می‌گوید: بعدها اسنادی به دست آمد که آقایان سران فتنه و جریان مرتبط با اصلاحات با کشورهای غربی مکاتبه کرده و نوشتند اگر شما می‌خواهید جمهوری اسلامی عقب‌نشینی کند، تحریم‌هایی علیه این کشور وضع کنید، اینها دنبال این بودند که غربی‌ها را به این میدان بکشانند و اگر ما اکنون بعد از 6 سال از تحریم رنج می‌بریم، محصول جریان فتنه 88 است.

* نیروی انتظامی در اغتشاشات خیابانی به کسی شلیک نکرد

سردار نجات در ادامه گفتگو با ارس به تشریح سایر خسارات مادی و معنوی که اغتشاش‌ها و آشوب‌های 88 به کشور تحمیل کرد پرداخت:

«در جریان این فتنه بیش از بیست و چند نفر کشته شدند، بسیاری از این افراد تماشاگرانی بودند که در اغتشاش حضور نداشتند، این خون‌ها به گردن کیست؟ به گردن آنهایی است که مردم را به خیابان آوردند و نتوانستند کنترل کنند.»

معاون فرهنگی سپاه با بیان اینکه هیچ کدام از افراد نیروی انتظامی بر اساس دستور، مجاز به حمل سلاح گرم نبودند و تنها تعداد معینی با سلاح ساچمه‌ای در جای مشخصی حضور داشتند، اظهار می‌دارد: همه افراد نیروی انتظامی که در خیابان بودند با سپر و باتوم حضور داشتند، اگر بسیجی هم کمک می‌کرد با سپر و باتوم بود. لذا نیروی انتظامی در اغتشاشات خیابانی به کسی شلیک نکرد، مگر اینکه کسی از دیوار پایگاه بسیج که یک مکان نظامی است بالا برود و آنجا را به آتش بکشد که حکم تیر برای تعرض به مراکز نظامی مشخص است و مرجع قضایی هم اجازه استفاده از سلاح را می‌دهد.

* چگونه می‌شود این همه ظلم و خیانت را فراموش کرد؟

وی ضدانقلاب را عامل اصلی کشته‌شدن افراد بیگناه عنوان می‌کند و می‌گوید: یا افراد ضدانقلاب یا کسانی با برنامه‌ریزی قبلی به اینها شلیک کردند، خون کشته‌شدگان به گردن افرادی است که مردم را به خیابان‌ها کشیدند و خسارت‌های مادی و معنوی فراوانی طی 8 ماه به کشور تحمیل کردند، چگونه می‌شود این همه ظلم و خیانت به نظام را فراموش کرد؟

* دلایل گستردگی فتنه

سردار نجات در ادامه به تشریح علل گستردگی فتنه می‌پردازد:

«فتنه 88 فتنه‌ای بزرگ و گسترده بود، به گونه‌ای که مقام معظم رهبری هم آن را بزرگترین حادثه‌ای می‌دانند که بعد از انقلاب تاکنون اتفاق افتاده و حتی از قضیه جنگ تحمیلی و منافقین هم مهم‌تر و گسترده‌تر بوده است. علت این امر این است که سردمداران فتنه یا حامیان آنها افرادی بودند که زمانی جزو بزرگان نظام محسوب می‌شدند؛ یکی از این افراد نخست‌وزیر 8 سال ریاست جمهوری مقام معظم رهبری بود، یکی از این افراد چندین سال ریاست مجلس شورای اسلامی را عهده‌دار بود، یکی از حامیان فتنه 8 سال رئیس‌جمهور کشور ما بود و یکی دیگر از حامیان این جریان 8 سال رئیس‌جمهور، 8 سال رئیس مجلس و مدت‌ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است، برخی از این افراد با چند واسطه منتسب به بیت امام هستند و اینها دلایلی است که فتنه را بسیار پیچیده کرد.

* بدنه همراه فتنه‌گران بعد از خطبه‌های 29 خرداد رهبری ریزش شدیدی کرد

معاون فرهنگی سپاه با اشاره به سخنرانی بسیار مهم مقام معظم رهبری در نمازجمعه 29 خرداد 88 تصریح می‌کند: بیش از 500 هزار نفر در راهپیمایی روز 25 خرداد شرکت کردند، اما بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در 29 خرداد در نماز جمعه که از همین افراد (موسوی، کروبی، هاشمی) تجلیل کردند و با زبانی زیبا از آنها خواستند به فتنه و اردوکشی خیابانی پایان دهند؛ اکثر آنهایی که با نظام بودند ریزش کردند و در راهپیمایی 30 خرداد جمعیتی کمتر از 60-70 هزار نفر و واقعاً به قصد درگیری آمده بودند.

«بیش‌ترین درگیری در روز 30 خرداد 88 مشاهده می‌شود که مردم به دعوت مجمع روحانیون مبارز آمده بودند و چون آنها بسیار دیر مراسم را لغو کردند خبر به مردم نرسید.»

* موسوی بزرگترین ضربه را به جبهه اصلاحات زد

وی معتقد است میرحسین موسوی بزرگترین ظلم را به جریان اصلاحات کرده و در توضیح این سخن می‌گوید: آرای مهندس موسوی در انتخابات 88، 33 درصد بود؛ یک ماه بعد از فتنه و در یک نظرسنجی با این سوال که آیا دوباره در صورت انتخابات به موسوی رأی می‌دهید، به 20 درصد رسید. بعد از 9 دی 88 نیز تنها 9 درصد کسانی که در انتخابات به موسوی رای دادند، حاضر بودند باز هم او را انتخاب کنند.

«اگر اصلاح‌طلبان آدم‌های عاقلی باشند درمی‌یابند که میرحسین موسوی بزرگ‌ترین ظلم را به آنها کرد. جریان اصلاحات می‌توانست بگوید من 33 درصد رأی دارم و با این 33 درصد می‌توانستند یک ائتلاف بزرگ حزبی تشکیل دهند و خود موسوی هم مسئول حزب شود و در موضع مظلومیت کار تشکیلاتی کنند و در انتخابات بعد شرکت حضور داشته باشند، ولی بعد از اغتشاشات و آشوب‌های 88 حزب مشارکت و سازمان مجاهدین به‌عنوان احزاب مخل امنیت ملی منحل شدند و بسیاری از سران آنها دستگیر و به 5 تا 10 سال زندان محکوم شدند، میرحسین موسوی و دوستانش موقعیت اجتماعی اصلاح‌طلبان را از بین بردند.»

* رهبری به موسوی گفت جنس تو با ضدانقلاب فرق دارد

سردار نجات در ادامه گفتگوی خود با فارس، مدیریت مقام معظم رهبری در بحران فتنه را داهیانه، اسلامی، پدرانه و مقتدرانه خواند و گفت: وجهه‌ پدرانه و جذب مقام معظم رهبری بر همه وجوه دیگر ایشان برتری دارد. ایشان فردای روزی که موسوی به نتایج اعتراض کرد، وی را خواستند و گفتند جنس تو با جنس ضد انقلاب فرق دارد و اگر اعتراض داری در چارچوب قانون اعلام کن، عین این پیام را برای کروبی و دیگران هم فرستادند. بعد وقتی دیدند اینها ادامه می‌دهند با ستادهای اینها جلسه گذاشتند و گفتند هر کدام 3 نماینده بفرستید تا من با اینها جلسه بگذارم.

* نماینده موسوی تقلب در انتخابات را رد کرد

جالب این است که آقای آخوندی به عنوان یکی از نمایندگان آقای موسوی در آن جلسه به رهبری گفت: من سال‌ها برگزار کننده انتخابات بودم و جابجایی و تقلب 10 میلیون رای امکان ندارد.

بعدها تاج‌زاده هم در زندان گفت: من به عنوان کسی که معاون سیاسی وزیر کشور بودم می‌گویم که چنین میزان تقلبی امکان ندارد و شورای نگهبان می‌تواند نهایتا فقط یک میلیون رأی را جابه‌جا کند و بارها در جلسات خصوصی اعتراف کردند تقلب به این شکل و وسعت امکان ندارد.

معاون فرهنگی سپاه ادامه داد: در آن جلسه، رهبری حرف و اعتراضات آنها را شنیدند و مهلت اعتراض به شورای نگهبان را تمدید کردند و 3 نفر را هم از جانب خود در شورای نگهبان مأمور کردند و به این شورا دستور دادند اگر لازم شد یک سوم صندوق‌ها را با حضور نمایندگان افراد معترض بازشماری کنید، چنین چیزی سابقه ندارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جمعیت معترض را از ضدانقلاب جدا کردند، تصریح می‌کند: ماه رمضان سال 88 و در دیداری که دانشجویان خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودند، یک دانشجو سؤالی مطرح کرد و به معترضین نسبت منافق داد اما مقام معظم رهبری فرمودند: به مجرد اینکه یک عده اعتراض دارند، نباید این اصطلاحات را به کار ببرید، اینها معترض هستند لکن معترضینی که اشتباه کردند.

* رهبری فرمودند اهانت روز عاشورا کار ضدانقلاب بود نه فتنه‌گران

سردار نجات ادامه می‌دهد: بعد از جریان روز عاشورا ایشان به نهادهای امنیتی پیام دادند که جریان عاشورا کار ضدانقلاب بود، نه فتنه‌گران و بعد تعبیر کشتی نجات به کار بردند و گفتند انقلاب ما کشتی نجات است و از اینها خواستند به این کشتی بپیوندند و در ضمن تاکید کردند اگر کسی نخواست ما دیگر نمی‌توانیم کاری بکنیم.

* حصر موسوی و کروبی به خاطر فتنه 88 نیست

معاون فرهنگی سپاه در ادامه گفتگو به دلایل حصر موسوی و کروبی و تداوم آن اشاره می‌کند و اظهار می‌دارد: میرحسین موسوی و کروبی تا 18 ماه بعد از فتنه 88 آزاد بودند و هیچ ارگان قضایی به دلیل اینکه مسئولان کشور بودند، تعرضی به آنها نکرد، میرحسین موسوی به‌طور آزادانه تا بهمن 89 اطلاعیه می‌دهد و تا آن زمان مردم را به اعتراض فرا می‌خواند و می‌گوید که هر یک نفر یک رسانه و عملاً به دنبال براندازی است ولی نظام با او کاری ندارد.

وی با رد این مطلب که علت حصر موسوی و کروبی فتنه 88 است، می‌گوید: بعد از جریان بیداری اسلامی، جریانی آمریکایی در سوریه راه افتاد که می‌خواستند الگوی جعلی بیداری اسلامی را در سوریه ایجاد کنند و مقاومت اسلامی را هم تحت‌الشعاع قرار دهند.

«مصطفی تاج‌زاده از زندان به تروریست‌هایی که در سوریه کشتار می‌کنند نامه نوشت و گفت: شما همان حرفی را می‌زنید که ما می‌زنیم و ما پشت شما هستیم و مانند شما معترضیم.»

* موسوی و کروبی به دنبال فتنه دوم بودند

وی ادامه داد: بعد از 22 بهمن 89، جریانی ضدانقلابی راه افتاد و فراخوانی خطاب به مردم صادر کرد که 25 بهمن ماه و مانند مردم سوریه به خیابان‌ها بیایند؛ VOA و BBC و سایت‌های ضدانقلابی این فراخوان را پوشش دادند و موسوی و کروبی هم 25 بهمن مردم را به خیابان‌ها دعوت کردند و می‌خواستند فتنه دومی راه بیندازند و بگویند ما یک جریان بیداری اسلامی مانند سوریه هستیم.

سردار نجات علت اصلی حصر سران فتنه را فراخوان 25 بهمن 89 که منجر به آمدن 4-3 هزار نفر به خیابان شد عنوان می‌کند و اظهار می‌کند: اینها به خاطر فتنه دومی که می‌خواستند بعد از 88 می‌خواستند برپا کنند و مصطفی تاج‌زاده هم از زندان آن را حمایت می‌کرد به حصر رفتند.

* حصر سران فتنه با درخواست قوه قضائیه و موافقت شورای عالی امنیت ملی بود

معاون فرهنگی سپاه در واکنش به کسانی که ادعا می‌کنند این حصر غیرقانونی است می‌گوید: حصر اینها به درخواست قوه قضائیه و طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی است؛ مرجع قانونی قوه قضائیه است و رئیس قوه قضائیه هم که یکی از اعضای شورای عالی امنیت ملی است از شورا درخواست حصر سران فتنه را می‌کند و شورا نیز این طرح را تصویب کرده و سران فتنه محصور شدند؛ شما به هر مرجع امنیتی- قضایی بگویید این موضوع را عین قانون می‌داند.

وی در ادامه می‌‌افزاید: در دنیا انواع و اقسام محاکمه وجود دارد، یک محاکمه منجر به اعدام می‌شود، یک محاکمه منجر به زندان می‌شود، به برخی متهمین دستبند یا پابند الکترونیک می‌زنند و می‌گویند از این محدوده خارج شوید و در برخی اوقات نیز مجازات حصر برای افراد در نظر گرفته می‌شود.

* نظام بالاترین لطف را به سران فتنه کرد/ سران فتنه در خانه‌ای مجلل نگهداری می‌شوند

سردار نجات با تاکید بر این مطلب که نظام بیشترین لطف را به این افراد کرده است تصریح می‌کند: سران فتنه در خانه‌ای مجلل نگهداری می‌شوند، کروبی هر روز استخر و سونا می‌رود، همه جای دنیا حکم چنین افرادی اعدام بود.

معاون فرهنگی سپاه حضور مردم در 9 دی را حادثه‌ای غیر قابل مقایسه با دیگر حوادث می‌داند: این حضور در مقیاس محدودتری در 23 تیر 78 و پس از سخنرانی حضرت آقا در خصوص حادثه کوی دانشگاه که هم از دانشجویان دفاع کردند و هم از تخریب دانشگاه اعلام انزجار کردند اتفاق افتاد.

* هیچ کس تصور چنین جمعیتی را در 9 دی نداشت

در جریان 9 دی هم تصور این بود که یک جمعیت 200 تا 300 هزار نفری می‌آیند و هیچ‌کس تصور نمی‌کرد چنین جمعیت عظیمی جمع شوند.

وی عواملی را که سبب تجمع عظیم مردم در 9 دی 88 شد چنین برمی‌شمرد:

«مردم در طول 8 ماه پس از خرداد از چند چیز به شدت ناراحت و آزرده بودند. اول اهانت به امام حسین(ع) و حضرت امام(ره)، دوم لجاجت و پافشاری بیش از اندازه جریان‌های فتنه‌گر بر ادعاهای باطل خود و سوم لحن مظلومانه مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد.

بسیاری از افرادی که به راه‌پیمایی 9 دی آمده بودند در انتخابات به موسوی و کروبی رأی داده بودند و این حماسه و حضور در بی‌نظیر بود، این خصوصیت خوب مردم ما و بصیرت آنها را می‌رساند.»

* عملکرد روزنامه‌های زنجیره‌ای و تندروهای اصلاحات تغییری نکرده است

سردار نجات در ادامه مصاحبه به بررسی عملکرد روزنامه‌های زنجیره‌ای می‌پردازد و معتقد است روزنامه‌های زنجیره‌ای یک بار در فتنه سال 78 امتحان بدی را پس داده‌اند:

«اتفاقی که نیفتاده بود تیتر کردند و نوشتند «به پا خیز برادر، برادرت کشته شد» و «لطفاً جنازه‌های شهدای ما را پس دهید» و این در صورتی بود که هیچ دانشجویی کشته نشده و تنها یک سرباز سپاه که به دنبال برادرش رفته بود تیر خورد.این تیترها سروصدای زیادی برپا کرد و این روزنامه‌ها درست مطابق پازل آمریکایی پیش رفتند.

معاون فرهنگی سپاه عملکرد این روزنامه و احزابی مانند مشارکت و مجاهدین را سبب گسترش فتنه به مدت 8 ماه عنوان می‌کند و می‌گوید: عملکرد آنان تغییری نکرده است، اکنون هم اگر نگاه کنید می‌بینید هر روز با یک عنوان دروغ‌پردازی می‌کنند و حادثه و جریان کوچکی را که ممکن است به وحدت کشور لطمه بزند، برجسته می‌کنند.

وی جریان اصلاحات تندرو را متهم به حمایت از جریان برانداز، شورش علیه دموکراسی، عبور از قانون می‌داند و تاکید می‌کند: جریان اصلاحات متهم به بر بهم زدن امنیت ملی و زمینه‌سازی برای تحریم‌هاست.

* جریان اصلاحات با چه رویی می‌خواهد به صحنه برگردد؟

سردار نجات با انتقاد شدید از فعالیت دوباره برخی احزاب منحل شده تصریح می‌کند: دو حزب مشارکت و مجاهدین در فتنه 88 آتش‌بیار معرکه بودند، دادگاه اینها را منحل کرد. چرا باید جرأت کنند و در قالب یک حزب جدید دوباره نام‌نویسی کنند؟ جزو شورای مرکزی احزاب و در انتخابات فعال شوند؟

نمی‌دانم جریان اصلاحات به چه رویی می‌خواهد بدون اظهار برائت از فتنه و عذرخواهی از مردم به صحنه انتخابات برگردد.

* انتخابات آینده آزمون مهمی برای وزارت کشور و شورای نگهبان است

وی انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را آزمون بسیار مهمی برای وزارت کشور و شورای نگهبان خواند: وزارت کشور باید ثابت کند چقدر به قانون اساسی پایبند است، برخی از این افراد فتنه کردند و کشور را به ناامنی کشیدند و نشان دادند قانون را قبول ندارند. اگر هیأت‌های اجرایی در بررسی‌های خود این موارد را در نظر بگیرد، معلوم می‌شود به قانون پایبند است.

«یکی از مطالبات جدی مردم به‌خصوص آنهایی که دنبال امنیت کشور، برگزاری یک انتخاب سالم و اجرای قانون و مردم‌سالاری دینی هستند، این است که در رابطه با جریان فتنه‌گر و حامی فتنه‌گر به مُرّ قانون عمل و افراد مساله دار را رد صلاحیت کنند.

مطالبه مردم از شورای نگهبان نیز نظارت است، اگر وزارت کشور به وظیفه قانونی خود عمل نکرد شورای نگهبان باید عمل کند و نباید بگذارد مجلسی که عصاره کشور است، توسط افراد نفوذی همراه با ضد انقلاب، اشغال شود.»

* کارگزاران بیت‌المال را حراج کرد

معاون فرهنگی سپاه خصوصیت بارز فتنه را طغیان اشرافیت علیه جمهوریت می‌داند و می‌گوید: یک نفر از سردمداران فتنه از طبقه پایین شهر نیست، کارگزاران یکی از جریانات سردمدار و فعال در فتنه است که بیت‌المال را حراج کردند، 15-10 شرکت دارند و سهامدار بسیاری از شرکت‌هایی هستند که در دوره خاتمی و هاشمی به‌دست‌شان رسید. تیراژ روزنامه‌های زنجیره‌ای متعلق به این حزب بین 2 تا 5 هزار نسخه است که نصفش مرجوعی است و آگهی تجاری هم ندارد، هر روزنامه‌ای با این خصوصیت، حداقل سه، چهار میلیارد تومان در سال هزینه دارد. هزینه این از کجا می‌آید؟

بسیاری از هیأت تحریریه‌های این روزنامه‌ها در حال حاضر با بی‌بی‌سی و رادیو فردا کار می‌کنند، حسین باستانی، عیسی سحرخیز، محسن کدیور و رجبعلی مزروعی، مسیح علی‌نژاد و فاطمه حقیقت‌جو از اعضای این جریان بودند.

* حامیان فتنه منتظر فرصت دوباره هستند

سردار نجات در خاتمه این گفتگو در پاسخ به این سوال که آیا بحث فتنه تمام شده است، می‌گوید: در روز 9 دی مردم فتنه را جمع کردند و به وظیفه‌ای که بر عهده آنان بود عمل کردند؛ ولی افرادی از حامیان فتنه‌گران از زیر قانون در رفتند و ما هم اطلاعاتی داریم که آنان منتظر فرصتی برای برپایی فتنه دیگر هستند و به مجرد دیدن ضعفی از نظام دوباره فعال می‌شوند.

انتهای پیام/بازدید : 524

[ يکشنبه 6 دی 1394 ] [ 0:37 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

سیب‌زمینی را چال می‌کنند و به فکر واردات مدیر خارجی هستند؟

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سردار محمدرضا نقدی در ارتباط زنده توسط ویدئو کنفرانس با همایش بسیج مهندسین عمران و معماری که در هتل نخل مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ما امروز با توطئه‌های بزرگ دشمنانمان مواجه هستیم که علیه اسلام دارند اقدام می‌کنند، آنها خلع سلاح شدند و شکست‌های سنگینی از امت اسلامی خوردند و طی سال‌های اخیر مداوم عقب‌نشینی کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کشورهای منطقه امروز یک به یک از چنگ قدرت‌های جهانی خارج شده‌اند و اسلام در حال پیشروی است، افزود: دشمن طی 36 سال گذشته در عرصه‌های مختلف نتوانست کاری انجام دهد و امروز در عرصه نفوذ با چرب‌زبانی اظهار محبت و دوستی می‌کند و این از خصوصیات آنهاست؛ لذا گرگ، گرگ است.

عده‌ای در داخل کشور بسترساز نفوذ شده‌اند و آن تصویری که آمریکا می‌خواهد القا کند را این عده بسترسازی می‌کنند، که این راه نفوذ آنها نیز 3 معبر مهم است

وی با بیان اینکه آنها ذات گرگ بودن خود را نمی‌توانند پنهان کنند و می‌خواهند با چالش‌هایی که برای ما درست کردند بگویند پیشرفت کشور در گرو رابطه با استکبار است ادامه داد: لذا با این تصویر می‌خواهند زمینه نفوذ را فراهم کنند.

سردار نقدی ادامه داد: دشمن تلاش‌های زیادی برای لطمه وارد کردن به ایران دارد، در حالیکه ایران ستون فقرات ملت‌های منطقه شده است.

وی با بیان اینکه وقتی اسناد آمریکایی را بخوانید متوجه می‌شوید که روز به روز واژه ایران در آن بیشتر شده است گفت: به عنوان مثال کنگره آمریکا شاید هر 10 یا 6 سال یک بار قانونی بر علیه کشور ما وضع می‌کرد، اما چه شده که در طول یکی دو سال گذشته در حال تصویب چند قانون علیه ایران هستند و مرتب طرح‌های ضد ایرانی در مجلس و سنای آنها تصویب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: باید گفت چرا این اتفاق می‌افتد؟ آنها که سعی می‌کنند بگویند «جمهوری اسلامی ایران عددی نیست؟» اما باید گفت «آنها از اهمیت جمهوری اسلامی و سرعت پیشرفت کشور احساس خطر می‌کنند».

امثال عبدالمالک ریگی اعتراف می‌کند «چه کسانی آنها را آموزش می‌دهند که اینگونه انواع و اقسام جنایات را در حق مردم بی‌گناه انجام داده‌اند»

3 معبر مهم برای نفوذ دشمن

وی با بیان اینکه عده‌ای در داخل کشور بسترساز این نفوذ شده‌اند و آن تصویری که آمریکا می‌خواهد القا کند را این عده بسترسازی می‌کنند، عنوان کرد: راه نفوذ آنها 3 معبر مهم است.

سردار نقدی با تشریح این 3 معبر گفت: نخست کسانی که خوشبین هستند و فکر می‌کنند آمریکا دوست ما است و عذر جنایات آمریکا را این افراد ساده‌لوح می‌خواهند، لذا کشتارهایی که در دوران‌های انقلاب در داخل کشور با همکاری آمریکا رخ می‌داد را آنها می‌گویند «گذشت و اینگونه ساده‌اندیش هستند».

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره دومین معبر و اینکه هم‌اکنون از انگشت‌های آمریکا چندین شرارت علیه ملت ایران اعمال می‌شود، گفت: منافقینی که در داخل خاک عراق حضور داشتند تحت حفاظت آمریکا قرار گرفته‌ بودند که باید گفت «چرا به آنها پادگان داده می‌شود؟»

وی ادامه داد: آنها حتی در شرق کشور گروهک‌های تروریستی تأسیس می‌کنند و امثال عبدالمالک ریگی اعتراف می‌کند «چه کسانی آنها را آموزش می‌دهند که اینگونه انواع و اقسام جنایات را در حق مردم بی‌گناه انجام داده‌اند».

در مهرماه سال جاری در مجلس نمایندگان آمریکا قانونی تصویب شد که در آن مطرح شده بود غرامت چندصد کشته آمریکایی در بیروت را باید ایران بدهد!

نقدی با بیان اینکه اعترافات این افراد نشان می‌دهد که در پایگاه‌های آمریکایی و ناتو که در افغانستان وجود دارد آموزش می‌دیدند، ادامه داد: همچنین باید گفت گروهک‌های سلطنت‌طلبی که در داخل آمریکا حضور دارند با همراهی دشمن شب و روز تلاش می‌کنند که علیه کشور با ابزارهای ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی هجمه وارد کنند پس باید گفت «این چطور دوستی تلقی می‌شود؟»

وی با بیان اینکه آمریکا ده‌ها پایگاه نظامی دور تا دور ایران تأسیس کرده است گفت: باز این سوال را از برخی می‌پرسیم که «آمریکا آیا دوست ما است؟»

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در مهرماه سال جاری در مجلس نمایندگان آمریکا قانونی تصویب شد که در آن مطرح شده بود غرامت چندصد کشته آمریکایی در بیروت را باید ایران بدهد افزود: با این رویکرد در این قانون مصوب کردند که برداشتن تحریم‌های ایران مشروط بر این است که غرامت 46 میلیون دلاری از حساب‌های ایران برداشته شده و آن را به خانواده‌های کشته‌شدگان بدهند، باید گفت « آیا مسئولین ما می‌ترسند که راجع به این موضوعات صحبت کنند چرا که آمریکا جریح‌تر شده و مدام قانون بر علیه ایران تصویب می‌کند.»

این ساده‌لوحی آیا درست است که بگوییم «آمریکا درست شده است؟» آیا این دلایل نشان نمی‌دهد که دشمنی آنها بیشتر شده است؟ باید گفت «بعد از برجام ماهی یک بار قانون علیه ایران تصویب کردند.»

وی با تاکید بر اینکه کسانی که اکنون به عنوان عامل نفوذی آمریکا در داخل دستگیر شدند یا می‌شوند، تنها جاسوس نیستند و باید گفت آموزش دیده‌اند که حتی در کشور کودتا درست کنند، ادامه داد: باید گفت آمریکا آن‌قدر در دشمنی خود مقابل ایران چشم‌سفید و گستاخ عمل می‌کند که در قالب یک اقدام طبقه‌بندی شده 34 پروژه در قالب براندازی علیه ایران را در دفتر جان‌کری ارائه می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا همان جنایتکاری بوده که هست گفت: به عنوان مثال در مهرماه به یک بیمارستان در افغانستان حمله کرده و مردم را به خاک و خون کشیدند و حتی یک عذرخواهی هم نکردند، لذا این ساده‌لوحی آیا درست است که بگوییم «آمریکا درست شده است؟» آیا این دلایل نشان نمی‌دهد که دشمنی آنها بیشتر شده است؟ باید گفت «بعد از برجام ماهی یک بار قانون علیه ایران تصویب کردند.»

« ثابت شده، ارتش آمریکا آسیب‌پذیرترین ارتش در دنیا است»

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند «می‌دانیم آمریکا جنایتکار است» اما سکوت می‌کنند و می‌ترسند گفت: لذا بسترساز این ترس کسانی هستند که می‌گویند «با یک دکمه آمریکا می‌تواند تمام نیروهای مسلح ایران را از بین ببرد.»

سردار نقدی ادامه داد: «شکست‌های آمریکا در منطقه ثابت کرده آنها توان و ظرفیتی برای حمله به ما ندارند و در حالیکه 19 میلیارد دلار بدهی دارند، با چه اقتصادی می‌خواهند پشتیبان بین‌المللی برای حمله علیه ایران جمع‌آوری کنند؟!

وی با بیان اینکه آمریکا در چندین عملیات اخیر خودش شکست خورده و نیروی رزمنده‌ای که جرأت حضور در جنگ داشته باشد را ندارد خاطرنشان کرد: به همین دلیل خود را وابسته به گروهک‌های تکفیری کرده است لذا با تأسیس شرکت‌هایی همچون بلک‌واتر آدم‌های شرور و حرفه‌ای را استخدام می‌کند؛ همچنین باید گفت «ارتش آمریکا آسیب‌پذیرترین ارتش در دنیا است آن هم به گونه‌ای که در همه جای دنیا آمریکا در خطر است.»

شکست‌های آمریکا در منطقه ثابت کرده آنها توان و ظرفیتی برای حمله به ما ندارند و در حالیکه 19 میلیارد دلار بدهی دارند، با چه اقتصادی می‌خواهند پشتیبان بین‌المللی برای حمله علیه ایران جمع‌آوری کنند؟!

وی بیان کرد: بعضی از عوامل داخلی القا می‌کنند که این ترس را به مردم وارد کنند و یک عده هم به خاطر طمع‌های جنسی می‌خواهند رابطه با آمریکا خوب شود و به ظاهر می‌گویند «مردم مشکل دارند.»

نقدی با بیان اینکه امروز باید کشورهای منطقه را دید که چطور علیرغم دخالت‌های آمریکا وضعیت اقتصادی بدی پیدا کرده‌اند یادآور شد: به عنوان مثال در چندین و چند استان ترکیه حکومت نظامی رخ داده است که یک استاندار نمی‌تواند وارد شهر شود پس این وضعیت متحدان آمریکا است و حال باید گفت «جزء امین‌ترین کشورهای جهان هستیم اما چالش‌های اقتصادی هم داریم.»

وی با بیان اینکه آقایان دلسوزی می‌کنند و مدام از مردم یاد می‌کنند، باید در جواب آنها گفت «بروید خانه‌ها و ویلاهایتان را بفروشید تا مردم صاحب خانه شوند» ادامه داد: آمارهایی وجود دارد که برخی در یکی از خیابان‌های آمریکا که رئیس‌جمهور آمریکا در آن زندگی می‌کند به مبلغ 97 میلیون دلار خانه خریده‌ است.

وی تاکید کرد: امام راحل خوب این مطلب را تبیین کرده‌اند و فرمودند وقتی آدم متدینی در دستگاه، ارکان‌ و مجلس حضور داشته باشد هیچ قدرتی نمی‌تواند کشور را در اختیار بگیرد؛ اما امروز این خطر را احساس می‌کنیم به گونه‌ای که تبهکارانی وجود دارند که به مردم القا می‌کنند راه موفقیت ما سازش با آمریکا است.

آمارهایی وجود دارد که برخی در یکی از خیابان‌های آمریکا که رئیس‌جمهور آمریکا در آن زندگی می‌کند به مبلغ 97 میلیون دلار خانه خریده‌ است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تشریح کرد: این دروغ‌های بزرگ امروز برملا شده و باید گفت «گذشت آن زمان که به خارج نگاه کنیم، افزایش رکود یکی از نگاه‌ها به خارج است و باید گفت بعد از هر مرحله‌ای که رخ می‌دهد بد از بدتر به وجود می‌آید.

نقدی ادامه داد: ایران یکی از استثنایی‌ترین کشورهای جهان است که منابع مختلف در آن وجود دارد؛ به عنوان مثال با تکنولوژی که امروز از آب و خاک گسترده در داخل کشور استخراج می‌شود می‌توان تا یک میلیارد نفر را غذا داد.

وی خطاب به جمع حاضر با بیان اینکه دولت قبلی در ظرف چند روز سکه فروخت گفت: نقدینگی در کشور وجود دارد در حالیکه وارد تولید نمی‌شود و به جایش وارد کارهای سفته‌بازی و این‌چنینی می‌شود.

نقدی ادامه داد: همچنین در ظرف 2 سال میلیاردها دلار در موضوع نفت ضرر کردیم اما کسی حاضر نیست در این عرصه‌ها وارد شود و مشکلات را برطرف کند حتی هم‌اکنون که تحریم‌ها برداشته شده است و می‌توانیم با چین و روسیه تبادل اقتصادی کنیم متاسفانه کسی به این سمت هم حرکت نمی‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در اینجا سیب‌زمینی را چال می‌کنند گفت: آیا این مدیریت است؟ بعضی‌ها با مطرح کردن اینکه باید از خارج کشور مدیر وارد کنیم مردم را تحقیر می‌کنند لذا یکی از مهمترین مشکلات ما این است که کمتر به مسائل داخلی خود توجه کرده‌ایم.

هم‌اکنون که تحریم‌ها برداشته شده است و می‌توانیم با چین و روسیه تبادل اقتصادی کنیم متاسفانه کسی به این سمت هم حرکت نمی‌کند

وی اشاره به نبود تدبیر در حل مشکلات کشور یادآور شد: مصیبت‌های کنونی بسیاری از آنها به دلیل نداشتن الگوی درست است لذا این الگوی شهرداری است که من نمی‌توانم در تهران نفس بکشم طوری که همه مریض شده‌اند و با این رویکرد انتظار این است بسیج مهندسین الگوهای توسعه کشور را طراحی کنند.

سردار نقدی با تاکید بر اینکه نیاز است بدون باندبازی چاره‌ای برای مشکلات پیدا شود، ادامه داد: نیاز است بسیج مهندسین راهکارهای عملیاتی در جهت توسعه کشور طراحی و برنامه‌ریزی کند همانطور که در دفاع مقدس موفق بودیم و برایند نهایی جنگ سرافکندگی استکبار و پیروزی ملت ما بود در حالیکه بسیاری از شما مهندسی جزء همین افتخارات هستید.

وی در پایان با بیان اینکه سبک و سیاق معماری جدید دارد فرهنگ ما را بر باد می‌دهد آن هم به گونه‌ای که فضایی برای پرداختن به مسائل مذهبی و ادای فرائض الهی وجود ندارد، گفت: مانند برج‌های مرتفع در خارج از کشور در داخل عیناً آنها را می‌سازیم و کارخانه‌های کاشی‌سازی راتعطیل و کاشی از اسپانیا وارد می‌کنیم و باید گفت چطور می‌شود از اینها فرار کرد و فاصله گرفت.بازدید : 453

[ پنجشنبه 3 دی 1394 ] [ 20:14 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

طلحه و زبیرها به میدان آمده‌اند/با این فتنه ها باید ‌بیش از گذشته ‌آماده باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی دقایقی پیش در جمع فرماندهان سپاه امام رضا (ع) که به مناسبت حماسه 9 دی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه باید مسیر انقلاب را با گفته‌های رهبر معظم انقلاب مطابقت دهیم، اظهار کرد: ‌رهبری فرموده‌اند که نباید راه امام راحل گم یا از آن غفلت شود و یا عمدا کنار گذاشته شود.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه امروز همراهان استکبار به دنبال از بین بردن راه امام راحل هستند، گفت: برخی نیز در این میان از ترفندهای موجود برای گمراهی مسیر اصلی انقلاب استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: خاطره‌گویی و خاطراتی که از امام نقل می‌شود بر اساس همین رویکرد است زیرا در این خاطره‌گویی‌ها، گفتمان‌های صحیحی از امام و انقلاب گفته نمی‌شود، در جریان انتخابات پیش رو نیز استکبار می‌خواهد این اتفاق‌ها ادامه داشته باشد تا مسیر انقلاب عوض شود.

وی تصریح کرد: امروزه طلحه و زبیرها به میدان آمدند و ما برای مقابله با این فتنه باید خود را بیش از گذشته ‌آماده کنیم و در حفظ و حراست از مسیر و جایگاه امام بیش از پیش بکوشیم.

مصلحی تصریح کرد: امام راحل عنوان می‌کردند که ما به دنبال پیاده‌سازی اسلام ناب محمدی هستیم، اسلامی که در مسیر فقر و دردمندی بیچارگان حرکت می‌کند، اسلام ما اسلام پابرهنگان است اما هیچ‌گاه عنوان نکردند که ما می‌خواهیم در مسیر استکبار و سرمایه‌داری حرکت کنیم.

وی به برخی از ویژگی‌های اسلام آمریکایی اشاره کرد و گفت: اسلام آمریکایی اسلام اشرافی و سرمایه‌داری است، اسلام آمریکایی اسلامی است که ابوسفیان در زمان پیامبر آن را پیاده می‌کرد.

وزیر سابق اطلاعات گفت: این موضوع که استکبار علیه جمهوری اسلامی بسیج شده است، شوخی نیست، کشورهای مستکبر دنیا با برنامه‌ریزی گسترده در حال تغییر مسیر انقلاب اسلامی هستند.

مصلحی با اشاره به بحران سوریه نیز تصریح کرد: در آن زمان که بحران سوریه آغاز شد در شورای امنیت ملی تصمیم بر این شد که من با ولیعهد عربستان برای حل این بحران دیدار داشته باشم، در ابتدای امر تصمیم گرفتم که بررسی‌ کنم چه کسانی از ایران با ولیعهد عربستان دیدار داشتند و وی در این جلسات به چه موضوعاتی اشاره کرده است.

مصلحی گفت: بررسی‌های نشان می‌داد که ولیعهد عربستان تمامی مذاکره‌کنندگان را با ترفندهای خاصی به گوشه رینگ می‌برد و صحبت‌های خود را بر آنها غلبه می‌کرد.

وزیر اسبق اطلاعات گفت: خلاف قواعد دیپلماسی صحبت‌های وی را قطع کردم و عنوان کردم که در شان من نیست پاسخ صحبت‌های شما را بدهم، امروز ما به دنبال حل بحران سوریه هستیم.

وی به نکته‌ای کلیدی در مذاکره خود با ولیعهد عربستان اشاره کرد و گفت: در آن ملاقات ولیعهد عربستان گفت که در زمان جنگ عراق علیه ایران با همکاری کشورهای منطقه بیش از 10 میلیون دلار به صدام کمک کرد و این موضوع نشان‌دهنده عمق کینه و نفرت وهابیت و عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران است.

مصلحی گفت: امروز باید بررسی کرد که صدام در کجا قرار دارد، وهابیت در چه نقطه‌ای قرار دارد، امروز حکومت عراق بر اساس چه رویکردی شکل گرفته و نقش جمهوری اسلامی ایران در این میان چیست؟

وی خاطرنشان کرد: افراد بسیاری از ابتدای انقلاب تلاش کردند که مسیر انقلاب را عوض کنند اما نتوانستند زیرا مسیر انقلاب جلو می‌رود و اهداف استکباری نمی‌تواند در جامعه اسلامی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: باید معیار نماینده درست و انقلابی با اقتصاد مقاومتی سنجیده شود، برخی عنوان می‌کنند که اصلا دعوای ما با آمریکا دعوای دشمن با دشمن نیست بلکه دعوای قهر و آشتی است، باید گفت برخی مسئولان مردم را چه فرض کرده‌اند.

مصلحی ادامه داد: باید بعد از برجام پرسید که چه چیزی نصیب ملت ایران شده است، آیا یک گره اقتصادی حل شد و یا معیشت مردم بهتر شده است، من به عنوان کسی که تمام زوایای اقتصادی را زیرنظر دارم می‌گویم که 20 درصد مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم‌هاست و 80 درصد آن ارتباطی با تحریم‌ها ندارد.

مصلحی ادامه داد: واردات بی‌حساب و کتاب، برگزاری جشنواره‌های لباس ترکیه‌ای در داخل کشور و نبود توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی مشکلات اقتصادی را دوچندان می‌کند.

وزیر سابق اطلاعات اظهار کرد: در شرایط فعلی نیز برخی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابی خود سعی می‌کنند که این فرهنگ را القا کنند که باید با کدخدا که همان آمریکاست کنار آمد و این بصیرت‌افزایی برای جلوگیری از شکل‌گیری فتنه جدید وظیفه شما بسیجیان استبازدید : 485

[ پنجشنبه 3 دی 1394 ] [ 15:30 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

راه های ارتباط با دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار موارد زیر می باشد:

امور جشنواره و فیلم سازان (جهت پاسخ گویی به متقاضیان شرکت در جشنواره): 09338758190 - 02188984616

رایانامه (پست الکترونیک) دبیرخانه : ammarfilmfest@gmail.com

نکته: پاسخ گویی به ایمیل های جشنواره حداکثر با تاخیر 24 ساعته صورت می پذیرد.

******

تماس با سایر بخش ها:

سامانه پیامکی: 30001801

شماره تماس: 02188960477 - 02188964941

داخلی
اکران مردمی: 413-404
امور فیلم و فیلمسازان: 302-304
واحد تولید و مدرسه سینمایی عمار: 502-503
بین الملل: 306
روابط عمومی: 190-301

******

نشانی دبیرخانه: تهران، بلوار کشاورز، خیابان 16 آذر، روبروی خیابان پورسینا پلاک 60 کدپستی 1417973651بازدید : 488

[ شنبه 28 آذر 1394 ] [ 1:16 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

حسن عباسی مطرح کرد: گفتمان‌سازی؛ مهم‌ترین هدف جشنواره مردمی عمار

به گزارش «عمارفیلم» به نقل از تسنیم، سیدرسول منفرد دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار ضمن اشاره به برگزاری اولین دوره این جشنواره بازی‌های رایانه‌ای گفت: برای اینکه جشنواره بازی‌های رایانه‌ای زیر سایه جشنواره فیلم عمار قرار نگیرد تصمیم گرفتیم آن را به صورت جداگانه و در اردیبهشت ماه برگزار کنیم. بازی‌نویسان و بازی‌سازان می‌توانند تا 15 اسفندماه آثار خود را در 6 موضوع استقلال‌خواهی و استقلال‌ستیزی، بیداری اسلامی، تحولات منطقه و مسئله فلسطین، فناوری هسته‌ای، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی - اسلامی و بازی‌های اقتباسی ارسال کنند.

منفرد در مورد قالب‌های بازی‌ها گفت: قالب‌های مسابقه اولین دوره بازی‌های جشنواره عمار عبارتند از: بازی‌نامه‌نویسی، بازی‌های اندروید و بازی‌های تک مرحله و چند مرحله پی سی است.

در ادامه نشست حسن عباسی گفت: موضوع بازی‌های رایانه‌ای عصاره‌ای از هفت هنر است و کمتر از 10 سال آینده تحولات ساختاری، نظام‌سازی جوامع را بوجود می‌آورد. ثقل کلاس‌داری در آموزش و پرورش در بازی تمرکز می‌کند و در مفهوم‌سازی اخیر از آموزش، اصالت در بازی قرار گرفته است. در حوزه علوم دانشگاهی هم در آینده شاهد خواهیم بود که نظام سازی از طریق سازوکارهای بازی‌ها رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات مختلفی که مراکز تحقیقات استراتژی در اروپا اعلام شده است تلویزیون،‌ رادیو و سینما با ریزش شدید مخاطب روبرو می‌شوند و چنین مسئله‌ای را در سینمای ایران هم شاهد هستیم. یکی از دلایل چنین امری این است که آثار سینمایی و تلویزیونی یک سویه هستند و امکان تعامل وجود ندارد. صنعت ملی رسانه با بحران عدم تعادل روبروست.

عباسی افزود: بازی‌های رایانه‌ای 3 ویژگی را دارند که در سایر رسانه‌ها نیست اول اینکه نقش اول بازی را مخاطب آن بازی را خواهد داشت دومین ویژگی این است که در اثر سینمایی و فیلمنامه نمی‌توان هیچ دخل و تصرفی داشت ولی در بازی کامپیوتری این امکان برای کاربر است که سناریوهای مختلف را اعمال کند. مسئله سوم اینکه کارگردانی کار در بازی‌های رایانه‌ای به دست مخاطب است و خودش صحنه را کارگردانی می‌کند.

وی گفت: کنش‌گری و آزادی شخص بازی کننده در بازی‌های رایانه‌ای سبب شده که رسانه‌های دوره قبل مثل سینما،‌ رادیو و تلویزیون مخاطبانشان را از دست دهند. چون نسل جدید درگیر قابلیت کنش‌گری و تعامل شده است.

وی با تاکید بر اینکه جهت‌گیری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای عمار به خاطر امنیت نظام‌سازی این رسانه است گفت: بر اساس تحقیقاتی که موسسه «ترند وان» انجام داده است دگردیسی در جامعه به 5 مرحله تقسیم شده است. جامعه صنعتی، جامعه اطلاعاتی، جامعه دانش‌پایه که از جمله ویکی‌ها و تعامل اشتراک بین دانش‌ها در آن دیده می‌شود و جامعه چهارم جامعه مجازی است که بر مبنای اصالت و کاراکتری است که مخاطب خلق می‌کند. برای اولین بار است که این اتفاق در تاریخ مدرن تحقق یافته است و فرد در قالب آواتار اسطوره خودش را می‌سازد و این کنشگری در طول تاریخ بشری سابقه نداشته است.

دبیر بازی‌های رایانه‌ای به پنجمین مرحله دگردیسی جامعه از منظر موسسه تحقیقاتی «ترند وان» اشاره کرد و گفت: جامعه الحاقی در کمتر از 10 سال آینده فراگیر خواهد شد و ثقل آن در بازی است. بازی فقط یک پدیده هنری،‌ رسانه‌ای و سرگرمی نیست. اهمیت بازی در سیاستگذاری فرهنگی به عنوان ثقل اقدامات فرهنگی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به هدف‌های جشنواره بازی‌های رایانه‌ای عمار گفت: مهمترین جهت‌گیری این است که جامعه نگاه جدی به مقوله بازی پیدا کند و اینکه مسئولان بازی را به عنوان پدیده نوظهور و گران بپذیرند و حمایت‌های جدی کنند.

وی ادامه داد: در جشنواره تلاش داریم ارزش‌گذاری‌های مناسبی در آثار صورت بگیرد تا زیرساخت‌های فنی بازی‌های کامپیوتری فراهم شود ضمن اینکه هنرمندان حوزه گرافیک و هنر باید ورود جدی به این حوزه داشته باشند.

عباسی خاطر نشان کرد: مهمترین مسئله برای بازی‌های رایانه‌ای مسئله توزیع است. عمده بازی‌هایی که در کشور تولید می‌شوند بیشترین صدمات مالی و اقتصادی را از این حوزه می‌خورند. یکی از موضوعاتی که در جشنواره پیگیری می‌کنیم این است که عقبه پشتیبانی بازی‌های رایانه‌ای قوی شود چون متفاوت از انواع دیگر رسانه‌ای است.

در ادامه نشست وحید جلیلی مسئول شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم عمار گفت: در مواجهه با جهان غرب 3 رویکرد متفاوت وجود دارد؛ عده‌ای از ابزارها فرار می‌کنند و برای مصونیت رویکرد فرار را انتخاب می‌کنند گروهی دیگر هم هستند که فقط نقد می‌کنند اما رویکرد سوم بنا به تعبیر شهید آوینی این است که حجاب تکنیک را در اختیار می‌گیرند و ابزارها را به نفع آرمان‌های ملکوتی مصادره می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع ساخت بازی‌های رایانه‌ای گفت: بچه‌های انقلاب در این عرصه هم فرصت‌های خوبی به دست آورده‌اند ضمن اینکه فضای بازی ابعاد فلسفی و منطقی دارد و جامعه ایرانی با همان عقبه فرهنگی و فلسفی خود می‌تواند قابلیت‌های چشم‌گیری را فراهم کند.

جلیلی اضافه کرد: در زمینه بازی‌های رایانه‌ای گنجینه بسیار بزرگی در اختیار داریم چون اسطوره‌ها و ماجراهای بسیاری در کشور داریم که می‌توان از آنها بازی ساخت. جشنواره بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند این بستر را فراهم کند که بازی‌سازان و مهندسان جوان کشور نظریه‌پردازان و هنرمندان به هم نزدیک شوند. تا به امروز آثار نسبتا خوبی تولید شده است و امیدواریم این جشنواره فرصت‌های دیگری را فراهم کند.

وی در مورد حمایت‌های مالی که از ساخت بازی‌های رایانه‌ای صورت خواهد گرفت گفت: من از سمت مدیریت فرهنگی مشهد این وعده را می‌دهم که پروژه‌ها و موضوعاتی که در مورد واقعه مسجد گوهرشاد ساخته شود، حمایت مالی کنیم و از کسانی که در موضوع واقعه مسجد گوهرشاد و 7 سال دفاع مقدس (سال‌های 1313 تا 1320 از زمان صدور فرمان کشف حجاب تا کنار رفتن دیکتاتوری رضا خان) حمایت مالی می‌کنیم.

جلیلی گفت: سنت وقف، این امکان را هم برای ساخت آثار و بازی‌های کامپیوتری فراهم می‌کند.

در ادامه حسن عباسی در پاسخ به سوالی درمورد حمایت‌های دولتی از جشنواره عمار گفت: مهمترین هدف جشنواره مردمی بازی‌های رایانه‌ای عمار موضوع گفتمان‌سازی است و 3 جامعه هدف از جمله مردم یا مخاطبان بازی‌های رایانه‌ای، مسئولان و جامعه نخبگان و سوم بازی‌سازان و بازی‌نویسان را درگیر می‌کند.

عباسی همچنین از ترجمه کتاب فلسفه بازی‌ها و انتشار آن برای ایام جشنواره خبر داد.بازدید : 476

[ شنبه 28 آذر 1394 ] [ 1:12 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

صدای وزارت خارجه آمریکا از حلقوم رسانه‌های حامی دولت!

خبرگزاری بسیج - سرویس اخبار ویژه

در بحبوحه‌ی کودتای آمریکایی – اسراییلی سال 88 شاهد هم نوایی و همصدایی برخی ارگان‌های خبری داخلی با رسانه‌های معاند بیگانه بودیم! روزنامه‌ی شرق یکی از همین رسانه‌های مکتوب بود! این روزنامه که با روی کار آمدن دولت یازدهم پس از دوره‌ای توقیف مجوز گرفته است تبدیل به تریبون فتنه‌گران شده است!

اسفندماه سال گذشته بود که این روزنامه‌ با ذوق زدگی بی وصفی از دریافت خرس طلایی جشنواره‌ی برلین توسط فیلم یکی از دشمنان نظام خبرداد.حال پس از گذشت چند ماه شرق خبر نامزدی این فیلم برای دریافت یک جایزه‌ی دیگر را داده است! شرق نوشت:«فیلم «تاکسی» نامزد دریافت جایزه سینمای نامتعارف در سال ٢٠١٦ شد. هرسال جایزه سینمای نامتعارف به یک فیلم سینمایی تعلق می‌گیرد که فیلم‌ساز با خلاقیت در فرم و محتوا به روایتی نو در ترکیب مستند و داستانی رسیده باشد.»

«تاکسی» سومین اثر «جعفرپناهی» تصویری سیاه از جامعه ی ایرانی در مسایل سیاسی ، اجتماعی و حقوق بشر است !در این فیلم «نسرین ستوده» از محکومان امنیتی به ایفای نقش پرداخته است. اسفند‌ماه سال گذشته جایزه‌ی خرس طلایی برلین به این فیلم اهدا شد.بسیاری از منتقدان بر این باورند که این جایزه‌ بیش از آنکه هنری باشد سیاسی است.

گزینش سیاسی برندگان این جایزه را از تبریک وزارت خارجه ی آمریکا نیز می توان متوجه شد . حساب کاریری فارسی توئیتر وزارت خارجه آمریکا در همان زمان نوشت: «دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را به آقای پناهی تبریک می‌گوییم.»در ادامه این بیانیه آمده است: «به امید روزی که کار مهم و الهام‌بخش هنرمندان ایرانی آزادانه در داخل و خارج ایران به نمایش گذاشته شود.»

اهدای سیاسی جایزه به فیلم این محکوم فتنه در حالی بود که بی بی سی فارسی هم نتوانست از شعارزدگی آن گذر کند و نوشت : «هرچند آقای پناهی بارها اعلام کرده سینما "زندگی" اوست و به هر تقدیر و با وجود مشکلات فیلم خود را خواهد ساخت، "تاکسی" نشان می‌دهد محدودیت‌ها تاثیر قابل توجهی در کیفیت آثار او داشته است. اگرچه اشاره‌های متعدد بازیگران این فیلم به دوربین نشان می‌دهد فیلم بناست مستند به نظر برسد اما تصنعِ بازی‌ها در نهایت همراه شدن با فیلم و باور کردن آن را دشوار می‌کند. در واقع اثر آخر این فیلمساز بیش از هرچیز شبیه درددلی‌ست تصویری با کسانی که در ایران زندگی نمی‌کنند یا اساسا ایرانی نیستند و چیز زیادی از آنچه او در سال‌های اخیر تجربه کرده نمی‌دانند.»

گفتنی است پناهی سال 89 با اتهام « اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام» به شش سال حبس تعزیری و همچنین به ۲۰ سال محرومیت از حقوق اجتماعی شامل ساختن فیلم، نوشتن هر نوع فیلمنامه، مسافرت به خارج از کشور و مصاحبه با رسانه‌ها و مطبوعات داخلی و خارجی محکوم شده است!!بازدید : 449

[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 19:31 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

بسته خروج از رکود یاورود به رکود وتورم جدید

از زمان طرح این بسته زمزمه‌هایی درباره تورم‌زا بودن این بسته مطرح شد.
منتقدان نگران میزان نقدینگی تولید شده به واسطه اجرای این بسته بودند. اما
دولتمردان از همان ابتدا تأکید داشتند که این بسته موجب ایجاد تورم نخواهد شد.
اولین نفر نعمت‌زاده بود که گفت: تحریک تقاضا برای خرید خودرو و کالاهای با
دوام داخلی با استفاده از تسهیلات بانکی تورم‌زا نخواهد بود.
به طور کلی با گذشت مدت کمی از اجرای بسته خروج از رکود سیاست های پولی دولت
بامشکل مواجه ونه تنها مشکل تورم حل نشد بلکه رکود وتورم عمیق تر شد اما در
این شرایط چه چیزی اوضاع را بهتر میکند..
کاهش قیمتها ویارانه به تولید وکاهش مالیات مشکل تورم ورکود را حل میکند .

مهندس محمدرضا کاظمی کارشناس اقتصادبازدید : 465

[ چهارشنبه 25 آذر 1394 ] [ 22:56 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

آیت‌الله خاتمی :عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری

به گزارش خبرگزاری فارس از عنبرآباد، آیت‌الله سید‌احمد خاتمی بعدازظهر امروز در جمع مردم ولایتمدار این شهرستان اظهار داشت: افتخار من همراهی با شما مردم است و شهادت می‌دهم، مردم استان کرمان مردمی دوست‌داشتنی، ولایی و خونگرم هستند.

وی یکی از نیازهای اساسی روز را تحلیل درست از اوضاع کشور دانست و بیان داشت: شبکه‌های بیگانه و بیگانه‌زده‌ها از اوضاع کشور به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار همه چیز به هم ریخته که این یک دروغ بزرگ است، بلکه این کشور با رهبری‌های رهبر فرزانه انقلاب در عرصه داخلی و هم در عرصه خارجی به خوبی اداره می‌شود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با بیان اینکه سیاه‌نمایی بد است، افزود: ما امروز وسط حلقه آتش در گلستان زندگی می‌کنیم و شهادت می‌دهم تمام کسانی که بعد از انقلاب در این استان مسئولیتی داشتند در حد توان خدمت کردند و اگر چه مشکلات به کلی رفع نشده اما مسئولان برای رفع کامل مشکلات انگیزه خوبی دارند.

وی با اشاره به ضرورت دمیدن امید و نشاط در مردم ابراز داشت: امروز بزرگترین خدمت دمیدن روح امید و ناامید‌ کردن مردم بزرگترین خیانت است، زیرا هر میز و صندلی که در دست مسئولی است، صاحبش مردم هستند و نباید به گونه‌ای رفتار کرد که این مردم ولی نعمت هستند، ناراحت شوند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا زیربنای قرآنی دارد، تصریح کرد: ضرورت بعدی دشمن‌شناسی است زیرا دشمن در‌صدد است که شما مردم را خسته نشان دهد و برخی حذف شعار مرگ بر آمریکا را زمزمه می‌کنند و این معنایش القای خستگی است و من این را بگویم تا آمریکا شیطنت می‌کند و با مسلمانان درگیر است، ما در صحنه‌ایم و شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم، زیرا این شعار زیر‌بنای قرآنی دارد و بنا به فرموده امام خمینی(ره) « آمریکا شیطان بزرگ است».

وی خاطرنشان کرد: به صراحت می‌گویم، کسانی که به دنبال حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند و به دنبال مذاکره غیر از مسائل هسته‌ای هستند، ضد راه امام خمینی(ره) و رهبری هستند.

خاتمی عنوان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری ما فقط در چهار چوب 1+5 با آمریکا مذاکره داریم و در هیچ حوزه دیگری با آمریکا مذاکره نداریم و امروز به صراحت می‌گویم، پرونده آمریکا فقط در دست مقام معظم رهبری است و هیچ‌‌کس حق دخالت ندارد، ملت خسته نشده و شعارش این است، می‌جنگیم، می‌میریم، اما سازش نمی‌پذیریم.

وی بصیرت را از دیگر نیازهای ضروری امروز دانست و افزود: بصیرت یعنی بدانیم، دشمن کجاست و چه می‌کند و بعد از شناخت دشمن نگران نفوذ او باشیم.

امام جمعه موقت تهران بصیرت را دشمن‌شناسی تعریف کرد و اظهار داشت: آمریکا به دنبال براندازی نظام است و تا به حال فرصتی برای او به دست نیامده و نتوانسته است، برخی از افراد به ارزشی‌ها تندرو نگویند، بلکه به آن‌ها که تلاش در حذف ارزشی‌ها دارند، باید بگویم، شما پازل دشمن را تکمیل می‌کنید.

وی بیان داشت: برخی آدرس غلط به مردم ندهند، افراطی کسانی هستند که با فتنه‌انگیزی در مقابل رهبر انقلاب ایستادند، اردو‌کشی خیابانی به راه انداختند و شعار هنجارشکنانه سر دادند و مسجد و پایگاه بسیج را به آتش کشیدند و آمریکا از سال 88 تاکنون به‌طور مداوم از آن‌ها تعریف و تمجید می‌کند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری ضرورت بعدی را نفرت از استکبار خواند و تصریح کرد: برخی قلم‌ها از آمریکا یک چهره دموکراتیک و صلح‌طلب نشان می‌دهند و به گونه‌ای وانمود می‌کنند که تمام دنیا آمریکا است و ما باید با او رابطه داشته باشیم، باید این را بگویم که ما غیر از آمریکا و رژیم‌صهیونیستی با همه دنیا رابطه داریم.

وی ولایتمداری را ضرورت بعدی برشمرد و خاطرنشان کرد: ولایتمداری به حرف و سخن نیست و ما باید در عمل ولایتمدار باشیم نه ولایت‌شعار و ولایتمدار ضد دولت نیست، بلکه دولت را تنفیذ شده رهبر انقلاب می‌داند.

خاتمی ابراز داشت: دولت طرفدار فتنه نیست و شخص رییس جمهور از فتنه‌گران برائت جست و ما دولت و مسئولان را از خانواده انقلاب می‌دانیم و فتنه خط قرمز همه و مراد و حجت شرعی ما مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/80031/ج40/ف4004بازدید : 469

[ پنجشنبه 12 آذر 1394 ] [ 23:50 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

مخاطبان عزیز توجه بفرمائید.

خبرگزاری فارس: خاندان هاشمی خود را صاحب مملکت می‌دانند/ جایگاه مجلس با رفتن و آمدن کسی جابه جا نمی‌شود

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات محسن هاشمی که گفته بود «وقتی پدرم رئیس بود، مجلس هم در رأس امور بود»، اظهار داشت: «مجلس شورای اسلامی» مرکب از نمایندگانی که منتخبان ملت هستند، در قانون اساسی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه قانونگذاری و نظارت بر حُسن اجرای قوانین هم از مهمترین وظایف و اختیارات مجلس است، افزود: تحقیق و تفحص، سؤال از وزرا یا استیضاح نیز از دیگر وظایف مجلس شورای اسلامی است که اشراف مجلس بر همه امور کشور و جایگاه حقوقی و قانونی پارلمان را نشان می‌دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: اما اینگونه ادعاها که در رأس امور بودن مجلس شورای اسلامی را منوط به فردی که رئیس مجلس باشد، می‌دانند، متأسفانه فقط از طرف خاندان آقای هاشمی‌رفسنجانی مطرح می‌شود، چون خاندان آقای هاشمی‌رفسنجانی خودشان را صاحب این مملکت و نظام می‌دانند و معتقدند هر جا آنها هستند مرکز فرماندهی نظام آنجاست.

نقوی بر همین اساس یادآور شد: خاندان آقای هاشمی چون از زاویه نگاه می‌کنند، هم به نمایندگان مجلس و هم به ملت بزرگ ایران که این نمایندگان را انتخاب کردند، توهین می‌کنند؛ چون آنان خودشان را صاحب این مملکت می‌دانند، ولی باید متوجه شوند که مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت در جایگاه قانونی، اختیارات و وظایف قانونی خودشان را انجام می‌دهند و این جایگاه با رفتن و آمدن کسی جابجا نمی‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نگاه خاندان هاشمی‌رفسنجانی به کشور و ساختار نظام سیاسی ایران نگاه بد و غلطی است، این نگاه باید عوض شود، آنان انتخاب آقای روحانی را هم می‌گویند به خاطر حضور هاشمی بوده که او انتخاب شده، زمانی که هاشمی رئیس‌جمهور بود می‌گفتند دولت محور همه امور در کشور است، این موارد از نگاه غلط خاندان هاشمی به مملکت نشأت می‌گیردبازدید : 464

[ پنجشنبه 12 آذر 1394 ] [ 23:33 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

به نظر شما هفته نامه کدخدا در استان مرکزی یعنی که چی ؟؟
بازدید : 466

[ پنجشنبه 12 آذر 1394 ] [ 16:58 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

کدخدا به جرگه مطبوعات استان مرکزی پیوست !؟

به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در استان مرکزی (((کد خبر: 81863558 (5026437) | تاریخ خبر: 12/09/1394 | ساعت: 11:14| )))این نشریه محلی با مشی اجتماعی و فرهنگی و قیمت 10 هزار ریال بر روی گیشه های مطبوعاتی آمده است.
مدیر مسوول این هفته نامه در سرمقاله شماره نخست آن آورده است: دانستن حق مردم هر جامعه است و رسانه به عنوان ابزار مهم انتقال اطلاعات نقش آفرینی نی کند و در تنویر افکار عمومی و ارتقاء روند آگاهی بخشی به شهروندان در راستای توسعه همه جانبه مهم است.
سرمقاله افزوده است: رسانه دارای رسالت است و باید نقش خود را در فرآیند توسعه و نقد منصفانه به منصه ظهور برساند و با حفظ ارزش ها و اطلاع رسانی هدفمند و بیطرفانه برای پیشرفت جامعه در همه زمینه ها بکوشد.
در بخشی از این سرمقاله آمده است: هفته نامه کدخدا آمده است تا کمکی به اشاعه فرهنگی و اطلاع رسانی در استان مرکزی کند.
حل مشکلات در سایه اصلاح مدیریت اقتصادی و فرهنگی جامعه، راهپیمایی عظیم عربعین ترکیب ایمان و عشق، نقد تصویری به فقر با عنوان عزیزان آسوده بخوابید ، رفاه غوغا می کند و تیشه ای به نام فضای مجازی به ریشه نوجوانان و جوانان از جمله مهمترین تیترهای این شماره هفته نامه کدخدا استان مرکزی است.
با تولد این نشریه تمام رنگی که زیر نظر شورای نویسندگان منتشر می شود، تعداد نشریه های استان به 45 عنوان رسید.
45 نشریه و 9 پایگاه خبری و اطلاع رسانی در استان مرکزی فعالیت رسانه ای دارند.ک/1
6013/1955
1955/

انتهای پیام /*
ارتباط با سردبیرسایت خبری ایرنا === newsroom@irna.ir


بازدید : 442

[ پنجشنبه 12 آذر 1394 ] [ 16:55 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

سرلشکر فیروزآبادی:

به گزارش سپاه نیوز؛سردار سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی که در جمع تعدادی از مدیران و کارکنان ستاد کل نیروهای مسلح پیرامون پیام دوم مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به جوانان غربی سخن می گفت با اشاره به خطر تروریست‌های داعش در سوریه و عراق و سرایت آن به سایر کشورهای اسلامی و نیز اروپا اظهار کرد: رشادت و هوشمندی آقای پوتین - رهبر روسیه- در اقدام عملی برای سرکوب فتنه داعش ستودنی و اقدامی افتخارآمیز برای مردم روسیه بشمار می‌رود.

وی افزود: این اقدام نشان داد که روس‌ها از رهبری آینده‌نگر و دوراندیش برخوردارند که خطرات تروریسم پرورش یافته به دست امپریالیسم، صهیونیسم و ارتجاع برای امنیت ملی روسیه را بخوبی دریافته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه "پوتین در این ماجرا سزاوارانه عمل کرد و نام نیکی از خود در تاریخ مبارزه با تروریسم در برابر شقی‌ترین تروریست‌ها، در روسیه و جهان بجای گذاشت" تصریح کرد: امید می‌رود کشورهای منطقه و زخم خورده‌های تروریسم به ویژه مردم فرانسه به تصمیم جدی برای مبارزه با تروریسم کور برسند و فارغ از نگاه تبلیغاتی و تعاریف غلط "تروریسم خوب و بد" وارد عمل شوند.

بازدید : 429

[ دوشنبه 9 آذر 1394 ] [ 16:38 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

رهبر انقلاب در جلسه درس خارج فقه:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز (دوشنبه) در جلسه درس خارج فقه، پدیده بی‌نظیر و حرکت عظیم و پر معنای راهپیمایی اربعین حسینی علیه‌السلام را حسنه‌ای ماندگار خواندند و گفتند: ترکیب «عشق و ایمان» و «عقل و عاطفه» از ویژگی‌های منحصر به‌فرد مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام است و حرکت عاشقانه و مؤمنانه مردم از کشورهای مختلف جهان در این پدیده بی‌سابقه، بدون تردید از جمله شعائر الهی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به بزرگواری و محبت مردم عراق در پذیرایی از زائران اربعین، به کسانی که توفیق حضور در این حرکت پر معنا و پر مغز را پیدا کرده‌اند توصیه کردند این فرصت را مغتنم بشمارند و افزودند: ما نیز از دور به حال زائران اربعین غبطه می‌خوریم و آرزو می‌کنیم ای کاش همراه شما بودیم.

رهبر انقلاب فرصت ارتباط معنوی و عاشقانه با خاندان پیامبر اکرم(ص) و زیارت این عناصر ممتاز، برجسته، نورانی و ملکوتی را از امتیازات تفکر شیعی در میان فرق اسلامی دانستند و گفتند: حرکت عظیم مردم از ایران و سایر کشورهای جهان برای حضور در راهپیمایی اربعین، جلوه‌ای از ویژگیهای برجسته مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام است که در آن، هم «ایمان، اعتقاد قلبی و باورهای راستین» موج می‌زند هم «عشق و محبت».

ایشان همچنین زائران اربعین را به رعایت ضوابط و مقررات توصیه و تأکید کردند: دولت در خصوص خروج از کشور مقرراتی معین کرده که حتماً باید مراعات شود و حرکت خارج از این ضوابط مطلوب نیست.بازدید : 429

[ دوشنبه 9 آذر 1394 ] [ 16:35 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

در افشاگری سردار نقدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرری مطرح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین لحظاتی پیش به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر ری در جمع مردم مؤمن، ولایی و همیشه در صحنه شهرری بود با گرامیداشت هفته بسیج گفت: ملت ایران با هوشمندی و هدایت امام راحل بسیج مستضعفین را تشکیل داده و پیروزی‌های انقلااب را تضمین نمودند.

وی بسیج مردمی را موجب شکست دشمن در تمامی توطئه‌ها و عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و... دانسته و تاکید کرد: بسیج مردم ایران معجزه‌ای الهی است که در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد و این موفقیت نتیجه دو عنصر ایمان به خدا و وحدت و همبستگی است. و مادامی که این دو عنصر را نگه داریم پیروزی ملت ما انشاءالله قطعی خواهد بود.

نفوذ؛ آخرین حربه‌ آمریکا

سردار نقدی نفوذ را تنها حربه دشمن پس از شکست‌های متعدد خواند و عنوان کرد: امروز وضعیت استکبار مانند جنایتکاری است که تمام تیرهایش تمام شده و برای حفظ جان خود به زبان نرم روی آورده است. اما باید هوشیار باشیم که این جنایتکار یقینا مترصد فرصتی است تا به محض نزدیک شدن خنجر را از پشت فرو کند.

وی مهمترین عامل بسترسازی نفوذ را خوش‌بینی به دشمن دانست و اظهار داشت: باید دشمن را خوب بشناسیم و نباید با ساده‌لوحی، تصوراتی غلط از دشمن داشته باشیم.

دشمن برای حفظ اسرار و لو نرفتن مسائل حفاظتی و همچنین در صورت لو رفتن، برای فرافکنی مسئولان آن کشور و ابراز برائت از عوامل ناشناخته دستگاه اطلاعاتی‌شان همواره برای آشوب در سایر کشورها مقامات سیاسی‌شان را مستقیما به معرکه وارد نمی‌کنند!

رئیس سازمان بسیج مستضعفین حمایت مستمر آمریکا از گروهک‌های تروریستی و آموزش و تجهیز تروریست‌های تکفیری شرق کشور را از جمله دشمنی‌های امروز آنها با مردم ایران دانست و افزود: حمایت مستمر آمریکا از منافقین، دادن خانه به آنها در خیابان کاخ سفید، ایجاد ده‌ها شبکه ماهواره‌ای و آموزش خرابکاری از طریق این شبکه‌ها به تروریست‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی، توزیع موادمخدر میان آحاد ملت‌ها خصوصا جوانان ما و... تنها گوشه‌ای از جنایاتی است که همین امروز آمریکا نسبت به ملت ایران روا می‌دارد.

بزک‌ استکبار در مقابل چشمان ملتی بیدار

وی با اظهار تاسف از تصور غلط برخی جریانات خاص که منتهی به بزک کردن چهره آمریکا در مقابل چشمان هوشیار ملت ایران شده است، عنوان کرد: آمریکا دست از سیاست براندازی انقلاب شکوهمند ملت ایران که از 36 سال قبل آغاز کرده، برنداشته و با قوت تمام این سیاست خصمانه را ادامه می‌دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج پیرامون همین مطلب مهم ادامه داد: آمریکا آنقدر وقیح است که مقامات سیاسی و مسئولینش شخصا هدایت فعالیت‌های براندازی نظام اسلامی را برعهده دارند.

افشاگری در مورد نقش انحصاری وزیر خارجه آمریکا در جاسوسی براندازانه از ایران

وی با بیان اینکه معمولا کشورهای مستکبر برای آشوب در سایر جوامع از طریق دستگاه‌های اطلاعاتی خود عمل می‌کنند، نه رجال شناخته‌شده‌ سیاسی‌شان، دلیل این کار را اینگونه تشریح کرد: مستکبرین برای حفظ اسرار و لو نرفتن مسائل حفاظتی و همچنین در صورت لو رفتن، برای فرافکنی مسئولان آن کشور و ابراز برائت از عوامل ناشناخته دستگاه اطلاعاتی‌شان همواره برای آشوب در سایر کشورها مقامات سیاسی‌شان را مستقیما به معرکه وارد نمی‌کنند.

آمریکا بیش از 2 میلیارد دلار بودجه سری برای براندازی جمهوری اسلامی اختصاص داده که 200 میلیون دلار آن صرفا تحت مدیریت شخص جان کری هزینه می‌شود

سردار نقدی افزود: اما دولت‌مردان آمریکا آنقدر بی‌چشم و رو هستند که در همان حالی که شبانه‌روز برای مذاکره و گرفتن عکس یادگاری با مسئولین کشور ما در راستای موجه نشان دادن چهره کریهشان منت‌کشی و التماس می‌کنند، همزمان عملیات براندازی را نیز شخصا بر عهده دارند!

وی با اشاره به اطلاعات حاصله از اعترافات مهم جاسوسان برانداز دستگیر شده در فعالیت‌های اطلاعاتی اخیر افشا نمود: آمریکا بیش از 2 میلیارد دلار بودجه سری برای براندازی جمهوری اسلامی اختصاص داده که 200 میلیون دلار آن صرفا تحت مدیریت شخص جان کری (وزیر امور خارجه آمریکا) هزینه می‌شود.

فرمانده بسیج ادامه داد: همین آقایی که پشت میز مذاکره لبخند می‌زند و کم مانده برای مذاکره اشک شوق هم بریزد، 34 پروژه براندازی را شخصا برنامه‌ریزی کرده و در حال مدیریت و

جاسوسان دستگیر شده از جنس جاسو‌س‌های خبرچین نبوده و جاسوسانی آموزش‌دیده برای عملیات بوده‌اند

هدایت آنهاست.

جاسوسان دستگیر شده، جاسوسان عملیاتی بودند

وی فضای مجازی، فمینیسم، گردشگری، شورش‌های خیابانی و انتخاباتی را از جمله‌ی این پروژه‌ها دانسته و تاکید کرد: اینها تنها بخشی از پروژه‌هایی است که با مدیریت بدون واسطه،‌ شخص جان کری عملیات براندازی جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند و مطابق با اطلاعات دقیق به دست آمده، بعضی از جاسوسان دستگیر شده، تنها با یک واسطه از شخص جان کری دستور می‌گرفتند.

رئیس سازمان بسیج به استناد اطلاعات دستگیری‌های اخیر اعلام کرد: جاسوسان دستگیر شده از جنس جاسو‌س‌های خبرچین نبوده و جاسوسانی آموزش‌دیده برای عملیات بوده‌اند.

سردار نقدی تصریح کرد: اینها باید برای ما درس عبرت باشد تا بدانیم استکبار در دشمنی خود با ملت ما، سرسوزنی کوتاه نیامده و با تمام حقد و کینه‌اش همچنان در پی نابودی ملت ایران است؛ لذا اعتماد به دشمن قطعا کار عاقلانه‌ای نیست.

وی در پایان این سخنرانی تاکید کرد: امروز حربه دشمن همین نفوذ بوده و راه مقابله با آن وحدت و بصیرت است.بازدید : 439

[ جمعه 6 آذر 1394 ] [ 15:21 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

شاید در پی این حج ناتمام عاشورایی در پیش باشد…!!!

شاید در پی این حج ناتمام عاشورایی در پیش باشد… .

haj

حج نیمه تمام موند!!این جمله آشنـــــا نیست؟؟؟

امام حســــــــــیـــن (ع)

ڪــــربلا

قتلگـــــاه

شاید در پی این حج ناتمام عاشورایی در پیش باشد… .

آقا بيا و ببين عاشورايي به پا شده

mahdi bia

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم، حول علائم قیام القائم من أهل البیت علیهم السلام:

.وعلامته نهب الْحَاج وَتَكون ملحمة بمنى يكثر فِيهَا الْقَتْل وتسيل فِيهَا الدِّمَاء حَتَّى تسيل دِمَاؤُهُمْ على الْجَمْرَة..

.

ترجمه روایت:

..و نشانه آن، گریختن حاجیان است و فاجعه ای که در منا رخ خواهد داد که تعداد زیادی از حجاج در آن کشته خواهند شد و خون های شان، بر مسیر جمرات روان خواهد گشت.

منابع: الملاحم والفتن، ص33 – بشارة الاسلام صفحه34

یه درصد فک کنید اگه ظهور نزدیک باشه

شما آماده اید؟؟؟بازدید : 442

[ جمعه 29 آبان 1394 ] [ 19:24 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

اي آنکه در نگاهت حجمي زنور داري

کي از مسير کوچه قصد عبور داري؟

چشم انتظار ماندم، تا بر شبم بتابي

اي آنکه در حجابت درياي نور داري

من غرق در گناهم، کي مي کني نگاهم؟

برعکس چشمهايم چشمي صبور داري

از پرده ها برون شد، سوز نهاني ما

کوک است ساز دلها، کي ميل شور داري؟

در خواب ديده بودم، يک شب فروغ رويت

کي در سراي چشمم، قصد ظهور داري؟بازدید : 467

[ جمعه 29 آبان 1394 ] [ 19:19 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سعید جلیلی شامگاه سه‌شنبه در همایش «زنده باد مرگ بر آمریکا» در دانشگاه یزد به سخنرانی پرداخت که در ادامه مشروح این سخنرانی منتشر می شود:

سؤال زیادی که مطرح می‌شود در صحبت با دانشجویان، این است که درس‌هایی که می‌خوانیم چه فایده‌ای دارد؟ آینده این رشته چیست؟ آینده ما چگونه خواهد بود؟ دغدغه قابل‌توجهی که وقتی یک‌زمان عمده‌ای و هزینه‌ای را اختصاص می‌دهیم به تعلیم و تعلم فرجامش چه خواهد بود؟ فقط مهم هزینه مادی نیست. بهترین دوران عمر (جوانی) را به آن اختصاص می‌دهیم یک سؤال منطقی است آیا این هزینه این فایده را دارد؟ یکی از سؤال‌هایی که باید جواب داد و در مناسبت‌ها و محافل مختلف مطرح می‌شود مفهوم هزینه و فایده است. چرا هزینه و چگونه فایده؟ مخصوصاً در علم اقتصاد بیشتر پرداخته می‌شود. می‌بینید خیلی از ارزیابی‌ها بر همین مبناست. آیا می‌ارزید این هزینه برای هسته‌ای؟ یکی از سؤالاتی که بیشتر در برخی محافل عمومی و برخی مطبوعات هم می‌بینید ناظر ببه این مساله است. لذا از این سؤال وارد بحث می‌شویم؛ که هزینه و فایده را چه تعریف می‌کنید؟ چه نسبتی برایشان قائلیم؟ آیا فایده را می‌شود بدون هزینه به دست آورد؟

آیا می‌توان فایده بیشتر را بدون هزینه کافی به دست آورد؟ چرا این را عرض می‌کنم؟ بعضا جملاتی می‌شنویم که قابل‌فهم نیست. برخی مطالب به‌گونه‌ای بیان می‌شود که بدون هزینه فایده می‌توانیم به دست آوریم! آیا می‌شود فایده را بدون هزینه به دست آورد؟ نه در تجربه بشری همچنین چیزی وجود دارد و نه در منطق علمی می‌توان برایش دفاع قوی پیدا کرد. در علوم پایه هم همین‌طور است که بر اساس هزینه‌ای بتوانیم فایده‌ای به دست آوریم.

تعابیر ما در ارتباط با همین دغدغه در معارف دینی نیز آمده و از آن به عنوان "علم نافع و نافذ" یاد می شود.

اخیرا مقام معظم رهبری بیان فرمودند اگر ما بخواهیم به آینده درخشان مبتنی بر تمدن اسلامی که در آن سعادت انسان و جامعه فراهم شود، نیازمند سه مؤلفه است مؤلفه اول همین پیشرفت علمی است چرا؟ چون پیشرفت علمی مبنا و زیربنای پیشرفت اقتصادی است. این که ما در مفاهیم دینی هم داریم «العلم سلطان» که علم قدرت می‌آورد، این واقعیت قابل‌انکار نیست، لذا وقتی‌که دانشجو بتواند بر مبنای صحیح، پاسخ لازم را برای سؤالات داشته باشند آن موقع می‌تواند درست تحلیل کند.

الان بسیاری می پرسند چرا آن‌ها با هسته‌ای ما مشکل‌دارند و این سؤالی است که دانشگاه‌ها باید پاسخ قاطعی برای آن داشته باشند. مثلاً وزیر خارجه فلان کشور دنیا که 18 روز پشت سر هم کارش را رها می‌کند تا با جمهوری اسلامی صحبت می‌کند سر این‌که چند تا سانتریفیوژ کمتر داشته باشد درحالی‌که برخی صدها تا هزاران کلاهک هسته‌ای دارند و هنوز آزمایش و تولید می‌کنند! پس چرا فقط برنامه هسته ای ایران برای آنها مهم است؟ چرا با کلاهک های هسته ای خیلی دیگر از کشورها مشکلی ندارند؟

آنها که خودشان‌ هم اعتراف می‌کنند نطنز زیر نظر آژانس است پس چرا به چند سانتریفیوژ ما اعتراض دارند؟

حقوق بشر امروزی بر اساس مناسبات استکباری و بدون منطق است/ این ظلم و ستم در عصر جدید است

چرا نام ایران اینقدر مطرح‌شده؟ چرا آن‌قدر موضوع ایران مهم شده؟ درحالی‌که در دنیا نزدیک دویست کشور وجود دارد. اینجا شاید مؤلفه سوم مهم است که شما برای پیشرفت برای سعادت و تعالیمی که دارید می‌بینید که رهبری چند بار تأکید می‌فرماید که پیشرفت علمی زیر مبنای پیشرفت اقتصادی است و پیشرفت اقتصادی باید پیش برود نباید تعطیل شود. چه چیز موتور این حرکت است؟ چه چیز این پیشرفت علمی را پیش می‌برد؟ چه چیز است که علم را نافع می‌کند؟

چرا مقام معظم رهبری تأکید می‌کند این پیشرفت ها باروحیه انقلابی سازگار است؟ چرا روحیه انقلابی؟ چرا گفته می‌شود برای طی کردن این مسیر اگر می‌گوییم پیشرفت علمی پیشرفت اقتصادی لازمه آن روحیه انقلابی ست؟ مگر هر جای دنیا که این مسیر را طی کردند روحیه انقلابی دارند؟

نه امروز در تمام طول تاریخ این‌گونه بوده اگر جامعه‌ای می‌خواسته پیشرفت داشته باشد چه علمی چه اقتصادی و... کسانی بوده‌اند که این‌ها به دلایل مختلف که ما از آن با دلایل استکباری یادمی کنیم این حق را برای خودشان قائل بودند که این من هستم که تعیین می‌کنم که این را داشته باشی یا نداشته باشی! در طول تاریخ می‌بینیم که خیلی از تاخت‌ و تازها با همین نگاه بوده. این‌طور نبوده که امروز برخی مطرح می‌کنند این مشکلات زاییده مرگ بر امریکاست! نه این مرگ بر امریکا است که نتیجه این نگاه‌هاست!

مثلاً چرا وقتی در زمانی که می خواستیم نفت را ملی کنیم و حتی مرگ بر امریکا هم نمی گفتیم و حتی دولت وقت به آمریکا خوش بین هم بود، علیه آن کودتا شد؟

در همین دوره معاصر و عصر جدید در افریقا در کمتر از سه ماه یک‌میلیون انسان کشته شدند اما چرا هیچ سروصدایی نشد؟ این مربوط به تاریخ باستان نیست مربوط به صد سال پیش نیست اما چرا وقتی می‌گویند 11 سپتامبر همه می‌دانند چه خبر بود. این مناسباتی است که همین‌الان هم در دنیا حاکم است و اگر کشوری حمله می‌کند به یمن و 8 ماه انسان‌ها کشته می‌شوند؛ صدایی از کسی در نمی آید یا در جنگ 51 روزه رژیم صهیونیستی در غزه کشتار راه می‌اندازد و می‌بینید در دفاع از او تازه سازمان ملل بیانیه هم صادر می کند.

در همین سال 2015 شما سند استراتژی امنیت ملی آمریکا به امضای شخص رئیس‌جمهور آمریکا را می‌بینید. در همین سال 2015 که شعارهای دموکراسی و حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده می‌گویند در قرن آتی باید رهبری آمریکا برجهان حفظ شود! چه کسی به شما چنین حقی داده؟ شما به چه حقی این را مطرح می‌کنی که من رهبر همه هستم ازجمله شما؟! به‌صراحت بیان می‌کنند که نه‌تنها رهبری امریکا باید حفظ شود بلکه اگر جایی به مانع برخورد کردیم از اقدام یک‌جانبه نظامی ولو هسته‌ای استفاده می‌کنیم. این چیزی است که بیان می‌کنند و رسما هم منتشر کرده‌اند. ابایی هم ندارند از بیان آن. لذا اینطور نیست که پیشرفت بدون مانع باشد. نظم امروز حاکم برجهان اینطور است و با یک حق وتو می توانند در برابر مظلوم بایستد و از ظالم دفاع کند.

"استکبرو فی‌الارض به غیر حق و قالوا من اشد منا قوه" چرا؟ بر اساس یک منطق قدیمی که می‌گوید:"نحن اکثر اموالا و اولادا " ما اموال و نیروهایمان بیشتر است. اگر ما صحبت از پیشرفت علمی اقتصادی می‌کنیم این صحبت‌ها در یک محیط خیالی و انتزاعی نیست. کسانی هستند در مقام ممانعت، بر اساس آن منافع خودشان، بر اساس نگاه‌های خودشان ‌که مثلاً برای خودشان تعریف کرده‌اند من باید یک قرن دیگر رهبر بمانم. چه چیزی این را مانع می‌شود؟ روحیه انقلابی.

اصل کار نظام استکبار ایجاد تردید است/ تنها راه مقابله با این مناسبات مبارزه و انقلابی بودن است

در مقابله با این استبداد تنها راه انقلابی بودن است، باید مانع را برداشت و آن‌ها هم در مواجهه با کسانی که با آن‌ها به مقابله می‌پردازند اولین گزینه‌شان ‌همواره گزینه نظامی است. همان‌طور که در قبال جمهوری اسلامی ایران جنگ تحمیلی را راه انداختند و همه می‌دانستند که صدام در این جریان بازیچه‌ای بیش نیست.

گزینه بعدی آن‌ها در مقابله با این فکر انقلابی، ایجاد تردید در باورهای طرف مقابل است. تردید چیست؟ در این روش آن‌ها سعی می‌کنند که هزینه‌هایی که برای موفقیت کرده‌ایم را زیاد جلوه دهند و حتی اصل هزینه دادن را زیر سؤال ببرند. بدون اینکه بدانیم در هیچ جا موفقیت بدون هزینه وجود ندارد. القایی که او دارد می‌کند یا عوام‌فریبی است یا متوجه بحث نیست. در هر منطق هزینه و فایده است. توازن هزینه و فایده باید بحث شود.

در این مناسبات استبدادی که می‌گوید من باید حاکم باشم، من حق وتو داشته باشم و ... دیگر حقی وجود ندارد. شما اگر خوب باشید سهمتان را به شما می‌دهیم!

یک رویکرد این است که عده ای قبول دارند که این مناسبات حاکم بر دنیا غلط است و نظام مستکبری هست ولی کاری نمی‌توان کرد و باید مدارا کرد. می گویند قبول داریم این مناسبات غلط است و مقابله هم کرده‌ایم اما شکست‌خورده‌ایم و موفق نشده‌ایم.

جالب اینکه همانها که شعار دموکراسی می دهند در منطقه ما قوی ترین روابط با مستبد ترین کشورها را دارند اما اینجا پاسخ این سؤال که چرا ایران اینقدر برای آنها مهم و ویژه است معلوم می‌شود! زیرا اندیشه‌ای پیداشده با اسم اسلام ناب که این نظم را برنمی‌تابد و می‌ایستد و موفق می‌شود. همه آن‌ها یک اراده‌ای می‌کند و او یک اراده دیگر می‌کند و اراده او محقق می‌شود. همه آن‌ها میگویند شاه باید بماند و او می‌گوید شاه باید برود و شاه می‌رود. همه آن‌ها می‌گویند صدام پیروز است و او 8 سال می‌ایستد و او موفق می‌شود. میگویند تو نباید هسته‌ای شوی و او هسته‌ای می‌شود. این همان روحیه انقلابی است که به پیشرفت علمی، اقتصادی و ... جهت می‌دهد و موانع را برمی‌دارد. نظام سلطه می‌بیند این اندیشه مؤلفه‌هایی را وارد مناسبات هزینه و فایده می‌کند که او در مناسبات خود نگنجانده است. نظام سلطه می‌بیند که که ایران می آید و می‌گوید پادشاه لخت است! و بعد از مدتی این الگو برای جهان تکثیر می‌شود و همه می‌فهمند و دیگر فقط خرمشهر آزاد نمی‌شود، چند سال بعد جنوب لبنان ‌هم آزاد می‌شود. تمام افسانه‌های شکست‌ناپذیری رزیم صهیونیستی را به باد می‌دهد. لذا آنها می آیند و هزینه‌ها را زیاد نشان می دهند.

فهمی هویدی اندیشند مصری در زمان سقوط مبارک مقاله ای می‌نویسد و می‌گوید: ما چند ماه قبل از انقلاب ایران با امضای کمپ دیوید متحد راهبردی آمریکا شدیم و ایران نه‌تنها اتحاد راهبردی با امریکا را کنار گذاشت بلکه مقابل آمریکا شد. حال بعد از سی سال (سال 88) 2 میلیون نفر از مردم قاهره در قبرستان‌ها می‌خوابند و ایران ماهواره به فضا می‌فرستد!

این بحثی است که اگر شما می گویید مرگ بر امریکا، این شعار مرگ بر امریکا یک واژه و جمله و شعار نیست. این‌یک مفهوم است به این معنی که من برای پیشرفت علمی خودم، پیشرفت اقتصادی خودم، پیشرفت معنوی خودم و تعالی خودم اجازه نمی‌دهم کسی مانع من شود.

مهم‌ترین خدمت متقابل دانشگاه و نظام / ترس استکبار از نسل علمی غنی‌سازی شده است نه سانتریفیوژها

یکی از مهم‌ترین روابط متقابل دانشگاه و نظام همین پیشرفت علمی است. او بیشتر از غنی‌سازی اورانیوم از غنی‌سازی نسلی می‌ترسد که می‌شوند شهید شهریاری، شهید احمدی روشن، شهید رضایی‌نژاد و شهید علی محمدی؛ که نماز شب می‌خوانند و کار علمی انجام می‌دهند. نسلی که می‌داند در تهدید است و کار می‌کند؛ «الا تخافوا و لا تحزنوا». نسلی که می‌گوید جان خود را می‌دهم ولی نمی‌گذارم مانعی بر سر پیشرفت کشورم باشد.

حربه دشمن چیست؟ تمام حربه ابلیس ترساندن است. «ذالکم الشیطان یخوف اولیاءه» و پادزهر آن چیست؟ «الا تخافوا و تخافون ان کنتم مؤمنین».

او می‌داند که اصل مبارزه هرکجا شکل بگیرد اوست که شکست می‌خورد فلذا می‌خواهد شما را از اصل مبارزه منصرف کند. در مسئله جنگ نرم و نفوذ این موضوعیت پیدا می‌کند که شما را در مورد اصل مبارزه و دفاع از آزادی از استقلال و منافع خودت مردد کند و تردید بیفکند زیرا می‌داند که این‌ها همه از ثمرات ایمان و یقین است.

برجام نباید به اهرم فشار دشمن علیه ایران تبدیل شود

جلیلی در ادامه در پاسخ به سؤالاتی در مورد برجام و وضعیت صنعت هسته‌ای کشور گفت: در مورد بحث برجام آن چیزی که دشمن خیلی از آن می‌ترسد و عامل موفقیت ما بوده است، آن وحدت و انسجام ملی ما در این سال‌ها بوده است. یکی از مهم‌ترین عواملی که او را شکست داده است انسجامی است که در مسائل اصلی است؛ باوجود تکثر افکاری که وجود دارد که نعمت بسیار بزرگی است.

در این راستا نامه رهبری خطاب به رییس جمهور ضامن وحدت، امنیت و عزت کشور است.

در مورد بحث همدلی دولت و ملت هم توجه داشته باشیم که همه با یکدیگر در رفع نقایص هم بکوشند. بحث مانند مسئله دفاع مقدس است که همه با یکدیگر و کمک یکدیگر بودند که با رفع نقصان‌ها و همدلی به پیروزی می‌رسند.

برای طرف مقابل ما دچار ترید شدن ما و ترسیدن ما مهم است. برای مثال اگر او هرروز یک قدرت خود را به رخ بکشد و شما کوتاه بیایید او اهرم فشار بر ما را پیدا می کند.

مثلا در برجام آمده که چنان چه یکی از آن طرفین اعتقاد پیدا بکند ایران وظیفه‌اش را انجام نداده، صرف این اعتقاد باعث می‌شود تمام این تحریم‌ها دوباره علیه ما برگردد! می‌گوید باید حداکثر ظرف سی روز شورای امنیت مجدداً یک قطعنامه صادر بکند که آیا لغو تحریم‌ها ادامه داشته باشد یا نداشته باشد؟ آن موقع اگر فقط همان کشور مخصوصاً از آن پنج‌تایی که حق وتو دارند باشد، اگر رأی ندهد این وتو شده و تمام شده و دوباره همه تحریم ها برمی گردد.

اگر او یک اهرمی پیدا کرد با هر موضوعی می‌تواند یک همچین ادعایی بکند و جامعه شما را سی روز ملتهب بکند. یکی بگوید می‌دانید باز دوباره می‌خواهد تحریم‌ها برگردد؟ آن یکی می گوید بله. انگلیس گفته فلان اقدام ایران، فلان موضع ایران، فلان سخنرانی ایران خوب نبوده. مثلاً فلان موضع رئیس جمهور در سازمان ملل خوب نبوده، پس می خواهند تحریم ها را دوباره بر گردانند! ببینید چقدر راحت از این به بعد با همین ابزار می توانند بسیاری از اتفاقات داخلی کشور ما را کنترل کنند و افکار عمومی را ملتهب کنند؟ راه مقابله با این موضوع چیست؟ نترسیدن و ایستادن.

چرا دیگر کسی بعد از دفاع مقدس کسی جرات نمی‌کند به ایران نزدیک شود؟ زیرا دیده است که ایران بر سر حق حاکمیت خود مستحکم است. در تمام سایر حقوق هم همین است و در مورد هسته‌ای هم همین است. دشمن باید بفهمد با هر فشار نظیر تحریم و قطع‌نامه نمی تواند حقی از ما را به عقب برگرداند.

آیا پیشرفت ژاپن ربطی به رابطه با آمریکا دارد؟/ خاطره جالب از دیدار با نخست وزیر ژاپن

جلیلی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان درباره موفقیت ژاپن و ارتباط آن با تعاملش با آمریکا گفت: اولین سؤالی که هست این است که موفقیت ژاپن به خاطر رابطه او با آمریکا است یا به خاطر نظم و وجدان کاری آن‌ها؟ بسیاری کشورها هستند که روابط قوی‌تری با آمریکا دارند اما وضع آن‌ها این‌طور نیست! پس چرا آنها مثل ژاپن پیشرفت نکردند؟

سال 88 سفری به ژاپن داشتم و با نخست‌وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه ژاپن دیدار داشتیم و در آنجا هم به هیروشیما رفتیم و هم چند کارخانه هسته‌ای دیدیم. نخست‌وزیر و وزیر و یکی از بازماندگان از حمله اتمی در کمال تعجب بر این باور بودند که آن حمله آمریکا علیه ژاپن حق ما بوده است! نخست وزیر ژاپن بعد به من می گفت بعد از 60 سال حزب ما حاکم شد از 1945 که بمباران هسته ای شدیم تا الان داریم اعتماد سازی می کنیم تا آمریکایی ها از این جزایری که در آن حضور دارند، بیرون بروند. شعار انتخاباتی حزب ما هم این بود، ولی الان که می بینم موفق نمی شوم، می خواهم استعفا دهم. خود او مثال می‌زد که آمریکایی‌ها هر جا رفتند دیگر آنجا مانده‌اند.

روند مذاکرات هسته ای در دولت های نهم و دهم چگونه بود؟

جلیلی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان درباره برجام نیز گفت: در اصل 176 قانون اساسی که در مورد شورای عالی امنیت ملی است مصوبات شورا زمانی لازم اجراست که رهبری آن را تأیید کنند و مقام معظم رهبری هم در ذیل مصوبه شورای عالی امنیت ملی از منتقدینی که جزییات را تیزبینانه دیدند و مشکلات را تذکر دادند تشکر کردند. این نگاه کشور را جلو خواهد برد.

سال 84 که دولت نهم روی کار آمد مسئولیت مذاکرات با آقای لاریجانی بود و جناب آقای متکی هم وزیر امور خارجه و بنده به‌عنوان معاون اروپا و امریکای وزارت امور خارجه به آمریکا رفتیم. جناب آقای ظریف هم نماینده ایران در سازمان ملل بودند. درحالی‌که ما دو سال بود که داوطلبانه تعلیق کرده بودیم و بنا به حرف مقام معظم رهبری تعلیق در دولتی برداشته شد که تعلیق کرده بود، در مذاکرات نیویورک آقای فیشر، وزیر خارجه آلمان، گفت که چرا این کار را کردید؟ (درحالی‌که نطنز هنوز تعلیق بود) و این تعلیق باید تعطیل و سپس به تخریب تبدیل شود در عین حال در همان دو سال تعلیق فعالیت های مان چند قطعنامه هم شورای حکام آژانس علیه ما صادر کرد!

سال 84 می گفتند باید تخریب کنید، سال 92 به توقف 20% راضی شدند

بعدازاین زمان در زمان بنده یک روند فنی طی شد که در آلماتی 2، همانهایی که حرفشان تعطیلی و تخریب تاسیسات هسته ای کشورمان بود حاضر به مذاکره بر سر غنی‌سازی 20٪ شدند.

روندی که در گفتگوهای 1+5 دنبال کردیم، این گونه بود. در مناسباتی که بین ایران و آژانس بود، آنها بارها بیان می‌کردند ایران مشکلات جدی دارد. آخرین توافقی که در دوره جناب آقای لاریجانی با آژانس صورت گرفت این بود که قدرت‌ها ادعا می‌کردند بین ایران و آژانس ابهامات، اشکالات و مشکلات زیادی وجود دارد و به ایران بی‌اعتماد هستیم و در سال 82 بر اساس این تحلیل‌ها این ادعا را بر کشور تحمیل کردند و موجب شد حدود دو سال و نیم فعالیت‌هایمان را به حالت تعلیق دربیاوریم.

توافق مهم ایران و آژانس در سال 86

در تابستان 86 گفتیم شما می‌گویید مشکلات و سئوالات زیادی وجود دارند. ما همه اینها را حل می‌کنیم، ولی حق ندارید بر این مبنا حق ما را تضعیف یا تکالیف بیشتری را بر ما تحمیل کنید. می‌گفتند شما این کار را نمی‌کنید، می‌گفتیم شما چه کار دارید؟ مرجع این کار آژانس است و ما با آژانس می‌نشینیم و هر چه مشکل هست حل می‌کنیم، البته اگر سئوالات شما در چهارچوب قوانین آژانس بودند و فراتر از آن نبودند.

این صحبت‌ها منجر به توافقی شد که در سال 86 امضا شد و ما به آژانس گفتیم هر مسئله‌ای را که می‌گویید باقی مانده است بگویید تا حل کنیم. قدرت‌ها می‌گفتند هزاران سئوال مطرح هستند و آژانس کلاً به شش مسئله و سئوال رسید و گفت ما به عنوان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای با ایران شش مسئله بیشتر نداریم. به قول خودشان Outstanding issues گفتند از نظر ما آنچه که مسئله باقی مانده شش مورد است. گفتیم همه شش تا را برای شما حل می‌کنیم.

این توافق‌نامه امضا و پس از امضای آن مسئولیت آقای لاریجانی عوض شود. قرار شد آن شش مسئله را طی هجده ماه حل کنیم و جمهوری اسلامی ایران توانست با ادله فنی و بحث‌های بسیار دقیق حقوقی در ظرف شش ماه هر شش مسئله را حل کند و آژانس برای هر شش مسئله به ما نامه داد که این مسائل از نظر ما حل شده‌اند و در اسفند سال 86 آقای البرادعی، مدیرکل آژانس در گزارشی نوشت که شش مسئله حل شده‌اند.

صدور قطعنامه 4 روز پس از گزارش مثبت آژانس درباره ایران

می‌خواهم مناسباتی را که بر جهان حاکم هست در اینجا تبیین کنم. اینها ادعا کرده بودند هزاران مسئله وجود دارد و آژانس به این نتیجه رسید که شش مسئله بیشتر نیست و بعد هم تأکید کرد هر شش مسئله حل شده است، در حالی که آژانس دوستان ما که نبودند و به اصطلاح خودشان بیشتر هم با آنها بودند، اما در ده اسفند 86 رسماً نامه داد که این مشکلات حل شده‌اند.

در گزارش مدیرکل هم در اینترنت و هم در سایت آژانس بین‌المللی انرژی می‌توانید ملاحظه کنید. به نظر شما واکنش طبیعی به این گزارش چه باید باشد؟ حداقل آن شش کشور که قدرت‌های مطرح هستند باید بگویند این شش تا که حل شد، برویم بهانه جدیدی را پیدا کنیم.

آقای البرادعی در ابتدای اسفند این گزارش را داد و چند روز بعد قطعنامه علیه ما صادر شد که چرا حل کردید؟ بحثم این است که کسی را که خواب است می‌شود بیدار کرد، اما کسی را که خودش را به خواب می‌زند نمی‌شود بیدار کرد. درست چهار روز پس از آن که آژانس وابسته به سازمان ملل می‌گوید مسائل حل شدند، سازمان ملل علیه ایران قطعنامه صادر می‌کند. بعد گفتند باید مذاکرات صورت بگیرد و آقای سولانا به ایران آمد. ما پرسیدیم گفتگو برای چه چیزی باید صورت بگیرد؟ شما گفتید نگران هستید و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم که گفته است جای نگرانی نیست و مسائل حل شده‌اند. شما شش قدرت هستید و جمهوری اسلامی هم یک قدرت است و می‌توانیم بنشینیم در باره نقاط مشترک برای همکاری گفتگو کنیم. ما یک بسته پیشنهادی را ارائه کردیم و گفتیم در باره این موضوعات می‌توانیم صحبت کنیم، اما بخش انرژی هسته‌ای که حل شده است. در مورد خلع سلاح، عدم اشاعه، استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که دیگر صحبتی نمانده است و طبق گزارش مدیرکل آژانس این موضوعات حل شده‌اند. آنها متقابلاً یک بسته دادند. گفتیم ما یک بسته ارائه داده‌ایم و شما هم یک بسته ارائه داده‌اید. فرهنگ گفتگو و مذاکره اقتضا می‌کند بر اساس مشترکات گفتگو کنیم.

بعد از این که این موضوع شکل گرفت، اینها در سال 88 منتظر نتیجه انتخابات ماندند. در تیرماه 87 بسته پیشنهادی‌مان را دادیم و اینها گفتند حالا باید بررسی کنیم و روند کار متوقف شد. منتظر بودند ببینند انتخابات در امریکا و ایران چه می‌شود.

انتخابات در ایران برای ما ظرفیت بزرگی را ایجاد می‌کرد و جمهوریت نظام را به رخ می‌کشید. بعد از انتخابات می‌توانستیم وارد عرصه دفاع از منافع ملی شویم.

شرایط فتنه که پیش آمد، اینها دو باره به طمع افتادند و فکر کردند به بهانه فتنه می‌توانند فشارهایی را بر ما تحمیل کنند. یک مدت که از فتنه گذشت و دیدند خبری نیست، گفتگوهای دور بعد در مهر 88 شروع شد.

در آنجا مسئله اورانیوم غنی‌شده 20 درصد مطرح شد. ما گفتیم امروز اورانیوم 5/3 درصد را تولید می‌کنیم و به اورانیوم 20 درصد هم نیاز داریم. اگر به ما می‌فروشید که هیچ، وگرنه تولید می‌کنیم.

استانبول 1 آغاز تغییر نگاه غرب به ایران در مذاکرات

در دور سوم به این نتیجه رسیدند که روی نقاط مشترک، و نه برای تحمیل نظر یک طرف به طرف دیگر گفتگو صورت بگیرد که شد استانبول 1. در استانبول 1 یکی از بحث‌های ما این بود که چرا گفتگوها همیشه باید در اروپا باشد و چرا همیشه جا را شما تعیین می‌کنید؟

آنها وقتی دیدند مذاکرات به نفعشان نیست، قبل از استانبول 1 مطرح کردند ایران تحت فشار پای گفتگو آمده است.

ما گفتیم اگر این مذاکرات برای همکاری مشترک است، پس چرا دارید علیه کشور ما اقدامات خصمانه، تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را انجام می‌دهید و اول باید تکلیف اینها روشن شود. در محیط خصمانه که نمی‌شود همکاری را دنبال کرد و ادله آوردیم.

در هر دور گفتگوهای ما پنج شش ساعت طول می‌کشید. تمام ادله حقوقی را آوردیم که چرا می‌گوییم قطعنامه‌ها غیرقانونی هستند. این بر اساس حقوق بین‌الملل خود آنها ادله حقوقی دارد که تحریم‌ها به لحاظ ماهیت و روندی که طی شده است غیرقانونی هستند و مفصلاً این موضوع را توضیح دادیم و ثابت کردیم در قطعنامه صادرشده هیچ‌یک از ادله حقوق بین‌الملل رعایت نشده‌اند.آنها در این باره پاسخی نداشتند.

مغلطه اشتون چگونه دست 5+1 را رو کرد

گاهی جلسات تا نیمه شب طول می‌کشید و فردای آن یکمرتبه گفتگوها را قطع می‌کردند و خانم اشتون گفت اگر این مسیر را ادامه بدهید به نتیجه نمی‌رسیم.

ما گفتیم کجای این بحث غلط است؟ ما 20 ساعت است داریم برای شما ادله می‌آوریم و نمی‌پذیرید. ایشان گفت گوشی تلفن‌های ما باز است، هر وقت نظرتان عوض شد به ما اطلاع بدهید و بعد هم گفتگوها را قطع کردند.

سپس در مصاحبه مطبوعاتی گفت ایران برای گفتگوها پیش‌شرط می‌گذارد. من گفتم شما که گفتید ایران تحت فشار تحریم‌ها پای گفتگو آمده است. چطور کسی که تحت فشار پای میز مذاکره آمده است، حالا پیش‌شرط می‌گذارد؟ ایشان گفتگوها را قطع کرد. همان‌هایی که به ما گفتند تلفن‌های ما باز هستند و هر وقت نظرتان عوض شد با ما تماس بگیرید، کمتر از یک ماه بعد خود خانم اشتون نامه نوشت و گفت بیایید گفتگوها را ادامه بدهیم و بعد هم دو نامه دیگر که همه آنها موجودند.

این روند طی و منجر به گفتگوهای استانبول 2 شد. در آنجا این بحث را مطرح کردیم که اگر می‌خواهید مسیر گفتگوها ادامه یابد، باید گام‌ها برای همکاری متوازن و متقابل باشند. اینها گفتند می‌رویم و بررسی می‌کنیم و گفتگوهای بعدی در بغداد بود.

ما گفتیم به‌خصوص فاز دوم و سوم برخلاف مبانی‌ای است که بحث می‌کنیم. بحثی که حقوق کشور ما را نادیده بگیرد و یا تکالیف اضافی‌ای را برای ما تحمیل کند از نظر ما پذیرفته شده نیست. جمهوری اسلامی ایران هم مثل هر کشور دیگری عضو NPT و دارای حقوق و تکالیفی است. نه حق کمتری را می‌پذیرد و نه تکلیف بیشتری را.

اگر حق بیشتری می‌خواستیم شما بگویید و اگر تکلیفمان را کمتر انجام دادیم همین طور، ولی اگر تکلیف بیشتر یا حقوق کمتری را خواستید بر ما تحمیل کنید، بر اساس چه منطقی باید بپذیریم؟ گفتند می‌رویم و بررسی می‌کنیم.

خلع سلاح 1+5 در مسکو

بعد گفتند شما پیشنهادتان را بیاورید و باید قضیه را جامع حل کنیم. در مسکو یک طرح جامع را بردیم و گفتیم حاضریم در باره این طرح در پنج محور مفصل بحث کنیم و آن پنج محور را مطرح کردیم.

یکی از طرف‌های مذاکره بعداً به ما گفت شما با این کارتان تقریباً جمع ما را خلع سلاح کردید. بحث‌ها را خیلی دقیق و جامع ارائه دادید و روی پاورپوینت گذاشتید و در پنج محور تمام بحث را ارائه کردید. همان زمان این طرح را روی اینترنت هم گذاشتیم. دوستانی می‌گویند می‌رفتیم سخنرانی می‌کردیم و بیانیه می‌دادیم. خوب است مراجعه کنند و ببینند.

ما می‌گفتیم به این حرف‌ها کاملاً اعتقاد داریم و این طرح را قابل دفاع می‌دانیم و همه جامعه جهانی هم می‌توانند مراجعه کنند و ببینند لذا طرح را روی اینترنت گذاشتیم و منتشر کردیم.

تعدیل مواضع غربی ها در آلماتی 1 و 2

باز اینها گفتند می‌رویم و بررسی می‌کنیم. بررسی‌شان هشت ماه طول کشید و منجر شد به آلماتی 1.

در آلماتی 1 طرح ما در مسکو موجب شد از سه فازی که در بغداد مطرح کرده بودند، دو فاز را کم کنند و فقط فاز 1 را آوردند که مربوط به بحث فردو بود و مباحثی در آنجا مطرح می‌شد. در آنجا پرسیدیم شما این بحث را در چه چهارچوبی قرار می‌دهید؟ در آنجا دوستان ما شبانه‌روز کار و این سئوال را مطرح کردند که پیشنهادی که شما می‌گویید در طرح جامعی که در مسکو دادیم، در یک بخش از این پازل قرار می‌گیرد، تکلیف بقیه آن چه می‌شود؟

قرار شد در آلماتی 2 روی این موضوع بحث کنیم. در آلماتی 2 این بحث انجام شد. ما مطرح کردیم اگر می‌گویید همکاری و گام‌های متقابل و متوازن، تمام بحث ما بر سر همین توازن است.

اگر قرار شود گام ما را شما تعریف کنید و گام خودتان را هم خودتان تعریف کنید و بعد بگویید اگر پذیرفته شد، مذاکرات خوب است و اگر پذیرفته نشد، بد است، این که دیگر اسمش مذاکره نیست، این می‌شود دیکته.

در مذاکره طرفین در چهارچوبی که حقوقشان رعایت شود و حقوق کسی مورد تعرض قرار نگیرد، با هم گفتگو می‌کنند و برای اعتمادسازی مثلاً می‌شود این کارها را کرد.

روز اول گفتگوها چندین ساعت طول کشیدند و آنها هیچ پاسخ منطقی‌ای نداشتند به ما بدهند. فردا آمدند و گفتند ما دچار سوءتفاهم شده‌ایم که باید 100 متر جلو بیاییم و شما فقط پنج متر جلو می‌آیید. این که منطقی نیست. گفتیم این طور نیست. اگر قرار است گام‌ها متوازن باشند، ما پنج متر جلو می‌آییم، شما هم پنج متر جلو بیایید و حقوق ما باید به رسمیت شناخته شود.

من گفتم اختیارات کاملی دارم و می‌توانیم یک هفته هم شده است بنشینیم و روی جزئیات هم بحث کنیم. سخنرانی نمی‌کردیم و Lecture نمی‌دادیم. نماینده یکی از کشورها به نماینده‌ای که داشت با ما بحث می‌کرد یادداشت داد که بحث را ادامه نده. گفتم ادامه بدهید. خودشان خندیدند. گفتم پس چرا ادامه نمی‌دهید؟

خانم اشتون گفت پس اجازه بدهید مشورت کنیم. گفتیم مشورت کنید. رفت و برگشت و گفت باید برای مشورت به پایتخت‌هایمان برویم. در مصاحبه مطبوعاتی هم گفت قرار شد مشورت کنیم و من ظرف چند روز اطلاع می‌دهم که این چند روز شد 40 روز و بعد هم منتظر انتخابات 92 شدند و بعد از انتخابات مسیری را که می‌دانید دنبال شد. عرضم این است که آنچه که در آنجا مطرح شد این بود که اگر می‌خواهیم گامی را برداریم باید متوازن، متقابل و در چهارچوب حقوق قانونی ما باشد و هیچ حقی از کشور و ملت ما ضایع نشود.

آمریکا تا همین امروز خلاف برجام برخی تعهداتش را عمل نکرده است

جلیلی همچنین در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری نیز گفت: نامه رهبر انقلاب به رییس جمهور یک فصل الخطاب برای شروع است، برای شروع در هم‌افزایی نیروهای انقلاب برای دفاع از حقوق، منافع و آرمان‌های کشور.

طبق برجام باید امریکا اعلام کند که این کارها را انجام می‌دهد. جان کری وقتی بیانیه رسمی را می‌خواند 4 عدد از تعهدات امریکا به ایران را از قلم می‌اندازد؛ یعنی در برجامی که خود او متعهد شده 4 عمل را انجام نمی‌دهد. این هوشمندی ملت و دولت را می‌خواهد که مطالبه حقوق شان را داشته باشد از اقداماتی که خود امریکا قبول کرده است. اصل مطالبه ما از دشمن است و نه از خودی. وظیفه ما مطالبه ملی از طرف مقابل است.

حصر سران فتنه مربوط به اتفاقات سال 89 بود نه 88

نماینده مقام معظم رهبری در پایان در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره وضعیت حصر سران فتنه نیز اعلام کرد: چیزی که ملتی را موفق می‌کند شور و نشاط و مزیت‌های در سالیان اخیر است. خصوصا در مردم‌سالاری دینی که این گروه‌های قدرت و ثروت نیستند که انتخاب می‌کنند بلکه مردم هستند که بدون اینکه کسی بتواند رأی آن‌ها را وتو کند انتخاب می‌کنند.

در سال 88 طبق آنچه گفته شد ما در مباحث فنی حقوقی و حتی منطقه‌ای دست برتر را داشتیم. زمانی بود که آن‌ها شکست‌های پی‌درپی خوردند. در سال 88 کسانی از داخل می‌خواستند این قدرت را تضعیف کنند و واقعا 8 ماه ظلم بزرگی به ایران کردند. تا 9اینکه دی و 22 بهمن 88 پیش آمد. جالب اینکه تا بهمن سال 89 یعنی یک سال بعد از سال 88 نیز باز سران فتنه آزاد بودند و کسی به آنها کاری نداشت و یک سال بعد دوباره فرصتی به نام بیداری اسلامی شکل‌گرفت و برخی متحدان امریکا سرنگون شدند و 20 ماه بعد از انتخابات این افراد که در آن 8 ماه کاری نتوانسته بودند بکنند خواستند این فرصت را تبدیل به تهدید بکنند و نظام ایران را که مردم‌سالاری آن به الگوی کشورهای جهان تبدیل می‌شود در ردیف حکومت‌های دیکتاتور قرار دهند! لذا بعد از این ماجرا بود که در بهمن 89 شورای عالی امنیت ملی تصمیم به حصر سران فتنه گرفت زیرا باز هم می خواستند فرصت های نظام را به تهدید تبدیل کنند.بازدید : 457

[ چهارشنبه 27 آبان 1394 ] [ 17:02 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هر چند که ولی الله سیف سعی کرد چهره‌ رئیس کلی مستقل و جدی را به خود بگیرد اما در نشست خبری تشریح بسته خروج از رکود، می‌شد عدم رضایت از سیاست‌های تدوین شده را در چهره‌اش دید.

شاید رئیس کل در آن لحظات به این فکر می‌کرد که آنچه را که خودشان بارها و بارها مورد انتقاد قرار داده بودند، عاقبت به آن مبتلا شدند: «تامین مالی به وسیله پول پرقدرت بانک مرکزی». اما این تصمیم گرفته شده بود و کاری هم نمی‌شد کرد.

دو روز بعد شورای پول و اعتبار بخش‌هایی از بسته خروج از رکود که مربوط به حوزه پولی می‌شد را به تصویب رساند و تقریبا همان چارچوب‌هایی بود که در بسته خروج از رکود نوشته شده بود. به عبارت دیگر، شورای پول و اعتبار مواردی را تصویب کرد که قبلا برای آن در جای دیگری تصمیم گرفته شده بود. یعنی دخالت آشکار در سیاست‌‌گذاری پولی.

اما درام این ماجرا در زمانی شکل گرفت که خودروسازان بدون توجه به سقف 100 هزار دستگاه و در مرحله دوم 110 هزار دستگاه، ثبت نام را ادامه دادند و حتی به اطلاعیه بانک مرکزی توجهی نکردند.

تا جایی که میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در واکنش به این اقدام وزارت صنعت و خودروسازان، ضمن تشریح ماجرا، گفت: با توجه به ادامه فروش در نمایندگی‌های فروش در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مراتب به صورت کتبی به مدیران ذی‌ربط در وزارت صنعت‌، معدن و تجارت اعلام شد ولی با کمال تعجب حتی روز جمعه را نیز به عنوان فروش فوق‌العاده در نظر گرفتند که به هیچ وجه به قرارهای قبلی تطبیق نمی‌کرد.

در واقع برای چندمین بار بانک مرکزی در عملی انجام شده قرار گرفت اما این بار با خرج کردن جسارت، مانع از عملی شدن آن شد.

همانطور که مسئولان بارها اعلام کرده‌اند، یکی از دلایل اصلی رکود فعلی کمبود تقاضا است. به صورت مشخص در صنعت خودرو قیمت بالا و کیفیت پایین دلیل رویگردانی مردم از خودروی داخلی است.

در چنین شرایطی خودروساز داخلی بخش عمده تولیدات خود را باید به پارکینگ منتقل کند. پر شدن پارکینگ مساوی شد با توقف خطوط تولید و کاهش سطح فروش صنایع وابسته به خودرو.

حال دولت در نگاه اول با هدف فعال شدن تولید و صنعت، تحریک تقاضا در بخش خودرو را در اولویت طرح بسته خروج از رکود قرار داد و 110 هزار خودرو که بیشتر از خودروهای پارک شده بود بزودی از پارکینگ خودروسازان خارج می‌شود، تا اینجای کار می‌توان گفت خودروسازان که رمقی برایشان باقی نمانده بود با جذب 2500 میلیارد تومان از بانک مرکزی و متقاضیان، مجددا احیا شدند.

اما هنوز شرایط همان شرایط قبلی است و تغییری در قدرت خرید مردم و مناسبات بازار خودرو به وجود نیامده است. بنابراین اگر این روند ادامه یابد که اصلا بعید نیست، سال آینده در همین زمان دوباره تولیدات خودروسازان به پارکینگ هدایت شده و خطوط تولید این بنگاه‌ها و صنایع وابسته آن به کُما خواهد رفت، بنابراین اثر این سیاست در حوزه تحرک تولید صنعت خودرو کوتاه مدت خواهد بود.

ولی آنچه حداقل تا چند سال باقی می‌ماند، رشد پایه پولی و نقدینگی از محل اجرای این طرح، تضعیف جایگاه سیاست‌گذار پولی، تضعیف جایگاه سیاست‌گذار اقتصادی، ادامه حیات برخی بنگاه‌های اقتصادی ناکارآمد و بدعادت شدن اقتصاد برای تامین مالی از محل پول پرقدرت است.

در ماجرای بسته خروج از رکود چند مساله به وضوح استنباط می‌شود. اول اینکه شروع ماجرا از آن نامه چهار وزیر و رسانه‌ای شدن آن به وجود آمد، دوم، دغدغه‌های بانک مرکزی به عنوان سیاست‌گذار پولی در درون بسته چندان مورد توجه قرار نگرفت و سیاست‌گذار مالی به حوزه سیاست‌گذاری حوزه پولی وارد شد.

سوم، استقلال نسبی که بانک مرکزی در حوزه سیاست‌های اعتباری در دو سال گذشته کسب کرده بود زیر سوال رفت و در افکار عمومی و رسانه‌ها روش تامین مالی مسکن مهر در دولت نهم و دهم با تامین مالی خرید خودرو در دولت یازدهم در یک کفه ترازو قرار گرفت و حتی از منظر برخی‌‌ها مزایایی که مسکن مهر داشت، وام خودرو نداشت.

در کنار این خدشه‌هایی که به نهاد سیاست‌گذار پولی چه در حوزه تصمیم‌گیری و چه افکار عمومی وارد شد، بررسی نتایج طرح تامین مالی خودرو که یکی از سه طرح اصلی بسته خروج از رکود است، تصویری روشن را نمایان نمی‌کند.

انتهای پیام/مبازدید : 467

[ چهارشنبه 27 آبان 1394 ] [ 16:57 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

/بازخوانی/=تا وهابیت را نشناسید، داعش را نخواهید شناخت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شامگاه روز جمعه (22 آبان) حمله گروهی از افراد مسلح به یک استادیوم،‌ یک رستوران و یک تالار موسیقی در شهر پاریس، به مرگ نزدیک به 130 تن منجر شد و بیش از 350 تن را نیز زخمی کرد.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفته و اعلام کرده است که این «آغاز طوفان» است.

در ادامه نگاهی داریم به یادداشتی که سال گذشته نشریه آمریکایی «هافینگتون‌پست» به قلم «آلستار کروک» از مأموران سابق سرویس امنیت خارجی انگلیس «ام آی 6» در مورد رابطه وهابیت سعودی و داعش نوشت.

کروک نوشته است: ورود چشمگیر «داعش» به صحنه عراق، بسیاری را در غرب متحیر کرد. بسیاری از خشونت‌های این گروه بهت‌زده و حتی وحشت‌زده شدند، اما تردید عربستان در مواجهه با این گروه، نگران‌کننده و غیرقابل توضیح بود، طوری که این گمان را برمی‌انگیخت که آیا سعودی‌ها متوجه این نیستند که داعش آنها را نیز تهدید می‌کند؟

بر اساس این گزارش، ظاهراً اختلاف ‌نظراتی در عربستان سعودی وجود دارد، برخی خوشحال هستند که داعش با آتش تسنن به جنگ آتش شیعه می‌رود و یک دولت سنی جدید در قلب آنچه که میراث تاریخی سنی است و با فلسفه سلفی‌گری ترسیم شده است، را شکل می‌دهد.

روزنامه آمریکایی هافینگتون‌پست به عقاید وهابی‌های سعودی و تشابه آن با داعش اشاره کرد و نوشت که بسیاری از وهابی‌ها از دکترین افراطی داعش بسیار متأسف هستند. یکی از اصول دکترین عبدالوهاب، موسس وهابیت، ایده کلیدی تکفیر شده است. طبق دکترین تکفیری‌ها، عبدالوهاب و پیروان وی می‌توانند مسلمانان را در صورتیکه در فعالیت‌هایی که دست درازی به حاکمیت مطلق که همان پادشاهی عربستان است مشارکت داشته باشند، کافر تلقی کنند.

عبدالوهاب تمامی مسلمانانی که مرگ، امور مقدس یا فرشتگان را گرامی بدارند، را محکوم می‌کنند. آنها معتقدند که چنین احساساتی انسان را از سرسپردگی کامل به خدا منحرف می‌کند.

بر اساس این گزارش، وهابیت، هرگونه تقدسات و بزرگداشت ولادت حضرت محمد (ص) را منع می‌کنند و به اعتقاد عبدالوهاب هرکس که با این عقیده هم راستا نباشد، باید کشته شود و دارایی‌هایشان ضبط شود.

هافینگتون‌پست با اشاره به این تشابه عقاید وهابیون با داعش، ادامه داد که اینجا چیزی وجود ندارد که وهابیت را از داعش جدا کند. استراتژی وهابیون همچون استراتژی‌ است که داعش امروزه به کار گرفته است. آنها می‌خواهند افرادی را که بر آنها تسلط پیدا کرده‌اند، تسلیم خود کنند و القای ترس کنند.

بر اساس این گزارش، از یک طرف، داعش عمیقاً وهابی است و از طرف دیگر به شیوه‌ای متفاوت، فراافراطی است. داعش لزوماً یک جنبش اصلاحی از وهابیت معاصر است.بازدید : 409

[ دوشنبه 25 آبان 1394 ] [ 23:28 ] [ خادم ولایت ]
[ ]

سید یاسر جبرائیلی:هشدار! این قلب تنها با یک «قرارداد مطمئن» خواهد تپید

یکی از مهم ترین نگرانی های ناشی از متن پیچیده و مبهم برجام، هماره این بوده که پس از بتن ریزی در قلب فعال رآکتور اراک، آنچه که راکتور مدرن خوانده می‌شود و قرار است جایگزین رآکتور فعلی شود، با تاخیر فراوان ساخته شده و یا اینکه با کارشکنی های طرف مقابل، اساسا هرگز ساخته نشود.

بر اساس ضمیمه اول برجام، قرار بر این بوده که پیش از فرا رسیدن روز اجرا، طرح بازسازی رآکتور آب سنگین اراک به تائید 5+1 برسد و ایران و اعضای 5+1 اسنادی را امضا کنند که شامل تعهدی قوی برای مدرن سازی رآکتور اراک و تعریف مسئولیت های اعضای 5+1 باشد. سندی که این روزها در پایتخت ها می چرخد و توسط اعضای 5+1 به امضا می‌رسد، همین سند است که در واقع آن را می توان مرحله پیشاقرارداد بازسازی رآکتور اراک دانست. اما اینکه قراردادهای مربوط به بازسازی دقیقا چه زمانی امضا خواهد شد، در برجام مشخص نشده، بلکه در بند B4 ضمیمه اول برجام صرفا عنوان شده که قراردادها، متعاقب تائید سند امضا خواهد شد(…subsequently contracts would be concluded). سوال اینجاست که آیا ایران پس از امضای این سند و آنچه که آقای عراقچی «اعلام اراده قوی برای همکاری در زمینه بازطراحی رآکتور اراک» خوانده‌اند، باید اقدام به بتن ریزی در قلب رآکتور اراک نماید یا پس از امضای قراردادهای بازطراحی؟ برجام در این زمینه سکوت کرده و اختیار این امر را به ایران داده است که قبل یا بعد از انعقاد قرارداد نوسازی، دست به تخریب قلب رآکتور اراک بزند.

آقای صالحی ریاست محترم سازمان انرژی اتمی اخیرا گفته‌اند بعد از امضای این سند و دستور رئیس جمهور قلب رآکتور را خارج می‌کنیم. اما این کار یک ریسک بزرگ است که تنها و تنها پشتوانه آن، اعتماد تام به طرف مقابل یعنی دشمن است. باید توجه داشت که این سند شامل هیچ قرارداد عملیاتی برای بازطراحی رآکتور اراک نیست و اگر انعقاد قراردادهای مرتبط با بازطراحی رآکتور، سال ها نیز به عقب بیفتد، نه برجام نقض شده و نه ایران می‌تواند ادعایی در این رابطه داشته باشد. بهانه های گوناگونی مانند قیمت و... ممکن است در رابطه با انعقاد قرارداد پیش بیاید و همه تقصیرات در رابطه با منعقد نشدن قراردادهای اجرای کار، به گردن ایران بیفتد. اگر این اتفاق رخ دهد، ایران رآکتور آب سنگین فعال خود را از دست داده و تنها مجاز به طراحی رآکتور مدرنی است که در حال حاضر تکنولوژی آن را در اختیار ندارد و آنها که صاحب تکنولوژی هستند، از انعقاد قرارداد برای نوسازی طفره می روند. آب سنگین در حوزه های متعددی از جمله در تولید رادیوایزوتوپ های صنعتی و رادیوداروها کاربرد دارد و با توجه به نزدیک شدن رآکتور تهران به پایان عمر کاری خود (این رآکتور نزدیک 50 سال عمر دارد)،‌ فقدان یک رآکتور آب سنگین، کشور را با خسارات جبران ناپذیر مواجه خواهد ساخت.

سخنان آقای عراقچی رئیس ستاد پیگیری برجام نیز نگران کننده است. ایشان گفته اند بعد از گزارش آژانس درباره PMD عملیات در مورد اراک آغاز خواهد شد. اما رهبر معظم انقلاب در دستورات خود به رئیس جمهور علاوه بر اینکه هرگونه اقدام در مورد اراک را منوط به اعلام پایان مسئله PMD‌ توسط آژانس فرمودند، انعقاد قرارداد قطعی و مطمئن و تضمین کافی برای اجرای این قراردادها را نیز از پیش شرط‌های خارج کردن قلب رآکتور اراک دانسته اند:‌ «اقدام در مورد نوسازی کارخانه‌ی اراک با حفظ هویّت سنگین آن، تنها در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد قطعی و مطمئن درباره‌ طرح جایگزین و تضمین کافی برای اجرای آن منعقد شده باشد.» این یک راه حل هوشمندانه و عاقلانه برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی است. اگر اعضای 5+1 واقعا «اراده قوی» برای نوسازی رآکتور اراک داشته باشند، با توجه به آماده و تائید شدن سند طراحی و مشخص شدن مسئولیت‌های اعضای 5+1، انعقاد قراردادها نباید کار چندان زمان بر و پیچیده ای باشد. اما اگر در انعقاد قرارداد تعلل نمایند، دولت طبق دستور رهبر انقلاب حق خارج کردن قلب رآکتور اراک را ندارد.

دولت محترم عجله عجیبی برای انجام یکجانبه تعهدات دارد و در سند برجام نیز تضمین های عینی در رابطه با انجام تعهدات طرف مقابل اخذ نشده است. تنها راه مطمئن برای کسب امتیاز از این سند نامطمئن، اجرای مو به مو و دقیق دستورات رهبر انقلاب است؛ که البته دولت حق تخلف از این دستورات قانونی را نیز ندارد.بازدید : 446

[ دوشنبه 25 آبان 1394 ] [ 23:26 ] [ خادم ولایت ]
[ ]